99
milyet érdemes venni?
  • bajgunar
    #99
    Valakit nem érdekel egy ilyen:
    Switch Box

    Itt már írtam róla pár dolgot.
  • Cyrus666
    #98
    Köszi szépen a válaszokat!
  • Dj Faustus #97
    "hogy kössem a házi mozi rendszeremet a számítógépre?Hangkártya már megvan hozzá, optikai kábel is, bemenet is, mégis, amikor összekötöm a kettőt, nem jön hang.Vhol még kell vmit állítani?"
    A hangkártya beállítófelületén be kell állítani, hogy az SPDIF-kimenet legyen használva/ne legyen elnémítva, az erősítőn meg legyen kiválasztva az SPDIF-bemenet.
  • Dj Faustus #96
    "AVR260-ast meg tudnék venni,"
    Max 50 W csatornánként 8 Ohmos terhelésnél. Ez rendben is lenne, nem fogja "széthajtani" a hangdobozokat.

    "később, akár 7.1et is rá tudnék kötni"
    Csak érdemes lesz majd a HKTS 30BQ/230-as szett szatellitjeit beszerezni kiegészítésként vagy egy teljesen új 7.1-es szettet, mert egy teljesen más szatellit-páros eltérő hangzással bírhat.

    "ezek inputok lennének mind2etten? Azaz 1xre rá tudom kötni a TVt meg a PCt is? "
    Igen a hátulján ott van két optikai SPDIF-bemenet.
  • Cyrus666
    #95
    Ja, közben rávilágítottak, hogy hülyeséget néztem.... AVR260-ast meg tudnék venni, és akkor majd később, akár 7.1et is rá tudnék kötni. A TVmen van optika digital out(optical) illetve az alaplapomon lévő integrált hangkártyán S/PDIF kimeneti port van, ezeket rá tudom kötni az erősítőre nem? Az erősítő "hátoldali rajzán" a digital audio részénl két optical csatlakozó van, ezek inputok lennének mind2etten? Azaz 1xre rá tudom kötni a TVt meg a PCt is?
    Előre is köszi a segítséget.
  • piamania
    #94
    HEllo!
    Vki ért ahhoz, hogy hogy kössem a házi mozi rendszeremet a számítógépre?Hangkártya már megvan hozzá, optikai kábel is, bemenet is, mégis, amikor összekötöm a kettőt, nem jön hang.Vhol még kell vmit állítani?Hangkártya vezérlőjében is be van állítva 6 csatornásra.A lejátszóban kell vmt állítani még pluszban?köszi
  • Dj Faustus #93
    A HKTS 30BQ/230 egy 5.1-es hangszórószett, aktív subwoofer-rel, és 8 ohm-os impedanciánál 120 Wattal terhelhető szatelit és center hangdobozokkal.

    A HK 980-as pedig egy sztereó erősítő 8 ohmos impedanciával és 80 Wattos terhelhetőséggel.

    Tehát a szatelit hangsugárzók ráköthetőek. De csak kettőt tudsz rákötni.

    Ha a szatelit és center hangdobozokat is meg akarod hajtani (no meg a subwoofernek is akarsz jelet adni), akkor 5.1-es erősítőre lesz szükséged. Ilyen például a Harman/Kardon AVR 165-öse, ahol a szatelit és a center hangdobozok 95 W-tal lesznek meghajtva.
  • Cyrus666
    #92
    Hy! Nem vagyok otthon a házimozi rendszerek terén, kellene egy kis help! Harman/kardon HKTS 30BQ/230-hoz milyen erősítő dukál? HK980as megfelelő hozzá?

