2234
10802156721221919903.jpg
  • zaki
    #192
    na meg pénz
  • Ramore
    #191
    A sportaréna remek választás lenne, a pálya borítást meg az osztrákoktól kellene bérelni. Ez csöppet sem kivitelezhetetlen, csak szervezés, de legfőképpen akarás kérdése.
  • zaki
    #190
    Hingis visszatér
  • Laffite
    #189
    sajnos a tenisz igazából létesítményfüggő... ha belegondolsz, most hol tudnánk megrendezni egy nagy tornát? sehol... egy Agassi-Federer meccsre nem illik 2000 jegyet kiadni és nem is gazdaságos, meg elég röhejesen is nézne ki a lelátó... egy normális teniszközpont meg normális centerpályával meg nem túlzás, hogy több tízmilliárdos beruházás lenne, na azt meg senki nem vállalja be, ehhez sztem 100 Berényi is kevés lenne...
  • Ramore
    #188
    igazad van, ezért kellett volna már 10 évvel ezelött lépni ezügyben. arra nem emlékszem, hogy a Berényi mióta a szövetség elnöke, de az F1-ben többet tett le az asztalra, mint a teniszben.
  • Laffite
    #187
    sajnos WTA/ATP tornát rendezni nem olyan egyszerű... a szándék, a pénz és a szponzor csak egy dolog, de a két szövetség naptára elég véges... kb olyan ez mint a forma-1, szal a Top 10 teniszezőket felvonultató tornák már betöltik a naptárt rendesen, így ha valamelyik város be akar kerülni, ahhoz valakinek ki kell kerülni onnan...

    a Papp László Arénában max gálameccseket lehet rendezni, vagy 32-es tornát, mert nem megoldható, hogy több mérkőzés egy időpontban játszódjon (utóbbi eleve nem lehet félmillió dolláros). Budapesten jelenleg egy igazi WTA torna van, az 140.000 dollár összdíjazású, de ez is csak úgy fért a naptárba, hogy közben Stanfordban ment egy félmilliós torna is.
  • Ramore
    #186
    teljesen egyet értek veled, de tudod mikor kellett volna már ilyet rendezni? amikor Noszály a top formában volt, mert most még egy óvodás is jobban teniszezik, mint a mai felnőtt férfiak
  • zaki
    #185
    budapesten miért nem lehetne megrendezni vmi jó kis tornát? mondjuk minden évben egy fél millió dolláros torna, simán behoözvá az árát, és világsztárokat láthatnánk testközelről. mondjuk a Papp Lázsló Arénában
  • Ramore
    #184
    a nőké összességében vacak, a férfiaké értékelhetetlen, szánalmas
  • Laffite
    #183
    ...és itt vannak a magyarok helyezései is:

    405 Bardoczky, Kornel 70
    535 Kiss, Sebo 44
    593 Balazs, Gyorgy 37
    929 Kisgyorgy, Gergely 10
    931 Lukacs, Denes 10
    1248 Kellner, Adam 4
    1265 Jancso, Miklos 3
    1345 Toth, Laszlo 3
    1370 Mazany, Norbert 2
    1430 Godry, Botond 2
    1528 Fenyvesi, Tibor 1
    1528 Krafcsik, Tamas 1


    103 (105) CZINK, MELINDA 348.25
    157 (155) NAGY, KYRA 230.00
    189 (191) SZAVAY, AGNES 174.00
    211 (210) GUBACSI, ZSOFIA 149.50
    232 (231) KUTI-KIS, RITA 131.75
    250 (223) KAPROS, ANIKO 123.50
    274 (227) NEMETH, VIRAG 106.50
    275 (268) MANDULA, PETRA 105.75
    541 (535) POCZA, BARBARA 28.25
    558 (568) ADANKO, MILJANA 26.50
    641 (655) MAROSI, KATALIN 20.00
    880 (868) HORANYI, ZITA 9.25
    1224 (1159)KISS, DORA 3.25
  • zaki
    #182
    világranglista:

    1. Roger Federer svájci 6975 pont
    2. Rafael Nadal spanyol 4475
    5. Lleyton Hewitt ausztrál 3125
    3. Andy Roddick amerikai 3115
    4. Marat Szafin orosz 3015
    6. Andre Agassi amerikai 2640
    7. Nyikolaj Davigyenko orosz 2175
    8. Guillermo Coria argentin 2110
    9. David Nalbandian argentin 1915
    10. Mariano Puerta argentin 1784

