458
vinyós topik
  • Gladiator
    #1
    MÉrt jobb a SATA vinyó a sima IDE-snél? Az is csak 7200 rpm-es.
  • Lazarus
    #2
    Az egy dolog hogy 7200rpmes de az átviteli sebesség növelésével jobban kihasználható a fordulatszám. A jelenlegi sata vinyóg ata150esek asszem. + még fincsi dolgok: keskenyebb kábel, nem kell kiszedned a wincsit hogy azt a retkes IDE kábelt rendesen be tudjad tugni ugyanis sokkal praktikusabb a csatlakozása. Menet közben lekapható és akárcsak a scsi vinyók párhuzamos munka közben nem feleződik a gyorsaságuk
  • Lazarus
    #3
    kicsit bénán írtam, fáradt vagyok
  • Gladiator
    #4
    nem baj, jó volt. most má ezt is tudom. akkor beszélgessünk mostantól csak simán a vinyókról!
  • Inquisitor
    #5
    A SATA kábel vagy 150-200cm is lehet(ne), míg IDE-nél előfordul(hat), hogy 60-80cm-es kábelnél már elcsesyi az adataidat ...
    A 7200 meg NEM a vinyó sebessége, hanem csak a fordulatszáma. Figyelembe kell venni a lemezek és fejek számát, meg az adatsűrűséget.
    Pl. egy régi 13-20GB-os 7200 HDD lehet ám lasabb egy újabb 120GB-os 5400-es vinyónál.

    SCSI meg még mindíg a legjobb és legdrágább megoldás. Sima IDE/SATA esyköznél az átmenő adtatot a proci izzasztásával viszik át az eszközök, így jelentősen lassítva a gépet, ráadásul egyenetlenül. SCSI eszközöknél meg a kártya megkapja a parancsokat, mit, honan hová és a kártyán keresztül bonyolódik. De ezért volt pl. SCSI kártyán egy AMD K5 proci :)
  • Borg
    #6
    Igy, ezzel kapcsolatban jókis közhiedelem az is, hogy 40ről 80eres kábelre a sebesség miatt történt a váltás.
    Holott nem igy van, szimplán ezekhez a módokhoz PATA esetén már 2x annyi ellenőrző áramkör (ér a kábelen) kell..
  • TheZsenyka
    #7
    Az SCSI elterjedése lenne a legkirályabb, de valószínűleg ennek már lőttek. Drága a licensz és drága a vezérléstechnológia. Pedig az SCSI HDD-k pozícióra állási ideje kb. fele az ATA/SATA cuccoknak. Meg hát az agresszív adatforgalmi kapacitás mint ahogyan azt Lazarus meg Inquisitor elmondta.

    Amúgy az ATA egyik kiábrándító hátránya a Master/Slave konfiguráció, többek között ebben is túllépi a SATA a technológiát. Azonos időegység alatt csak az egyik egység képes kommunikálni ATA esetén.
  • Cat #8
    http://sg.hu/cikk.php?cid=26133
  • Gerry
    #10
    BIOS frissítés? Esetleg nem IBM winyó, mert akkor lehet, hogy rosszul vannak rajta a jumperek...
  • Mike at home
    #11
    azert jo, mert akkor most vehetsz uj vincsiketa regi helyett
  • Mike at home
    #12
    attol fugg

    van olyan scsi vinyom, ami irto lassu

    persye nem UW

    de a p200mmx melle anno prima volt a plextor scsi olvaso, iro

    siman irtam flyban mig a tobbiek nem :)
  • Borg
    #14
    És, mi van vele?
    Arról beszél amit leirtam a #6ban...
  • ollie
    #16
    Ugyanarról beszéltek...
  • Laalee
    #17
    a 40 ér árnyékolásnak van nem vezérlésnek, fizikailag nem is csatlakozik plusz lábakhoz.
  • Borg
    #18
    Nemtom a vezérlési folyamatból hogyan jutottál el az ellenőrző áramkörökig, de mindegy:)
  • Russ!an
    #19
    Szasztok!

