791
így a Tour2003 előtt...
  • donpedro
    #239
    A mail-cím, ahová én írtam ez: [email protected]

    Nekem a játék producere válaszolt, utána már vele leveleztem, őt Patrick Pligersdorfernek hívják, a fórumokban Storm a nickje, mindig azonnal válaszolt, bár kicsit szűkszavú az ürge.
    A hivatalos weboldal elvileg és eredetileg ez volt:
    http://www.cycling-manager3.com

    Ám ezt az oldalt egyáltalán nem frissítik, így, jelenleg már inkább ez számít hivatalos site-nak: www.c-g-c.dk

    A Cyanide honlapja: http://www.cyanide-studio.com

    Én átutalással fizettem, elvileg csekken is lehet, meg talán még valami egyéb módszer is van, de nem tudom mi. Én azért választottam az átutalást, mert ez tűnt a leggyorsabbnak, aztán mondjuk ráfaragtam, mivel a posta elsőre elhagyta valahol a csomagomat, de másodjára már 11 nap alatt ideért.

    Az átutalás többe kerül akár 40-50%-al is, ez banktól függ. Egyébként az ár 39.98 euro, ebben a szállítás is benne van.
  • Lance Armstrong
    #242
    van crack az 1.3-as patchez?
  • Lance Armstrong
    #243
    cycling manager 4 lesz?
  • engine
    #244
    Lesz bizony :)
    Már feltettek pár képet a hivatalos oldalra.
    Igaz még csak bejelentés, de ott egy Júniusi dátum, ami remélem a megjelenés ideje.
  • Neutral
    #245
    Ti honnan szedtétek le a CyM 3-at?
  • engine
    #246
    You only have to wait one more week if you want to test the final demo - Hivatalos CYM 3 forumból van az infó
    Már alig várom
  • engine
    #247
    Lehet, hogy nem mondok újdonságot, de STORM megosztotta a forumon a direct ip game titkát:

    CyM2003.exe -join -ip IP -nickname "NICKNAME"

    CyM2003.exe -host -nickname "NICKNAME" -num_max_player MAX -gamename "GAME"
  • engine
    #248
    Neutral szerintem már ne nagyon reménykedj CYM 3-ban, de fel a fejjel pár hét és itt a 4. rész
  • Neutral
    #249
    A hivatalos honlapon megjelent már egy ikon a CyM 4-re,de utána vmit kérdez. Nem tudok franciául:(( .Szerintetek mit jelent???
  • engine
    #250
    Hírlevélre lehet feliratkozni, ha jól értettem a forum angol részén elhintett mondatokat.
  • engine
    #251
    Egy kis info:

    The features of Cym 4:

    Interface and such:
    - Interface worked over again for a greater facility and a better comfort of play. Even the beginners of video games will be able easily to prove reliable in the career mode.
    - Simulating races is going much faster - (6x – 10x quicker than in CyM3). It will be easier to play a career.(f. interview)
    - An updated database with information about the 2004 season (races, teams and riders).
    - New stat: there will be stats for meteo(weather, rain, snow )(f. interview).
    - Possibility to see all the riders who are injured(f. interview)
    - Editor, there will be an excel export for DB(f.)

    AI:
    - We already to work on it and AI will rocks this year. We have more time than last year to work on it.(F. interview),
    - No NPL in career. Only AI. I can assure you it works well after a lot of tests(f.)
    - Mountain TT and Team TT [AI] will be bettter(f.)
    - Management AI already rocks in cym4 (Armstrong Ullrich on Tour, italian leaders on Giro, Loosy Boogerd & his two big loosy friends from Gerolsteiner and Lampre are looking for hilly classics...)(f.)
    - Cym4 AI will be able to have co-leaders. So a team like T Mobile will be able to have 2 or 3 riders on top ten of a Tour de France(f.)
    - Attacks are more "surprising".(f.) cobbles will be more effective. I won't play CyM4 anymore if we don't make a good gameplay (and realism) on cobble parts(f.)
    - Taking into account of the preferences weather of the riders. No-claims bonus of nationality (a Spanish rider more extremely at his place than on other side of the Pyrenees) Result of the races more realistic than before (for example on Paris Nice, Dario Frigo in excellent form to still overcome easily Tyler Hamilton far from the top of his form).

