26
BIOS-jelszót hogy tudnék kilőni?
  • picuri001
    #26
    Helló.
    Segítségre lenne szükségem.
    Van egy Sony vaio notebook amin a bios jelszó nem ismert.Megvenném a gépet de addig nem merem mert amíg nincs meg a jelszó addig nem üzemel a gép.
    Nagyon THX a segítséget.
  • stockhouse
    #25
    köszi szépen a segítséget
    most már müködik
  • istvankereszt
    #24
    Sziasztok!
    Nem éppen password jellegű a problémám, de BIOS-hoz kapcsolódó! (szerintem)
    Probléma: Van egy laptopom, PhoenixBios 4.0-al. Eddig ment is szépen rendesen, ám egyszer csak egy kék-halál után és egy restart után: Operating System not found. Próbálom újrahúzni, de mikor még csak kiírja a boot elején h milyen eszközök vannak, akkor a wincseszteremhez mindenféle krix-krax-t ír! Belépek a BIOS-ba, ott egyszer 0 mb, majd máskor 8 giga az egyébként 40 gigás vinyóm... Nem hiszem h a vinyóm adta volna meg magát mivel, szépen villog, meg felpörög illetve ha rendszerlemezről (dvd) indítom akkor is nagyon lelassul a gép! (Pl.: negyed óra míre kiírja h akarom-e telepíteni az XP-t....) Ha van valakinek ötlete ill. véletlenül ehhez a Bios-hoz update progija , az yo lenne, mert szerintem egy frissítéstől képbe kerül a gépem. Google-t már próbáltam, de még a hivatalos honlapon sincs bios frissítési lehetőség...
    Elöre is köszi
  • czky
    #23
    Áramtalanítsd a géped! Legjobb ha kihúzod a tápkábelt.
    Nyomj egy BIOS resetet, vagy vedd ki az alaplapi elemet pár másodpercre és tedd vissza.
    Elvileg megoldja a gondot...
  • stockhouse
    #22
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek.
    A jelenlegi asus a7v8x-x alaplapom bios-ába nem tudok belépni, mert jelszót kér tőlem, ami érthetetlen hiszen soha a büdös életben nem adtam meg neki semmiféle jelszót. Csak annyit vettem észre hogy látható volt a "Supervisior Password: Enable" felirat, és azon felül kérte persze a jelszót is, és fogalmam sincs hogy hogy állítódott el.
    Eddig próbáltam a Bios Paasword Crackert de sikertelenül.
    Ha valaki tudna segíteni nekem, akkor nagyon megköszönném, és ha tudok én is segíthetek.
  • [Jakuza]
    #20
    JA es asszem a MAxblast 3 is muxik nem csak Maxtor vinyokkal.
    "Breaks the 528 MB, 2.1 GB, 4.2 GB, 8.4 GB, 32 GB, 64 GB and 137 GB capacity barriers."
  • [Jakuza]
    #19
    Ezt majd olvasd el.

    http://www.tweakxp.com/tweakxp/display.asp?id=1884
  • BontottCsirke
    #18
    Szia Jakuza,

    a vinyó Caviar-márkájú, 5400 fordulatos.
    EZ-Drive nevű progit találtam, reggel kipróbálom.
  • [Jakuza]
    #17
    Na meg is van.
    EZ-Drive vagy EZ-BIOS
  • [Jakuza]
    #16
    Milyen vinyo ?
    En ugy emlexem volt regen valami segedprogram egy ket vinchesterhez, amivel megoldhato volt hogy latszodjon a teljes vinyomeret.
    Majd ha eszembe jut a neve akkor idelinkelem.
  • BontottCsirke
    #15
    Kerestem, de nincs...
  • BontottCsirke
    #14
    Ahol elírt(ott)am :-), ott manual akart lenni...
  • BontottCsirke
    #13
    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, az elem nélküli pihizés bejött :-)

    386-os tényleg nem lát csak 2 gigát a 20-ból (manula-erőszak :-) és autodetect), szerintetek ha szétpartícionálom 10X2 gigára, megeszi?
    Érdemes egyáltalán?

    Osztálytárs kisfiáé a gép, képes volt behozni a suliba és sajnálnám a kölyköt, ha nem tudnám neki beizzítani :-)
  • dreamlake
    #12
    Ha CD-ről beindul a gép, akkor meg lehet próbálni egy CD-ről futó oprendszert. 386 esetében mondjuk elég nehézkes. Linux-nak, meg WinME-nak van ilyen CD-je. Ha azzal bent vagy egy rendszerben, akkor a cmos clear már elintézheti. Persze nem 5 perc alatt...
    A vinyót próbáltad másik gépbe rakni, rendszert húzni rá, aztán vissza? Aztán folytatása hasonlóképpen
  • magyar ember 2
    #11
    Nahat, Csibike visszatert? :)
  • dreamlake
    #10
    Ha esetleg ezeket nem őróbáltad volna még:

    AMI
    BIOS
    PASSWORD
    HEWITT RAND
    AMI?SW
    AMI_SW
    LKWPETER
    A.M.I.
    CONDO

    Kisbetű/nagybetű fontos! Múltkor mi ezen véreztünk el (majdnem) :)
  • dreamlake
    #9
    Bocs, nem tudok olvasni...
  • dreamlake
    #8
    Bontott Csirke:

    Az alaplap típusát és a BIOS típusát add meg, hátha megyünk valamire..
  • Gerry
    #7
    acsak=csak
  • Gerry
    #6
    Ártalmas semmiképpen nem lehet, mert mi ártana neki? Szimplán elfelejti a beállításokat és a dátumot, enyi, ha új elemet raksz bele, akkor meg müxik rendesen. Ártani acsak fizikailag lehet, vagy túlfeszültséggel egy alaplapnak.
  • dreamlake
    #5
    386os alaplap nem hiszem hogy fog látni valaha is 20 gigát.
    Az elemnek némely alaplapoknál nem egy-egy pillanatig, hanem több ideig kell kint lenni a helyéről. Pl. egy P2-es Gigabyte alaplapnál néhány órát mondtak. Bár ez nem tudom lehet-e ártalmas.
    Cmos clear jumper nincs?
  • [Jakuza]
    #4
    PL arrol a linkrol amit belinkeltem.
  • Chief
    #3
    Ez szívás anno régen én is jártam igy! De egy "Kill CMOS" nevű progi segített! De hogy honnét töltötem azt már nem'tom!
  • [Jakuza]
    #2
    Na de hol ker jelszot ?
    BIOSba belepeskor , vagy bootnal ?

    Na de addig is itt egy oldal, ami nehany BIOS / CMOS tools-t tartalmaz.
    Crack & Hacking Utils
  • BontottCsirke
    #1
    Szitu: régi 386-os alaplap, amibios99, 20 gigás vinyó, cd-rom, floppy.
    Floppy bios-ban letiltva, vinyót 45 megásnak látja, OS-t nem talál, cd-ről boot-olna...
    Elemet kivettem, rom-ot kisütöttem (1-8 láb érintve) de még mindig jelszót kér.
    Bejáratott master-pass-ok végigpróbálva.
    Van valami jó ötlet?