2084
VIRTUAL DJ
  • XerPY
    #82
    valaki tud valami magyar leírást a virtual dj-hez?
  • dcenter
    #81
    Az SVJ - DL01 télleg fincsi progi lesz, amúgy sztem (bármennyi kritika ellenére is) a jelenlegi legmegbízhatóbb és legsokoldalúbban testreszabható progi mindenképp a VirtualDj. Én lassan 2éve használom élesben és eddig egyszer sem hagyott cserben. Sokan azért kritizálják, mert a tudásán szerintük még mindig lenne mit csiszolni, ami nem is vitatható, de amint látszik a készítők is ezen vannak:)) (ld. a 3.2-ben DMX vezérlő (támogatás) van...ami sztem nem semmi..).

    Amúgy amit én legjobban hiányolok az a jog funkciószegénysége (mert most tudjuk használni scratch-re meg keresésre, de igazán nem lenne nagy dolog egy effektvezérlővel kiegészíteni és vmi olyasmi szabadsággal felruházni a progit, mint pl. a pioneer cdj100 vagy 200asokon ;-)) )
  • XerPY
    #80
    sziasztok!!!
    megvan a virtual dj 3.1 cracket tud valaki??
    köszi!!
    Zoli
  • XerPY
    #79
    sziasztok!!!!
    van egy sound blaster audigy 2 hangkártyám és a confogba nem tudom beállítani hogy szóljon min 2 mit csináljak???
    5.1-es hangrendszerem is van.
    6 lyuk van rajta és abból szabad a kék meg a fehér ami valami digitalos cumo.
    please help meee!!!!!
  • XerPY
    #78
    és tudok hozzá cracket ami mukszik
  • XerPY
    #77
    sziasztok!!!
    Valaki tudna nekem segíteni a virtual dj-el kapcsolatban??
    Nemrég szereztem meg és nem tok vele semmit csinálni
    tudtok valami magyar(!) tutorialos oldalt vagy valaki magyarázza el de nem kell ódákba csak ami kell!!!
    és légyszives az e-mail címemere ird : [email protected]
    de ha oda nem akkor ide is jó lesz :P
  • gergő992
    #76
    virtual dj-hez cracket, htx
  • zolee90
    #75
    IJ
  • vaze
    #74
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Virtual DJ 2.06 programot használok(nék) két hangkártyával (C-media; 512Digital)meg egy keverővel, és az a problémám, hogy nem tudom külön csatornán vagy hangkártyán megszólatatni a lejátszókat.
  • VinylToy #73
    ha esetleg valaki meglátja ezt demo-ban vagy fullban valamerre az jelezze léccciiiiii :D
  • tigeroo
    #72
    virtual dj-hez cracket, htx
  • tRsgege
    #71
    Pioneer SVJ-DL01 Ez a legjobb sajna meg nincsen belole demo verzio de én mar lattam és nagyon durva akit erdekel tovabbi info : http://www.pioneerdj.com/
  • akyyy
    #70
    melyik a legjobb "virtuális" dj-s progi???
  • Palinko
    #69
    háát van kérdésem bőven.

    mindnekelőtt köszönöm a segítőkészséged :)

    a traktorban 2.6-osban hogy bírom betenni a keverőt?
  • Taylor
    #68
    Én houseban és tranceben utazom. Mostanában próbálgattam RnB-t több kevesebb sikerrel. Kérdezz hátha tudok segíteni.
  • Palinko
    #67
    én most töltöm a traktort és elkezdem nyúzni:) de tényleg adhatnátok egy két tippet hip-hop keveréshez...
  • Taylor
    #66
    Jól van na.
    Én még mindig Traktort nyuzóm.
    Már elég régóta.
    Valaki nem tud egy jó állapotú Reloop rmx 20-as keverőt?
    Tudom hogy olcsó újba is, de jelenleg nincs sok fölös pénzem.
    Meg én is kezdő vagyok még.
  • Palinko
    #65
    Taylor én nemrég kezdtem el foglalkozni a dologgal.azokat a szar mixelőprogikat (atomix,vdj,dss) már kiforgattam régen.
  • Palinko
    #64
    ha hip-hop és hasonló zenéket akarnák mixelni,akkor mit ajánlatok?
  • Taylor
    #63
    Úgy látom elég nagy itt a baj.
    Na nem mintha én dj lennék, de ennél azért még én is jobban értek a témához.
  • Palinko
    #62
    most per/pillanat a zaj.hu-n olvasgatok.
  • Palinko
    #61
    ja és hol bírok szétnézni a témában ? :Ö
  • Palinko
    #60
    azt felfogtam :)
    "Apuka gazdafia vagyok" ide nekem az MKII-est vagy mi?"-te képben vagy??nem úgy néz ki?

    már az is baj,hogy az ember egy kicsit körülnéz az árakban???meg érdekli a dolog??? siralmas vagy. ja és képzeld a kibaszott falumba az a NAAAGY DJ aki atomixel megnyomja azt a kibaszott gombot.és bezsebel 150 eurót is esténként.ez is siralmas!
  • VinylToy #59
    Biztos hogy te DJ akarsz lenni?!

