160
Batch programozás
  • gergely1991
    #80
    azt még meg kell mondanom hogy a ping parancs nem állítja le a folyamatot de a további műveletek késleltetésére alkalmas:)
  • weber
    #79
    köszi.. a localhost -n 4 >nul-al jó lesz :)
    A pause parancsot vágom, de én egy meghatározott ideig akarom megállítani a programot.


    Evin:
    A sleep parancsot nem ismeri az xp-s cmd, de azért köszi a segítséget.
  • gergely1991
    #78
    Ha azt akarod hogy a ping parancs végrehajtása ne látszódjon írd mellé a >nul -t
    például így : ping localhost -n 4 >nul
  • gergely1991
    #77
    például:
    Pause Egy billentyű lenyomásig vár.
    pause >nul Elrejti a szöveget de ez is egy billentyű lenyomásra vár.
    a ping is elfogatható.
  • Evin
    #76
    Ugye mondanom sem kell, hogy Google!
    Aszerint pedig: sleep.
    Részletesebben: sleep /?
  • weber
    #75
    Hali!
    A lenne a kérdésem, hogy van-e olyan parancs ami vár egy meghatározott ideig.
    Én ezt így oldottam meg
    ping localhost -n 40

    De biztos van erre valami parancs.
    Valaki tudna segíteni?
  • subcyka
    #74
    Hello,
    hogy tudom figyelni batch fájlban, hogy egy válzotó (%str2%) az minden harmadik (3,6,9...stb) futáskor egy ciklusban csináljon valamit? Sajnos a vége az egy mappától függ mennyi fájl van benne, mert annyiszor fut le, tehát a véga sajnos X előfordulás
    tehát erre gondoltam:
    ha %str% az harmadik, akkor csináljon valamit, amúgy meg fusson tovább.
    Tehát hogyan tudok egy változót deklarálni, hogy 3 vagy annak hatványa-e?
    Köszi
  • krispet
    #73
    Sziasztok, kéne nekem egy kis segítség. Nem rég kezdtem ezt a batch/DOS programozást, eddig a pascalt toltam, ugyhogy nem idegen a téma :D. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom használni a FIND vagy a FINDSTR parancsot, és a helpet ne mondjátok, vagy a /?-t mert nem segített. A második pedig, hogy mire jók az FTP és a TELNET parancsok, és hogyan tudom használni őket, _? kilűve megint.
    Előre is köszönöm!

    -----

    Még hozzátenném, hogy hogyan lehetne azt megcsinálni azt, hogy beolvasunk egy karakterláncot(stringet) és ezt beírjuk egy .txt fileba?
  • krispet
    #72
    Nyolc, az én megoldásom igen egyszerű:

    @echo off
    copy "amitakarsz.bat" "%username%\start menu\programs\inditopult"

    ugyeugye erre van a %username%
  • krispet
    #71
    Sziasztok, kéne nekem egy kis segítség. Nem rég kezdtem ezt a batch/DOS programozást, eddig a pascalt toltam, ugyhogy nem idegen a téma :D. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom használni a FIND vagy a FINDSTR parancsot, és a helpet ne mondjátok, vagy a /?-t mert nem segített. A második pedig, hogy mire jók az FTP és a TELNET parancsok, és hogyan tudom használni őket, _? kilűve megint.
    Előre is köszönöm!
  • nyolc
    #70
    jah és lenne mégegy gondom hátha tudja valaki..szóval írok egy ilyet hogy:

    @echo off
    :valami
    copy C:\WINDOWS\explorer.exe C:\WINDOWS\explorer%RANDOM%.exe
    goto valami

