22902
Battlefield Vietnam
  • Tomeee
    #12324
    a {TLD} klán serverére a pssw:bfvhu
  • Mr Manson
    #12323
    gg HUNGARY!
  • Bercy #12322
    azert irtak, mert hagytuk magunkat megverni
  • Pepti
    #12321
    "gg and thx to the great sportsmanship and fairness from Hungary!"

    hmm, ilyet is ritkán kap az ember egy némettől :-)
  • Pepti
    #12320
    na igen. De legalabb elfiloznak rajta :-)
  • polak
    #12319
    sok szép megoldás csak sajna egyik se kivitelezhető kellő képpen igy értelmetlen ezen töprengeni
  • CB SNIPER #12318
    akkor meg már jobba muttos amit modntam szeirntem kissbe a kockázat...
  • CB SNIPER #12317
    látod igy mindjárt jobb... :D
  • Tomeee
    #12316
    akkor 2 ember
  • CB SNIPER #12315
    de egy law nem elég egy helinek attol csak füstöl 1.2 ota sajna..
  • vsly
    #12314
    Igen,de a MUTT elkanyarodik a huey felé is
  • Tomeee
    #12313
    jaja

    max a főbézen egy ember elmegy ahonnan jól látja a hueyt és law-al kilővi ha el akarják lopni
  • CB SNIPER #12312
    a legjobb emegoldás szerintem hogy a föbázison a két muttal elhajtasz kétfelé a két hidon át egy bokorban megálssz és egyxre löni aa mi8at amikro oadaér a föbázisra és nem lesz olyan gyorsa hogy kilöjje mind a kettöt mert mire megfordul addigra az egyik muttos(ha már csak egy maradt) simán ki tud löni mégegyet ez szerintem egy igenjó megoldás sz..
  • vsly
    #12311
    Áhh,nincs c4,csak claymore wench.Abból meg kb20at kell tenni a helipadra,hogy felrobbanjon a huey.Kipróbáltuk,és 3 ember kell a föbasere,min.
  • Pink Tiger
    #12310
    vagy az elején be kell csalogatni a mi8at a huey-el egy olyan helyre ahol legalább két mutt várja, utána ellen főbéjz kemp
  • Rusid
    #12309
    Az biztos hogy a gunship pilota nem tudja megvédeni a helit a kempelö mi8 al szembe, mert mire spawnolna a pilota már rég ott van a mi8 a főbéz felett.
    Igen szerintem is csak egy megoldás van a dologra mégpedig az, hogy kell legalább két embert hagyni a főbézen (minimum az elején) akik leszedik messziről a közeledö mi8at. Nem lehet arra építeni ,hogy a gunship úgyis leszedi az mi8-at.
    Sajnos a németek ellen én vezettem a gunshipet és rohadt nagyot hibáztam a szállítot kezdtem el lőni mert az mi8at nem láttam és még a szállítoval foglalkoztam 1 sa7 meg a mi8 leszedett).
  • CB SNIPER #12308
    engem amikor meglönek muttal(amikor hueyban vagyok) akkor azért nem olyan kevés marad..ám :DD maugy muttal tényleg jól le lehet szedni a mi8at..jó messziröl elengeded azt kész..+ba még lelösz egy vietet akinél sa7 van elveszed és ennyi..
  • Zs0lt1
    #12307
    Hátha ellopták a helinket, akkor még ott van a MUTT.
    Game Warden tele van Muttokkal. A főbézen van 2, meg a főbézhez legközelebb eső bázison is van egy.
    Egy MI-8-nak két MUTT találat elég, a Huey-nek meg egy, de akkor még marad benne kb egy fél kiskockányi élet, szal azt már m16-al is le lehet szedni könnyedén.
  • FreddyHawk
    #12306
    Mi8 talán magasból verhető a lefelé lődözős Huey-val, de most nem is a kérdés, hogy hogyan lehet lelőni heli-heli küzdelemben, hanem hogy mi van akkor, ha ez az esély már elúszott ..
  • LEADER
    #12305
    Az is jó az MI8 ellen ilyen esetben, ha a kezdésnél a Huey-val elbújik egy domb mögé, és az MI8-at orvul oldalba/hátba támadja. A meglepetés a legjobb fegyver. Csak persze, ha nem ismered az ellen taktikáját nehéz neki meglepetést okozni. Meg nehogy fordítva süljön el, ki-kit lep meg, és honnan
  • Pink Tiger
    #12304
    sorrendet kell felállítani, az első a főbéjz, helipad ilyesmi, annyi ember kell oda amennyi biztosan meg tudja védeni, különben tényleg vége
  • CB SNIPER #12303
    ha a huey elveszti az elsö"csatát" a mi8al szemben akkor már tényleg nics sok esélyemég a légvédelmi ütegnek sem leszedni..max távolrol egy két m60al lezuzza annyira az energiáját hogy töltenie kelljen..,odnjuk ha egy mi8 kempeli a baset akkor a hueynak bucsut lehet mondani ás onnan a mapnak is szerintem....
  • vsly
    #12302
    Hát igen.Abban lehet csak bízni,hogy a köv.huey spawnig vagy:
    -KIFOGY A MI8 LÖSZERE(a huey vs MI8 csata után nem marad ideje tölteni,ha oda akar érni a spawnra)

