162
Haegemonia: The Solon Heritage
  • KranaZoli #95
    Már rég volt, hogy játszottam a IGII-vel és a Haegemonia-val is.

    Én abból indultam ki, hogy a Haegemonia-t is a DR fejlesztette. Az IGII-ben ha emléxel az volt az egyik vezérfonal, hogy az emberiség terjeszkedése úgy valósítható meg, hogy terraformáljuk a bolygókat, de létezik más módja is, amikor nem kell terraformálni, hanem olyan naprendszerekbe tudunk eljutni, ahol már eleve adottak a terra bolygók.

    Erre értettem, hogy v.hol folytatás, mert a HG-ban már megvalósították ennek a lehetőségét az ugrópontokkal. Így nem vagy egy naprendszerre korlátozva, hogy lakható bolygót teremts. Ha az adott naprendszerben nincs, akkor nem kell terraformálnod, hiszen egy ugrópontal könnyen eljuthatsz olyan naprendszerbe ahol találsz teljesen alkalmas bolygót az emberi fajnak.

    Ezt az IG3-at nem értem.
    Most akkor az IG3 egy magyarok által fejlesztett űrstratégia lesz, full angol nyelven és annak ellenére, hogy a neve IGIII semmi köze nem lesz a IGI, IGII-höz?!

    Akkó mi lesz ez?
  • John McLane
    #96
    Hali!
    Nem tudom megállni, hogy ne szólját hozzá a januári bejegyzéshez(nem sok értelme van tudom, de nem tudok mellette elmenni).
    maniac123:
    Erről van szó:Zsamiatt: Miért faszság a hajólimit? Szerinted az fasza lenne ha gyárthatnál 100000000 hajót és minden küldi pálya arról szólna hogy lerohanod erőfölénnyel és kész? Na az vágná haza a játékélményt. Ez STRATÉGIA!!! Agyalni kell, és komoly döntéseket hozni!!! Ez a lényege!!! Értem?

    Nekem sem tetszett a hajólimit, de érthető mert a motor sem bírt volna sokkal többet(jó pár száz lebegő roncsnál már néha szaggatott). DE, IG2-ben hány ezer hajót lehetett legártani??Nem volt hajólimit, lehetett egy rakat flottád, és le a kalappal ha a legnehezebb fokozaton lenyomtad a Kra'heneket 1000000000 hajóval is.Ők is ész nélkül építettek flottát. Szóval ki lehet ezt okosan is találni, más kérdés, hogy itt technikai akadályai is voltak.
    DR rulz minen kis hiba ellenére is!
  • tökimöki
    #97
    Megvásároltam vagy egy éve a cd-t, és xp alatt próbálkozom vele.
    De telepítés után kiírta, hogy tegyem be a megfelelő cd-t, tehát nem ismeri fel, a gyári cd-t.
    Valamint a hang mintha hiányozna a játékól, pl ha a ahajókra kattintotk, vagy amikor a feladatokat mondják.
  • zizzenet
    #98
    Újra feltettem a Haegemonia Solon hagyaték játékot. Időközben új konfigra tettem szert, így a videókártyám is más lett, jelenleg egy Radeon 9800 Pro produkálja a grafikát (ehhez a Catalyst 4.10 drivert használom). Ezelőtt nem volt bajom a játékkal, ellenben most a távoli bolygók valamint a bolygóválasztó menüben szereplő minibolygók szőrösen villognak, mondhatni "hangyás" a felületük. A bolygókat közelről nézve pedig néha látszik a textúralapok összeillestése (többek között el vannak csúszva egymáshoz képest). És még egy-két apróság figyelhető meg, amitől összességében nem olyan szép a játék, mint a korábbi GeForce 4-es kártyámmal volt. Volna-e valakinek valami ötlete, javaslata? Nagyon megköszönném.
  • lammaer
    #99
    Csak nem te irtál a hivatalos Haegemonia fórumba is ezügyben? :)
  • zizzenet
    #100
    De. Örülök, hogy nem vagyok egyedül.
  • zizzenet
    #101
    A problémám az, hogy ez megint egy bug, amit nem biztos, hogy javítani fognak.
  • lammaer
    #102
    Én meg annak örülök, hogy a te kártyád drágább és ugyanolyan szar rajta a bolygó :)
    Komolyan, veszek egy bolhán egy GF4TI4200-est - aztán ha valami nem megy jól radeonon, akkor berakom e GF-t.
  • maniac001
    #103
    lammaer, zizzenet:
    nekem olyan gondom volt hogy a mentések után a hajók átlátszóak / láthatatlanok voltak. Ma húztam le patch-eket. Az én gondomra a www.digitalrality.hu-ról a ti gondotokra talán megoldás a www.haegemonia.hu-n van.
    Még én sem teszteltem.
  • lammaer
    #104
    Nem hiszem hogy van megoldás ott... a láthatatlan hajók az DR által elismert hiba, patch is van hozzá. Amiről zizi meg én beszélünk, azt felvetettük a DR fórumon, de nem reagáltak rá semmit. Végül is érthető, pénzt már nem hoz nekik a konyhára, ezért nyilván nem is fogják kijavitani. Biztos valami máson dolgoznak.
  • maniac001
    #105
    Én ma írtam mailt Dauby-nak a DR vezetőjének hogy honnan lehet patch-et meg modding tool-t letölteni és válaszolt linket is küldve. Van egy 1.10-ás patch is. Azt próbáltad?
  • lammaer
    #106
    Tudtommal az 1.10-es patch a sima játékhoz való, a Solon hagyaték meg alapból 2.0-ás. Ha jól tudom...
  • maniac001
    #107
    Igaz.
    Ráadásul nekem a patch után kilépked néha az Univerzum légióiból...
  • hoditoka
    #108
    Magyarositás valaki!!!!!!!!!!!!!!

