77
380.000 ft-bol milyen gepet lehet kihozni?
  • pinehead
    #35
    Azért ez sem volt szép, de legalább jogos.
    Remélem van moderátor a közelben.
  • baman
    #34
    jakuza, draga ember!

    tulkepp siman elmesz te a picsaba, de azert magyarazok neked, ne kelljen teljesen seggfejkent elasnod magad. azert kerdezek tobb forumon, hogy tobb informaciohoz jussak, leven nulla vagyok a jelenlegi helyzetet illetoen (mint irtam is). ennek akkor nem lenne ertelme, ha biztosan tudnam, hogy minden forumon ugyanazok az emberek mozognak, de en ennel joval kevesebbet tudok az esetleges atfedesekrol, mivel egyebkent nem szoktam forumozni. egy idoben postaztam minden helyen a kerdest, igy teljesen ertelmetlen az az 'indok', hogy "mar tobb szaz valaszt kaptal", de meg ha igy is lenne, akkor is latnam ertelmet megkerdezni egy masik helyen is, leven a logikus alapfelteves szerintem azert az, hogy itt mas emberek olvasnak/irnak, mint mondjuk a hwsw-n.

    azt a siralmas szoveget pedig, hogy "Mi a fasznak kell nagyzolni mindenhol ..." minositeni sem erdemes. szegyellenem kellene magam, hogy 4 ev utan most eppen van ennyi penz uj gep vasarlasara? hatha megvigasztal, ha kozlom, hogy nem az en penzem, hanem munkahelyi beruhazas (egyetem).

    egesz egyszeruen meg sem kellett volna szolalnod! ez itt egy hardver forum, melynek profiljaba abszolut illik a feltett kerdesem, szemben a te valaszoddal, amelyhez mondjuk inkabb az alt.flame newsgroup ajanlhato (vagy menjel morogni a furdoszobaba).

    karpotlaskepp felajanlok neked egy *nagyon*draga* mubranert, azzal molyolhatsz egy darabig, amig ki nem alakul valamifele ertekelheto struktura a szurkeallomanyodbol.
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Ezt jobb helyen lemezollóval oldják meg ! :DDD
  • ollie
    #32
    nem az enyém, nem nekem kell 380 rugóért gép
  • Petyus_
    #31
    Az minek? Asszed 50 rugós Lian-Li-nak átlátszó az oldalfala? :) Azért felárat kell fizetni. :)
  • Sir Quno Jedi
    #30
    Meg lila neon VAZE ! :DDD
  • Petyus_
    #29
    Csak összeszámoltam amit mondott, az ATA100 HDD meg a 2,4 proci azért lett mert ott már elfogyott a lóvé. :)

    Így sincs a gépben floppy, hangkártya, CD-ROM meg procihűtő. :)
  • Petyus_
    #28
    Ugyan már.. mint látod ebből se jön ki egy "normálisabb" konfig. :D

    Egyébként egy valamire va új notebook itt kezdődik, szóval nem értem miért lenne gizdázás, mint írta évek óta nem vett gépet, miért baj az, ha minél több ember véleményére kiváncsi?
  • Sir Quno Jedi
    #27
    Ja, az más ! :DDD
  • Petyus_
    #26
    De ez nem az én konfigom, hanem az Ollie-é. :) Én csak megnéztem mennyibe kerülne.
  • Sir Quno Jedi
    #25
    Nameg a videókareszon is lehet még spórolni, szinte komolyabb erőveszteség nélkül !
  • Sir Quno Jedi
    #24
    A HDD meg olcsóbban is beszerezhető, a RAID jobb esetben az alaplapon (mint nálam), prociból meg ami belefér csak HT-s (a 2.8-as is iszonyú módon hasít, főleg multiban !).
  • pinehead
    #23
    Ejnye.
    Miért baj az, ha többféle véleményre kiváncsi?
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Naja, de ennél lényegesen olcsóbban is lehet normális, stabil tápokat kapni 400W körül.
  • [Jakuza]
    #21
    Idezet. HWSW

    Téma: 380.000 ft-bol milyen gepet lehet kihozni?
    baman
    Új vendég
    Azonosító: 6170
    Minősítés:

    2003. július 30. 14:21
    --------------------------------------------------------------------------------
    hello!
    bar nem csak alaplap es/vagy proci a tema, de hova mashova tennem fel itt a hwsw-n belul?

    kernek szepen okosan indokolt konfiguracios ajanlatokat egy komplett gepre, melyek belefernek brutto 400.000 Ft-ba. monitor nem kell, minden mas igen. legfontosabb: stabilitas, megbizhatosag, tehat nem szeretnek sporolni semmin, ami erinti ezt a teruletet, a hazon es a tapon sem. alapveto profil: kepfeldolgozas (photoshop), videofeldolgozas (permiere, aftereffects), hangszerkesztes (wavelab), 3d (softimage, xsi). tobb, mint 3 eve vettem utoljara gepet, igy *nagyon* nem vsgyok kepben a lehetosegeket illetoen (alapvetoen nem is erdekel a tema).

    neheziti a dolgomat, hogy alapvetoen kozbeszerzesi kotltzettsegem van, de ez mar legyen az en bajom (alkalmasint megindokolhatom, hogy mit miert nem a KB-n keresztul veszek).

    tudtok hasznalhato valaszokat adni?

    elore is kosz!

