9
Help!
  • TheZsenyka
    #9
    Egyébként a feszültség meghúzása minimálisan emeli csak egy CPU húzhatóságát. Inkább csak a stabilitást növeli, a frekvencia tartományt csak néhány százalékkal.
  • ollie
    #8
    2200-at forog? Nekem 2700-3200 a fordulatszáma terheléstől függően a gyári hűtő, amit a P4 2.4B-hez adtak. Ja és soha nem változtattam a core fesz-t, és még így is stabil volt 3GHz-n. Szvsz meg ne vidd feljebb a core feszt, hacsak nem akarod hogy a procid hamar elhalálozzon.
  • TheZsenyka
    #7
    zimakó=zimankó
  • TheZsenyka
    #6
    Akár 2V-ot is lökhetsz a cuccadéknak, csak ne felejts el rálökni valami terebélyes hőelvonó szerkezetet. Egyébként 2V-on kriogenikus hűtővel sokkolták a cumót. Gyári hűtővel - azt mondom - 1.75V fölé nem etikus durrantani a sziliciumot, mert eséllyel pályázol rá hogy elröppen a retekbe. Vízhűtéssel olyan 1.8V-1.9V amiről tudok, de az 1.9V-hoz már komoly zimakót kell támasztani. Szóval légmotyóval olyan 1.750.
  • UnConnecteD
    #5
    En azonnal levettem rola. Amugy ezzel a hutovel (a dobozos, gyari, ami 2200-at forog) max. mennyi core fesz-t szabad neki adni? A 2.4-es alapon nem volt stabil 3.1 Ghz-en, de 1.6 Volton mar minden ok, de nem nagyon merem feljebb vinni.
  • ollie
    #4
    Igen hővezető, de nyugodtan vedd le. Én 2 hete vettem egy p4 2.4B-t és ugyanúgy van rajta egy fémlap. Másfél hétig rajta hagytam és csak pár napja vettem le. A proci azóta több fokkal alacsonyabb hőmérsékletű.
  • TheZsenyka
    #3
    Értem, és köszönöm a tanácsot. Amúgy tényleg hővezető cucc, ugye?
  • [Jakuza]
    #2
    Vedd le.
    Jobb lesz a hutes.
  • TheZsenyka
    #1
    Gyors help kellene:

    eddig minden cooler-ről levettem a stickert (ahol érintkezik a procc a hűtővel, van egy lap a hűtőn) most viszont bajban vagyok mert ez valami hővezető cumónak tűnik, most mi van? Intel P4C 2400MHz BOX. Levegyem vagy ne? Mondom, bármikor levenném, de ez hővezető cuccnak látszik. Tapasztalat?