42
Minden ami a memória kártyákkal kapcsolatos (MMC, SD, CF, stb)
  • xxmimixx
    #42
    Jó estét!Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi a teendő, ha a fényképezőm azt írja ki hogy : there is a problem with the CF card. Replace it.
  • speedcop
    #41
    Üdv! a gondom az, hogy a 2Gb-os SD kártyát a fényképezőgépek nem akarják látni, viszont más eszközben pl. PNA, rendben van...próbáltam formázgattam Fat és Fat32-ben, de nem használt. Ha valaki tud segíteni akkor írjon pls. Speedcop
  • Rockynhooo
    #40
    adja vissza a gazdájának!!!44
  • Vakfrost
    #39
    hello, tudna vki segíteni, elfelejtettem az sd kártyám kódját, és kéne vmi amivel most fel tudom törni?
  • Bexter
    #38
    Üdv

    Mért nem tudom SD kártyára másolni? Probáltam kártyaolvasoval fényképezőben benn és gépre kötve, lockot is probáltam.
  • Peetboy
    #37
    Ez nyilvános Torrenten volt, a mininován.
  • davidka003
    #36
    Privát torrent oldalakon nincsenek vírusok. Aki meg nyilvános oldalról tölt az meg így járt.
  • Peetboy
    #35
    Sikerült lementenem a kártyáról a rejtett képeket a GetDataBack FAT programmal. Most már minden kép megvan. 1 éve is ez volt a kártyával, csak akkor nem csináltam ezt meg.
    A Torrentel meg vigyázzatok, mert onnan szedtem le a Getdataback egyik vírusos verzióját, és azóta új Windowst kellett telepítenem.
  • Peetboy
    #34
    Ez a kártya a fényképezőben van mindig, csak felmásoláskor teszem kártyaolvasóba. A kártya biztos jó, nem megy ez tönkre. Ez Compact Flash kártya ami elég méretes és vastag ezért nem sérülékeny.
  • Inquisitor
    #33
    Olyankor szokott lehalni a FAT/NTFS a kártyán, amikor valami miatt gépről közvetlenül, vagy kártyaolvasóval írnak rá és "történik valami".
    Jellemző hiba, ha USB eltávolítás nélkül kihúzzák a kártyát vagy a fényképezőt (stb.), mert a késleltetet írás miatt megsérülnek az adatok. De az formázással helyrejön. A döglött kártya viszont nem :(
  • Peetboy
    #32
    Igen, formázás után volt "Memory Card Error" hiba. De lehet mégse kártya elcsúszás okozhatta, mert az nem csúszhat el.
    Utána levő képek azok jók lettek. Nem én csináltam a képeket, ezért én nem figyeltem a képekre.
    A GetDataBack program az winyóra való, de lehet megpróbálom. Kösz!
  • Inquisitor
    #31
    Megpróbálhatsz valami GetDataBeck vagy hasonszőrű adatvisszaállítót, de esélyes, hogy kezd megdögleni a kártya. Ha formázás után is csinál ilyet sűrűn, mint az én XD-m, akkor kuka. Mázli esetén csak a FAT sérült le rajta írási hiba miatt.
  • Peetboy
    #30
    Sziasztok!

    Fényképező memória kártyáról hogy lehet átmásolni azokat a képeket amik nem olvashatóak? Rajta van a kép mérete a kártyán, de nem lehet megnézni se.
    Memória kártya elcsúszás miatt nem tudta rendesen ráírni a kártyára a képet, de mégis rajta van.
    Valahogy meg lehetne nézni mégis azokat a fájlokat??
    Van erre speciális program, vagy trükk??
  • temes69
    #29
    megoldottam vista nélkül:)
  • nandorb
    #28
    tedd fel a Vistat
  • temes69
    #27
    sziasztok!
    van egy 2gigás sd kártyám, de xp alatt nem bírom megformázni. az xp 3.76gigásnak látja. van valami megoldás erre, valami különleges progi esetleg?
  • nandorb
    #26
    nos en vettem egy memoria kartyat elejeben mukodott de mostmar csak letorolni lehet rola ha meg felrakok valamit azt nem akarja beolvasni a telefonom 1GB-s Mini SD-rol van szo Kingston vigyem vissza oda ahol vettem vagy mashogy is meglehet oldani a problemat
  • Brinn
    #25
    Szóval mehet a kukába?
  • msgreg
    #24
    Kártyatartó
  • Brinn
    #23
    Lol, szóval olyan 680mb-nél többet nem tudok felrakni...
  • Brinn
    #22
    Hali!