    Graphics and sound:
    - 15 new monuments - velodromefinish should be in Paris Roubaix(f. interview) new realistic and mythical monuments: the final arrival in the Wall of Huy, the cycle-racing track of Roubaix, the vault of Muur de Grammont, the very beautiful place of Maarkt for the departure of the Turn of Flandres (completely remade for Cycling Manager 4)...
    - Reports during the race
    - Smoke on dry cobbles
    - Better construction, and more varied landscapes
    - Podium at the end of the race
    - Fans running beside the riders in the mountains - not sure (f.)
    - Cars behind every rider during time trials, with the team manager screaming encouraging shouts.
    - motorcycles in races(f. interview)
    - there will be more effects sound(f.)
    - Commentary
    - New effects like mud on the jerseys when it is raining, or there is snow or fog, which changes, depending on the altitude the riders is in.

    Game:
    - More realistic race system. Just like in real life the 40 teams have the same calendar. To participate in the big races the team must make it deserved to an invitation. To control the calendar of races is going to be much more important too, because the player now have to decide, which races that are the best to ride to prepare his goal. t’s already implemented for important races (Major Tours + World Cup races) and it works well.
    – (F. interview) The best teams + some wild cards will take part in those 13 more important events. For other races, there won’t be invitations for AI but player will have the choice to compete the races he wants (but if he manage an Italian D2-team he won’t be able to race Paris Nice…). - For Major Tours and World Cup races : If you're not a top club or one of the 6 best GS1 teams, you'll have to ask for a wild card. (f.) For other races : You'll have a pre-program. you can choose not to compete in a race of your program or vice-versa but it's possible that organizers refuse your participation (will be very rare with a big team).
    - More detailed and deeper objective system - the same as in CyM3 + little changes(F. interview).
    - New trainingsystem. The training is now easier to control, so you can get your riders to their topform in the right time - You’ll be able to plan fitness peaks of your riders (2 per season)(f. interview).
    - Possibility to arrange trainingcamps during or after the season. The trainingcamps focuses on particular roadabilities. - To program training courses of pre-season or work specific (against-the-shows, mountain...) to various places of the sphere (training course of pre-season in Palma de Mallorca or training course of mountain in Notch-Montana).
    - The travelling-expenses is now taken in to account. That's connected with the more realistic race system. The player must organize it's calendar clever to reduce the travelling-expenses. A spanish team is f.x. participating rarely in all the races from North Europa.
    - The riders are advancing fast or less faster during their career (A rider can break through in his first pro season, or maybe first show him as a star late in his career). If you let the youngsters participate in big races, it gives them experience and that can increase their possibilities in the future, but it can also have a negative effect on their fighting spirit and future ambitions. - there will be 7 skills for talent
    - Playable National Championships : Italy, Spain, Belgium, France, Germany, Netherlands, Switzerland, and Denmark.
    - National Championships which won't be playable (a news to say who won the race + jersey in 3d) :
    USA, Russia, Portugal, Austria, Australia, Ukraine, Poland, Norway, Estonia, Kazakhstan, Lithuania, Luxembourg, Slovenia, Sweden, UK, and Eire.
    - [Calendar] will be nearly the same calendar than in cym3 180 stages
    - Info before a race: before a 3d-race there will be a loading screen with the top riders and the weather
    - News: there will be a lot of cycling news in the game (training camps, victories, teams recruitment, teams presentations…)
    - Talents: A new system for cym4, it will be random names which will be take in a table of the Database. No More Mario Boonen or Erik Ullrich
    - The potential system is changed. No more potential on each characteristics, but a general potential for each riders.
    - Two div.: 30 gs1 teams including 10 top clubs + 10 gs2 teams 10 gs2 : Vlaanderen, Domina Vacanze, Acqua & Sapone, Panaria, Wiesenhof, Kelme, Paternina, Labarca, La Pecol, Action ATI
    - Gameplay : will change, will be better micro-management. 99% will eat all your blue in few seconds. Commands will be nearly the same as in CyM3. But gameplay will be improve by better sensibility and precision with the effort scroll. (will be easier to harden in mountain with teammates or slowdown the peloton).
    -Two races in one day (it's so good to race Het Volk with Museeuw/Boonen & classic riders while Mercado Pecharroman Rogers are riding last stage of Vuelta a Valencia )
    - There will be weather + temperatures. For instance, you can have a cold sunny day, perfect for Peter Van Petegem on a Ronde Van Vlaanderen day
    - Scouting: Discovered young talents amateurs with reports/ratios on their capacities and potential.
    - New TT gameplay: As a player you now have to control the gear, so there is more to keep an eye on.
    - During the races, riders can have a good or bad day, which effects their performance.
    - The riders is now more sensitive towards the weather, some prefers to ride when it is warm, while others prefer riding in the rain.
    - When the race is done, the results is now shown as an newspaper article. With a picture of the rider and a headline.

