39
újságcikk
  • Ramore
    #39
    de hamarosan az olimpiákon sem fogsz látni hasonló "eladható" sportágakat szerencsére!
  • Ramore
    #38
    :) naná, hogy nem, de még a CNN világsport híradójában sem!
  • OPM
    #37
    igaz-igaz
    német hiradóban sohasem láttam még a sport részlegben vizilabdát, kajak-kenut, öttusát vagy vívást...
  • Ramore
    #36
    Vizilabdára csak a játékosok rokonai mennek ki, meg egy-két fanatikus, foci az egészen más téma. A foci, mint játék a világ legélvezetesebb, legeladhatóbb játéka, jó nézni és jó játszani. A vizilabdát talán csak játszani jó, de teljesen eladhatatlan.

    A magyar focisták megszokták már a 2000 néző elötti játékot, nagyritkán, amikor igazi külföldi ellenféllel találkoznak, össze is roppannak 1 perc alatt, az ellenfél 40000-es szurkoló tábora látványától és hangjától. Persze ez egy magyar betegség a sok közül. :) A viziladbát ennél már nem lehet jobban játszani, mégsem mennek ki rá az emberek, mert egy világszerte érdektelen ámde magyar sikersportág, csakúgy, mint a kajak-kenu, öttusa, vívás. Ezek a sportágak külföldön halálra vannak ítélve, persze nálunk is, de nálunk lassabban, mint máshol, mert sikeresek vagyuk bennük. De hát az olimpiáról is el fognak tünni idővel, ez a bizonyíték az állításaimra.
  • Lteebee
    #35
    Nem tudlak meggyőzni és te sem engem.

    Nem fogok kijárni azért, hogy majd ESETLEG attól, hogy én és néhány hozzám hasonló emberke szurkolásától jobban játsszanak.

    Viszont ha jobban játszanának, 100%, hogy nagyon sokan kijárnának.
  • rohadtgec
    #34
    Hááát srácok ez itt az IGAZSÁG!!! ez van;))
  • OPM
    #33
    de nem tesz jót neki, ront valamennyit az is a szinvonalon, ha kevés a néző!
    pl ha 20-30E ember ordítja, hogy HAJRÁ XY, biztos nagyobb lelkesedéssel játszanak, mint pl egy zártkapus mérkőzésen.
  • Lteebee
    #32
    A 80-as 90-es években több néző volt és a foci romlott.
    A jelenlegi kínosan alacson nézőszám az utóbbi 2-3 évben alakult ki.
  • Ramore
    #31
    A vizilabdáról meg annyit, hogy az olaszokat egyáltalán nem érdekli a vizilabda (sem a vívás, sem az öttusa, sem a kajak-kenu) csak a foci és a kosárlabda talán!
  • Ramore
    #30
    A magyar focisták nem a nézőkkel törődnek, hanem a pénztárcájukkal és a bizniszeikkel. A több néző nem viszi előre a magyar labdarúgást. Először jól kell focizni, látványosan, és mindezeket hosszú távon, azután talán kimennek az emberek újra a pályákra, hiszen elvileg a csapatoknak a belépő az egyik fontos pénzbevételi forrása. Az állami pénzeket a jelenlegi álprofi focinkból teljesen meg kellene szüntetni! Fizessenek a szponzorok, ne az adófizetők ezért a teljesítményért!
  • Guest
    #29
    Ha a magyar foci fejlődne, akkor hidd el, hogy több néző is lenne...
  • OPM
    #28
    ha több néző lenne, akkor hidd el, hogy a magyar foci is fejlődne
  • Lteebee
    #27
    Azt teszi, hogy jó és látványos.
  • OPM
    #26
    amúgy énse járok meccsekre, csak írtam

