38
Alaplap fura hiba
  • Miley Cyrus
    #38
    Sziasztok.
    Lenne itt egy érdekes hiba;
    2 napja kivettem az alaplapomat, ami most van, hogy egy újat rakjak bele, de az nem volt jó, így visszaraktam a régit, viszont nincs semmilyen hang. win reinstall már volt, de nem használt, és még egy hiba: ha megnyitok egy videót, youtube-on vagy letöltöttet(avi, mkv stb..) akkor azokat gyorsítva játssza le, kb 3x-4x gyorsabban, mint kellene..
    Mi lehet a hiba?
  • tamáska je
    #37
    Hali!!
    Egy érdekes problémám van ! Most vettem egy ASUS P7P55 LX alaplapot és olyan hibája van hogy mikor gép inditásakor elindul bejön egy scan része ami keresi merevlemezt, 1-2 inditás után megtalálja de mikor nem akkor 0x00004 hiba kodot ír és ujra kell inditani a gépet!!De valamikor meg ujra be kell állitani a biost( vagy is az kéri hogy F1 vagy F2 nyomjak)de az idő/dátumok nem változnak a beállitás ugyan az marad pedig !! Mi lehet a gond?????
  • Dave001
    #36
    Hali!
    Egy érdekes problémával szembesültem, egy teljesen új gép összerakása közben. Mindent összeszereltem (elvileg) helyesen. Első beindítás után átfutottam a bios beállításokat jól érzékelte a procit, ramokat, optikai meghajtólat, merevlemezt. Elkezdtem a win-t telepíteni majd a hardver konfiguráció vizsgálata résznél megállt, fekete képernyő, kurzor a bal felső sarokban villog. Live Linuxal próbálkoztam de hiába kis bootolás után ugyanez a probléma fogadott.Ezek után kikapcsoltam a gépet majd újra be de ekkor már a monitor sem kapcsolt be. Elkezdtem szűkíteni hiba forrásokat: merevlemez, táp, optikai meghajtók, videokártya jó. Ramokat minden foglalatban megnéztem, ezek után sem ment (sajnos másik csíkot nem tudtam kipróbálni benne).Maradt az alaplap és a proci (esetleg ram). Tudtok valami ötlete mondani mi lehet a gond esetleg mivel próbálkozhatok? (+ egy érdekesség: a power gombbal gond nélkül bekapcsol viszont nem tudom vele kikapcsolni csak ha lehúzom hálózatról)
  • duracellmumus
    #35
    üdv!

    érdemes lenne át törölgetni alkoholos vattával a memória és a foglalat csatlakozóit.
    majd szemre vételezni a memória szlot környékét hogy megvan-e minden alkatrész illetve épek-e.
  • string32
    #34
    Hello!
    A gond az lenne, hogy az alaplapom egyik memóriafoglalatába lehet csak memóriát tenni! Ha az elsőbe is rakok, akkor bekapcsoláskor a gép leáll, majd újraindul kb 2 sec-es kihagyással. A 2. indulás után csak kicsit tölt és nem csinál semmit, a monitor meg készenléti állapotban világít(narancssárgán)! Mind2 memóriával megnéztem( 2x 256 MB), ha bármelyiket a 2. csatlakozóba rakom, frankón indul a gép, az elsőben nem!! az alaplap lehet a rossz? Azt még megemlítem, hogy mindez azután jelentkezett, miután portalanítottam a gépet( vidikártya, proci)-de a memóriához hozzá sem nyúltam! am a lapom: Asrock
    P4i45E . Ha valaki találkozott hasonló problémával vagy tudja a megoldást,akkor írjon!köszi előre is
  • CroftManor
    #33
    Hali
    Vmiért a gép nem hajlandó leállni.
    Ezt csak Vistán tapasztaltam, xpnél automatikusan leáll.
    A főkapcsoló 4 másodpercig való nyomvatartásával aztán leáll a gép (Vista esetében)
    Bár ez nem tudom mennyire a lap hibája, vagy sem
  • zoli094
    #32
    Sziasztok nekem aza gondol h nem érzékeli az ABIT KN8 ultram a karimat de a kari jól működik és az alaplapnak sincs gondja. ha tud valaki akkor segítsen PLS
  • smigiboy
    #31
    hali nekem is 1 p5b lapom volt és 1 dual core procim vmi tudos emberke azt mondta h a lap hibája h ennyire melegszik elvitte és + 3000 ért vetem helyete 1 p5kt:d
    amin meg a hang nem megy most:D !a hütöt ugy ted rá h a lég áramlás jó legyen szal vegyél 1 rendszer hütőt ted aház hátuljára és az kisziva a meleget a cpu hűtőböl:d majd rá jösz:D
  • smigiboy
    #30
    Előre is köszia válaszokat
  • smigiboy
    #29
    Hali nekem 1 asus p5k alaplapom van és rajta az alap hangkártya!Na már most tegnap ujra tetem a gépet 1 csúnya vírus miatt ezért leszedtem 1 új xpt 2007 es novemberi és feltetem mikor már a drivereknél tartotam az összeset feltetem(Asus alap cdről)csak a hang maradt és mikor a hangot tetem volna hibát irt ki h sikertelene a telepíté nem tudja vki mi lehhet a gond? Szal kéne vmi jó driver ha már nem tetszik az xpnek az alap!
  • drowns41
    #28
    Hello!
    Van egy ASUS P5B alaplapom, rajta egy Intel Core 2 Duo E6550-es proci gyári hűtővel. Eddig nem volt vele gond, de lehet hogy picit elmozdult a hűtő, mert 60 fokot mutat alapból és játékoknál pl felmegy 80 körüli fokra és lelohad az egész rendszer.
    nemtudom, hogy az mind1-e hogy milyen állásba helyezem rá a hűtőt a procira? Mert csak 4 lyukba kell belefogatni, plusz a a vezetéket az alaplapra kötni.
    ha valaki tud, segítsen pls!!! Előre is köszi
  • fenegyerek1
    #27
    Elemet cseréltem és jó lett! Köszi!
  • Qwerty4
    #26
    Lehet jónyugodtan hibás az alaplapi elem.Próbáld meg kicsierélni.
    Csak a BIOS beállításaid fognak elveszni valószínű, egyébb semmi nem szabadna...