    Köszi
  • Deathskull
    #91
    Egyáltalán nem búgásról van szó, inkább ilyen sistergő, circegő hang. Akár be van dugva a laptopba, akár nem, akkor is hallható a zaj. De amint megszűnik az adatáramlás a wifin keresztül, megszűnik a zaj is (ha UTP kábelen keresztül jön a net, akkor egyáltalán nincs zaj). Erről a termékről van szó egyébként: Kraun Easy Sound 2.0
  • bajgunar
    #90
    Nem erre lenne szükséged?
    Búg a Laptopom! - A megoldás: FGA-30 leválasztó transzformátor!
  • Deathskull
    #89
    Vettem nemrég egy 2×3W-os hangfalpárt a laptop mellé, hogy jobb legyen a hangminőség. Egy probléma van vele, amikor a wifin keresztül jön-megy az adat akkor elkezd circegni, hol jobban, hol kevésbé :S, a sebességtől függően.
    Viszont ha megfogom a két oldalát annak a hangfalnak amibe a táp megy, ill. a gép felé a másik kábel, akkor érdekes módon elhallgat. Ez a zaj este/éjszaka tud zavaró lenni, amikor nagy a csend a lakásban.
    Mit tudnék neki ártani? :P (Talán még szét is tudnám kapni, négy csavar tartja a hátlapját)
  • Kövesdi A
    #88
    Ad fel a reményt hogy választ kapsz , én is várok már egy ideje
  • berlinboy6329
    #87
    Nem 100%-osan téma,de mi jó hangfalat nem tudtok?Ami rohadt jól szól,részletgazdag és nem olyan méregdrága...És ha kedvem lenne kicsit hülyülni,akkor zenélésre is jó legyen picikét..Nem kell komoly stúdió hangfal,elég hétköznapi is,de jófélét.És nagyot:P
  • Kövesdi A
    #86
    Kicsit jobban szétnéztem , és elvileg a Pioneer VSX-420-920 erősítőkhöz , lehet venni egy AS-BT100 adaptert
    Csak azt nem értem , hogy ez hogy is működik a valóságban ?
    Be dugóm a erősítőbe , és laptopba lévő Bluetooth vevő , fogni fogja a jelet , és így lesz hang ?
    Aki okosabb nálam ezt a dolgot illetően , lenne olyan kedves el magyarázni , hogy hogyan is mükszik a dolog !

    Előre is köszönőm a segítséget
  • Kövesdi A
    #85
    Jut eszembe , nem tudok valami eszközt ( Bluetooth-s stb )
    amivel , vezeték nélkül tudnám a hangot , a hangfalaktól(vagy akár az erősítőtől ) a laptophoz juttatni
  • Kövesdi A
    #84
    Üdv erről a erősítőről + hangfal szett párosításról
    Denon DHT 1311XP 5.1HD
    Mi a véleményetek ?
  • Dj Faustus #83
    Attól függ mire.
    Ugyanis ahogy olvasgatom az erősítő leírását csatornánként 100 W-tot ad le 6 Ohmos terhelés mellett, teljes kivezérlésnél (ha fel van csavarva maximumig a hangerő).
    Mivel nem tudni a hangváltó paramétereit, így nem lehet számolni a következményekre sem. Javaslom az "elektroműszerész"-szel való konzultációt.
  • Blum
    #82
    Na,tehát most már csak arra lennék kíváncsi hogy az az erősítő,amit adnának az üzletben az fain-e?
    Pontosan egy panasonic sa-xr30-ról lenne szó.
  • Blum
    #81
    Üdv!
    Köszönjük a segítséget! Végülis egyszerűen meg lett oldva. Elvittük ugyanahhoz az elektroműszerészhez a 4 hangfalat,mindegyik kapott valami "hangváltót" így mostmár csak 1 fekete-piros kábel van és ehhez tud is a fószer egy fasza erősítőt.
  • GXR
    #80
    Sziasztok!
    van egy 2x200w/4ohm erősítőm, tehát mind2 végfokhoz 200w tartozik, és mind2 végfokhoz két 8 ohmos kimenet párhuzamosan csatlakozik(mert ugye két 8 ohmos kötök rá és akkor lesz 4 ohm az eredő ellenállás). de mi történik akkor, ha csak egy darab 4 ohmos hangfalat kötök rá? Akkor megkapja mind a 200w-t, vagy ilyenkor is megoszlik a párhuzamos csatlakozás miatt? Köszönöm a hozzáértők válaszát!
  • Dj Faustus #79
    A fő probléma leginkább azzal van, hogy a JVC hangdobozaihoz erősítőt szerezni kicsit nehéz - kellene két különböző sztereó erősítő, ebből ráadásul az egyiknek 6 Ohmosnak (nem igazán elterjedt) kellene lennie.