    "Apuka gazdafia vagyok" ide nekem az MKII-est vagy mi?

    Kicsit nézz már körül a témában, nem egyből belevágni, azért mert a virtual dj-nél megnyomtad az automix gombot még nem lettél sztárdj!

    Na szevasz
  • PResident Evil
    #58
    "lemezes"
  • OPM
    #57
    :DDD
  • Palinko
    #56
    meg azt nem értem a lemezesnél,hogy ha szeretnék valamilyen zenét pl egy marilyn manson albumot (nem szeretem az ilyen zenét,csak példa :) szóval akármilyen zenét megbírok szerezni lemezen?és gondolom egy lemez csak egy éjszakára szól...és még a tűt is megcseszi.... vagy rosszul tudom
  • Palinko
    #55
    szóval jobban megéri lemezest venni?azért írtam ide,bár boccs,mert itt olvastam róla mert volt már szó... és én is virtual dj-n indultam el,csak rájöttem,hogy nem elég sőőt!
  • VinylToy #54
    sokba, még mindig
  • zolee90
    #53
    1. mért ebbe a topicba írtad
    2. dehogynem lehet kapni lemezest, a legjobbak olyannal csinálják
    3. 50e-től kezdődik egy CD-s 1 db; az asztali...
    4. amúgy az a profi djs cucc gondolom lejátszót takar...
  • Palinko
    #52
    mennyibe kerül egy profi dj cucc,de nem lemezes,hanem cd-s?a lemezesbe már nem nagyon lehet kapni lemezt vagy mégis??
  • mila69en
    #51
    ok thx megérdeklődöm

    /ON
  • Tetsuo
    #50
    Bocs to evribadi az offért, de nemtom elküldeni privátba':

    Cs!
    Nem vok teljesen kompetens a témában, régen néztem már katalógusokat.
    Egy-két éves Dj-ket kéne megkérdezned, ők a saját cucc vételnél (ha nem idióták) utánanéznek minden infónak. A Zaj Stúdió fórumán meg szokták beszélni a jó v rossz vételeket, gondolom eléggé nyüstölik a potikat, így annak tartósságáról is szó esik.
    Én a kis keverőmmel óvatosan bánok, nincs is vele semmi gondom (Omnitronic DJ-50) de ez nem mérvadó.

    Úgy gondolom h a hangminőség legyen az első szempont, a kisebb extrák utána jöjjenek. Pl a szempler az qrva jó, de ne vegyél sampleres keverőt, mert naon drága és szar a minősége; inkább vegyél 1 egyszerű keverőt (később vehetsz külön samplert, effekteket, grafikus equalizert, akármit rack kivtelben 40-50e ft-tól).
    Hiába tud csilli-villi effekteket, ha zajos, nagy a torzítása v nem lineáris a frekvenciamenete. A csatlakozásai is fontosak, van amihez küső adapter kell (ez jobb minőségű, csak külön kell vásárolni az adaptert), van aminek kimenetét nem lehet Hi-Fire kötni, csak nagy ún. PA erősítőkre. Habár mostanában már az alsó kategóriában (a divat miatt) uniformizálodtak a ketyerék.
    A BPM számlálót nem javaslom, ha meg akarsz tanulni ütemre keverni. (Max 1év alatt meg lehet tanulni.) Nekem nehezen ment, de technot már simán tudok 1-2 perc alatt.
    Jeff Mills 20sec alatt szokott összehozni ütemeket, soxor 40sec-ig szól 1-1 szám a szettjében. :)

