27
Geforce4 Ti4200 vs Radeon 9600
  • CybearBoy
    #27
    Csak már nem nagyon lehet kapni... Jó lesz az a 9600PRO is. :)
  • CybearBoy
    #25
    Sajna igen, csak 2. Bár optimalizálták a 128 bites memóriabuszt, meg az amúgy is magasabb frekik, amiken még jócskán lehet javítani, azért megteszik a maguk hatását.
  • gonosz
    #24
    vertex shader egyseg is kevesebb van a 9600-ban?? ez uj
  • Borg
    #23
    Nézz át a radeonos topicba, pár nappal ezelőtt tárgyaltuk ki.
  • CybearBoy
    #22
    Igen, szóba jöhet még a 9500PRO is. Igaz kicsit lassabb a MHz-ceket tekintve. Viszont kétszer annyi pixel futószalag és vertex shader van benne, számszerint 8 ill. 4.
  • Anee
    #21
    Hát a 9500PRO az szerintem jobb mint a 9600....
    Nem kell folyamatosan tuninggal cseszkődni..
    Amúgy nem a 9600PRO-kat lehet húzni???????vagy lehet a simát is annyira drasztikusan?
  • Gerry
    #20
    Ja, ez Budapesten van, sajnos...
  • CybearBoy
    #19
    Csak gondolom nem Szegeden, Pestre meg emiatt most nem mennék fel... Itt bruttó 45-ért ha minden igaz, tudnék esetleg venni Sapphire 9500 PRO-t. Bár sztem nem járnék rosszul 40-ért a PowerMAgic 9600-assal sem.
  • Gerry
    #18
    Én tudok egy helyet, ahonnan OEM 9500Pro (BBA) kártyát lehet venni 37e ft+áfáért... És szerintem azért a pénzért nagyon megéri, igaz hogy "csak" 1 év gari van a cuccra, nem 3 év, mint a dobozos változatra, de az meg majdnem 8e-vel többe kerül.
  • CybearBoy
    #17
    Bár lehet jobban járnék egy 9500 PRO-val 45e HUF-ért, majd még kiderül, ilyet már nem nagyon látni.
  • CybearBoy
    #16
    39875 HUF
  • Borg
    #15
    A PM 9600ast mennyiért adják amugy?
  • CybearBoy
    #14
    Oké, köszi szépen!
  • izb
    #13
    ti 4 vonal felejthetö!!
    nekem 9500 pro kártyám van,és leszámitva egy két driverböl adodo tv kimenetes problémát hihetetlen képe van!
    én is xp használok,nagyon jo hozzá a cat 3.4
  • izb
    #12
    nincsenek frissitési problémák az uj 3.4 cat ban!
  • gonosz
    #11
    lehet hogy hulyeseget mondok, de azt hiszem azota ezt mar megoldottak es a driverben lehet valahol allitani.
    azert nem tudom mert en maradok a regi osi reforce -nal :) (refresh force, 150k-s kis progi minden kartyahoz jo) ha kell elemailezem.
  • CybearBoy
    #10
    Még eszembe jutott vmi. :) XP-t használok, ami alapból ugye pl játékoknál a monitor képfrissítését mindig 60 Hz-re állítja. nVidiás kártyámoz eddig az NVRefreshTool-t használtam, hogy Direct3D és OpenGL környezet alatt is a monitor/VGA maximumán frissítsen. Ati kártyáknál ez hogy van? Ezekhez is kell külön progi, vagy benne van a Catalystban?
  • Petyus_
    #9
    Ha rám hallgatsz váltsál ATi-ra magam sem hittem volna de az Inno GeF3-am után ég-és-föld az ATi képminősége! Már csak ezért megéri ATi-t venni. A driverek nekem tökéletesen működnek, nincs semmi probléma velük.
  • CybearBoy
    #8
    Oké, ha kösz a segítséget, ha minden összejön, akkor szerintem jövőhét végefele lesz meg.
  • gonosz
    #7
    haveromnak power-je van, teljesen jol megy. driverproblema meg nem nagyon van manapsag.
    3.4 -es drivert tedd fel es menni fog minden.
    ja es majd irj hogy mennyire sikerult huzni a 9600-t mert enis gondolkozom pont ugyanezen a kartyan
  • CybearBoy
    #6
    Ja, és a PowerMagic mennyire megbízható márka? Radeon foronton (még) nem vagyok annyira járatos. Ha van olyan, mint pl az Inno3D, akkor már király.
  • CybearBoy
    #5
    Remélem a driverrel nem lesznek gondok, régebben rémhírek keringtek róla...
  • CybearBoy
    #4
    Kösz a gyors válaszokat, egyre inkább a Radon fele hajok, bár eddig csak Geforce-om volt. (Leszámítva még a 3DFX-es időket...)
  • gonosz
    #3
    nezd meg a radeonos topicot, mostanaban targyaltuk ki a kartyeszt, szerintem igencsak jokepessegu kis cucc
  • gonosz
    #2
    hat a 9600 amugyis gyorsabb, de konnyen olyan szintre huzhato, hogy lazan allvahagyja a ti4200 -t
  • CybearBoy
    #1
    Üdv!
    Le szeretném cserélni a GeF3-as VGA-m, kb 40 ezret szánnék rá, ti a két VGA közül melyiket vennétek?
    Inno3D nVidia GF4Ti4200 128MB DDR-SDRAM(Hynix-4ns) AGP(4x/8x) Tvout/Videoin DVI vs PowerMagic ATI RADEON 9600 128MB DDR-SDRAM(Inf-3.3ns) AGP(4x/8x) Tvout DVI OEM