    1. Marija Sarapova orosz 4768 pont
    2. Lindsay Davenport amerikai 4619
    3. Kim Clijsters belga 4404
    4. Amélie Mauresmo francia 3927
    5. Justine Henin-Hardenne belga 2935
    6. Mary Pierce francia 2908
    7. Venus Williams amerikai 2883
    8. Jelena Gyementyjeva orosz 2617
    9. Nagyja Petrova orosz 2481
    10. Patty Schnyder svájci 2445
  • zaki
    #181
    nemsemmi...

    Davenport az ötvenes klubban
  • Ramore
    #180
    dekoncentráltság, vagy egyszerűen ezen a szinten nem tudom átlépni mondjuk 2 egymást követő meccsen. őszintén szólva nem estem hasra meglepetésemben, amikor meghallottam, hogy kikapott, egyszerűen várható volt
  • Laffite
    #179
    hát erre tényleg nem tudok mit mondani... egy nappal korábban megveri a megbízhatóan top 100-as franciát, aztán kikap egy nevenincs 16 éves orosztól, aki még soha nem vert meg senkit 200-on belül... kellemetlen, mert januárban kiesik Czinknek több mint 90 WTA pont és ha addig nem hoz vmi nagyobb eredményt, akkor megint alaposan elkerül a 100 közeléből...
  • zaki
    #178
    hát az
  • Ramore
    #177
    természetesen sikerült kikapnia Czinknek, elég czinkes!
  • Laffite
    #176
    Czink mai ellenfele egy 16 éves orosz, Evgeniya Rodina mindössze 443. a WTA ranglistáján, ez a második éve a nagyok között és bár elég félelmetes mérlege van idén (18-9), de ez csalóka, mert 200-on belüli játékost még nem győzött le, vagyis Czinknek illene könnyen hozni a meccset, ami ma dél körül kezdődik.

    Amúgy ma elég jó kis meccsek lesznek Filderstadtban, Safina-Myskina, Medina Garrigues - Jankovic és Hantuchova - Schnyder, a teljesség igénye nélkül...
  • Ramore
    #175
    azt osztom én is, hogy fejlődni mindíg lehet, csak nem mindenkinek sikerül :)
  • Laffite
    #174
    nem hiszem, Mary Pierce már harminc és még mindíg jó, fejlődni meg mindíg lehet, na de majd kiderül...
  • Laffite
    #173
    nem kapkodja el, a kisebb tornákon indul
  • zaki
    #172
    teniszben már sajnos az. bár lehet, hgoy későn érő típus :D
  • Ramore
    #171
    kiváncsian várom, habár szerintem nem kellene elkapkodnia a felnőtt versenyeken való indulást, az eredményeiből legalábbis erre tudok következtetni.
  • Laffite
    #170
    bocs, én néztem el a válaszodat, de Szávaynak is kell sztem 2-3 év, hogy fokozatosan felérjen az elejébe
  • Ramore
    #169
    várj csak, én nem Czinkről írtam, ő tényleg sosem lesz top50-es versenyző, emiatt engem igazán nem érdekelnek az eredményei, ezzel szemben Szávayból viszont még annál is többet kénéznék, vagy inkább remélnék.
  • Laffite
    #168
    amúgy 23 évesen szerintem még nem idős
  • Laffite
    #167
    azt nem mondtam, hogy Czink be fog robbanni, de idén eddig pozitív a mérlege (ezen torna előtt is 26-24), a januári ausztrál warm up tornán kvalifikációból jutott főtáblára és elment a döntőig, aztán júliusban olaszban egy kisebb tornán megint döntős tudott lenni és ugye neki még nincs WTA tornagyőzelme.