    Kérem . help help
  • Jazzman32100
    #109
    Hy All!

    Én még nagyon kezdő vok ebben a kategóriában és lenne 1 nagyon fontos kérdésem a Haegemonia:A Solon hagyatékhoz kell az előző játék az Univerzum Légiói?

    Help pls!!
  • vki
    #110
    Nem.
  • ZSOOLT2
    #111
    Pár hete vettem meg a PC Gurut, aminek a dvd mellékletén volt a Solon Hagyaték, de amikor multizni próbáltam, senkit nem találtam. Péntekenként 5 órakor fogok körülnézni a többjátékos módban, ha valaki multizni szeretne.
  • Warpcore
    #112
    Azthiszem h multi kérdésben nem vagy egyedül =) ha valami véletlen folytán valaki meglátja ezt a postot válaszoljon és már vagyunk is 2en =)
  • derwer
    #113
    Jelentem alásan, ÉN is partner vagyok a játékhoz! :)
  • Toroco
    #114
    én most szereztem meg, és mondom biztos jó folytatása van a történetnek. erre mikor felrakom, nincs benne campaning, mondom mi a fasz. mingyárt jöttem is ide, és olvasom hogy nincs benne campaning. Hát nem valószínű hogy igy elfogok kezdeni vele játszani. a sima haegemoniában sem játszottam a skirmisht. csak azért szereztem meg hogy megtudjam a folytatást, de hát akkor nincs. szívás

    Nem lesz haegemonia 2? nagyon jó lenne ha folytatnák
  • lammaer
    #115
    Annó én is vártam, hogy jöjjön a folytatás, mert a szingli kampány ugye hagyott egy nyitott kérdésd, de sajna tényleg nincs kampány az SH-ban. Ez egyébként nem a fejlesztők hibája, ők - amennyire én tudom - akartak kampányt, de a kiadó erőltette minél hamarabb piacra koncepciót. Ez lett belőle...
  • Toroco
    #116
    gondoltam mégis megnézem a skirmisht, de nem lehet elindítani. semmit nem lehet beállítani a pálya kezdéséhez. minden kis menü előjön, de nem ir be semmit, amire kattintok.
  • akyyy
    #117
    me too
  • akyyy
    #118
    leltme a dr honlapján egy könyvet kucsera átoirat néven asszem. elég szépen le van írva benne, mi történt az a valami felfedezése után:)

    az elején szerkesztői jegyezetben írtak arról h ez lett volna a játék kampány módjában csak ugye kiadó miatt ki lett hagyva:( de ir olyat h a DR forrásokat stbket folyamatosan közöl, amivel kiderül mi is a haegemonia folytatása. Ilyet hol lehet elérni???
  • stuka85
    #119
    valaki tudna segíteni a Modding tools-ban. Feltelepitem, elinditom és kiirja hogy egy bizonyos file hiányzik. A segítségett előreis köszönöm.
  • kalapos
    #120
    Mi a pontos file neve?
  • stuka85
    #121
    binkw32.dll nem található bla bla úratelepítést javasol. pedig 2.01 a progi elvileg evel mennie kellene.
  • stuka85
    #122
    Na már haladtam be kell másolni a játék könyvtárba. De valami *.inf filet kellene csinálni me a játék közben shift+F10. Ebben segíthetne valaki.
  • Norex
    #123
    Helló...Szeretnék játszani egy Haegemoniát Onlinon!Vagy is hogy többen nyomjuk....MSN:[email protected]
    www.haegemonia.extra.hu-le lehet tölteni inenn!!!Ha lesz valakinek kedve itt leszek ma :81.182.165.88
    Csatlakozatok
  • Steve Q
    #124
    Üdv minden Haegemoniásnak!

    Szeretném a segítségeteket kérni: (újból) felraktam a gépemre a játékot, de amikor elindítom, csak fekete képernyőt látok, a videó nem tölt be, de ha megnyomok bármilyen billentyűt, kilép a desktop-ra és kiír egy hibaüzenetet, hogy a Ddhelp.exe valamilyen hibát vétett és ezért kilép. Ezután bármit csinálok, a gép is lefagy . Egyébként (még egyelőre) Win98-at használok. Bármilyen segítségnek örülnék, mert már szeretném végre tisztességesen kijátszani a HG-t. Előre is köszi!
  • Toroco
    #125
    Szerintem a win98 az alapból nem jó neki. Én úgy emlékszem, hogy a solonban nincs single player mód, csak skirmish.
  • Toroco
    #126
    de amúgy nem tudtam énsem elindítani a játékot. Ott voltak a pályabeállítások, de nem lehetett rákattintani semmire.
  • Steve Q
    #127
    Á, szevasz!

