70
Sassintás
  • Desiderata #70
  • [NST]Cifu
    #69
    Elég komoly deltaV kell ahhoz, hogy vissza is térjen egy mintatartállyal egy űrszonda, plusz alapból le kell győznie a Mars gravitációját. Az eddigi missziók túl kevés hasznos terhet vittek a Marshoz ahhoz, hogy ilyesmire maradjon hasznos teher. 2009-ben egy közös Orosz-Kínai Marsz misszió indul, ami a Phobosról hozna anyagmintát. Az ESA-NASA tervez egy közös Mars missziót, ami közvetlen a Mars felszínéről hozna vissza anyagmintát. Ez viszont a jelenlegi ütemterv szerint 2018 előtt semmiképpen nem kerül sorra...
  • zvaragabor
    #68
    Azt akartam ebből kihozni, hogy ha visszajönnének a marsról, akkor mi a francért nem hoznak onnan anyagot, miért kell találgatni, hogy mi van benne pontosan. De akkor úgy megy ez, hogy a marsjáró szedeget anyagot, elemzi, és az adatokat visszaküldi a Föld nevű bolygóra. Holdnál nem gond, mert onnan gondolom hoznak, ha egyszer mászkálnak is rajta.
  • I.C.ram
    #67
    Holdon is otthagytak minden szemetet :P
  • I.C.ram
    #66
    Maradnak.
  • zvaragabor
    #65
    Lehet hülyének néztek a kérdésemmel, de azért felteszem. :) A marsra küldött marsjárók vissza is jönnek a földre, vagy ott maradnak végleg?
  • PResident Evil
    #63
    lol... most szólj hozzá így valamihez :)))
  • ÁjjLe BoBBi
    #62
    két tippem volt ! istenem tévesztettem ! bassza meg ezért fejemet veszik ! mind1 az a lényeg hogy láttam...
  • [Walaki]D`Lair
    #61
    na....bazz....már mondták előttem is....:)
  • [Walaki]D`Lair
    #60
    Nem, a Haley az a '80-as évek végén járt erre, és 74 évenként van földközelbe...

    amiről szó volt az a Hale - Bop (asszem így írják) üstökös, ami viszont 24000 azaz huszonnégyezer évenként látszik...
  • Xboxman
    #59
    ???
  • Xboxman
    #58
    Tudtok olyan amatőr csillagász oldalt ahol írnak a távcsövekről(nem igazán értek hozzá)?
    Már rég szeretnék beujítani egy jobbat(most egy piaci Hama-m van ami khmm nem a legjobb)
  • Kandurex
    #57
    igen :) ezen én is elvariáltam :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #56
    mikor az unoka már ott nő fel :))
  • PResident Evil
    #55
    figyeled a csilalgászt ? :)
  • dieselG
    #54
    ÁÁ, micsoda értelem :)

    Halley, alias héli, 1986ban volt látható, vagyis 17éve.. 6-7éve az a Hale-Bopp üstökös volt :P
  • PResident Evil
    #53
    bazzegh én láttam.. és pont maci mondta nekem :) csak lestem :DDD
  • ÁjjLe BoBBi
    #52
    kurva felhők !!! ma sem látom azt a vörös cuccot :\\
  • ÁjjLe BoBBi
    #51
    és ha jól emlékszem nappal is látszott ! azért ott volt a levegeőben hogy """""""esetleg a földnek ütközik"""""""" bár akkor még elég apró voltam (12-13 éves)
  • ÁjjLe BoBBi
    #50
    az a héli üstökös volt
  • Dynamic
    #49
    Érettségi után sürgősen munkát kellett találnom.Aztán kénytelen voltam beérni "ezzel".Ott is hagytam pár hónap múlva, meg amúgy is mentem fősulira :)
  • szando
    #48
    És mit kerestél te közöttük??? :D
  • PResident Evil
    #47
    huá fizika munka rulez:)
  • Dynamic
    #46
    5-6 éve, amikor valamelyik üstököst harangozták be, én pont éjszakás műszakban dolgoztam egy gyárban, hogy úgy mondjam értelmileg nem túltáplált emberekkel.Ki is mentem éjszaka az üzemből, és néhány perc múlva megtaláltam az üstököst az égbolton, ami ugye a nagy távolságból adódóan úgy tűnt, mintha "állna", tehát nem úgy húz el, mint a hullócsillagok.
    Rögtön szólok is a többieknek, mutatom a jelenséget, mire az egyik egykedvűen megkérdezi:
    -Aha jó, de miért állt meg?(az üstökös)
    Ezt tök komolyan kérdezte.Értelmiszint rulez:)
  • PResident Evil
    #45
    de csak egy pont volt, igaz ?
  • Robbb
    #44
    Helló Zsenyka! Hallottam a rádióban, hogy jön a Mars, de azt nem hallottam mikor. Szóval 27-én lehet látni a legjobban? Izzítok rá. Nekem van egy óorosz távcsövem, nagyon király lencséje van. Persze nem csillagászati, csak olyan mezei darab.
  • Kandurex
    #43
    Te legalább szabad SZEMMEL láttad!!! Mekkora különbség...lesz mit mesélned
  • N.E.O.!!!
    #42
    Azztaaaa...
    de fasza volt...
    láttam egy pontot a hold mellett...
    lessz majd miről mesélni az unokáknak...
  • Punker
    #41
    nekem a puskán van... :)
  • TheZsenyka
    #40
    De bolond vagy... :D
  • Eye-scream
    #39

  • TheZsenyka
    #37
    Asztro fotók
  • TheZsenyka
    #36
    Sajnos nincsenek asztrofotózásra alkalmas cuccaim. Az egy külön hobbi. Kb. Extrém PC árban lehet király fényképezőgépet meg speckó objektívet beszerezni. :D De mások készítenek képeket. Azért 27.-e környéként érdemes lesz távcsővel megfigyelni.
  • Cat #35
    fényképezd már le, lusta vagyok felhuzni a redőnyt, meg az utcalámpáktol ugyse látnék semmit sztm
  • TheZsenyka
    #34


    Az MCSE oldalán van még egy pár szép megfigyelési rajz meg kép.

    Persze, vannak király felszíni képek, Hubble képek meg szondák által készített nagyfelbontású képek, de ezek a felvételek az észleléses megfigyelésről szólnak.
  • TheZsenyka
    #33






  • TheZsenyka
    #32
    Rendben. Szia!
  • Kandurex
    #31
    Nézzük csak a gyerekem gyerekének a gyerekének az iskolatársának egy volt házitakarítónőjének kutyáját rendbentartó fodrász férjének egyik munkatársának a gyereke fogja látni....hmm...megyek aludni by....27.-én meg közös SG-s távcsűvelést rendezünk itt ebben a topicban...
  • TheZsenyka
    #30
    Jó lenne évezredekig élni az biztos.
  • Kandurex
    #29
    55,5 millára van tőlük így is.
    2287. -ben lesz megint ilyen közel...kiábrándító.
    bár.....én örökké fogok élni!...(eddig sikerült:))