31
1Ghz-es cerka húzása
  • burninhell
    #31
    hi all :)
    lenne pár kérdésem
    látom régen kihalt a Tma :)

    abit st6 alaplap + 1100 MHZ

    -kb mennyit lehet húzni 1100-as cel-en?
    bioszt firssítettem így állítani lehet 1500ig
    csak nemtom mennyire érdemes v 1ált nem is érdemesú

    -plussz hútés nélkül (ha jól tom) 72 C-ig bírja?

    -mennyi plussz áramot adhatok neki max?

    thx
    bye
    Tom
  • praetorian
    #30
    Nem vagyok Intel buzi, csak az alaplap már adott volt(IC7), és nem volt pénzem P4 - re mert csak egy csóró egyetemista gyerek vagyok, és ami van inkább kúrvákra meg pizzára költöm :)))
  • NeoMaN
    #29
    :)Tetudod
    Jó indok :)
  • BlackWolf
    #28
    mittom ende nekem se kene AMD felall tole a hatamon a szor nemtudom miert
  • NeoMaN
    #27
    Ménem szereti az AMD-t?
    Me olcsó és jó?

    Cerka meg télleg nem annyira rossz, csak a 2Ghz-est megveri az 1,3-as Duron
  • NeoMaN
    #26
    Akkor melegszik csak, ha emeled a vcore-t is.
    Nálam 2500+@3200+-on 40C, full terhelve 50C
    nyitott házzal....
    A régebbi 1800+-os palominom 6-8 fokkal melegebb volt ennél....
  • ollie
    #25
    Ez általában igaz. Minél magasabb az órajele egy procinak, annál nagyobb az energiavesztesége (hőleadása) is. Persze lehet javítani a veszteségen egy új struktúrával, de ha teljesen ugyanaz a proci megy magasabb órajelen, akkor találd ki mi történik...
  • ollie
    #24
    hát ha így vesszük, hogy AMD-t semmiképp és nincs della P4-re, akkor télleg marad a cerka :)
  • BlackWolf
    #23
    de birom az ilyen beszolasokat figyeljel van aki nemszereti az AMD-t es kesz de rendes p4-re nemtelik akkor marad a cerka az se annyira rossz te meg menj es torolgesd a popod
  • Ruffi
    #22
    Mivel intele alapu rendszereknek mindig nagyobb a memoria sávszélessége...játékban viszont ki lehet törölni a popot!
  • ollie
    #21
    120-as FSB elég jó egy cerkától...
  • praetorian
    #20
    nekem egy 2500@3000MHz celeronom van, és meglepő módon az AIDA tesztben jobb eredményt ért el (memória írásban-olvasásban) mint a 3200+ barton. 120MHz - nél azomban nem engedi tovább emelni az fsb - t a rendszer, mert állandóan fagyizik :(
  • DiVE
    #19
    azt hallottam az amd-kről hogy qrvára melegszenek, főleg ha húzzák őket. ez tényleg így van? jobban kell hűteni egy húzott AMD procit?
  • Gerry
    #18
    Nekem van egy 1.7-es Willamete P4-em 512MB Rambus társaságában, és teljesen jó cucc, igaz nem olyan gyors mint a 2400+os AMD-m, de nagyon jó kis vas.
  • ollie
    #17
    jó az
  • Gerry
    #16
    Gyakorlatilag a régi Willamette magos P4 újraélesztése Socket478-as tokozásban.
  • ollie
    #15
    jövőre lesz cerka 256k cache-el, na az már meg fogja érni a pénzét
  • Gerry
    #14
    Nem szar a Celeron, csak azonos árban sokkal gyorsabb AMD konfigot lehet építeni, ezért nem nagyon van értelme "iszonyatmagasórajelű" Celeront venni, mert drágább és lassabb.
  • ollie
    #13
    majd rájössz...
  • DiVE
    #12
    még hogy a celeron szar? :> én most húztam egy 2.6-os cerkát 3063MHZ-re és teljesen QL. sokkal zsírabb, gyorsabb, tesztprogik: pl.: 3dmark, pcmark bizonyítják, hogy megérte húzni. szal' szerintem sem a legrulzz-abb proci a celeron, de nem szabad leírni. mondom én egy 2.6-os cerkával asus p4p800-on tökéletesen meg vagyok elégedve...
  • Borg
    #11
    A VH6 nem tuning alaplap, csak fixen lehet állitani az FSB/osztókat ahogy irja...