    Ha a JVC hangdobozait továbbra is használni akarjátok, talán a régi JVC minihifiből ki lehetne szedni a végerősítő panelt, a végerősítő bemenetére meg rá lehet vezetni a számítógépről jövő vonalkimenetet (már ha a végerősítőnek klasszikus vonalbemenete van, és maga a végerősítő működik). Vagy építtetni egy 2*30W@4Ohm+2*70W@6 Ohm erősítőt.
  • Blum
    #78
    Tehát a cucc az gépről való aktív,hangos zenélésre lenne használva. Vateráról megvenné a srác a JÓ hifit,akkor egyszerűen használná azt,a másikat meg vagy eladja vagy megtartja,az már az ő dolga. De akkor meglenne a JVC 4 hangfala (amik elég brutálisan szólnak) és akkor lenne a gép,a hifi,meg a 4 hangfal melyeket teljes értékűen ki szeretne használni. Filmnézés meg külön TV-n+ házimozin lenne.
    A pénz az meg hát...úgy elfogadható árban legyen maga az erősítő (50-60k körül max.) és ebből egy olyat szeretne,ami mindezt kiszolgálja és jó is. Ennyi. :)
  • Dj Faustus #77
    Pár lehetőség:
    1. Csak rádiónak/CD-lejátszónak/kazettás magnó kell: régi JVC MX-G700R-t eladni alkatrésznek Vaterán és venni helyette egy működő másikat (vagy egy ugyanilyet, vagy akár egy teljesen másik fajta mini hi-fi-t).
    2. Házimozizni is szeretnétek (ehhez van megfelelő DVD-lejátszótok): régi JVC MX-G700R-t eladni alkatrésznek Vaterán, és venni helyette egy rendes házimozi-erősítőt hozzá való hangdobozokkal.

    Szóval döntsétek el:
    - mi a célotok: szimpla otthoni zenehallgatás, kisebb házibuli, karaoke, házimozizás?
    - milyen meglevő eszközeitek annak, és miket akartok lejátszani: van-e számítógép/DVD-lejátszó/TV amit az erősítőre akartok kötni, vagy egy rakat kazetta/CD/DVD amit le akartok játszani?
    - mennyi pénzt akartok erre áldozni?

    Mert ez a procicserélgetés - egy rendesen működő mini-hifi-ből belerakni egy bizonytalan működésű eszközbe a processzort - illetve a 4*30W@4Ohm szatelit+4*70W@6 Ohm mélynyomó házimozi-erősítővel való összepároztatása nem vezet eredményre.
  • Blum
    #76
    Értem.
    Akkor esetleg tudnál ajánlani valami olyan erősítőt,ami megfelelően kitudna szolgálni mindent?!
  • Dj Faustus #75
    Ha megnézed a Sony-féle házimozi-erősítő adatait, láthatod, hogy a hangszórókimenetei 8 Ohmosak. A JVC-féle hifi-nek meg 4 illetve 6 Ohmosak.

    Tehát nem érdemes rákötni a JVC hangdobozait rákötni a Sony erősítőre, ugyanis ez az erősítő teljes kivezérlésnél 4 Ohmon 200 W-ot adna le, ami nemes egyszerűséggel elrontaná a még működő 30 W-os hangdobozokat.
  • Blum
    #74
    Elektroműszerésznél van a cucc,IC-k,diódák voltak elégve nem kapcsol át a relé,ezért a proci a szar.

