5849
  • IMYke2.0.0.0
    #5849
    Hát igen, amikor még a digitális játék beszerzés és platformok még csak kanyarodtak, a patchelések mindennaposak voltak, mostanság meg ugye minden elénk van rakva.

    A magyarítás tovább pofozása a mai elvárásokra jó volna, de ISZONYAT meló.
  • Wreck86
    #5848


    DS2 - Feljavított Grafika
  • Wreck86
    #5847
    BW elérhető:
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1165078098
  • hillman
    #5846
    A magyarmod eltünteti nálam a ládákat. Többször újratelepítettem. A modot is többször letöltöttem, hátha hibásan töltöttem le. Exe nélkül sincsenek ládák.

    Mielött moddoltok készítsetek mentést a játékrol, hogy ne kelljen újra telepítgetni.
  • hillman
    #5845
    "... kb 3. halok meg a dark wizardnal, kb 3. mehetek végig ugyanazon az úton."
    Varazsló elött mentesz, ha meghaltál mentés nélkül kilépsz. Feladatkezelővel bezárod; és újratöltöd. minden emberednél legyen feltámasztás és gyógyítás is; és tudják használni is. Nem állandó használatra, baj esetére.

    Minden felvehető karaktert fel kell venni. Mindegyikhez tartozik pár küldetés amit csak akkor lehet megcsinálni, ha a hozzátartozó karakter éppen csapattag. Cserélgetni kell őket.


  • hillman
    #5844
    Ha multi(lan) indításánál semmilyen nevet se fogad el akkor az internetszolgáltató modemjét(a vezetékes kapcsolatot) kell letiltani a játék inditás idejére. Wifin továbbra is van net, de az nem zavarja. Érdemes nyitva hagyni az ablakot ahol kikapcsoltuk, hogy játék után ne felejtsük kikapcsolva.

    Egyedül is multiban érdemes játszani. A térkép ugyan az, de ha korábbi szinten kezdesz akkor minden szörny újra megölhetö. A tüzvarázslót úgy képzem, hogy elöször elviszem 12es harcosig, majd 5ös ijjászig. a passziv védelmi képességek miatt. azután újrakezdem varázslóként.

    5méteres kábellel van a két gép összekötve. Még koccintani is tudunk. Persze ahhoz már fel kell állni.(nincs mese kisvonat is kell, mint a "nem kell mindig kaviár"-ban)

