8957
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Cimbi
    #8196
    Én pont ezt próbálom csinálni.XD
  • Hunor1
    #8195
    ok, köszi . pickle-nek nagyon örülök mert pont azt terveztem hogy majd idővel a cutterből átnyergelek rá. nekem nagyon tetszik az a kis hajó :)
    -hopp közben látom hogy nem opció ez nekem. de mind egy akkor majd építek magamnak egyet :) -

    olvastam hogy a legújabb patchban van már AFK timer is, szóval vigyázni kell a hosszú utakin nehogy kivágjon a szerver. időnként kell egyet klikkelni ezért.
    az outpost mennyire drága? mert talán lenne benne lehetőség a pénzcsinálásra. mert ugye ha van hajónk az outpostban akkor egyszer át lehet teleportálni oda . tehát ha van egy bázisom mondjuk a mexikói öbölben akkor lehetne ott pörgetni a kereskedelmet anélkül hogy 4-5 órákat hajózgatnánk oda. igaz a cooldown time 4 óra az újabb(vissza) teleporthoz, de ennyi idő nem is sok hogy ott kereskedjünk . tudom cargót nem teleportálhatunk, de az pénz amit ott keresünk az a "zsebünkben" lesz
    amúgy hamarosan bővíteni fogják a kereskedelmet azzal hogy nem csak anyagokat (vas, fa stb.) hanem"common" árúkat tesznek bele a játékba ( üveg árú, ruházat, élő állat egyebek) ,ami vel szerintem felpöröghet a kereskedés még .
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2016.01.29. 11:20:42
  • Jeffjohnson
    #8194
    Topic-ot lehet érdemes lenne átnevezni, hogy az újonnan érkezők is egy helyre gyüljenek.
  • gstup
    #8193
    Igen.Ezt a steames dolgot elfelejtettem mondani. :( Nekem evidens volt,mert már 1 éve megvan a játék.Sorry.
  • Jeffjohnson
    #8192
    1. Annyit tennék hozzá, hogy rá kell kattintani és akkor írja.
    3. Csak steames megjelenés előtt vásárlók kaptak (nekem sajna nincs)
  • gstup
    #8191
    1.Kiírja a rangját a nevét és hogy milyen hajóval van és a nemzetet.NPC-nél meg csak a hajó típusát és hogy milyen nemzet+ hogy van-e kísérő hajó és az milyen.
    2.A "hail" az egy köszönés.De mintha kivették volna.Vagy nálam nem aktív.
    3.Yacht,Pickle,Niagara,Renommeé.Nagysági sorrendben írtam.
    Utoljára szerkesztette: gstup, 2016.01.29. 10:52:24
  • Hunor1
    #8190
    ok. (tűkön ülök, várom hogy a segítőm által meglegyen a játék, mert nincs kártyám)
    1. ha ow-n vagyok és vadászom honnan látom hogy a célpont npc avagy plajer hajó? mert a videókban nem láttam megkülönböztetést. csak neveket .
    2. mi a hail funkciója ( a fordító "jégesőnek" fordítja...) :)
    3. mi a 4 reedeem hajó? (tudom nem érdemes még őket kibáltani a wipe miatt.
  • gstup
    #8189
    Igaz.Nincs double shot kis szinten.LvL 3-as vagyok,de még nincs double shotom.Két mission utána vettem carronadet,azóta 10 perc alatt ledarálok egy mission-t.
  • Jeffjohnson
    #8188
    Carronade-el nincs double shot de kis szinten szerintem a többivel sem de javítson ki valaki, aki már találkozott vele.

    Basic Cutter-t kapsz alapból, aminek ingyenes a javítása és a repair kit is ingyenes hozzá, ezért nem kell félned, ha csobbansz. 3-as szintig úgyis abban fogsz ülni mert nincs értelme váltani. 3-as szinten már 120 fős legénységed lehet. Én azt javaslom, hogy mission-t nyomjál kezdetben, aztán majd látod mihez van kedved. Ne lepődj meg eleinte nagyon nehéznek fog tűnni a játék.
    Wipe még lesz de csak soft (xp marad, többit törlik).