    miért az angol,spanyol,olasz foci mit tesz?
  • Lteebee
    #25
    És mit tesz a magyar foci azért, hogy kimenjek a meccsre?
  • Botond #24
    ja,olyasmit próbáltak :-) de kevesek ehhez :-) btw megfigyeltétek,hogy előre lehetett tudni,hogy mi nyerünk?minden csapat aki nyert vb-t 2x-es bajnok,minket kivéve,mostmár mi is,szal lehetett ezt előre tudni :-)
  • Guest
    #23
    Emlékeim szerint az olaszok nagy része már a négyes előtt felúsztott a kapunkhoz, egy felpasszolásra + lövésre meg elég a 7 másodperc. Gondolom ezt valami olyasmi, mint amikor meccs végén kosárlabdában direkt szabélytalankodnak, vagy hokiban leviszik a kapust: nagyon ritkán jön be, de vesztenivalójuk már úgy sincs...
  • K.András
    #22
    Ha kihagyjuk a négyméterest akkor sem jön be nekik ugyanis nincs olyan csapat amelyik feluszik és kidolgoz egy helyzetet 7 mp alatt...
  • Guest
    #21
    Az edző kivételesen nem idegbajos volt, csak megjátszott egy esélyt. Hál' istennek nem jött be nekik... :)))
  • Randal
    #20
    jó meccs volt, bár az olasz edző kcisit idegbajos volt. nomeg gyanús volt, hogy pont az uccsó két negyedben romlik el a támadásmérő óra.
  • OPM
    #19
    SZÉP VOLT FIÚK!!!!!!!!!!!!
  • zaki
    #18
  • Punker
    #17
    nyertünk 11:9 !!!!!!!! :))))))))))))))
  • zaki
    #16
  • Punker
    #15
    10:8 :)))))
  • Punker
    #14
    9:8
  • zaki
    #13
    NYERNI FOGUNK, HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • Punker
    #12
    ilyen nincs :(
  • zaki
    #11
    8:7 :(
  • Punker
    #10
    8-6 :))
  • Punker
    #9
    vezetünk!!! :)
  • [Walaki]D`Lair
    #8
    Pedig ha tudnák mennyivel egészségesebb...
  • Davidus
    #7
    Mert a gyerekek nem vizilabdáznak a grundon hanem fociznak:) 10 gyerekböl 9 inkább kosarazik meg focizik.
  • CSOCSO
    #6
    hát a focirol jokat lehetne veszekedni..szvsz full el lehetne felejteni.. magyarok elég gázul nyomják...és mennyivel nyugisabb lenne egy csomo ember..nem lenne az hogy megverik ezt azt meg megölik stb...foci sux...
  • [Walaki]D`Lair
    #5
    Csak azt nem tudom, hogy minek kell focistadionokat építeni....amikor a vizilabdások ennyire jók...
  • OPM
    #4
    a vízilabdával én is teljesen egyetértek!
    de amit a magyar fociról ír... hát...
    tett ő már valamit azért, hogy ne ilyen legyen? elmegy a meccsekre, hogy ne legyen üres a lelátó? játszik valamelyik csapatban, hogy javítsa a magyar foci színvonalát?
    "az a néhány fanatikus, aki még magyar focimeccset néz"
    jónéhányan vannak... :)

  • Lteebee
    #3
    Igaza van.
  • schoma
    #2
    És miben nem volt igaza?

    Bár mondjuk egy újságban ezt nem biztos, hogy így fogalmaztam volna meg.
  • OPM
    #1
    A mai Komárom-Esztergom megyei napilapban, a 24 Órában jelent meg ez a cikk.
    Rég nem olvastam már ilyen cikket újságban, de sokmindenben igaza van, annak aki írta, de sokmindenben nem :)
    Várom a véleményeket róla!


    MEG(GY)ALÁZOTT VÍZILABDA

    "A magyar vízilabda-válogatott tegnap este - lapzártánk után - a döntőbe jutásért játszott a világbajnokságan. A Magyar Televízió a tervek szerint mindössze a negyedik negyedet közvetítette.
    Nevetséges, szánalmas, megalázó -sorolom, ami másodszor eszembe jut. Ami először gondoltam, az nem tűri a nyomdafestéket. Mondjuk, ha a brazil fociválogatott világbajnoki elődöntős meccsének csak az utolsó húsz percét adná az ottani tévé... -nem szeretnék biztonsági őr lenni a brazil tévé székháza előtt.
    Maradjuk a focinál, hiszen néhány héten belül gyakran láthatunk a tévében izgalmasabbnál izgalmasabb magyar bajnoki meccseket, a tervek szerint mindahányszor 90-90 percen át. Hacsak... A vízilabda meg(gy)alázása mintájára javasolnám, hogy fociból közvetítsék a szünetet. A szpíker ekkor összefoglalhatná, mi minden nem történt az első félidőben, láthatnánk csinos lányokat táncikálni, büntetőrugó-versenyt, esetleg néhány villantást az üres lelátókra, ha éppen a Fradi fogad valakit. A fennmaradó 2x45 percben például a régi idők nagyszerű magyar meccseit lehetne ismételgetni. Senki sem reklamálna, a néző jól érezné magát, és a fiúk sem lennének lámpalázasak. A pénzt úgyis megkapják, és legalább nem röhög tajtuk a fél ország. Bocs, pontosítok: az a néhány fanatikus, aki még magyar focimeccset néz."