28
Miért sípól a gép?
  • istvan65
    #28
    Nekem a Call of duty 4-nél csinálja ezt!!
    Játszok rajta vagy 20 percet majd elkezd sípolni mint a mentő szirénája majd mindig újra kell indítanom a gépet hogy abbahagyja!!
    Mit lehetne csinálni hogy abbahagyja???
  • Adi
    #27
    Te mekkora ész vagy bazdmeg....
  • Adi
    #25
    Az ez elötti vinyomnak meg szét éget a benne lévő proceszor ha van abba proceszor.. :) nekem ezt mondta a csávó... mondjuk az a vinyó már 4 éve a gépbe volt.... ha belegondol az ember egy vinyon egy végnél mennyi adat lehet és ha azzal törénik vmi és esetleg nem mentik ki az milyen szopás.. Szóval mindenki írja ki a dolgait egy cd-re v. floppyra :)))) aranyszabály
  • Adi
    #24
    Nem én állítotam be... én nem értek sokat a biosba a dolgokhoz.... de most jó teljesen a gép... már 2 napja semmi baja. kihuzztam a vinyot vissza dugtam és semmi baja.. Ez kurva érdekes. Lehet, hogy kiugrik a kable? De egy gépházba mitől indulna meg a kábel magától.. vagy vki titokba kihúzza, hogy ne gépezzek és többet legyek a levegőn?! :)
  • Adi
    #21
    Csináltam egy formatot ujra fel a windows. Két napig semmi baja. 3nap az az ma meg tegnap már kezdi a fagyásokat és amikor megfagy akkor halkan lehet kisnyikorgó hangot hallani a házből. Na ez mi? Ilyen nyik, nyik, nyik, nyik, de ezt halkan és mindig mikor megfagy a gépezet. Illetve úgy fagy meg, hogy pl.: szól a zene és egyszer csak arra leszek figyelmes, hogy abba maradt. Pár percel később folytatja. Ezt filmnél is eljátszota..... Rohadjon meg. Pedig nagyon érdekelt az a része a filmnek erre megpont abbba a pillanatba befagy.
  • Adi
    #20
    Ja ja csak most már szét van égve?! :)
  • ollie
    #19
    ezt a macskát? ;D

  • [Jakuza]
    #18
    Mert most nem ered el a riasztasi homersekletet.
    Gondolom amikor ezt csinalta meleg volt es a proci 100%osan le volt terhelve, ezert felkuszott a homerseklet a BIOSban megadott riasztasi pontig.
  • Adi
    #16
    Most nem csinálja érdekes!!
  • Adi
    #15
    Rá jöttem a probláma okára!! Hát benne hagytam a macskám :)))))
  • fluga
    #14
    szerintem hagyd a picsába az alaplapot, procit, nem az a baja. nekem is volt (van) ilyen kártyám és a végfok nagyon gyenge benne, nálam is az szállt el, isszonyatos sípolást rendezve. szerintem az a baj.
  • Adi
    #13
    ok thx keresgélek :)
  • PetruZ
    #12
    Vhol a BIOS setup-on belül, ez alaplap és BIOS-függő. Valami olyasmit keress, ahol hőfokot tudsz állítani (thermal warning, vagy ilyesmi).
  • Lazarus
    #11
    vagy kapcsold ki, nekem akkor volt ilyen problémám mikor szénné égettem az alaplapi szenzort :)
  • Adi
    #10
    Mhh és az pontosan hol található?
  • [Jakuza]
    #9
    Probald olyan +5 fokkal feljebb tenni a riasztasi hofokot a BIOSban, lehet utana jo lesz.
  • Adi
    #8
    Venti: Megy rendesen vmi 4700 körül pördül a fan1 is és a fan2 is.... ház rajta...
  • PetruZ
    #7
    Ha elindult, az jó jel, akkor mindenképpen proctúlmelegedés volt/van. A procventi megy rendesen? Ház nyitva? Plusz venti elérakva? :)
  • Adi
    #6
    Elindul megminden.. 44fokos.. a szobámba 26 fok van..
  • PetruZ
    #5
    Indítsd el (ha elindul), be a bios setup-ba, és vedd vissza a proc-húzást, valamint ellenőrizd az alaplap riasztási hőfokát.
    Ha nem indul, csak folyamatosan sípol... na, az már gáz, alaplap meghibásodásra, vagy procielszállásra is utalhat -> szervíz.
  • Jano
    #4
    Jobb hűtés kell nyárra!
  • Adi
    #3
    Aha az gáz.... gondoltam erre is.... de ez tiszta szívás... :| akkor most ilyenkor mi van?
  • PetruZ
    #2
    Alaplapi proc-hőérzékelő (túlmelegedés, vagy elromlás :) )? Az dobja el így a vasat.
  • Adi
    #1
    Szal....
    Az van, hogy most volt kb. 5 perce egy olyan dolga a gépnek, hogy zenét hallgatok és közbe nyomom ezerel a netet.... egyszer csak megáll minden, és elkezd a hangszoróból irdatlan sípólás hallatszani...
    GÉP: 1.2 ghz kihúzva
    hangkártya: Sound Blaster 5.1
    vga: GF2mx400
    OP.Rendsz.: Xp professional: szinte minden alap driver kivéve a vganak van megváltoztatva....