    A lemejátszó mindenképpen DDs legyen, vagyis közvetlen meghajtású (ne szíjjas, dörzskerekes semmiképpen!) Ne legyen rumplija, vagyis a mellette lévő zajt ne vegye fel, ne gerjedjen. Szép pontos megmunkálású legyen, nehéz lemeztányér, quartz vezérlés.. stb Nekem Omnitronic DD -2220 van, egész jó, csak a hozzáadott tű már nem vmi jó (azt érdemes lecserélni már az elején is, sokat javulhat a hangminőség), csakhát pick-up, tűvel 30e körül van.. (Az Ortofon Concorde típusok mennek..)
    A vezetékre is érdemes költeni, vannak jó márkák,bár nekem noname van. :( Azért ne dőlj be mindennek pl. az aranyvezeték alig jobb mint az oxigénmentes tiszta réz, stb..) szóval ezen a területen van ám parasztvakítás! :)

    A fejhallgató.. hm, vigyél lemezt és hallgasd meg. A hangminőség mellett fontos a kényelem is (a füled is tud ám izzadni), meg h bírja a mélyeket. Nem kell a Technics DJ fülesét megvenni 45-50 ropiért, az alatta lévő kategória is megfelelő, viszont ha minőség a legfőbb akkor AKG, ebből se mind1 h milyen, a weboldalukon célnak megfelően lehet választani (de itt is számíthatsz a 35-től árra). Nekem egy Technics RP-HT 300 van. (Azért a legközelebbi AKG lesz :) Jah, és fontos az impedanciája is DJ keverőkhöz úgy 400-600 ohmos ajánlott.

    Fontos h legalább "közepes" minőségű hangrendszeren hallgasd vissza a művedet, inkább vegyél egy jó sztereót (erősítőt + hangsugárzókat) mint egy béna 5.1et. Úgy helyezd el, h rövidek legyenek a vezetékek.
    A számítógépet lehetőleg mellőzd a rendszerből (venti zaj, fagyásveszély, elektromos zaj) uhh, ha lenne pénzem.. :)

    S ez még semmi, a legtöbb pénzt lemezekre fogod költeni.. egy jó tanács, az elején ne vegyél meg minden lemezt amit eléd raknak, csakhogy több legyen; CSAKIS olyan lemezt vegyél meg, ami maximálisan tetszik neked, lehetőleg ne a divatzenéket, hanem a maradandókat, (bár ez a te dogod :).

    Itt van a fent említett fórum és a cuccokról gyári infó is:
    www.zaj.hu

    Itt pedig egy amcsi cím, lehet h katalógust is küldenek, ha kéred:
    www.prosound.com

    Érdemes a különböző márkák weboldalára is rákeresni..
    Nna csá, megyek Honfoglalózni.
  • mila69en
    #49
    tudom volt ennek 1 topik ahol lehetne választ kapni a kérdésekre de sehol nem látom, vagy vak vagyok

    [nem tudja a topik nevét, hogy beirja a keresőbe]
  • mila69en
    #48
    nem akarok én dizsé lenni csak is saját célra szorakozás kedvéért vennék(max házi buli,) csak az nem tom mit érdemes, ami erre a célra is meg felel annyira nem vok othon ebbe a témaba(annyi fajta van mint a szemét most melyik a jó?)pliz dobj meg privivel és max 150-170e ig gondolkodhatok
  • Tetsuo
    #47
    Mijaza középkategória? Csak otthonra és nem vagy éppen vájtfülű? Akkor alap 2csatis keverő: ~40.e ft, DDs lemezjátszó (saját pickuppal): ~60.e ft x2.
    CD talán van olcsóbb is, sőt úgy emléxem van. A lemezek viszont sokkal többe kerülnek..
    De senki sem állította hogy a DJ-hobbi az egy olcsó hobbi; ha csak laza kedvtelésből akarsz otthon kevergetni, szvsz a VIRTUAL DJ progi arra sem jó..

    (Ha érdekel) Én nem vok DJ és nem is akarok az lenni, van egy Omnitronic 2csatis keverőm és egy Omnitronic DDs lemezjátszóm, a másik csatornára számítógépet kötök (a ház nincs a szobámban) azon wavokat nyomatok. A hangminőség kicsit idegesít, előszöris mert PC (amit nem szabad zene közelébe ereszteni :) másodszor meg analóg kábelek több méteren kersztül.. de azért mixelgetek.
    A PCt leginkább zeneszerzés miatt vettem, de naon elcsesztem (Audigy 2, meg ilyenek), szal ez a mixelgetés nekem mellékág.
  • mila69en
    #46
    uhh.. akkor mostanába aztse kell venni
  • VinylToy #45
    250e
  • mila69en
    #44
    tetsuo: mennyiből lehetne kihozni minimum közép kategoriás cumot keverő+lemezjátszó vagy cd
  • Tetsuo
    #43
    Kérdés: A legújabb Traktor már kezeli a 24bites wavot?