26
Hogyan???
  • Dynamic
    #26
    ...de hogy írhattam volna máshogy?
  • Dynamic
    #25
    Szerintem egyértelmű, hogy két ember.
  • Aquli
    #24
    "Nincs joga senkinek eldönteni, hogy melyik ember éljen tovább."

    Kétfejű ember? Akkor ez most két ember vagy egy ember két fejjel???
  • PResident Evil
    #23


    *looooooooooooooooooool*

    ez kiütött geciii..... áááááááááá .......... csúszok :DDDDD


  • RelakS
    #21
    Aktívban volt, hogy az usában egy kétfejű lány él, már nagyjából 10 éves (vagy idősebb). A csípőjük felett a kezet leszámítva mindenből kétszer annyi testrészük van (2 szív, 4 tüdő, stb).
    Mostanában van olyan problémájuk, hogy mivel a bordáik nemigazán tágulnak, ezért egyre szűkösebb a mellkasukban a hely, meg valami brutál gerincferdülésük van.
  • PResident Evil
    #20
    lul bazze ilynekkel viccelődni...

    egyszer nagyapámnak volt 2 fejű disznója...

    az egyik szép is volt meg aktív is, a másikat csak "álmos"-nak hívtuk !!!
  • [Walaki]D`Lair
    #19
    Cserobili samponreklám az megvan?

    "Tánya egyik fejét hagyományos samponnal mostuk. A másikat pedig..."


    :DDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #18
    jajajaja!!! Legnagyobb vicc!!
  • Cat #17
    Az apja odahívja magához a kamaszodó fiát: - Fiam, el kell mondanom neked valamit. Én Hirosimából származom! A fiú bánatosan lehatja a fejét. - Fiacskám ez nem minden, édesanyád meg csernobili!!! A fiú bánatosan lehajtja a másik fejét is.
  • Lacee
    #16
    ROTFL

    " (bal fej) - Büdös a szád!
    (középső) - Mert sose mosol nekem fogat!
    (jobb) - ne marakodjatok! Megöljük, aztán jöhet a tea pirítóssal..."

    nagy film :)
  • [Walaki]D`Lair
    #15
    A Gyalog galopp jutott róla eszembe, amikor is a 3 fejű lovag basztatja Sir Robint :DDDDDDDDDD
  • Vialis
    #14
    azok biztos ikreknek indultak, csak sziámi ikrek lettek... nagyon.. én láttam a tv-ben két lányt, akik sziámi ikrek voltak, és teljesen úgy néztek ki, hogy egy test, és két fej. És röplabdáztak, meg minden. És én is ezen gondolkodtam el, hogy hogy tudják úgy mozgatni azt a két kezet, meg két lábat, mint egy egészséges ember??? Tényleg érdekes

    Egyébként meg... éljen Chernobil!
  • Madmaxx
    #13
    egyértelműen az egész gyereket el kell vetetni hiszen az ultrahangon már látható a rendellenesség elég korán.
  • Madmaxx
    #10
    Amugy nem tudom minek kell az ilyen "embert????" életben hagyni.
  • Dynamic
    #9
    Ha jól értem akkor eleinte még nem egyértelműen eldöntött, hogy melyik fej melyik testrészt használja, csak később alakul ki illetve stabilizálódik le hogy melyik testrész fog hozzátartozni?
    Talán ez elfogadhatónak tűnik.
  • Dynamic
    #8
    Honnan tudod egy pár hetes gyereknél, hogy melyik a butábbik?Egyébként ez a fejlevágás amúgy is etikai kérdéseket vet fel.Nincs joga senkinek eldönteni, hogy melyik ember éljen tovább.Amúgy is szerintem sokkal, de sokkal összetetteb egy ilyen kérdés, mint hogy egyértelműen azt gondoljuk, hogy az okosabbat kellene életben hagyni.Már eleve, ha azt nézzük, hogy az embereket nem lehet hasznosság szerint egyértelműen szelektálni okosokra és butákra.Vagy ha lehetne is miért az okos maradjon életben?Lehet hogy a butábbik mondjuk sokkal kreatívabb.
  • Cat #7
    Nem jut el minden idegvégződés minden testrészbe
    a neuronhálozat ugy müködik, hogy ha a neuronok egymáshoz kapcsolodnak véletlenszerüen, de ha használják, akkor a kapcsolat az idegsejtek között megerősödik, "vastagabb" lesz, a nem használt meg elhal
    igy van ez a tanulásnál is, uj dolgoknál, uj nyelvnél stb. megerősödik bizonyos terület, ezért könnyebb valamivel egy idegen nyelvet már tudva egy egy második/harmadik

    Szoval, az idegi kapcsolatok is kialakult dolgok, és a "gyorsabb" nyer. Ezért általában ilyenkor a jobb fej irányítja a test jobb felét (jobb láb és kéz) mig a bal a bal felét
    a járás/futás emiatt kicsit torz, esetlen, de hidd el, néhány év alatt megszokják ;) meg ők nem is ismernek más modszert

    fokuszban volt ilyen egy-két honapja (rohögtem is - én bunko - hogy olyanok mint az ettinek)
  • Calver
    #5
    El birom képzelni ahogy a jobboldali fej behúz egyet a baloldalinak "ne sirjá' köcsög!" felkiáltással! LOL
  • zaki
    #4
    biztos ez megy egész nap közöttük:
  • Dynamic
    #3
  • Dynamic
    #1
    Olvastam valamelyik napilapban , hogy egy kétfejű baba született valahol.Képet is mutattak .Ránézésre gyakorlatilag nem egy összenőt emberről van szó, hanem EGY ember akinek KÉT feje van.Gyakorlatilag összenövésnek is nevezhetjük, de ez inkább hibás sejtosztódás.Arra lennék kíváncsi, ami számomra igen érdekes, hogy "működik, működthet" egy ilyen test.Valaki tud írni valamit a biológiai háteréről, mert az internetet nem találtam semmit.Csak nagyjából körvonalazni kéne.Tehát arra lennék kíváncsi, hogy a két fej két aggyal, ergo két önálló személyiséggel bír, ellenben az idegvégződések mindkét agyba eljutnak(tehát ha megszúrom az egyik ujját mindkét agy érzékeli a fájdalmat.)
    De: hogy tud két agy vezérelni egy kezet??Az egyik agyból például elindul egy utasítás, hogy megemelem a kezem, de mi van ha a másik agy nem akarja megemelni?Melyik agynak "engedelmeskedik" a test?
    Tényleg érdekelne a dolog, de erről a részéről sosem írnak.Hogy a fenébe van ez?