    A linken meg ott a hifi,annak a hangfalait szeretné rákötni,abból négyet.
    3 utasak,main speaker 4 ohm,sub-woofer pedig 6 ohm. A 4 hangfalat rátudná-e kötni arra az erősítőre és,hogy kiszolgálná-e azt a 4 hangfalat?! Ha nem,akkor légyszives linkelj egy olyant,ami ezt tudja és legyen rajta optikai csatlakozás.
  • Dj Faustus #73
    Tehát ha jól értem, a JVC MX-G700R hi-fi toronyból venne még egyet, és abból kiszedné a procit és kicserélné a régiben; illetve 4 hangdobozhoz meg venné a Sony házimozi-erősítőt.

    Kérdéseim:
    - Miből gondolja, hogy a JVC MX-G700R hi-fi processzora hibásodott meg? Mi a pontos hibajelenség?
    - A 4 hangdoboz milyen márkájú/típusú?
  • Blum
    #72
    Tehát.

    EZT az erősítőt venné meg.
    EZ pedig a hifi.

    "Azt kell tudni róla,hogy a piros-fekete kábelen a mélynyomó van,kék-fekete kábelen pedig a magas közép jön ki a hangfalból."

    Én amúgy csak közvetítő vagyok,szóval azt írom be,amit haverom mond,tehát ha hülyeség,akkor ne rajtam röhögj :D
  • Dj Faustus #71
    Milyen hangdobozok/hifi/processzor van/volt? Milyet akar venni 45 ezer Ft-ért? Kicsit bővebben.
  • Blum
    #70
    Üdv!

    Látom nagyon hanyagolva van a topik,de azért írok,hátha jár még errefele valaki.
    Egy haverom akar venni egy erősítőt,mert a hifijében a processzor tönkrement,ő venne egy másik hifit vateráról 45k-ért és akkor abból kioperálná a procit. Ugyanakkor lenne 4 hangfala,amit nem tud rákötni 1 hifire. Szóval kéne egy erősítő. Ha valami szaki jár erre,akkor mondjon valamit legyenszives.
  • fittyfene
    #69
    Itt a Razer első 2.1-es hangfalszettje:
    Razer Mako 2.1
  • MaSzKa
    #68
    valami Logitech vagy Cretive-ot nézz

    de ennyiért ne várj sokat
  • Dévids
    #67
    Hy all !
    Tudtok nekem ajánlani 2.1 hangfalakat kb 10ezer ft-ig ????Játékra és zenére használnám.
    Előre is kösz !
  • Solten
    #66
    Mit vársz ennyi pénzért? Ciripelő sz@rokat adnak, nem normális, használható hangfalat
  • MaSzKa
    #65
    ja és 2500Ft volt
  • MaSzKa
    #64
    ilyet vettem most
    Samsung SS-2153
    1 fos jelentem de jól néz ki
    hangereje az nincs már elég hamar kishangerőnél torzít
    basszus az nem is volt
    alighanem csak a designt fizettem
    azért kellett hogy ne zabáljon az erősítöm (Tecnics 600W-ból 2x100W ad le :-) ez csak 2W-t eszik max
    a Led régifajta zöld majd kicserélem kékre



  • Storung
    #63
    De. Kissebb igényekkel...
  • Storung
    #62
    Üdv!

    Kell egy megfelelő hosszúságú sztereo RCA - 3,5-es Jack kábel és az erősítő bármelyik vonalbemenetére csatlakoztatod(tuner,MD,Aux,CD,Tape)a gép kimenetét.
  • HUNMarcus
    #61
    olcsóbban nem lehet megoldani???
  • Gazsi007
    #60
    És hogyan?
    Nekem egy Yamaha RX-V359-ez em van.