    Egyébként lehet alaplapi zavar is, az én régi alaplapommal az idő folyton késet vagy sietett, szóval benne vana pakliben ez is.
  • Qwerty4
    #25
    Itt van:KATT!!!
  • SlaCker
    #24
    Hali hóó.Én egy kérdést szeretnék feltenni honnan tok letölteni vista alaplapi drivert az asus alaplaphoz??
    Nem tudtam máshova írni ezért gondoltam hogy itt kérek segítségeet.
    az alaplapom (asus A7N8X)
    Segítségeteket előre is köszi
  • fenegyerek1
    #23
    Asus alaplapom van és a gond az hogy a gép bekapcsolása után mindig be kell állitani az időt mert elfelejti.Az alaplapi elem lehet a hibás? Elemcserénél elveszik minden?
  • Qwerty4
    #22
    Megjavult magától, nem tom mi lehetett a hiba.
  • Qwerty4
    #21
    Helo!!!
    Óriási gondom akadt az internettel.:(
    Kedden este kikapcsoltam a gépet, azelott tökéletesen ment a net,
    másnap hazaértem a suliból, bekapcsoltam a gépet és egyszeruen nem ment,
    akkor még a szolgáltatóra fogtam a dolgot, volt eset amikor azért nem volt net,
    mert a szolgáltató balf*szkodott.
    Csütörtökön sem ment, ekkor már biztosan tudtam, hogy nem a szolgáltatóval van gond:
    -kicseréltem a hálózati kábelt, akkor sem ment
    -kértem az egyik haveromtól egy PCI-os háló kártyát, betettem, akkor sem ment
    -IP-t, Getaway-t, DNS-eket, Maskot 1000x ellenoriztem, nem volt hiba
    -Drivert is vagy 5x újraraktam, nem segített
    Közben pedig a tesom gépén tökéletesen megy minden.És megjegyzem kedden nem instaláltam
    semmit, nem matattam a gépbe, tehát nem tudom milyen hatás érhette, hogy ez történt.
    Pénteken már Windows reinstall volt, az sem sikeredett jól, csak nem ment a net.:(
    Ebben az esetben gondolom kizárható a software hiba.
    Az alaplapom:Biostar M7NCD Ultra nVIDIA nForce 2-es chipsettel, rajta van az alaplapos
    háló kártya:nVIDIA nForce MCP.
    Megfigyeltem, hogyha bedugom a háló kábelt kapcsolódik, viszont adatot nem képes tölteni,
    tehát számolja a kapcsolódási idot, a sent növekszik, a received viszont a 0-n áll.
    Ebben az esetben akkor csak az alaplappal lehet gond, mert RAM-oknak, procinak, winchesternek,
    VGA kártyának, DVD-nek semmi köze.
    Mit csináljak???Mivel van a gond vajon???Valaki járt-e már így???
    Valahogy megtudnám javíttani vagy vigyem vissza??? mert még 1 és fél évig garanciába van.
    De ha visszavinném biztos egy hónapig nem látnám és nem lenne gépem és ezt is csak az ünnepek
    után érdemes, mert 2 hétig nem történne semmi vele, így csak idot vesztenék.
    Érdemes-e szervízbe vinni???ha lenne vmi értelme elvinném, megérné kifizetni oket.
    Mitévo legyek???Segítsetek!!!

