80
Negatív élmények a Királyi Postával.....
  • HuAn82
    #38
    Az egész posta ellened van!Ki akarnak csinálni!Nem vetted még észre!
  • Punker
    #37
    most csöngetett a postás :)))
  • Ramore
    #36
    Volt postás ismerősöm, sokat mesélt, miket micsnálnak a levelekkel és a csomagokkal. Meg fogsz lepődni, kinyitják őket.

    Több helyen is laktam már életemben, sehol nem találkoztam még korrekt postással, tehát miért ne általánosítanék.
  • Factor_007
    #35
    mostmár értem mér nem érkezett meg anno, csomoszor a Tudás Fája. :))
  • HuAn82
    #34
    Miből gondolod,hogy a cípész nem nyafog?
    "Semmi sem kötelező."---Valóban.Éhen halni sem,de nem lehet egy kellemes érzés.Az,hogy problémád van a postásodal az egy dolog.Nem kellene általánosítani!

    Nem vagyok postás...sem cipész!
  • Ramore
    #33
    "Én naponta találkozok beképzelt és rossz indulatú emberekkel"
    Ki nem?

    "Sok mindent nem fizet meg a postásnak az MP Rt"

    Megjegyzem, hogy a cipész sem nyafog, ha büdös a lábbeli, amit meg kell varrnia, ez a munkája, ezért fizetik. Nem tetszik? Semmi sem kötelező.
  • Ramore
    #32
    [email protected]

    Én a saját tapasztalataimat osztottam meg a topik látogatóival. A házamba járó postásról csak és kizárólag nyers modorban tudok írni, és természetesen úgy is beszélnék vele, csakhogy egy évben csak egyszer veszi a fáradtságot arra, hogy becsöngessen. Vajon mikor? Bizony, karácsonykor, amikor át akarta adni a postások jókívánság képeslapját, borravaló reményében. Mivel már több éve tör elég borsót az orrom alá, a házbeliek orra alá, nem kértem belőle.
  • fetyka
    #31
    Ja, Punker ezt személyesen a postásoddal beszéld meg!
  • fetyka
    #30
    Bocs én Postás vagyok!
    FaTaL ha valaki böngeti a magnóját akkor az nembiztos, hogy hallani fogja a postás csengetését.
    Másik meg, hogy nem igazából intelektuel hangnemed van.Meg nem is forumokba való az ilyen [email protected] te pedig nagyon álltalánositasz szerintem, ez sem egy bölcs tulajdonság.(nyers)
    Amit csinálnak a postások az kivüröl egyszerünektünik, de bizony ez egy komplex munka, sokmindenböl áll nem csak levél,csomag vagy utalvány hordásból.
    Aztán nem is vagyunk egyformák, van amikor mi is tévedünk.
    Sok mindent tudnék itt erröl beszélni, de ez sajna hosszú idöt venne igénybe.
    Srácok nem feltétlenül mindig a postás a hibás!
    Maguk az emberek sem veszik néha észre magukat.
    Én naponta találkozok beképzelt és rossz indulatú emberekkel.Ezeket is tolerálni kell.Persze meg van ennek az ellentétje is.
    Sok mindent nem fizet meg a postásnak az MP Rt
    .De aki szereti ezt csinálni azt szeretni fogják.
    Legalábbis én ezt látom.
    Na csá!!!
    Legyetek jók!!!
  • Ramore
    #29
    Az év postásától elvárható a figyelmesség, de hát melyik munkahelyen nincsen behízelgő "főnökkedvence" típusú ember. De az összes többi, (tisztelet a nagyon ritka kivételnek), sunyi patkány!