    Egy forum mar nem eleg ?
    Mi a fasznak kell nagyzolni mindenhol, hogy neked hude sok penzed van es milyen fasza konfigot akarsz epiteni ?
    Foleg ugy, hogy mar kozel szaz valaszt kaptal mar mas forumon.
  • Petyus_
    #20
    A táp szvsz kell (főleg egy ilyen kategóriájú gépbe), a ház tényleg pénzkidobás :), de a ház árából nem veszed meg amit mondtál.
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Mi a bajod a P4-ekkel ?!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #18
    50-ér is lehet, szal. ez nem szempont ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Há én inkább két ATA133-as HDD-t raknék be RAID-be ! Ja és a ház+táp így kicsnyit pénzkidobás szagú, ahelyett inkább egy 3Ghz-s HT-s P4 (haveromnak most vettünk ua. 2.8-ast és nagyon harap)
  • ollie
    #16
    köszi, de nem én akarok gépet venni :)
  • Petyus_
    #15
    ASUS P4C800 - 50 ezer
    1GB Kingston mem - 70 ezer
    9700Pro AIW - 115 ezer
    Zalman 400W - 30 ezer
    Lian-Li ház - 50 ezer
    120GB HDD (ATA100..) - 30 ezer
    És még pont kijön mellé egy 2,4 P4

    (Ehelyett ASUS A7N8X Deluxe és 3000+ proci ugyanennyire stabil és a plusz teljesítmény kompenzálja, hogy csak egy szar AMD :))
  • Davidus
    #14
    kezdődik a hülyeség:)
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Én is !
  • NeoMaN
    #12
    Monnyuk ennyiért már kocsit is lehet kapni... :D
  • Jano
    #11
    Jó drágát!
  • gonosz
    #10
    ezeket a szovegeket mindig szeretem :)
  • Knox
    #9
    Ha belefér akkor ajánlom a thermaltake házakat! tökéletes hoszabályozás! ám az áruk igen borsos 40-50k+áfa!
  • pinehead
    #8
    Logitech maradhat, mondjuk a CordlessDesktop fekete színben.Írón szintén ne spórolj, jöhet egy Pioneer, a többit alább ajánlották.
  • ollie
    #7
    nekem eddig komolyabb egerem meg billentyűzetem nem volt, ezért arra nem igazán tudok ajánlatot. de logitech és microsoft egerekről/billentyűkről sok jót hallottam.
  • baman
    #6
    johet ajanlat billentyure es egerre is, miert ne? ha van batran ajanlott, tobbek altal bevaltnak minositett, akkor orulnek neki. rengeteg tipus van, bar nagyjabol logitech fele hajlok a magam eddigi elmenyei alapjan.
  • Sir Quno Jedi
    #5
    I850E chipset-es ASUS-ok is jók, csak a RAMBUS drága (mondjuk én továbbra is ezt használom, biztos, ami biztos).
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Munkára csak P4.
  • ollie
    #2
    ok, tehát stabilitás:

    Enermax táp, legalább 400W (kell az erő na meg a stabilitás)
    Ház tökmindegy de legalább 2 venti legyen benne.
    ASUS i875-ös alaplap, mert stabil.
    P4 800FSB-vel (olyan sebességű, ami még kijön a pénzből, min 2.4GHz)
    2x512M Infineon vagy Kingston 400 DDR (megbízhatóság)
    Radeon 9700 vagy 9800 pro AIW a képminőség miatt.
    Plextor CD/RW
    Gondolom egérre meg billentyűzetre nem kell ajánlat ;D
  • baman
    #1
    hello!

    kernek szepen okosan indokolt konfiguracios ajanlatokat egy komplett gepre, melyek belefernek brutto 400.000 Ft-ba. monitor nem kell, minden mas igen. legfontosabb: stabilitas, megbizhatosag, tehat nem szeretnek sporolni semmin, ami erinti ezt a teruletet, a hazon es a tapon sem. alapveto profil: kepfeldolgozas (photoshop), videofeldolgozas (permiere, aftereffects), hangszerkesztes (wavelab), 3d (softimage, xsi). tobb, mint 3 eve vettem utoljara gepet, igy *nagyon* nem vsgyok kepben a lehetosegeket illetoen (alapvetoen nem is erdekel a tema).

    neheziti a dolgomat, hogy alapvetoen kozbeszerzesi kotltzettsegem van, de ez mar legyen az en bajom (alkalmasint megindokolhatom, hogy mit miert nem a KB-n keresztul veszek).

    tudtok hasznalhato valaszokat adni?

    elore is kosz!
    udv.