14
Megbolondult alaplap! HELP!
  • crossy104
    #14
    Ja, és bioszfrissités, ram csere sem hozott eredményt.
  • crossy104
    #13
    Sziasztok! Segitsen valaki!!!! MSI K9n Neo alaplapom van AMD 3500 AM2 procival.2GB 667 samsung rammal.Videókártya MSI 7600 GT. Játékkor, ill. teszetek futtatásakor kb 30-40% teljesitmény csökkenés van.A gép új. +d mark 2005-ben pl. 4200-at csinál, 6100 helyett. A kártya jó, másik gépben tökéletesen megy.Kipróbáltunk drivereket, stb.Nem tudni mi a gond.
    Szivesen vennék bármilyen ötletet.
  • Gerry
    #11
    Nincsenek rajta kipukkant vagy alul/felül púpos kondenzátorok?
  • STIPee
    #10
    cserélnék, de nem az enyém a cucc, csak én "b@szt@m" el!
  • STIPee
    #8
    Hmmm...SWITCH-ek sincsenek, arról szóltam volna!
    Mindent automatikusan ismer fel a lap!
  • Gerry
    #7
    Jumper helyett SWITCH-ek??? Clear CMOS? (Tápról le, elem ki, "clr cmos" pontok rövidrezár....)
  • STIPee
    #6
    Úgy látszik nem olvastad végig a hozzászólásokat!
    Nekem eredetileg P2es volt benne(és ment!), 1 bekapcsolásra beletettem egy P3ast és utána már nem hajlandó egyetlen-egy PPGA-s procival sem bekapcsolni!Viszont P3assal igen!!! Akármilyet rakhatok bele, csak FCPGA-s legyen!
    Ezt add össze!
  • STIPee
    #4
    Az a helyzet hogy egy darab jumpert sem lehet találni az alaplapon! Szal ez kilőve!
    Tomato forever LOL!

    Ennyire súlyos lenne a probléma, hogy senkinek nincs értékelhető megoldása?(ne értsd félre Gerry!)
  • Gerry
    #3
    Jumperből próbáltad már beállítani a régi CPU-t? (FSB: 100MHz, Multiplier: 5x, stb.?)
    Lehet, hogy segítene, esetleg nézd meg a feszültségeket is, hogy pontosan vannak-e beállítva!
  • STIPee
    #2
    BIOS frissítés volt! Semmi!
  • STIPee
    #1
    Hy!

    Probléma a következő:

    Volt egy sz@r gép ami nem indult egyáltalán, mindenféle szenvedés árán sem, ezért már oda jutottam hogy vagy alaplap, vagy proci a bad!
    Elvittem haveromhoz procit(850-es PIII-as) hogy megnézzem jó-e!
    Az ő gépében egy 500-as PII-es volt! Kivettem, PIII-as be, és működött! PIII-as ki, PII-es vissza, azóta gép nem indul! Viszont PII-es jó! Másik gépben műgzik!
    Aztán szerváltam már innen-onnan egy-két procit, FCPGA-sokat, PPGA-sokat, hátha!
    Csak FCPGA-sokkal hajlandó elindulni! Régebbivel egyáltalán nem!
    BIOS-t próbáltam már kisütni vagy 42szer, de semmi!
    Hogy tudom elinditani a régi procival? Én arra gondolok hogy az FCPGA-sok átállítottak valamit az alaplapon, amit a PII-es nem igazán szeret! (Talán FSB?)
    Na erről lenne szó, remélem azért valamennyire érthető voltam, ha nem akkor majd helyesbítek!
    Szal SEGÍTSETEK!

    na bye

    ColMan

    Az alaplap: Tomato A694X
    chipset:VIA VT82C694X Apollo Pro133A