32
  • Surranó
    #32
    Viszont az AMD mondta azt is, hogy _nem_ ahhoz viszonyít. Történetesen, ha jól emlékszem, a Thunderbirdhöz.
  • Pheel
    #31
    " nem kell is növekszik a fogyasztás"
    a kell nem kell :)
  • Pheel
    #30
    Csökkentik a csíkszélességet és nem kell is növekszik a fogyasztás. Az azonos órajellel való hasonlítgatás meg hülyeség, mert egészen más elven ad le teljesítményt az AMD és az Intel összes procija. Körülbelül annyi értelme van, mint azt mondani, hogy azonos órajelen az AMD drágább :) Tény hogy az, csak ez az adat semmitmondó.
  • Pheel
    #29
    Te paranoiás vagy! :) Ki beszélt itt Intelről? Én ugyan nem...
  • Pheel
    #19
    Ami késik... :)
  • asysoft
    #18
    Hajrá AMD! Amúgy nekem nem akadt gondom még a VIA-s alaplapommal.
  • Surranó
    #16
    Miért pont HT-s P4-hez hasonlítjátok? Nem kéne akkor már inkább 3GHz-es (nonexistent) Itanium2-höz kapásból?
  • 3P
    #15
    Hagyd ra! Valoszinuleg, csak direkt kelti a feszultseget...
  • gonosz
    #11
    naja csak nem azon mulik hogy meddig megy el, hogy honnan indul :)
  • Cat #10
    via? ott van az nvidia nforce azzal semmi baj nincs
    az athlon 500on indult és most látszik, hogy kb. 2.3 ghzig birja az architektura

    a p4 1.5ön indult, és elméletben 10 ghzig birja

    az athlon 64 1.8on indul, szoval van hova emelni ;)
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    1,8 a belépőszint... ha majd a 64 bites fog menni REAL 2,8 Ghz-n akkor kuss lesz a iNTEL nek :))
  • Joe
    #5
    http://anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1818

    Itt van egy elég korrekt cikk az Athlon64 teljesítményéröl. Röviden: Normál felhasználásnál, játék, munka veri a P4 3GHz-et, de video, mp3 készítésnél és általában olyan progiknál, amik egyfajta müveletet végeznek sokszor a P4 a nyerö. Nekem az AMD jön be, de ha DVD-t rippelnék egész nap, akkor P4 lenne a gépemben.