    TS-re gyere fel ha van kérdés (biztosan lesz) és segítünk. Mi a hollandokkal vagyunk pvp1 szerveren.
    Utoljára szerkesztette: Jeffjohnson, 2016.01.29. 09:06:14
  • Hunor1
    #8187
    gondolom elsőre carronade, hiszen a sniperkedéshez még kezdő leszek nagyon ( a double shot minden ágyúval lőhető?)
  • gstup
    #8186
    Mit preferálsz?Én közelharcot,ezért carronade.Ennek van a legnagyobb dmg-e,de pontatlan.Long cannon meg jó "sniperkedéshez".
  • Hunor1
    #8185
    ok, milyen ágyút érdemes akkor venni rá? ( ha lesz pénzem)
  • gstup
    #8184
    Sorban.

    Nem.
    Igen.
    Nem.

    :)
  • Hunor1
    #8183
    oki, de nem azért mondtam, csak egy általános sóhaj volt.
    de egy/pár gyors kérdés:
    induláskor kapunk-e valamennyi aranyat, vagy 0-ról indul ?
    ha kapunk aranyat érdemes-e az ágyúkat lecserélni a cutteren ?
    vesztünk-e XP-t ha süllyedünk?
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2016.01.28. 22:31:03
  • gstup
    #8182
    Holnap sörözök.Szóval max. szombaton tudok segíteni! :)
  • Hunor1
    #8181
    uhh, már nagyon várom a holnapot! :)
  • gstup
    #8180
    Igen.De kaptam már 2 vs 1-et is.Na ott már menekültem. :D De nem egyszer jöttek már be "segíteni" más játékosok.Mint ahogy én is szoktam.Ha látok egy csatát és lehet csatlakozni beugrom.Lehet csak 30-40 xp,de az is több mint a semmi. :)

    Viszont lassan csinálok egy brig-et magamnak és akkor megyek segíteni,ha kell.
    Utoljára szerkesztette: gstup, 2016.01.28. 21:39:02
  • Hunor1
    #8179
    nabazz :)) de legalább 1v1 ?
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2016.01.28. 21:00:06
  • gstup
    #8178
    Ágyúval felszereltek.És nem is könnyűek! :)
  • Hunor1
    #8177
    oks . gondolom az első missionok úgy is fegyverzet nélküli keresk. hajók levadászása. vagy akár egyből ágyúval felszereltek ?
  • Jeffjohnson
    #8176
    Kezdhetsz nyugodtan a PvP szerveren. Hete játszok kb. és nemhogy nem támadtak meg de még ellenséget is alig láttam. Fővárosban kezdesz, annak közelében senki sem fog bántani. Felesleges az XP-t PvE-n pazarolni.
  • Hunor1
    #8175
    ha minden igaz holnap hajóra szállok én is :)
    ( a PoTBS-ban Francisco Zappa voltam)
    szerintetek az hülyeség ha a PvE szerveren kezdenék? csak mert még a billentyű parancsokat sem ismerem, ki kéne tapasztalni kicsit hogy is megy a hajókázás. vagy egyből PvP szerver és a kezdő missionokban kitanulható?
  • Hunor1
    #8174
    no igen csak ha átülök a kereskedő hajóba akkor kurvára védtelen vagyok , bárki levadászhat . elég dilemmás, mert a teli rakomány is csábító lehet. apropos lehet tudni a csata után mi a rakomány? csak hogy érdemes-e reszkírozni .
  • Torzonborz
    #8173
    Csakhogy a sima missionben benne van a kóricálás is, az meg néha vicces lehet pl amikor köd vagy vihar van. :Meg néha elég messzire adja. Small battlenál meg egyből bedob a csatába. Bár lehet, hogy időben ugyan ott van a 2 de az sb egyben pvp gyakorlásra is jó, szóval azt nagyon kéne nyomni sztem.
  • Jeffjohnson
    #8172
    Jelenleg a zsákmányolt rakománnyal az van, hogy vagy csak annyit viszel el amennyit "hadihajód" raktere elbír vagy átülsz a kereskedőhajóba és úgy viszed haza a rakományt de ha hazaküldöd akkor a rakomány nem marad a kereskedőhajó gyomrában.
  • Hunor1
    #8171
    a "small battle" is mission egyébként?