    A memória kártyámra nem lehet felmásolni egy x MB után felmásolni fájlokat... Tudok vele valamit csinálni? (2gb Sony Memory Stick Pro Duo)
  • wander01
    #21
    upp a témának, lenne egy kérdésem. vettem egy 4 gigás a-data turbo SD HC kártyát (akármit is jelentenek a cuccok). namost se a kis kártyaolvasom, se a két fényképező, se a laptoppal nem tudom leformázni mert nem látják, illetve belassul a gép. esetleg valakinek lenne valamilyen tippje erre?
  • JAG1
    #20
    Erre, csak erre...
  • Tompie
    #19
    Helló!

    Az a kérdesem lenne, hogy most akarok venni 512Mb-s MMC memóriakártyát, de milyet vegyek? RS-MMC vagy MMC PLUS-t? Miben különbözik a kettő?
  • Ray Z
    #18
    Hali!
    Van egy problémám egy 64Mb-s MMC karival ugyaneis ezt a nővérem 3300-ás nokiájához adták, én meg most kaptam nemrég egy Nokia N-Gage QD-t és beleraktam a karit.
    Töltöttem rá mindent meg minden:P és egyszer csak nem érzékeli se a telefon se a gép. Nemtom mi a baja de szeretném megcsinálni. nem tudnátok segiteni?
  • Zetorg
    #17
    nem tudjátok, hogy Pesten hol lehet olcsón TransFlash kártyát venni?
  • Punkerwork
    #16
    ott folglakoznak DDR ram-okkal itt nem, ott visszaolvashatsz az adott gyártókra itt nem :)
  • steweee
    #15
    ja, arról én is tudok, viszont arról nem hogy a még meg nem vásárolt memóriámmal lesz e vmi probléma. ha igen akkor majd írok oda
  • Punker
    #14
    Csak neked csak most az SG kereső ajánlásával :)
  • steweee
    #13
    semmi, de ezt a topicot találtam a memóriákról ami még egyáltalán életben van.úgy látom ez is nagyon pörög :(
  • Punker
    #12
    ennek mi köze a flash memória kártyákhoz? :)
  • steweee
    #11
    melyiket érdemes megvenni ?

    512 mb 400 hz ddr pc3200 egy év garral bruttó árak

    hynix - 11.000

    infineon - 10.800

    kingstone - 11.700

    jó árban vannak vagy tud vki olcsóbban ? és ha darabonként 2500al drágább a kingstone akkor érdemes inkább a 3 év garosat venni, vagy ha nem romlik el egy évig akkor már nem is fog?
  • Inquisitor
    #10
    Win98 + USB = Rémlom
  • HITMorpheus
    #9
    Pofonegyszerü...
  • TomBond
    #8
    Nekem egy olyan problámám van hogy kaptam ma estére egy Wiretek memória kártyaolvasót viszont a win 98 nem ismeri fel!
    tudna valaki segíteni? nagyon sűrgős lenne! köszi
  • ollie
    #7
    Köszi szépen!
    Valójában már vettem TwinMos-t (128M) 2 év garival.
  • JxOxExY
    #6
    Ja, majd elfelejtettem.SANDISK-ből asszem csak 64 MB-ig van és 5 év gari.
    Itt van a viszonteladó cime:(esetleg még adnak okos tanácsok is)
    Zádor u. 18.
    Tel.: 297-1040
  • JxOxExY
    #5
    Hali!
    SANDISK-et ajánlok mindenféleképpen.TwinMos is jó lehet ha adnak rá 2 évet.No Name-t ne vegyél semmiféleképpen.Nekem 3 hónap alatt megadta magát.SANDISK-et használok a telefonomba már majdnem 1 éve s semmi baja
  • ollie
    #4
    eh, végre egy topic ahova csak én írok :D

    bármit írhatok :D

    senkit nem érdekel mert senki sem olvassa el úgy se :D
  • ollie
    #3
    A TwinMos jónak tűnik (2 év gari)