    Voltmár vlkinek tapasztalata valamelyikről
    Seagate SATA 80gb 8mb c
    Maxtor SATA 80mb
  • Inquisitor
    #21
    Állítólag a Maxtor gyorsabb, de a Maxtorban a bizodalmam eléggé megcsappant, lassan talicskával jönnek vissza a 40-es és 80-as IDE-s vinyóik garanciába.
    A Seagate fura és meglepő módon még is gyorsabbnak bizonyult Raidben a hipergyors, és baromi drága WD 36GB Sata 10.000 rpm-es vinyójánál.
  • Russ!an
    #22
    Köszike az infót! :)
    Még egy kérdés:
    ST380013AS Barracuda 7200.7 SATA 80GB Serial ATA7200 RPM 8.5 ms avgDPC
    ST380023AS Barracuda Serial ATA V 80GB Serial ATA7200 RPM 9 ms avgDPC
    Szerintetek mennyi a külömbség a két winyó között, ill árban lehet-e külömbség?
    Ha jól tippelek, megosztok veletek 1 jó poént! :)
  • Russ!an
    #23
    Senki?
  • Borg
    #24
    Szerintem a serial ATA, és a 0.5ms a különbség a 2 winyó között.
  • LGEORGE
    #25
    Skacok, segítsetek megsaccolni ennek az árát!Vevő van rá!
    Maxtor 5400rpm, 40GB, ATA100, 1,5 éves, egy évig csak hétvégén ment. 15.000 kb. jó? [email protected]!!!
  • Fam
    #26
    szerintem max 10, de akkor is nagy balekot kell kifognod, ez az egyik legszarabb széria
  • LGEORGE
    #27
    Akkor mért nem halt meg eddig? Nekem jó volt, 12 MByte átketyegett rajta másodpercenként! :)
  • Bigbiggie
    #28
    Sziasztok! Van egy 120gb/8mb/ATA133-as maxtor vinyom. Mivel most olvastam, hogy ATA133-at csak a maxtor hasznal, kivancsi lennek, hogy szukseges-e 133-as kabelt vennem, vagy megfeleloen mukodne a dolog egy sima 66/100-as kabellel.
  • Bigbiggie
    #29
    Persze, az utolso mondat kerdes lenne.
  • I94
    #30
    Ugyanaz a kabel. A 80 es a 40 eres csak abban kulonbozik 1mastol, hogy a 80asban minden 2. vezetek fold a jobb zajszures erdekeben.
  • I94
    #31
    Viszont ha ugyanazon vinyon belul mozgatsz adatot (pl. masik particio), baromira lassu. Igaz, masik vinyora/-rol repeszt 30 megaval.
  • 20TYA
    #32
    Most vettem egy Seagate 120GB-os SATA winchestert. A sebesség király, nem is melegszik, de van egy dolog ami nagyon zavar: egy kicsit recseg amikor tölt. Normális ez?
  • Gerry
    #33
    Nekem is van egy 120-as S-ATA Seagate-em, de nekem teljesen csendben van, mit értesz az alatt, hogy "recseg"? be van szerelve a gépbe, vagy csak mellette van, és rátetted a füled?
  • 20TYA
    #34
    Bent van a gépben. Nem hangos, de lehet hallani és nem kellemes.
  • Gerry
    #35
    Hát sajna ez a "nem kellemes" ez eléggé relatív, nekem hangos a hűtőm (Tt Volcano 9 CoolMod), és lehet emiatt nem veszem észre, mindenesetre a régi Maxtor winyóm sokkal hangosabb volt, az tuti, ennek nem igazán hallom a hangját.
  • 20TYA
    #36
    tudod mi az AAM?
  • Gerry
    #37
    Így hirtelen nem.
  • 20TYA
    #38
    állítólag az lehet az oka, hogy ki van kapcsolva. egyébként nekem is AMD-m van de nem is lehet hallani se a tápot, se a procihűtőt. bezzeg a haveromnak! nincs fent a ház oldala és olyan hangos az AMD-hűtője mint egy hajszárító
  • Gerry
    #39
    Passz, nézz hozzá valami diagnosztikai/állítgató software-t, lehet, hogy azzal tudsz ilyen "hangtompító" funkciókat beállítani, de akkor számíts rá, hogy a teljesítmény rovására megy a halkság.
  • Banyapapa
    #40
    Lenne egy fura kérdésem.
    Az alaplapomon a BIOS Phoenix-award 2003-02-07, és 80-asnál nagyobb vinyot szeretnék a gépebe belerakni,vajon mekkora a max? (mármint 120-160 GB?).
    Régi gépemben is ez volt a bibi csak max 20GB-ig látta a cuccost, monták BIOS frissités jot tenne neki, igaz az a gép már leves.
  • Bigmate
    #41
    Sziasztok! Szeretnék egy külső winchestert.
    Ki is néztem egyet, ezek az adatai:

    Gyártó: Maxtor
    A winchester típusa: DiamondMax Plus 10
    A winchester adatátviteli sebessége:150MB/sec.
    Átlagos elérési ideje: 9.3 ms.
    Fordulatszáma: 7200 rpm.
    Fejek száma: 16
    Kapacitás: 200 GB
    Cache mérete: 8 MB
    A termék modell száma: 6Y200M0

    Mivel nem értek ehhez annyira, szeretném a véleményeteket kérni. A winyó fontos adatokat tárolna, fontos a jó minőség. Melyik a jobb, a SATA vagy az IDE? Mondjuk én 200 GB-os Maxtorban nem is láttam IDE-t... És szó volt itt a zsinórokról. Nekem ez külső tokban lenne, szal USB. Vagy ez tök más tészta? :)Segítenétek? Előre is köszönet!
  • uzsidoboz
    #42
    Csá Üdv!

    Éppen formázás és újraparticionálás előtt vagyok és lenne egy pár kérdésem:

    Leszedtem a samsung lapjáról a hutil nevű progit és azzal lehet low formatot, meg clear mbrt csinálni? Ezek pontosan mit is jelentenek, a low formattal lemennek a particiok is? Mert az szeretném ha tök alap lenne a winyó! Van a samsungnak vagy vmi winyó ellenörző progi amivel lehethibát keresni, mert sztem nem minden 100% vele!

    Köszi
  • Inquisitor
    #43
    1. Maxtort nem preferálnám ha minőségről van szó, de a lególcsobb, más nem versenyezhet vele ebben. (Valaki úgy is jönni fog, és meggyőz az ellenkezőjéről .. )
    2. Van IDE Maxtorból 250 és 300GB-os, 8MB és 16MB is.
    3. Hosszútávon a SATA jobb lenne, de hamarabb kapni IDE-s külső dobozt. Külső doboznál érdmes megnézni a hűtést, legtöbb doboznak egyáltalán nincsen.
  • Inquisitor
    #44
    Mélyformázást csak ha értesz hozzá, attól nem csak a particiók, de a vinyó is "eltünhet" végleg. Amúgy SMART-os program minden vinyóhoz van, biztos letölthető a Samsung oldaláról is.