    A régi totalwar forumon volt szokás, hogy ha valaki megfejt valamit akkor azt a "hibák és azok megoldásai" rovatban összefoglalja. Sokszor a saját bejegyzésed segített, mikor újra belefutottál egy hibába. ...és a moddolás rejtelmeit is ott fejtegettük egymásnak.
    Utoljára szerkesztette: hillman, 2021.04.13. 14:35:36
  • Wreck86
    #5843
    Szia!
    Semmi gond, viszont kérlek oszd meg velünk is a megoldást, hátha más is belefut ebbe.
    Gamerangerrel toljátok?
    M.
  • hillman
    #5842
    Megtaláltam a neten a megoldást elnézést az irkálásért.
  • hillman
    #5841
    "becenév hiba" ezt írja ki. Nem játéknevet, hanem a játékosnevet nem fogadja el a nyavajás.
  • hillman
    #5840
    Bármit írok be multiba játéknévnek azt mondja már foglalt. Létezik megoldás? eredeti cd-s delux. a magyar mod és 2 javítása van fenn.
  • Anonymusxx
    #5839
    Akkor ajánlom amit belinkeltem, abban nem látszik semmi olyan aminek nem kéne..
  • Toroco
    #5838
    nekem ennél szebb a kép 10en, viszont ablakban fut csak és látszik alul a tálca, meg felül a három gomb.
  • Anonymusxx
    #5837
    Az is komoly hogy a lelani sorrow küldetéshez való tárgyakat nem a külön küldetés-tárgyakhoz teszi be, hanem a sima felszerelésbe, amit meg mivel meghaltam, és feltámasztottam magam pénzért - teljesen elvesztettem.
  • Anonymusxx
    #5836
    Ez a halálozási rendszer valami elképesztően szar, kb 3. halok meg a dark wizardnal, kb 3. mehetek végig ugyanazon az úton. Nem lett volna egyszerűbb meghagyni az első rész rendszerét?
  • Wreck86
    #5835
    Ha jól emlékszem, akkor a tárgy neve előtt kell lennie hasonló feliratnak "Enchant" vagy hasonló.
    De hak üldesz képet,hogy miért nem megy, talán előrébb leszek picit. :D
  • Wreck86
    #5834
    Nem minden tárgy bájolható meg, illetve ha a legelső városban vagy, akkor küldit kell előtte megcsinálni, hogy úgymond feloldja.
  • Wreck86
    #5833
    Dehogy kell mindenkinek meghalnia! :D
    Lehet, hogy egy mágusod tudja magát a feltámasztás varázsigét, de vehető ilyen tekercsben is, amit bárki tud használni, tehát bárki fel tudja támasztani az adott illetőt.
    Vagy fizetsz a városban található talán Necromancernek, hogy hozza vissza.
  • Anonymusxx
    #5832
    Az normális hogy semmit sem tudok megbájolni? a tárgyat hozzá tudom adni, de a reagens rácsra nem tudok rátenni semmilyen reagenst.
  • Anonymusxx
    #5831
    Jól megbonyolították a feltámasztást, szóval ha valaki meghalt a csapatomból, akkor csak úgy tudom feltámasztani, ha meghal mindenki a csapatomból? Egy emberem ismeri csak a feltámasztást, ő halt meg..
  • Anonymusxx
    #5830
    Most az a problémám hogy nem játsza le a játék a játék közbeni animációkat, csak a hangjuk van.

    Vajon a magyarításban ezek is feliratozva vannak? Mert akkor megnézném külön, csak nem tudom melyik fájlban lehetnek, esetleg a Resorcues /Movies1.ds2res -ebből van 3, de hogy tudom őket szédszeni? Persze csak akkor érdekelne ha magyar felirat van rajtuk, mert különben úgyse érteném, hallás alapján nem nagyon tudok angolul.


    Megvan, a Tank Extractor al tudom kiszedni
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.10.08. 10:10:10
  • Wreck86
    #5829
    Ja, hogy van HD tex pack hozzá! :D
  • Anonymusxx
    #5828
    Az első részt nemrég vittem ki, ha jól tudom semmi gáz nem volt fele 1920 as felbontásban, + még ezt használtam hozzá:

    https://www.nexusmods.com/dungeonsiege1/mods/44

    High Resolution Textures Pack
  • Wreck86
    #5827
    Sajnos a DS és a DS2 is régi játék és 100%-osan nem lehet megcsinálni, hogy full HD legyen, újabb grafikai megoldás kellene hozzá, mint pl amit az Age of empireshöz adtak ki a Def. Edition.
  • Probatbicol
    #5826
    Ja bocs, nem frissítettem az oldalt :)
  • Probatbicol
    #5825
    Nekem a következőkkel működött:
    1. indítsd el a játék könyvtárában a DS2VideoConfig.exe pogramot és válaszd ki a videokártyádat, mert alapból valószínűleg az alaplapit választotta a játék
    2. csinálj egy parancsikont a DungeonSiege2.exe file-hoz, annak a tulajdonságaiban a Cél(Target) mezőt egészítsd ki:
    "...Steam\steamapps\common\Dungeon Siege 2\DungeonSiege2.exe" fullscreen=false width=1600 height=900
    Az 1600x900 helyett mással is lehet kísérletezni.
    3. ezzel a parancsikonnal indítsd
  • Anonymusxx
    #5824
    Sikerült megcsinálni szerintem ezzel lett jó:

    https://github.com/Codeusa/Borderless-Gaming/releases

  • Anonymusxx
    #5823
    Kb 2 óra szenvedés utánra csak ennyit tudtam belőle kihozni:



    Ebből csak ennyit lehet win 10-en? Felül belóg a keret, bal oldal meg a win háttér. A játék meg kb fele akkora felbontásban van, mint lehetne


    Az első rész sokkal jobban nézett ki, és nem voltak vele ilyen gondok. Van vmware xp a gépemen, de azt meg nem támogatja a steam. Nem tudom visszaváltani sem, mert cseréltem, különben megvettem volna gogra és játszottam volna vele xp-én...
    Utoljára szerkesztette: Anonymusxx, 2020.10.05. 10:21:21
  • AdamBast
    #5822
    Nature magic-nél van egy olyan varázslat hogy transmute, arannyá változtatja a tárgyakat. Nem kell bejárni a faluba hogy eladd a szemetet.
  • Toroco
    #5821
    Pénz az jó lenne, mert lassan a 2. felvonás végén járok, és még sosem volt 100000 aranyam. nem sokszor élesztettem fel a csapatot pénzért, mindent eladok amit találok, de pénz az alig van. A kereskedőknél nem tudok jó cuccot venni, mert horribilisek az árak, veszek 3at és nullán vagyok. szinte csak talált cuccokkal vannak felszerelve a karik. Valahogy nem igazán van egyensúlyban a talált arany és az árak.
  • AdamBast
    #5820
    És ha belekezdesz akkor már meg is jelenik mellékküldetésként
  • AdamBast
    #5819
    Konkrétan a kocsma alatt van, tehát nem kell messzire menni. Beszélsz a kocsmárossal, de nem szabad hencegni neki, mindig azt választ kell választani hogy "nem harcoltam olyan szörnnyel" (talán a legutolsó válasz) megad egy jelszót és a mögötte levő lifttel lemész, és ott van egy őr, ő enge be. 10 szintje van.
  • Wreck86
    #5818
    Szia!
    Aman'lu-ban található, beszélni kell a kocsmárossal és ő mutatja meg, hogy hol van, hova kell menni, stb.
    Konkrétan egy aréna a város alatt, talán 10 különböző szinttel, amit végig lehet vinni díjakért, pénzért.
    M.
  • Toroco
    #5817
    Milyen aréna, hol?
  • Wreck86
    #5816
    Ugye? :D
    Nekem is nagyon bejön, még mindig.
    Azt sajnálom, hogy DS1 és DS2 esetén is elvették a multi lehetőségét.
    Persze van rá megoldás, de nem eredeti játékkal és gameranger progival.
    Pedig amikor még fénykorát élte, és toltuk multiba, akkor poénok voltak, meg izgalmas is volt. Pl Ds1-nél full új map volt a multi.
    M.
  • AdamBast
    #5815
    Most a nagy lezárás miatti unalom hatásaként újra elkezdtem a 2-t.
    Nagyon jó újra játszani vele. Nem is emlékeztem már az apróságokra, pl az arénára :O
  • Wreck86
    #5814
    Na azt nem ismerem. :S Nem hallottam róla még.
    M.
  • Toroco
    #5813
    Köszi. Valami spanyol videóban láttam, hogy van egy program, borderless gaming 9.4.9, amivel teljes képernyőre rakta a játékot és megmaradt a kurzor.
  • Toroco
    #5812
    Hát igen az is jó volt.

    Én így vagyok az imperium galactica 1-el, ha szóba kerül valami űrhajós játék, főleg ha stratégia. Talán két hete végeztem újra a végigjátszásával :D Örök kedvenc
  • Wreck86
    #5811
    Az bizony, a multiplayert sajnálom, hogy kivették. :(
    M.
  • Wreck86
    #5810
    Szia,
    Igen, csak ez a megoldás van, mert sajnos a játék régi és az újabb rendszerek, mint a Win10, újabb DX progik nehezen, vagy egyáltalán nem tudják kezelni.
    Így ablakban futtatva oldható csak meg, ügyes vagy, hogy megtalálztad a megoldást! :)
    M.