    Azt még elfelejtettem írni, hogy azelőtt nekem Win98-on nagyon szépen ment, kisebb-nagyobb grafikai bugoktól eltekintve (pl. a hajók átlátszóak, a bolygók a hajók ELŐTT látszanak), nemrég rájöttem, hogy a kártyám miatt van (ATi Radeon 9200-m van). Most viszont mégsem indul el. Még a menüig se jutok el!

    Hűha, lehet, hogy újra kéne telepíteni a kíndózt ?
  • Toroco
    #128
    Hát lehet. Nekem sem ártana már egy winfos install.
  • zbundy
    #129
    Helló! Most vettem meg a játékot! (Együtt adták mindkét részt) Azt olvastam hogy tök jó játék meg hasonlók.
    De mondjuk egy tutorialt rakhattak volna bele, mert van pár nehézségem a játékban! Az elsőrész kampányát abba is hagytam, de a Sólón hagyatékban is csak szenvedek. És persze tudom, hogy "majd belejövök", meg hogy az "idő majd segít", de egyszerűen kicsit nehéz még számomra.
    Pl: fejleszteni hogy tudok dolgokat? + Kereskedni hogy tudok? stb.
    Ha valakinek van egy kis ideje és megtenné, hogy segít azt megköszönném!
  • Toroco
    #130
    Hát meg kell szokni az irányítást. Nem tudom meddig jutottál el a kampányban, mert kutatni nem lehet rögtön, ha jól emlékszem csak akkor amikor már lejátszottad a föld mars háborút. Az F5 ös billentyűn van a kutatás asszem, az F1 gombnál találsz segítséget. Próbálgasb végig az F gombokat. Itt nem kell kutatőközpontokat építeni, hanem mindig kapsz kutatási pontokat pályánként. Bolygóra való építés elég korlátozott, és nincs földi harc. Kereskedni nem lehet, viszont majd kémekkel a késöbbiekben lehet pénzt és találmányokat lopni, meg szabotálgatni.

    A kutatási pontokkat be kell osztani, Csak egy fegyverosztályt fejlessz, mert többre nem igen futja, rakétáknál, meg csak azt javaslom ami bolygótámadásra jó. a bolygónál szinte mindent érdemes kifejleszteni, meg a kémkadésnél is ha akarsz kémeket használni.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz nyugottan, ha erre járok válaszolok.
  • zbundy
    #131
    Köszi a segítséget! Megpróbálok majd belejönni!
    Egyébként a Földi hadjáratnál akadtam el a 3. pályánál amikor valami neptun állomáshoz küldenek és mondják, hogy siessek.
    + amikor kijelölöm a bányászállomást és rákattintok a közepére előjön valami találmány családfa (vagy valami hasonló a neve). Az ott mire jó vagy az csak valamiféle áttekintés!
    Ja! Mégegy kérdés: Amikor egy bolygón vagyok kiírja, hogy egy adott épületnek mennyi a fenntartása! De hogyérti azt hogy fenntartása? Mindíg levonja bizonyos időközönként vagy mi?
    Előrre is köszi!
  • zbundy
    #132
    JA azt elfelejtettem írni, hogy az a problémám a harmadik pályánál, hogy nem találom azt az állomást, pedig átmentem 2D-s nézetbe is!
  • Hepajkutya
    #133
    Üdv!
    Idézet a végigjátszásból (hátha segít):
    1. Epizód, - 3. küldetés CHARON Földjén A Plútó mellett meg kell védened egy bányászállomást. A kihelyezésrol is neked kell gondoskodni. Lesz ott egy plussz hajóraj, melyet irányítani nem tudsz, de alapból védi a bányászállomást. Így arról le van a gond, illetve azért a fél szemed mindig az állomáson legyen. Viszonylag egyszeru küldetés. Egy vagy ketto kellemetlenkedo támadó jön, amit probléma nélkül lenyomhatsz. A komolyabb feladatot üzenetben kapod meg. Neptun közelében kell egy marsi urbázist megkeresni és megsemmisíteni. Engem anno megzavart, hogy nem közvetlen a Neptun mellett volt az urállomás, hanem kicsit távolabb, de egyértelmuen a Neptunhoz közelebb, mint máshoz. Miután végeztél az urállomással, mint a vadlibák, húzunk a 4. küldetésbe.
  • Toroco
    #134
    az állomásra kaptál leirást, a találmány családfa nem rémlik.

    A fentartás azt a költséget jelenti, ami kell az épületek működéséhez, és idöközönként vonja. ugyan így a hajóidnak is van fentartési költsége.