33
vkinek vmi köze volt már köze egy szektához?
  • Hermiod
    #33
    Ki kell,hogy javitsalak az ISKCON tekintetében. Mert nem csak az ISKCON képviseli a Védikus Filozofiát. Az ISKCON-on kivül vannak más Krisnás egyházak is, mint péládul a Vrinda, Gaudia math, Sri Caitanya math. Kicsit furcsa volna,hogy Indiának a többezer éves vallási tradicioja egy szervezetben öszpontosulna.
    Noha az ISKCON a legnagyobb és legelterjettebb Vaisnava(Krisnás) egyház, de Prabhupada is mondta,hogy a szervezetünk az ISKCON, egy, a Caitanya fa ágai közül. Ez a Sri Caitanya Caritamritában is levan irva.
  • HUmanEmber41st
    #32
    Én úgy tudom, h a szekta egy nagyobb vallási irányzaton belüli speciális szemléletű csoport.
    A kereszténységen belül a HIT gyüli, Jehova tanui, a teljes református egyház, ilyenek.
    Az ISCON azaz a Nemzetközi Krisna tudatúak Szövetsége szintén egyház. Ők képviselik az igen sokrétű Védikus Filozófiát. Ez az "alap" vallás, a sokféle istentisztelet ebből indult ki.
    A Buddhizmuson belül is van igen sok irányzat, de ott még azt sem lehet igazán tudni, melyik gyakorlat, vagy iskola képviseli a kezdeteket, (annyi van,) tehát ott nehéz meghatározni a szektákat :D

    Persze itt Magyarországon a szekta kifejezéshez hozzákapcsolódott mindenféle negatív értelem. Ilyenek, h az illető fiatal elköltözik otthonról, szinte minden kapcsolatot megszakít rokonaival, barátaival.
    Általában aztán kiderül, h valami településen kívüli tanyán dolgoznak napi 12-14 órákat és ebből a szekta főnöke általában nagyon meggazdagszik :D :D

    ( A HITről tudnék mesélni, egy közeli ismerősöm miattuk vált el házastársától. A Jehovások (akiket megismertem) meg tök rendesek, lakik egy család a közeli szomszédunkban is. Évekig nem is tudtam róla, h azok.

    Az alcímet nem lehetne átfogalmazni egy kicsit ? :D :D
  • degenerator
    #31
    a szekta elsősorban a magyar nyelvben a pénzrehajtó, egyházi alapon támadó szervezetek megnevezése. a hitgyüli az.
  • degenerator
    #30
    az egyik legkártékonyabb szekta.
  • arcoone
    #29
    Én nem mondtam hogy a krisnahívők szektások.
  • bens
    #28
    ha ez így van, akkor a krisna hívők sem szekta, ugyanis hivatalosan bejegyzett egyház, náluk is vannak családosok stb.
    nekem amúgy vannak krisna hívő barátaim, és szerintem semmi baj nincs velük.
  • arcoone
    #27
    A Vidám Vasárnap egy műsor, nem pedig egyházközség. Az egyházközség a Hit Gyülekezete, amit ma már csak azok szektáznak, akik leragadtak a 80- as években.
    Mert:
    1: a szekta definíciója egy zárt közösség, ami meghatározott létszámmal rendelkezik, a működése rejtett és titkos, ez a H.GY.- re sehogy se igaz.
    2: újabban azt nevezik szektának ami destruktív és családromboló, de ha a H.GY.- be 3- 9 gyerekes családok járnak, akkor gondolkozzunk már el azon hogy hol itt a családrombolás.
    3: attól hogy valaki a H.GY.- be jár, még nem kell hogy a családjának hátat fordítson, ezt nem is várja el senki. Ha meg egy 20 éves elmúlt "gyereket" a szülei pszihológushoz hordanak (ismerek ilyet is) azért mert megtért, vagy el akarják lehetetleníteni (ismerek ilyet is), akkor nem csoda hogy nem tartja a szüleivel a kapcsolatot.
  • Bandew
    #26
    A krisnások még a legnormálisabbak a szektások közül. Semmi agressziót nem dumálnak bele egymás fejébe, és az adományt is jótékonyságra költik. Akik nem arra, azok nem is igazi krisnások.
  • tomsolo
    #24
    vidám vasárnap
  • [Walaki]D`Lair
    #23
    broáf
  • Punker
    #22
    Még mindig úgy van hogy ha van 10000 aláírásod akkor az adó 1%-t lehet kérni?
  • Cat #21
    hare krisna hare krisna
    krisna krisna hare hare
    hare rama hare rama
    rama rama hare hare

    LEGJOBBABB :D szigeten kurvajokat lehet rá tombolni
  • PResident Evil
    #20
    Evil ???? :DDDDDDDDDD
  • shaba23 #19
    hare-hare
  • Sir Quno Jedi
    #17
    Pipamocsok Uraló Nemzeti Cintányéros Internacionálé
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    Bivalybasznádi Autóbuszvezetők Liberális Fatális Autonóm Szektája
  • [Walaki]D`Lair
    #15
    Szekta A Révfülöpi Rakodómunkások Áthidalhatatlan Gecizésének Óvására
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Budai Első Szekta A Rohadék Állatok Segítésére
  • [Walaki]D`Lair
    #13
    Fiatal Anatómiahallgatók Szektája avagy FASZ
  • [Walaki]D`Lair
    #12
    Szekta A Rákokért vagy röviden SZAR
  • [Walaki]D`Lair
    #11
    Szekta A Rákokért vagy röviden SZAR
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Vagy Kibuc Ellen Kibuc Szekta, avagy KEKSZ !
  • qwert
    #9
    Szekta Ellenes Szekta. A rövifítése: SZESZ :))
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Fiúk, alapítsunk má egy szektát ! Ma nagyon divatos, de mi egy konzervatív szekta leszünk és SEMMI olyasmit nem fogunk csinálni, ami divatos !
  • qwert
    #7
    Én büntetném az alapítókat...
  • Buddy
    #6
    utálok minden szektát, legszívesebben lángszóróval tennék rendet köztük....más kirablásával foglalkoznak, a sok szerencsétlen marha meg be is veszi a süketeléseket
  • Taranov
    #5
    közem helyett közöm, elnézést.
  • Taranov
    #4
    az alcím egy hibás mondat,
    de egyébként nekem nem volt közem szektához még.
  • Gladiator
    #3
    hopp, ez kettő lett. boc
  • Gladiator
    #2
    Na, ezt most azért nyitottam, mert egyik ismerősünk pont most került bele vmi szektába. De úgy, hogy otthonról elköltözött, anyával csak telefonon dumál, kb. 4 éves szinten van, agresszív, meg minden. Fullra, mint a Barátok Köztben. Nektek, vagy vmi haverotoknak volt ár vmi köze ilyenekhez?
  • Gladiator
    #1
    Na, ezt most azért nyitottam, mert egyik ismerősünk pont most került bele vmi szektába. De úgy, hogy otthonról elköltözött, anyával csak telefonon dumál, kb. 4 éves szinten van, agresszív, meg minden. Fullra, mint a Barátok Köztben. Nektek, vagy vmi haverotoknak volt ár vmi köze ilyenekhez?