    A fodrász szépen levágja a hajamat, elégedett vagyok vele tehát kap borravalót.
    A taxis, ha gyorsan és pontosan és korrekt összegért visz el, akkor kap borravalót, de csak ezekkel a feltételekkel, különben nem kap egy fillér jattot sem.
    Étteremben ugyanez a helyzet.
    A postás tőlem egy mosolyt nem fog kapni, nemhogy jattot, még egy szemétkedés és panaszt fogok tenni rá, na azt kaphat tőlem maximum!
  • [HUN]FaTaL
    #27
    Hát nem sajnos. És mi aztán nem adunk egy büdös forintot sem hisz ez a munkája. Nehogy már plusz pénzt adjak hogy bedobja a levelemet. LOOOL.
  • Mayday
    #26
    Olvasgattam. Ezek szerint nem csak a mi postasunk ilyen... :)
  • [HUN]FaTaL
    #25
    Nálunk is geci a postás. Anyám itthon van hallja hogy ordít a zene (mert kihallatszik az utcára) de baszik csöngetni csak bebassza azt a szart a postaládába azt ballag tovább. Másnap anyám meg mászhat be a postára átvenni a levelet.
  • Mentol
    #24
    Egy kis adalék a témához:
    from Index...:
    "
    Megtámadtak egy postást Kőbányán

    augusztus 8. 12:24
    [Havaria]

    Leütötték, de nem tudták kirabolni támadói azt a postást, akire pénteken késő délelőtt rontottak rá Kőbányán.
    Az egyelőre ismeretlen tettesek a X. kerületi Száva utcában támadtak meg egy kézbesítőt. A postást hátulról leütötték, majd megpróbálták elvenni a táskáját is. Az esetnek azonban szemtanúja volt egy járókelő, aki megzavarta a támadókat.

    A páros ezért elfutott a támadás helyszínéről, majd feltehetőleg egy piros Zsigulival elhajtottak. A rendőrség rablási kísérlet alapos gyanúja miatt indított nyomozást a tettesek után.
    "

    Én nem biztos, hogy kockáztatnék annyi lóvéért, amit adnak munkabér címén.
  • Adi
    #23
    Nálunk se százas a postás.... Amúgy ha megnézitek elég sok postás, vízórás, gázórás meg fasztudja milyen órás, nem százasok a legtöbbje...
    De nem is csoda. Értelmes embernek nincs kedve kint baszodni 1000fokba v. hóba trapolni. De ha nincs pénze az embernek.........................
  • Ramore
    #22
    áhh, a magyar mentalitás nem javulna még magas bérezéssel sem! ez született magyar betegség!
  • I.C.ram
    #21
    Csak itt Mon. Svájcban tök normálisak a postások. Minden nyugati országban, ahol jobban fizetik őket, ilyen nem fordul elő!
  • Punker
    #20
    Na bementem a cuccért "csak" 15 percet álltam sorba mivel 4 óra körül már csak 1 ember dolgozik....
  • Mentol
    #19
    Még azt hozzá kell tennem, hogy a Posta a kézbesítés egyes területeit kiadta vállalkozásoknak. Tehát nem is szorosan postai az alkalmazott.
    Nah, mindegy. Csak próbálom védeni a mundér becsületét, pedig nem is biztos, hogy megéri...
  • Ramore
    #18
    Sajnálom őket, hogy kevés a fizetésük, bár tudom, hogy még így is elég sok borravalót kapnak, amit általában borra is költik el! Aki velem kutyául bánik (jelenlegi postásunk), azzal én sem fogok különbül bánni.
  • Punker
    #17
    Figy az egyik postással jóban vagyunk, még a kutyáknak is szokot kaját adni(bár szerintem az első adagot simán lenyúlták tőle :) ) meg mindig kap borravalót (itt ez milyen találó kifejezés :) ) szal nem értem miért szórakoznak.
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    nekem eddig mindig szépen korrektül kihozták a csomagokat leveleket stb... stb... DE ami nem az én nevemre volt ... azt kibontották meg nem kopogott/csengetett...
  • Mentol
    #15
    Namostakkor.
    Hagy védjem egy kicsit a postásokat. Szerintetek mennyit kap egy kézbesítő fizetésként(cc)? Kb. átlag 40eFt-ot! És ezért megy hóban-fagyban-esőben-1000fokban... Fenyegetik, kirabolják, lelövik mint egy kutyát. Ezekután szerintetek ki az, akinek megéri? Valószínűleg a román vendégmunkásnak...
    Nálunk sem szokta mindig felhozni az ötödikre a cuccot. Na és? Bemegyek érte a postára. Legalább mozgok egy kicsit.
    Az a helyzet, hogy ha egyszer legalább beszélsz a kézbesítőddel, mint ember az emberrel, lehet, hogy jobban oda fog figyelni.
  • K.András
    #14
    Pedig igy müködik a világ(sajnos),ha valakinek nem fizetsz az le sem szar,ez ugy igaz az orvosra,postásra,rendörre,jegyzöre stbstb.
  • Ramore
    #13
    Tőlem egy büdös vasat sem fog postás kapni az biztos! A postán dolgozó csaj, akivel beszéltem mondta, hogy a mi postásunk (az a tapló), szóval csomóan panaszkodtak már rá. Na és akkor mi van? Változott valami? Semmi, röhög a markába és dolgozgat tovább a maga módján.
  • sanzik
    #12
    nalunk megvan beszelve a postascsajjal,hogyha nincs itthon senki hadja a csaladi potlekot a nagymuternal (3 hazzal lejjebb lakik)