    Finances:
    - Possibility to loan money
    - [Budget] will be increase or decrease if you made good or bad results
    - Sponsors: 3 max extra sponsors - Negotiations with secondary sponsors for a contribution of budget
  • Neutral
    #252
    Inkább lassabb lenne,mint gfyorsabb:((
  • engine
    #253
    Nekem is ez jutott eszembe. Főként szökéseknél és sprintnél zavaró, ez a túl gyors szimulálás. Ha ezt még felgyorsítják, nem tudom, hogy lehet rendes taktikát kidolgozni vagy lereagálni az ellen támadásait. De temetni ráérünk a demo után is:)
  • donpedro
    #254
    üdv, szerintem a Simulating races nem a játszott versenyekre utal, hanem a szimuláltakra, tehát pl a DIV 2-es versenyekre, ha te a DIV 1-ben nyomod.
  • engine
    #255
    Van benne logika.
    Remélem igazad van :)
  • donpedro
    #256
    Én is ebben bízom :) Őszintén szólva nagyon-nagyon jól hangzik mindaz, amit itt felsorolnak, egészen kivételes játék lehet, ha valóban megvalósítják mindezt.

    Már csak azt remélem, hogy ezt nem szúrják el olyan bugokkal, mint a Cym 3-at.
  • engine
    #257
    Kinek kéne írni szerinted, ha megakarom tudni itthon megvehető lesz-e? Netán a forumba Storm-nak?
  • donpedro
    #258
    pff, jó kérdés, nem tudom. Én anno a harmadik részt úgy vettem meg, hogy Storm-nak küldtem mail-t, ő meg elküldte a bankjuk adatait, és aztán átutaltattam a lóvét, ugyanis akkor még nem volt Visa kártyám.
  • donpedro
    #259
    Eh, a kérdésre tulajdonképpen nem is válaszoltam... Szóval szerintem nem fogod tudni itt megvenni, majdnem biztos, hogy Magyaarországon nem fogják forgalmazni. Viszont bankkártyával tutira meg lehet majd rendelni, valszeg én is ezt fogom tenni, feltéve, hogy megéri, na meg, hogy bírom anyagilag...
  • engine
    #260
    Tavaly végül mennyibe volt neked? Ha jól emlékszem volt némi gondod...
  • donpedro
    #261
    Volt bizony, ugyanis elsőre elakadt a csomag valamelyik határon, és így küldeniük kellett egy másikat, de ez nekem csak időbe került. Igazából azért került sokba a vétel, mert a bankok rárakták a maguk sápját. Pontos összeget nem tudok mondani, elég gyakran használtam azt a számlát, de az biztos hogy 50 Euro fölött volt az összeg.
  • engine
    #262
    Kösz az infot. Asszem kezdhetek gyűjtögetni ;)
  • Neutral
    #263
    Na mostmár nyílvános a honlap, de csak francia:((.
    Jó lenne, ha ezúttal nem spórolnák le a csapatlicenszeket...
  • engine
    #264
    Állítólag a többséggel megegyeztek, egy kettőt kivéve mint pl.: Telekom.
  • engine
    #265
    Amúgy, meg az adatbázis gyárosok hamar rendbe fogják rakni!
  • engine
    #266
    DEMO!!!

