99
milyet érdemes venni?
  • Blum
    #81
    Üdv!
    Köszönjük a segítséget! Végülis egyszerűen meg lett oldva. Elvittük ugyanahhoz az elektroműszerészhez a 4 hangfalat,mindegyik kapott valami "hangváltót" így mostmár csak 1 fekete-piros kábel van és ehhez tud is a fószer egy fasza erősítőt.
  • Blum
    #82
    Na,tehát most már csak arra lennék kíváncsi hogy az az erősítő,amit adnának az üzletben az fain-e?
    Pontosan egy panasonic sa-xr30-ról lenne szó.
  • Dj Faustus #83
    Attól függ mire.
    Ugyanis ahogy olvasgatom az erősítő leírását csatornánként 100 W-tot ad le 6 Ohmos terhelés mellett, teljes kivezérlésnél (ha fel van csavarva maximumig a hangerő).
    Mivel nem tudni a hangváltó paramétereit, így nem lehet számolni a következményekre sem. Javaslom az "elektroműszerész"-szel való konzultációt.
  • Kövesdi A
    #84
    Üdv erről a erősítőről + hangfal szett párosításról
    Denon DHT 1311XP 5.1HD
    Mi a véleményetek ?
  • Kövesdi A
    #85
    Jut eszembe , nem tudok valami eszközt ( Bluetooth-s stb )
    amivel , vezeték nélkül tudnám a hangot , a hangfalaktól(vagy akár az erősítőtől ) a laptophoz juttatni
  • Kövesdi A
    #86
    Kicsit jobban szétnéztem , és elvileg a Pioneer VSX-420-920 erősítőkhöz , lehet venni egy AS-BT100 adaptert
    Csak azt nem értem , hogy ez hogy is működik a valóságban ?
    Be dugóm a erősítőbe , és laptopba lévő Bluetooth vevő , fogni fogja a jelet , és így lesz hang ?
    Aki okosabb nálam ezt a dolgot illetően , lenne olyan kedves el magyarázni , hogy hogyan is mükszik a dolog !

    Előre is köszönőm a segítséget
  • berlinboy6329
    #87
    Nem 100%-osan téma,de mi jó hangfalat nem tudtok?Ami rohadt jól szól,részletgazdag és nem olyan méregdrága...És ha kedvem lenne kicsit hülyülni,akkor zenélésre is jó legyen picikét..Nem kell komoly stúdió hangfal,elég hétköznapi is,de jófélét.És nagyot:P
  • Kövesdi A
    #88
    Ad fel a reményt hogy választ kapsz , én is várok már egy ideje
  • Deathskull
    #89
    Vettem nemrég egy 2×3W-os hangfalpárt a laptop mellé, hogy jobb legyen a hangminőség. Egy probléma van vele, amikor a wifin keresztül jön-megy az adat akkor elkezd circegni, hol jobban, hol kevésbé :S, a sebességtől függően.
    Viszont ha megfogom a két oldalát annak a hangfalnak amibe a táp megy, ill. a gép felé a másik kábel, akkor érdekes módon elhallgat. Ez a zaj este/éjszaka tud zavaró lenni, amikor nagy a csend a lakásban.
    Mit tudnék neki ártani? :P (Talán még szét is tudnám kapni, négy csavar tartja a hátlapját)
  • bajgunar
    #90
    Nem erre lenne szükséged?
    Búg a Laptopom! - A megoldás: FGA-30 leválasztó transzformátor!
  • Deathskull
    #91
    Egyáltalán nem búgásról van szó, inkább ilyen sistergő, circegő hang. Akár be van dugva a laptopba, akár nem, akkor is hallható a zaj. De amint megszűnik az adatáramlás a wifin keresztül, megszűnik a zaj is (ha UTP kábelen keresztül jön a net, akkor egyáltalán nincs zaj). Erről a termékről van szó egyébként: Kraun Easy Sound 2.0
  • Cyrus666
    #92
    Hy! Nem vagyok otthon a házimozi rendszerek terén, kellene egy kis help! Harman/kardon HKTS 30BQ/230-hoz milyen erősítő dukál? HK980as megfelelő hozzá?

    Köszi
  • Dj Faustus #93
    A HKTS 30BQ/230 egy 5.1-es hangszórószett, aktív subwoofer-rel, és 8 ohm-os impedanciánál 120 Wattal terhelhető szatelit és center hangdobozokkal.

    A HK 980-as pedig egy sztereó erősítő 8 ohmos impedanciával és 80 Wattos terhelhetőséggel.

    Tehát a szatelit hangsugárzók ráköthetőek. De csak kettőt tudsz rákötni.

    Ha a szatelit és center hangdobozokat is meg akarod hajtani (no meg a subwoofernek is akarsz jelet adni), akkor 5.1-es erősítőre lesz szükséged. Ilyen például a Harman/Kardon AVR 165-öse, ahol a szatelit és a center hangdobozok 95 W-tal lesznek meghajtva.
  • piamania
    #94
    HEllo!
    Vki ért ahhoz, hogy hogy kössem a házi mozi rendszeremet a számítógépre?Hangkártya már megvan hozzá, optikai kábel is, bemenet is, mégis, amikor összekötöm a kettőt, nem jön hang.Vhol még kell vmit állítani?Hangkártya vezérlőjében is be van állítva 6 csatornásra.A lejátszóban kell vmt állítani még pluszban?köszi
  • Cyrus666
    #95
    Ja, közben rávilágítottak, hogy hülyeséget néztem.... AVR260-ast meg tudnék venni, és akkor majd később, akár 7.1et is rá tudnék kötni. A TVmen van optika digital out(optical) illetve az alaplapomon lévő integrált hangkártyán S/PDIF kimeneti port van, ezeket rá tudom kötni az erősítőre nem? Az erősítő "hátoldali rajzán" a digital audio részénl két optical csatlakozó van, ezek inputok lennének mind2etten? Azaz 1xre rá tudom kötni a TVt meg a PCt is?
    Előre is köszi a segítséget.
  • Dj Faustus #96
    "AVR260-ast meg tudnék venni,"
    Max 50 W csatornánként 8 Ohmos terhelésnél. Ez rendben is lenne, nem fogja "széthajtani" a hangdobozokat.

    "később, akár 7.1et is rá tudnék kötni"
    Csak érdemes lesz majd a HKTS 30BQ/230-as szett szatellitjeit beszerezni kiegészítésként vagy egy teljesen új 7.1-es szettet, mert egy teljesen más szatellit-páros eltérő hangzással bírhat.

    "ezek inputok lennének mind2etten? Azaz 1xre rá tudom kötni a TVt meg a PCt is? "
    Igen a hátulján ott van két optikai SPDIF-bemenet.
  • Dj Faustus #97
    "hogy kössem a házi mozi rendszeremet a számítógépre?Hangkártya már megvan hozzá, optikai kábel is, bemenet is, mégis, amikor összekötöm a kettőt, nem jön hang.Vhol még kell vmit állítani?"
    A hangkártya beállítófelületén be kell állítani, hogy az SPDIF-kimenet legyen használva/ne legyen elnémítva, az erősítőn meg legyen kiválasztva az SPDIF-bemenet.
  • Cyrus666
    #98
    Köszi szépen a válaszokat!
  • bajgunar
    #99
    Valakit nem érdekel egy ilyen:
    Switch Box

    Itt már írtam róla pár dolgot.