    erre osszfutok vele az utcaban,mondom neki: hol a suska?
    erre elkezd hadovalni meg ossze-vissza beszelni aztan kinyogi,hogy neki azt mondtak a nagymuternek adja

    mondom neki tudom,de ha itt vagyok nyugodtan odaadhatja nekem is (igaz a felesegem nevere jon a penz,de az mind1)
    hat nem adta oda
    jo van mondom leszarom...

    erre megyek egy par ora mulva nagyanyamhoz azt mondja,hogy a postas ketsegbe volt esve mikor elakartam kerni a penzt mert nem merte odaadni ,azt hitte eliszom az egeszet ... !?!?!

    hat mondom ez tiszta hulye:
    1. nem ugy nezek ki mint egy alkoholista,szinte nem is iszok alkoholt soha
    2. mi az anyam kinya koze van neki ahoz,hogy mit csinalok azzal a penzel ami nekem jon???

    szoval tuti nem 100-as a postas itt nalunk,mert ez csak egy eset volt,voltak furcsabb kalandjaim is vele...
    csak azt nem ertem,hogy mernek ilyenre penzt bizni???
  • Punker
    #11
    már próbáltam de félóra várakozás után feladtam annyit nem ér....
  • Punker
    #10
    szokott kapni mert rühellem az aprót azt mindig meghagyom neki. (legalábbis az egyiknek az rendes, csak nem teljesen funkcionál minden kereke de amúgy nem veszélyes :) )
  • K.András
    #9
    ÁÁá ez akkor titeket nem szeret, egyébként tegyél panaszt a postán mert a vicc kategoriába tartozik amit irsz :)
  • Manta
    #8
    Csomagok meg szeretnek kibontódni a postán . Tűnt már párszor el cuccom, kártérítés meg vicc kategória.
  • K.András
    #7
    Ez egy fogos kérdés :DDD
    Hát nem is tudom azért csak összefutsz vele néha napján :)
  • Manta
    #6
    De ha nem csönget be, hogy adjak neki pénzt? :)
  • Punker
    #5
    mondok jobbat, nem csönget + nem dob be értesítést, aztán pár hét múlva bedob egy értesítést ha nem megyek be a cuccért akkor visszaküldi a feladónak (természetesen otthon voltunk akkor is) eddig egyetlen megrendelt DVD-m se hozzta ki normálisan :( (ma is az jött volna) lehet hogy nem szereti a papírmunkát a pénzzel?
  • K.András
    #4
    Az az igazság hogy pénzt várnak el ezért,ha nem adsz egyszer-kétszer 500-at akkor soha nem fog becsöngetni...
  • Ramore
    #3
    naná, sőt várok egy csomagot, a ládában az értesítés, erre irány a posta, ahol mondják, hogy a postás elvitte a csomagomat magával, majd holnap jöjjek érte. ELVITTE? HOVA? MIÉRT NEM HAGYTA A POSTÁN? HA AZNAP NEM CSÖNGETETT BE, AKKOR MÁSNAP MAJD BE FOG?
  • PResident Evil
    #2
    alap
  • Punker
    #1
    x+1-dik alkalommal felejt el becsöngetni a postás és csak az értesítést dobja be. :(
    Nektek is szokott ilyen lenni?