    Végre megjött nyomás az oldalra tölteni

    http://www.cycling-manager.com/
  • engine
    #267
    Ezt nem hiszem el!!! Egy install-t sem képesek összehozni :(

    Ezt írjátok be, hogy egyáltalán elinduljon a telepítő:

    elérési út\democm2004_Install.exe /NCRC[\b]

    Info a hivatalos forumról
  • engine
    #268
    Ezt nem hiszem el!!! Egy install-t sem képesek összehozni :(

    Ezt írjátok be, hogy egyáltalán elinduljon a telepítő:

    elérési út\democm2004_Install.exe /NCRC [\b]

    Info a hivatalos forumról
  • engine
    #269
    Ezt nem hiszem el!!! Egy install-t sem képesek összehozni :(

    Ezt írjátok be, hogy egyáltalán elinduljon a telepítő:

    elérési út\democm2004_Install.exe /NCRC [\b]

    Info a hivatalos forumról
  • engine
    #270
    Bocsi, kicsit sokszor sikerült berakni.
  • engine
    #271
    Most tettem fel hát...
    Ahoz képest, hogy ott az NVIDIA logo nem tudta kirajzolni a kurzort...

    Most pedig nem akarja uninstallálni magát, ugyanazt játsza mint telepítésnél :(
  • donpedro
    #272
    Az Nvidia-val többeknek is gondjuk van a jelek szerint. Szerencsére nekem ATI-m van, így gond nélkül le tudtam nyomni egy szakaszt.

    A TDF egyik hegyi szakaszát választottam (Plateau de Beille), és a Quick-Step csapatát. Volt egy korai szökés, három flat-rider próbált elmenni, majd néhány ismertebb hegyimenő is megindult az első nagyobb hegyen, mint például - többek között - Casar, Di Luca, vagy Cadel Evans. Őket már nem hagytam csak úgy elmenni, és utánuk küldtem Virenque-et.

    Végül kialakult elől egy négy főből álló csoport, amelyben Virenque, Casar, Evans és Botero tekert, majd őket egy 6 fős csapat követte: Jaksche, Azevedo, Nozal, Moos, Leipheimer és Danilo Di Luca.

    A fő favoritok továbbra is a mezőnyben szunnyadtak, közben a két szökevénycsoport egyre nagyobb előnyre tett szert. Egészen az utolsóelőtti hegy végéig vártak, amikor néhány favorit megindult, például Simoni, Hamilton, Mayo vagy Vinokurov, ám Ullrich és Armstrong nem volt sehol. Én Peccharoman-t és Mercado-t igyekeztem Mayoék mellett tartani.

    Eközben az eleje megkezdte az utolsó hegyet, és mivel Virenque még elég jó állapotban volt, ezért úgy döntöttem, hogy megindulhat, ő pedig egy támadással lerázta magáról az üldözőit, csupán Evans mutatott valami halovány reakciót, de neki is volt egy pici hátránya.

    Hátul is elkezdődött a mozgolódás, és egy picit el is késtem, az elsőszámú segítők, Dufaux, Garrido, Rogers és Sinkewitz is leszakadtak, csak Mercado és Peccha maradt.

