19
sorozatos HDD halál
  • TheZsenyka
    #19
    Pl. fura módon a Quantum winyák agresszív módon hullanak egyes alaplapokra csatlakoztatva. Több olyan Quantum winyóm is volt az évek során, ami hibátlanul ment (akár egy évig folyamatosan) majd rácsatlakoztatva egy másik lapra fél óra alatt megdöglött. Volt ilyen 8GB-s 4GB-s 10GB-s és 15GB-s. Még otthoni gépeim között mozgatva is megesett.
  • xtaki
    #18
    nos, megmentettem a legfontosabb adatokat, majd powermax low level format volt. meg teszt. elvileg nem volt baj. most uj particio van rajta. várok...

    mindenkinek köszönöm
  • JediKnight
    #16
    akkor nálad v.színű nem ez a probléma, mert ennek szemmel jól láthatónak kell lennie : kondihalál ABiT BX-133
  • xtaki
    #15
    bootoltam winme boot diskkel es levettem a particiot[ntfs] es most teljesen normalisan bebootolt es felallt a rendszer. most megprobalom a getdatabacket
  • xtaki
    #14
    bootoltam winme boot diskkel es levettem a particiot[ntfs] es most teljesen normalisan bebootolt es felallt a rendszer. most megprobalom a getdatabacket
  • xtaki
    #13
    minden kondit megnéztem és egy db nem olyan , mint a többi. ennek a hengernek a telején lévő keresztvágásban sötét valami vanm, míg a többi mind világos
  • JediKnight
    #12
    most, hogy névsorba rendeztem a témákat találtam 2 db. ABiT BX-133-as topikot, ezekben is említést tesznek a kondenzátorok haláláról, főleg a proci mellett...
  • JediKnight
    #11
    a proci mellett vannak a kis zöld-arany, fekete-arany színű hengerek ezek a kondik. előttem van egy döglött bx-133 raides alaplap ennek majd minden zöld színű kondenzátora felpúposodott és 70%-nak a tetején sárga, és rozsdabarna kifolyásnyomok vannak! a bh6-II.-n inkább alulra dolgozik ki itt a kondik alatt az alaplapra ráfolyva sötét színű ráégett "trutyi" látható..
    én sem vagyok egy hardver mágus csak leírtam, hogy nálunk sorra halnak meg az abit alaplapok a valószínűleg alulméretezett vagy gyenge minőségű kondenzátorok miatt. Ami az érdekesség, hogy nem rögtön haltak be a rendszerek, először csináltak furcsa dolgokat (- nem működő egér, nem működő floppy vagy cd meghajtó, fel nem ismert HDD-k a Bios-ban stb...) De a vége mindegyiknek a mobo csere lett...
  • xtaki
    #10
    mit és merre nézzek, mert hardwareben nem vagyok otthon...
  • JediKnight
    #9
    Nem biztos, hogy a HDD-knek baja van! Lehet, hogy az alaplapodon kezdtek elszállni a kondik(tipikus ABiT betegség ilyen nagy melegben) nézd meg azt, hogy nincs-e kidurranva, kifolyva valamelyik(esetleg több is) kondenzátor, ez is okozhatja az instabil működést! Idén nyáron már 6 db. BX-es ABiT mondta fel a szolgálatot a cégünknél, a fentebb említett ok miatt. Mindegyik 2001-es beszerzés volt (BH6-II;BX133 Raid)
  • xtaki
    #8
    nos, ha táp lenne, akkor a tápcsere megoldotta volna a problémát. de, mint írtam cseréltemtápot és ezek után halt meg a 80as.

    huzva vagyon a gép 667@900 PCI 1/3 AGP 2/3 szorzo
  • pofy
    #7
    PCI frefvencia ? Van húzva a géped ? Mert nekem ha húztam, a 45-ös PCI busz sebességgel a FAT tábla mindig elhalt !
  • Borg
    #6
    Táp. Egyértelmű. Az első 80as barracudámat is az pusztitotta be, szépen 13Vig ingadozott a feszültsége.
    Mérd meg a leadott voltokat, és meglátod mi késziti ki a winyóidat...
  • xtaki
    #5
    nem hűti őket csak az anyatermészet...de kora reggeli 'hidegben' sem indul miután elpusztul az oprendszer
  • dikki*yysw
    #4
    Van venti, ami hűti a vinyókat, vagy saját levükben főhetnek egész nap?
  • xtaki
    #3
    ket kabelen van rakotve az ata100ra...es cserelgettem oket jobbra balra..amikor elromlott akkor nem nyultam hozza
  • dikki*yysw
    #2
    Cserélj kábelt?
  • xtaki
    #1
    Sziasztok!
    a köv. problémám van, amit jó ideje nem tudok megoldani.
    ABIT BX133 raid alaplap. volt 4 vinyom. 4, 10, 20, 80.
    volt, mert lassan el kezdtek hullani. először a 20as nem indult el rendesen. a tünet a köv. XP elkezd bootolni, majd az agp440.sys-nél megakad. sebaj gondoltam, majd használom bootnak a kisebbeket. de azok is el kezdtek hullani. először a 10-es. akkor táphibára gyanakodva kivágtam a 230-as tápom és vettem egy 300-as cuccot. de a köv 4G-és vinyó is megadta magát. Gondoltam a 4 és 10 túl régi volt ezért nem bírták. nos, jelentem az utószor befogott 80as tegnap megadta magát. ismét elővettem a 20ast és arra csodák csodája, tudok installni, így most el tudtam nektek mondani ezt a történetet. A 80as nem pusztulhatott el teljesen, mert ha begudom, akkor a rendszer ugyan 10 perc alatt áll fel, de feláll és látszólag ott a vinyó. csak használhatatlan lassú az egész. 5let? találkozott már valaki hasonlóval?