  • GyaxyBoy
    #20
    az gáz
    köszi
  • Borg
    #19
    Valszeg szar az IDE vezérlő.
  • GyaxyBoy
    #18
    Sziasztok!
    Segatséget kérek, hogy miért van az, hogy a P1es alaplapom, felismeri a Vinyókat + CD-ROMot + kislemez meghajtót, de nem tud egyikről sem bebútolni!
    A Kislemez meghajtó jó, mert a másikban is megnéztem és ott bebútól!
    A Vinyó is jó, mert arra is feltelepítettem a WIN-t a másik gépen és mikor van az első újraindítás, akkor kikapcsoltam a gépet és visszatettem a P1 be, de ott azt írta ki, "Rossz kötet, vagy nem boot lemez" vagy vmi hasonló, szóval nem tőlti be arról!
    Mi lehet a gond?
    Köszönöm
  • Borg
    #16
    Ugyanúgy fog működni, mivel ugyanolyan a többi venti csatlakozó is az alaplapon.

    Csak éppen a procventi fordulatszámát nem fogod tudni a megfelelő helyen mérni, ha pl a power fan-ra dugod rá, akkor a BIOSban is a power fannál fogja jelezni a CPU venti fordulatszámát.
    Ez meg ugye megkavarja a figyelő programokat, mert azt hiszik leállt a proci ventid...
  • Gerry
    #14
    Nos az a 2 alaplap, amit sikerült múlt héten megforrasztanom, azok közül az egyik a "Se kép se hang" tünetet produkálta, most megy stabilan (Ez egy Shuttle AE22-es i815E lap), a másik: Abit KT7A, na ez hasonló, ez hol bekapcsolt, hol nem, de fagyogatott és resetelt, most ő is stabil. Küldök mail-t, benne egy telefonszámmal!
  • DEx-
    #13
    hublistek: mi ez?
  • DEx-
    #12
    Gerry, esetleg emailben adhatnál instrukciókat, és akkor megpróbálnám magam megcsinálni... :-)

    Az a két alaplap is hasonló dolgokat produkált, mint amit az enyém csinál?
  • Gerry
    #11
    90-150Ft egy átlag kondi, kapacitástól és feszültségtől függően, nos, ha 10db kell, akkor is kb 1500Ft, nomeg némi meló, de ha van otthon forrasztópákád, és némi elhivatottságod, akkor magad is meg tudod csinálni...

    Általában én úgy gondolom, hogy ennyit megér, ha nem is tudom már eladni a lapot, legalább van tartalék, a "másodlagos" gépemben is egy forrasztot alaplap (Abit VH6) húzza az igát, és teljesen stabil még többnapos folyamatos használat (letöltés) mellett is! Ja, és több minrt 1 éve dolgozik a gépben...
  • Borg
    #9
    lol itt egyik boltban 4000ért akarták a kondikat cserélni, azért tettem le róla:)
    De amúgy is minőségi csere lesz a gépet illetően, mert kissé elavult már. (céges)
  • Gerry
    #8
    Ha még müxik az alaplap, akkor kb. 1500Ft-ból meg lehet csinálni a kondicserét, éppen a múlt héten csináltam 2 alaplapot, mind a kettő kondicserés volt, és már stabilan mennek, most csinálok egy harmadikat, ezzel több gond is van, de remélem ez is összejön! Ha gondold, juttasd el hozzám, és megnézem...
  • DEx-
    #7
    Ahha...
    Azért egy másik tápot kipróbálok én is...
  • Borg
    #6
    Most lett új táp mellé, igy megy, úgyahogy. Ujraindul néha, meg sokszor el sem indul...
    1-2 hét múlva lesz teljes felújitása a gépnek, szal sokat nem tökölödök azzal az alaplappal...
  • DEx-
    #5
    Aha, stimmel!
    Sikerült megcsinálnod azt az abit-ot?

    A táp az tuti jó, mert egy jóval erősebb konfigot meghajtott...
  • Borg
    #4
    Kondis is lehet az alaplap.
    Nekem hasonló gond egy ABITtal volt, SA6, reggelente csak 10.re indult el a gép, de ha egyszer elindult akkor ment már rendesen...
    Aztán kikapcs után meg se nyikkant, csak ha konnektor off-on.

    Egyrészt a táp is rossz volt, mint kiderült, másrészt a 6 feszstab kondiból kb 4 ki volt puposodva.
  • DEx-
    #3
    A táp jó volt egy másik (MSI, igaz nem ugyanilyen)alaplappal...
    Azért kösz az 5letet!

    Más egyéb vki?
  • [Jakuza]
    #2
    Szvsz nem alaplap hiba, inkabb tap lesz.
    Amugy keress egy olyan kapcsolot a BIOSban , hogy a Power Button Funcion | Instant Off. Valahol a Power Management Setup Menuben lesz.
    Akkor nem kell 4 mpig nyomva tartanod a power gombot kikapcsolaskor.
  • DEx-
    #1
    Van egy alaplapom. MSI K7TPRO (SocketA).
    Az a gondja, hogy ha úgy kapcsolom ki, hogy a power gombot nyomom 5 mp-ig, akkor nem tudom visszakapcsolni(feltehetőleg akkor sem tudom, hogyha a windoz kapcsolja le, bár ezt még nem próbáltam.). Viszont, ha a tápot kikapcsolom, majd pár mp után vissza, akkor be lehet kapcsolni a gépet. Mi lehet a baj az alaplappal???

    Vmi 5let?