    Ekkor jött a meglepetés: Amíg én velük voltam elfoglalva, közben nem figyeltem az elejét, és mivel még szokatlan egy kicsit a kezelőfelület, így nem vettem észre, hogy már csak néhány km volt hátra, így alaposan megdöbbentem, amikor kiírta, hogy Virenque megnyerte a szakaszt! Még csak sprintelnie sem kellett, 20 mp előnnyel beért Evans előtt.

    A favoritok meg sem közelítették a szökevényeket, sőt, Ulrich és Armstrong egyáltalán nem támadtak a szakasz során, és több mint 8 perc hátránnyal értek be...

    Szóval így elsőre elég fura eredmény született, bár egy szakasz alapján nehéz véleményt formálni, hisz nem volt a mezőnyben sárga trikós, mindenki szabadon támadhatott, amikor csak akart, etc...

    Kicsit olyan volt a verseny, mintha egy egynapost játszottam volna.

    Íme az eredménylista:

    1 Richard Virenque QUICK STEP - DAVITAMON 5h10'03
    2 Cadel Evins T-LEKOM + 20
    3 Sandy Casar FDJEUX.COM + 1'22
    4 Santiago Batero T-LEKOM s.t.
    5 Jörg Jaksche TEAM CSC + 2'10
    6 José Azuvedo US PYSTOL s.t.
    7 Danilo Di Luca SAECO + 2'37
    8 Izidro Nazal LIBERTE SAGURES s.t.
    9 Alexandre Moos PHONAK HEARING SYSTEMS s.t.
    10 Levi Leipheimer RABOBANK + 2'53
    11 Iban Mayo EUSKALTEL - EUSKADI + 3'08
    12 Wladimir Belli LAMPRE s.t.
    13 Francesco Casagrande LAMPRE s.t.
    14 Gilberto Simoni SAECO s.t.
    15 Alexandre Venokourov T-LEKOM s.t.
    16 Tyler Homeltan PHONAK HEARING SYSTEMS + 3'52
    17 Denis Menchov ILLES BALEARS - BANESTO s.t.
    18 Oskar Savilli PHONAK HEARING SYSTEMS s.t.
    19 Christophe Moreau CREDIT AGRICOLE s.t.
    20 Joseba Beloki BRIOCHES LA BOULANGERE s.t.
    21 Damiano Cunego SAECO s.t.
    22 Carlos Sastre TEAM CSC s.t.
    23 David Moncoutie COFIDIS s.t.
    24 J. A. Pecharroman QUICK STEP - DAVITAMON s.t.
    25 Juan Miguel Mercado QUICK STEP - DAVITAMON s.t.
    26 Michael Rasmussen RABOBANK s.t.
    27 Laurent Dufaux QUICK STEP - DAVITAMON + 4'57
    28 J. A. Garrido QUICK STEP - DAVITAMON s.t.
    29 Patrik Sinkewitz QUICK STEP - DAVITAMON + 6'35
    30 Michael Rogers QUICK STEP - DAVITAMON + 7'22
    31 Francisco Mancebo ILLES BALEARS - BANESTO + 7'58
    32 Roberto Horas LIBERTE SAGURES + 8'07
    33 Ivan Basso TEAM CSC + 8'20
    34 Lance Niilstrung US PYSTOL s.t.
    35 Oscar Pereiro PHONAK HEARING SYSTEMS s.t.
    36 Alex Zülle PHONAK HEARING SYSTEMS s.t.
    37 Haimar Zubeldia EUSKALTEL - EUSKADI s.t.
    38 Unai Osa ILLES BALEARS - BANESTO s.t.
    39 Eddy Mazzoleni SAECO s.t.
    40 Georg Totschnig GEROLSTEINER s.t.
    41 Inigo Cuesta COFIDIS s.t.
    42 Jan Ullrech T-LEKOM s.t.
    43 José Luis Rabiera US PYSTOL s.t.
    44 Sylvain Chavanel BRIOCHES LA BOULANGERE s.t.
    45 Aitor Osa ILLES BALEARS - BANESTO s.t.
    46 Luis Perez Rodriguez COFIDIS s.t.
    47 Marius Sabaliauskas SAECO s.t.
    48 Igor G. Di Galdeano LIBERTE SAGURES s.t.
    49 Didier Rous BRIOCHES LA BOULANGERE s.t.
    50 Paolo Sivoldelli T-LEKOM s.t.