    Úgy meg 125FSBhez nem tud 1/4-es PCI osztót, ezért szar.
  • Gianni27
    #10
    Na látom baromságot írtam, itt lehet egyáltalán szerkeszteni?

    Amúgy van nekem is egy 1000-es Celeronom, itt az FSB-vel lehet gondod, a 125-ös FSB-nél már túl magas a PCI órajel (41 Mhz), szerinten 116 fölé (39Mhz) ne nagyon menjél tartósan, mert a vincsesztert, hálókártyát kinyírhatja, hiába bírná a proci. Intelnél nem lehet a szorzó állítani.

    Ettől függetlenül a P4 Celerontól azért óvakodjál..:)
  • Gianni27
    #9
    Bocs, de szvsz őrültség volt P4 Celeronra rendszert építened, mert bármeddig húzod, nulla teljesítményt kapsz. Egy AMD XP ugyanezért az árért agyonveri ezt. 3 gigára húzott P4 Celeron alig gyorsabb egy ezeréves 1 gigás P3/Athlonnál...
  • Gerry
    #8
    Próbáltad emelni a VCore-t?
  • nfs
    #7
    szóval ez marad 1000-es :(
  • nfs
    #6
    Sajnos ez sem jött be :( Az osztó ezen az alaplapon nem állítható sajnos szerintem, de nem értek hozzá (Abit VL-6) a biosban az fsb mellett vannak megadva az osztók ha jól látom. Nálam a 123-ason meg ha jól látom és az 1/3-as. a következő ami 1/4-es, az 133,140, illetve 150-es, de azokon el se indul a gép, csak sipol a bios, mintha modem lenne
  • Gerry
    #5
    Nem. Az csak AMD-nél megoldható.
  • nfs
    #4
    ok, köszi szépen, remélem ez jó lesz.
    Lábak összekötésével sem megoldható a szorzó állítás?
  • Borg
    #3
    1. Ennek valószinűleg az emelkedő PCI frekvencia az oka. Alaphelyzetben ez 33Mhz, viszont ahogy emeled a tuninggal az FSBt, a fix osztó miatt ez is emelkedik. Alapórajelen 100FSBd volt, ez 3-as osztóval 33Mhz PCI. Viszont most 125FSBn vagy, ez 3-as osztóval 41.6Mhz. Ez nem csak a PCI slotokban lévú kártyákat NYIRJA KI, hanem a winchesteredet is!!! Sürgősen rakd át 4-es re a PCI osztót 125/4=32, vagy csökkentsd az FSBt úgy, hogy 40 alatt legyen a PCI órajel. Különben nem a hálókártyád lesz az egyetlen, és az első, ami megadja magát.

    2. Az celeron procik szorzóját nem lehet állitani. Csak az FSB emelésével tudod húzni.

    3. A 600as cerka : lásd 1-es pont.
  • nfs
    #2
    Yaa előtte 600-as cerka volt, az is ezt produkálta
  • nfs
    #1
    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám. Mivel sajnos nem mindenki engedhet meg magának drágább procikat (én is ide tartozok) ezért a gyengébbek húzásával próbálunk "megfelelő" teljesítményt kicsiholni a régi használt procinkból.
    Lenne egy olyan problémám, hogy húzni szeretném a régi kis 1000-es cerkámat. Ez 1250Mhz-ig simán megy is FSB emeléssel, de ekkor fellép egy probléme. Gondolom sokan használtok DC-t. Namármost, ha húzva van a procim, a le és feltöltéseim haldoklani kezdenek és megállnak, de a normál netes letöltések is hasonlóképpen viselkednek! Egyszerűen mintha a hálókártya meghalni készülne.
    Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
    1; Mi lehet ennek a lassulásnak és megállásnak az oka és orvosolható e?
    2; A celeronok beégetett szorzóját ki lehet e játszani mint az AMDk-ét és ha igen akkor hogyan?

    köszi előre is a hozzászólásokat :)