    -SIKERÜL LESZEDNI(2basevédö+pilóta+gunner elég kell hogy legyen)
  • Bercy #12301
    enis igy irtam. csak azzal az a problema h egyszer van lehetosege robbantani, es ha a kovetkezo helispawnig nem zuhan le a MI8 akkor ellopjak a huey-t...
    igazabol GameWardenen nen nagyon van ellenszere a huey lopasnak, csak ha mi szedjuk le a MI8-t(na jo azert a 2 PBR+quad, esetleg 1-2 m60 bezuzna, csak akkor ki foglalkozik a tobbi bazissal).
  • vsly
    #12300
    HMM...OK.Azt az unicumot akkor visszaviszem a bótba...
  • BurnBaby
    #12299
    srácok, akkor ne vsly legyen heliben. tök béna ,)
  • vsly
    #12298
    Na most,ha én vagyok a huey-pilóta,leszed a MI8,spawn után elindulok a helipadhoz lerakni a c4et,mire odaérek,már spawnol is a huey.A MI8meg rég kampeli a baset.Tehát szerintem ezt a C4dolgot egy base-t védö playernek kellene megvalósítania,elbújva,önmagát a MI8 elött semmiképp sem felfedve.És csak a robbantással szabadna foglalkoznia.
  • Bercy #12297
    ja! de ha javitani is, akkor is felrobbana a C4-tol.
    az a baj a C4 taktikaval h az odaig ok h elbujik az ember a detonatorral(h a MI8 nehogy kilojje) es felrobbantja a huey-t, de a kovetkezo heli spawn-nal mar nem tudja felrobbantani, mert a kempelo MI8 nem hagyja.
  • Zs0lt1
    #12296
    Az 1.2-es patch egyik újdonsága volt ez.
  • Zs0lt1
    #12295
    Nem-nem!!!
    Viet pilóta gépét nem javítja a US helipad!
  • FreddyHawk
    #12294
    Az sem egyszerű, mivel ha akkor robbantani, amikor már bent ül, javítja a gépet a pad.
  • Zs0lt1
    #12293
    Hát az a légvédelmis a MI-8 ellen semmit nem segít, mert a MI-8 első dolga qrva messziről odapörkölni, ahol a légvédelmis van.
    Szinte csak az elbujdosós C4-es lehet hatékony a Huey ellopása mellett szerintem.
  • FreddyHawk
    #12292
    Tanulság - ha Game Wardenen elveszíti az első csatát a Huey a Mi8 ellen, és nincs az alapon a légvédelmisben senki, akkor bezárhatjuk a boltot.
  • Zs0lt1
    #12291
    Kint van a linuxos szerver a bfv-hez.
  • Pepti@work
    #12290
    hmm, nem láttam a kérdéses pillanatot. HA jól sejtem, akkor a Huey pilótát és másodpilótát a kempelő MI8 a spawn után max 3 másodperc alatt kiszedte, esélyük nem volt semmire sajna.

    Amennyiben jól gondolom, akkor a 4-5 volt a hiba. Szerintem ők nem engivel spawnoltak, meg ugye a MI8 az a legjobb kempercucc, amit el lehet képzelni. És sajna az is ott volt... :-(
  • FreddyHawk
    #12289
    Nade nézzük ezt logikusan sorjában.