    az valószínű, hogy soha nem lesz belőle top 10-es sztár, de a tenisz nemcsak a top 10-es sztárokról szól, mert egy 100.000 dolláros tornát megnyerni is nagyon nagy dolog, mint ahogy 100 között vagy 50 között lenni is (most éppen 105. helyen van, de ezzel remélem bekerül majd a 100-ba is)
  • Ramore
    #166
    remélem igazad lesz, habár a kiemelkedő teniszezők ennyi idősen már be-berobbannak a nemzetközi köztudatba.
  • Laffite
    #165
    Czink Melinda 7:5 6:0-ra verte a hatodik kiemelt Emilie Loit-t a $140,000 összdíjazású tashkenti tornán. A franciával idén kétszer is találkozott és mindkét alkalommal simán kikapott, most szerencsére fordult a kocka.
  • Laffite
    #164
    amúgy Sharapova is az első WTA évét (2002) 186. helyen zárta és tavaly ért a csúcsra, ehhez képest most Szávay 197. helyen van, azért mondom, hogy legkevesebb 2 év biztosan kell az első kiemelkedő eredményhez...
  • Laffite
    #163
    Kínában holnap Kirilenko - Groenefeld döntő lesz, eddig még egyikük sem nyert tornát, így valamelyikük nagyon boldog lesz a mérkőzést követően.
    Remélem az orosz nyer, jó lenne egy kis konkurencia Sharapovának :D

  • Laffite
    #162
    ...mert még nincs 17 éves, egyszerűen sem fizikailag, sem technikailag nem ért még el arra a szintre, idő kell hozzá, még legalább 2 év, és az eredmények folyamatosan egyre jobbak lesznek, de addig sztem még ne várjunk csodákra...
  • Ramore
    #161
    Mi a búbánat van a Szávay leányzóval mostanában? Amióta a felnőttek között próbálkozik, azóta nem jön ki neki a lépés.
  • Laffite
    #160
    6:3 4:1 már a horvátnak, erről ennyit...
  • Laffite
    #159
    hát..., lehet hiába vártam annyira a meccset, Czink rögtön az elején elvesztette az adogatását, már 0:2 a horvátnak...
  • Laffite
    #158
    WTA Sunfeast Open 2005 - Kolkata-India (170.000 dollár)

    ma 12.15-kor
    (7) Karolina Sprem (Croatia) - Melinda Czink (Hungary)

    Czink tegnapelőtt a 3. kiemelt, 34. helyen rangsorolt és hazai pályán játszó Mirzát verte. A mai Sprem csak 81. a WTA listán, vagyis Mirza után még akár ő is verhető. Jó lenne kiharcolni egy elődöntőt/döntőt!
  • Laffite
    #157
    Veled értek egyet... Federer fejben mindenképpen jobb mint Sampras volt bármikor, akinek szinte minden tornán voltak nagy kínlódásai és viszonylag sok váratlanul eldobott meccse is volt, amiket papíron hoznia kellett volna. Így bár teljesen értelmetlen az összehasonlítás, de én biztos vagyok Federerben.

    Azt sem írom alá, hogy az ő mezőnye erősebb volt mint a jelenlegi. A tenisz élvonala nem gyengül se a nőknél, se a férfiaknál, sőt, évről-évre egyre többen kapaszkodnak az élvonal felé, egyre nehezebb bekerülni az elitbe, ezért vannak már a 100-on belül is hatalmas körbeverések, ami 10-15 éve még egyáltalán nem volt jellemző.
  • Ramore
    #156
    szerintem most sem könnyebb Federer-nek, mint anno Samprasnak, hiszen korábban a nagy nevek voltak igazán az ellenfelek, jelenleg egy noname 19 éves gyerek is tud bombaformában teniszezni ( Nadal) és a jelenlegi nagy nevek sem piskóták. szóval szerintem inkább keményebb a harc jelenleg, mint korábban
  • MrSpock
    #155
    De én aztmondom,hogy anno Samprasnak nehezebb volt,mert szerintem több igazánjó játékos volt.Főleg keményborításon,vagy lehet már nosztalgia,de mégis.
    Ha összevetnénk őket, egy legjobb Sampras,és Federer párharcát az előbbi nyerné.
  • Laffite
    #154
    talán még jobb is... Samprasnak voltak néha-néha hullámvölgyei, koncentrációs problémái, de Federernek a világon semmi problémája nincs, játszik mint gép és nyer mindent - félelmetes...
  • Ramore
    #153
    én is így gondolom, Pisztoly Pete szintű játékos, ha nem jobb és valóban hasonló a mentalitása is.