    más: ha az ow-n elfoglalok egy trader hajót (mondjuk NPC-t) és tele van a raktere ( ami nagyobb mint az enyém) akkor ha jól tudom van egy opció hogy send to home port(? vagy ilyesmi). akkor a foglalt hajó telepotálódik willemstadtba ugye? no most ha visszatér az ember a home portba akkor ott van a foglalt hajó amit eladhat, de mi van a rakománnyal? azt beleszámítják az eladási árba, vagy "kipakolhatjuk" a raktárunkba (van ilyen?) a rakományt és azt külön eladhatjuk, vagy felhasználhatjuk kraftolásra?
    VAGY a csata után átrakjuk a zsákmányt (amennyi a rakterümk) de a többi veszendőbe megy?
  • gstup
    #8170
    Az kb 2 npc-s mission.Ami szintén hamar megvan.Mennyi idő volt a második csata?Viszont a pvp gyakorlás az nem hátrány!Sőt!
  • Torzonborz
    #8169
    Na gyerekek, tegnap toltunk small battlet és azt kell mondja, hogy azt kéne tolni egyfolytában.
    Az első csata 2vs2 volt amit nyertünk, ott a jutalom még nem volt nagy, a második csihipuhi viszont már nagyon adta, ott max létszámmal ment a bunyó. Sajnos kikaptunk viszont a végén kaptam 6600 pénzt meg 174 xp-t ami nem rossz főleg ha azt nézzük, hogy utazásra nem ment el az idő.
    Szóval lovetta keresésra is jó, fejlődni is jól lehet vele és meg pvp-t gyakorolásra is jó.
  • Cimbi
    #8168
    Ez aranyat ér.

    Ship cost calculator
  • Cimbi
    #8167
    Dehogynem érdemes építeni, az építet hajót úgy formálod ahogy te akarod, más hajó kell tradere vadászni és megint más OW pvp-re.Már elkellett volna kezdeni és mindenkinek kell craftolni ha mást nem crafting notit (mert az 250 labor óra) csak ilyen árakon a szenvedjen vele a halál.A captured egyrészt ökörködni jó + "ingyen" tanulsz meg harcolni.Halkan azért hozzá teszem ha választanom kell MC vagy Excep. hajó+farm vs captured hajó+ hátrányból való harc én az utóbbit választom.
  • Hunor1
    #8166
    basszus akkor nem is érdemes építeni jelenleg :( inkább foglal magának az ember, legfeljebb bukja a süllyed .
    mi a helyzet akkor ha veszi az ember a hajót a portokban ? azok is csak 1 durások ?
  • MarkBlade
    #8165
    juhu akkor ezek sem xaral gurigáznak :D
  • Cimbi
    #8164
    Ha épített akkor 1 dura mínusz ha captured akkor bukod a hajót.Kivétel Santi, Victory ott 1 dura van:D
  • MarkBlade
    #8163
    Tényleg mi van ha építesz hajót és azt elfoglalják.. szétlövik? Mi történik? Bukom a hajót?
  • Cimbi
    #8162
    + hiába csinálsz pénzt ott ha Willemstadban minden 4x annyiba kerül.Például a crafting noti:spanyoloknál:5500 hollandoknál tegnap csináltam 24k:D
    Ebből kell minimum 40 darab egy fullos top hajóhoz (értsd minden exceptional fittings, hajó, minden) ami 220k vs 960k
  • Cimbi
    #8161
    Szerintem ha én beülök a kocsiba és lemegyek Horvátba te meg a hajóba (a játékban) hmmmm........ lehet én nyerek.
  • Cimbi
    #8160
    Kb.: 4-5 óra az út.
  • Hunor1
    #8159
    Cimbi . Azt mondtad hogy a mexikói öböl egy aranybánya , és ez ez egyik nagy előnyük a spanyoloknak . no most a holland oldalon mi akadálya van annak hogy oda hajózz és ugyan csak a neutral portokban de még is kereskedj ? túl hosszú az út odáig? kb. mennyi idő lenne ingame oda hajókázni?
  • Cimbi
    #8158
    A labor órák "visszatöltés" idejéről nem találtam semmit de tegnap kipörgetem este az órám és már majdnem megint.
  • Cimbi
    #8157
    General

    Woodwork

    casting

    weaving

    Moduls (basic)

    Moduls (common) zűdXD

    Modules (Fine) kék

    Modules (mastercraft) lilla

    Modules (exceptional) sárga