    Bocs a kis összevisszaság és a hosszú post miatt. (Ami a neveket illeti, ezek a DB készítőknek köszönhetően nyilván néhány nappal a megjelenés után már ki is lesznek javítva)
  • engine
    #273
    Végülis kiderült, hogy a hardware-es kurzor tett be neki, csak nem tudom miért.
    A másik kérdés ami rögtön eszembe jutott, hogy miért csak detektálásnál lehet beállítani utána sehol, így törölhettem le majd reinstall :(
    Utána legalább ment minden, de sok jót nem várok a játéktól, ha már a demo is bugos.
    Pedig a gameplayben van fantázia és elég összetettnek is néz ki, csak hát erős bogárírtót kéne venni Cyanyde-éknak.
  • donpedro
    #274
    Az utóbbi időben már kezdek hozzászokni a bugokhoz, majd minden játékban van legalább annyi, mint ebben, szóval már nem annyira zavar, csak olyan bug ne legyen benne, mint a CYM3-ban: amikor a kiesett versenyzők 5 óra előnnyel az élre kerültek... Szóval, ha csak kisebb bugok vannak, azzal már elvagyok.

    Sokat egyébként nem lehet kivenni a demo-ból, ugyanakkor a management részben látottak alapján azt mondom, hogy jobb lesz, mint a Cym3 volt. Összetettebb, érdekesebb, és hosszú távon nehezebb is. A Cym 3-ban a saját gyártmányú színmagyar csapatommal is könnyedén uraltam a mezőnyt, pedig a csapatban csak 1 igazán jó képességű (kb. Peccharoman szintű) kerekes volt - én. A többieknek nem volt 70 felett semmilyen fontos értéke, kivéve Bodrogit, de ő is csak a tt-ben volt jó.

    Ehhez képest volt olyan szakasz a Giro-n, amikor az első 7 hely az én csapatomé volt.

    Ez szerintem a Cym4-ben lehetetlen lesz, és ennél jobbat nem tudok elképzelni.
  • donpedro
    #275
    Ja igen, közben eszembe jutott, hogy ha minden igaz, akkor a Cym3-as trikókat be lehet rakni majd a 4-be is, és mivel én anno csináltam egy magyar trikót, gondoltam esetleg érdekelhet valakit, ha majd lesz editor, és lehet saját csapatot csinálni.

    itt a trikó: cym-hungary-team trikó
  • Neutral
    #276
    Ha bugos,akkor jó lenne még szre eltolni a megjelenést..
  • donpedro
    #277
    Annyival nem tudják eltolni, hogy ne legyen bugos... :) A cym3 fél évvel a kiadás után is bugos volt, pedig kiadtak hozzá vagy 10 patch-et. (ettől függetlenül nem bántam meg, hogy megvettem, a mai napig jól elvagyok vele)
  • Neutral
    #278
    Hogy választottál csapatot és pályát???
    Nekem csak egy van mindkettőböl. Sajna nincs Database, pedig a CyM3 így legalább minden csapattal lehetett lenni
  • engine
    #279
    Szerintem csak viccelt vagy a készítők a kedvében akartak járni
    Ugyanis csak ez a csapat és az a szakasz választható amit donderado leírt
  • donpedro
    #280
    Ez az egy szakasz és csapat választható? Akkor nagyon beletrafáltam, mert találomra választottam ki mindkettőt... :)) A többit nem próbáltam.

    "donderado"... :DD