30
SPDIF mi ez???
  • Hedgehunter #30
    Semmi sem szol vagy csak bizonyos dolgok..? amugy meg csak azt tudom tanacsolni hogy ne kinlodj a szar alaplapi kartyabol jo hangot kicsalni a spdif en keresztul vegyel egy kartyat ami tudja a live dolby digitalt vagy a live DTS-t es jatekokat is elvezheted valodi Dolby Digitalban vagy DTS ben....
  • Redalert91
    #29
    Ez a legjobb ötletem
  • Redalert91
    #28
    Hello! nekem is van egy hasonló kártyám a gépbe. CSak nekme SPDIF out, SPDIF in is megtalálható! Összeakartam kötni a hangfalrendszeremmel és nem sikerült. Kértem egy másik kártyát kölcsönbe és azzal műkszik minden rendben! Szóval szerintem vegyél újat vagy cseréld ki egy másikra, és aztán próbáld meg.
  • szabiaki
    #27
    Sziasztok!

    Régen egy problémámat itt megoldották a hozzászólók. Remélem most is bejön. A gondom a következő: felújítottam a gépet és egy Asus P5LD2 SE alaplap került bele. Ezen van egy koaxiális SPDIF kimenet. Ezt össze is kötöm a megfelelő kábellel az erősítőm koaxiális bemenetével. Nem szól. Ha ugyanerre a digitális bemenetre a dvd-t kötöm, az megy, tehát nem az erősítő a problémás, hanem a gépből nem jön át hang. A BIOSban engedélyezve van minden ide vonatkozó. Szoftveresen az AC3 filterben is ki van választva az SPDIF kimenet. AC3 filter a 0,7b verzió, ami az előző alaplapomon is megoldotta a hangot, mert az 1.0 verzió ezt nem tette meg. Így sincs hang. Nemtom hogy csalhatnám ki belőle. Adjatok vmi tanácsot légyszi!
    Köszi
  • laci792
    #26
    Sziasztok!
    Olyan problémám lenne hogy adott egy 5x60-as Harman/Kardon erősítő meg egy alaplapi optikai kimenetes nforce2-es hangkártya és az istennek sem tudom az erősítővel optikai kábellel úgy összekötni hogy legyen hang. Az erősítő meg az optikai kábel biztos hogy jó mert dvd lejátszóról működik csak gépről nem. Mi lehet a gond? Ha valaki használja így a gépét akkor írja már le hogy csinálta mert fogalmam sincs mi lehet a gond. Köszi.
  • DeniBoy
    #25
    sb live ból az spdif kimenetet összedughatom a házimozi erösitön a coax bemenettel ?
  • A-Tom
    #24
    a digitális zene (101110100100010) azért rosszabb minőségű, mert elekronikus úton nem lehet tiszta szinusz hullámot kelteni. De átvitelkor nincs veszteség, feltéve ha nem ugrálsz közben a kábelen
    Az optikai csatlakozó (fekete kiálló levehető izé) mellett szokott lenni egy RCA is, az a koaxiális
  • Laalee
    #23
    ha meg arra gondolsz hogy a d/a konverter miatt eltünhetnek hangok, akkor valoban nincs ilyenkor adatvesztés.
  • Laalee
    #22
    amugy annyit tévedtem, hogy az spdif egy szabvány, ami digitális jeltovábbításra van, idág ugy tudtam, hogy a rézdrótos továbbításra találták ki, hisz ez az elsődlegesen elterjedt formája, de ugyanugy lehet koax vagy optikai is.
  • Laalee
    #21
    nemlehet, mert akkor nemszarabbul szol hanem sehogy. vagy van vagy nincs.
  • ollie
    #20
    ja igen, ha már digitális, akkor nem lehet adatvesztés, nemde?
  • Laalee
    #19
    LOL! mi tisztább egy digitális jelnél? tisztábban kapod a 01101101101 eket?
  • sony
    #18
  • ollie
    #17
    köszi! :D
  • sony
    #16
    tedd azt, sok sikert a vásárláshoz és a szereléshez!!!
  • ollie
    #15
    aha, majd lehet hogy beszerzek egyett.
    de előszőr veszek egy Radeon9600 Pro-t (ma :))), oszt jövő hónapban jöhet a p4/2.4 proci, aztán meg majd meglátom...
  • sony
    #14
    persze, de lehet kapni 30-40ezerért komplett szettet pc-re, nem olyan minőség,mint a dekóder+hangfal, de jól szól!
  • ollie
    #13
    igen, de ahhoz kell külső dekóder
  • sony
    #12
    arra jó, hogy digitális úton megy a jel, jelveszteség nélül, sokkal tisztább és jobb! plussz ha dvd-t nézel, és az erősítő össze van kötve 5 hangfallal+ erősítővel, akkor dolby digitalban v. dts-ben sasolod a filmet v. játékot, amelyik támogatja is!
  • ollie
    #11
    hmmm, akkor nem lehet rossz minőség az én integrált "csodám"...
  • sony
    #10
    összekötöd egy erősítővel!
  • sony
    #9
    boccs, tévedtem, az is digitális kimenet, de nem optikai! sorry! mármint a koax! viszont az optikai a tisztább!
  • ollie
    #8
    pontosan!
    de mire jó?
  • sony
    #7
    akkor biztos optikai! egy ilyen kis négyzetalakú dugószerűség van benne, ugye???
  • ollie
    #6
    aha, és mit vezet ki? hangot?
  • ollie
    #5
    hát az enyém nem jackdugós...
  • sony
    #4
    két fajtája van, koax és optikai!
  • sony
    #3
    kár, hogy optikai kimenet! vörös fény...
  • Laalee
    #2
    digitális ki vagy bemenet, nem optikai, hanem sima rézdróton egy jack dugóval.
  • ollie
    #1
    Valaki világosítson már fel, hogy mi is ez.
    Van ilyen az alaplapomon SPDIF out, de fogalmam sincs mire jó...