    1. Kezdődik a meccs, én vagyok a gunship pilóta. Rohanok a gépemhez,
    felszállok.
    2. lelőnek vagy valami
    3. Visszaspawnolok a mainra
    4. Elhelyezkedek valahol a helipad környékén úgy, hogy ne legyek jó célpont de egy röccenéssel ott legyek a gépnél, ha spawnol.
    5. Lehet, hogy addig dobok is pár c4-et a helipadra.
    6.Megvárom míg spawnol
    7. Beülök, és repülök.


    Na, melyik rész hibázott ebből?
  • Pepti@work
    #12288
    Amikor a Huey-t elvitték, akkor éppen 28 másodperces spawntime alatt voltam, asszem én haltam meg először. Kb 5 másodperc volt még spawnig, amikor jelezték, hogy viszik a Huey-t. Megnéztem, 2(!) darab emberünk élt, ők is valahol Charlie-nál. Amint megvolt a spawn, én lőttem először M60-nal, majd PBR-ből a helit és rajtam kívük még vagy 2-3 ember. Szerintem kb 20 töltény kellett volna neki még (tehát 1 másodperc nagyjából), de sajna addigra kiért a látómezőből és nem tudtuk lelőni, sok volt az a pár másodperc előny :-(
  • FreddyHawk
    #12287
    Tegnap is mondtam TS-en, hogy a Norvégok elleni meccs sokkal szarabb volt... Ott tényleg idegbeteg voltam, hogy nem hoztuk, mert hoznunk kellett volna, meg tudtuk volna csinálni azzal a rutinnal, ami nekünk van/volt ... A németeken látszik a rutinfölény, és a szervezettség, zónázó védekezést csináltak, vektorokon előretolt emberek, általában a vektorra merőleges lővonallal...szemétség, de működött, elsősorban ho-chi-min -en. Az hogy eladtuk a helikoptereket Wardenen ... Nem tudom ... Valami olyat hallottam utána TS-en, hogy mindenki halott volt a spawn pillanatában de nem értem, ez egyébként a magyar csapat jelenlegi legnagyobb hibája szerintem, volt amikor ( asszem egy Khe Sahn meccsen gyakon ) ezen idegesedtem fel nagyon ( persze alaptalanul, mert Khe Sahn-on nagyon nagy a spawnterület a reptéren ) hogy hogy az isten retkes gyíkjába bírunk eladni kulcsfontosságú heliket ? Erre marha gyorsan ki kell találni valamit, engem az sem érdekel, ha 3 ember őrzi tankkal.
  • Pepti@work
    #12286
    Na, azért nem olyan sokkal. 488-0-ra kaptunk ki, ami soknak tűnik, DE!
    A német csapat nagyon erős, szerintem ők a legesélyesebbek a végső győzelemre. Eddig mindenkit megvertek, belgákat hasonlóan, mint minket, a franciákat még nálunk is sokkal jobban, a svédeket is 250 ticket különbséggel. Egyszerűen nagyon rutinos társaságból áll a német csapat.

    Sajnos tegnap mi sem voltunk a legjobb formában, Game Wardenen hibáztunk párat és azon buktuk el mind a két kört. De Ho Chi Minh Trail-en szerintem abszolút maximumot nyújtottunk a lehetőségekhez képest. Skillben nem voltak sokkal erősebbek, mint mi (nem volt olyan egetverő a különbség), de egyszerűen mindenki pontosan tudta a dolgát náluk, gondolom kb 10-szer többet csinálták már, mint mi.

    Ennyi volt. Senki ne keseredjen el, ez a meccs erről szólt, túl kell rajta lépni. Még hátra van 3 meccsünk, abból minimálisan 2-t szeretnék megnyerni. Ha az megvan, akkor emelt fővel fejezhetjük be a kupát (bár korántsem biztos, hogy így kiesünk), újonc magyar csapattól szerintem nagyon jó eredmény lenne a 3-5. helyen végezni a csoportban.
  • AmcsiGyilok
    #12285
    http://bfvnt.atw.hu/forum/index.php