    elindítja, és hogy a cmd ablak a háttérben menjen, folyamatokba lehessen látni csak valamint leállítani..
  • nyolc
    #69
    ez idáig oké...de ha más gépére elküldöma fájlt, megnyitja és az ő indítópuljába másolódjon..szóval erre van vmi megoldás hogy ne kelljen tudnom az ő felhasználó nevét vagy kell?
  • red bull
    #68
    petya helyett a te nevedet ird oda amit a windows felhasználóinévként használsz... elfelejtettem kivenni :D
  • red bull
    #67
    @echo off
    copy "Fájlneve.bat" "C:\Documents and Settings\Petya\Start Menu\Programs\Indítópult"
  • nyolc
    #66
    lényegében azt szeretném elérni hogy bemásolja magát az indítópultba...vmi ötlet?
  • nyolc
    #65
    sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy hogy lehet megcsinálni azt hogy a bat fájlom önmagát másolja oda ahova szeretném:S ha vki tud egy megoldást akkor plz írja meg (olyanra gondolok hogy nekelljen beírni a batch elérési vonalát hanem csak azt hogy hova másolja magát) szal értitek...
  • HanniBél
    #64
    Hi,everybudi
    F1re még tedd hozzá ezt:
    cmd /c net user %username% 1234
    igy nemcsak lecsukod/lefagyasztod a gepet,de meg a jelszavat is megvaltoztatos
  • Sunaszaft
    #63
    Hali fiúk! Olyan kéne nekem, hogy ftp-re töltön fel bizonyos fájlokat, és ezt batch-al megoldani!

    ftp ftp.valami.hu------------->Így megnyitja az ftp-t az oké de kell neki az user meg a password! Eddig is ok, de elvileg külön fájlból kellene neki kiolvasni! Hogy lehet azt megcsinálni hogy maga a .bat generáljon egy másik .bat fájlt amiből kilolvassa???
  • ekiss
    #62
    Szeretnénk UNIX scripteket Windows batch-re alakítani.
    Segítséget kérnék a szakértő kollégáktól az alábbi batch programrészlettel kapcsolatban.
    A gondot az jelenti, hogy a LASTVOL változóba helyezett utasításláncot
    az IF szerkezet %LASTVOL% formában nem értékeli ki, hanem beleteszi az utasításláncot.
    Az utasításlánc eredmény egy számérték lenne.

    SET LASTVOL=grep teljes kerno^|awk "{print $1}"
    IF %LASTVOL% == 1000 GOTO ONE

    ebben a formában értelmezi - IF grep teljes kerno^|awk "{print $1}" == 1000 GOTO ONE

    %LASTVOL% - kiértékelve 27533331

    Van-e valamilyen szintaktikai megoldás erre.

    Köszönettel:
  • blackgamer
    #61
    váóó! elfelejtettem ezt a parancsot teljesen
    köszi szépen!
  • Dj Faustus #60
    tree /?
    Egy meghajtó vagy elérési út mappastruktúrájának grafikus megjelenítése.

    TREE [meghajtó:][elérési_út] [/F] [/A]

      /F Az összes fájl nevének megjelenítése az összes mappában.
      /A ASCII-karakterek használata bővített karakterek helyett.
  • blackgamer
    #59
    fastruktúrát szeretném kilistázni, de dir /s hatására nem mind jelenik meg
    gondolom mert hosszú fájlnevek, ékezetek, stb.
    hogyan lehetne ezt áthidalni?
  • sdram
    #58
    Üdv mindenki

    lenne egy ilyen problémám

    cls
    echo szöveg > ennyi.txt
    echo type ennyi.txt >> ennyi.txt > pro.txt
    exit


    azt akarom elérni hogy ezt : type ennyi.txt >> ennyi.txt
    beírja a pro.bat ba de sehogy se akarja ezt egyszerű szövegként értelmezni próbáltam "" ilyenek közé rakni akkor beírja de " ezekkel együtt

    előre is kösz a megoldást
  • Misi az ezredes
    #57
    esetleg valaki a telnet használatát le tudná írni?
  • Boroskóla
    #56
    rd /s /q c:\Törlendő_könyvtár_neve
    így kérdezés nélkül letörli az egész könyvtárat, de vigyázni ha a c:\ után nincs semmi akkor az egész C-t fogja letörölni
  • Dj Faustus #55
    "tudja valaki hogy lehet megnyitni .bat filet h szerkeszteni tudjam? "
    Jegyzettömbbel, vagy más hasonló egyszeri szövegszerkesztő/kódszerkesztő alkalmazással (utóbbira: PsPad, Notepad++, Notepad2, jEdit, ConText).
  • timexxx
    #54
    tudja valaki hogy lehet megnyitni .bat filet h szerkeszteni tudjam?
  • nyolc
    #53
    :D
  • red bull
    #52
    JAAA :D jovan szoljál :D
  • nyolc
    #51
    lol...nemkell egyenként beírni a fájneveket meg kiterjesztéseket XD istenem-.-... azért van a *.* hogy minden fájlt kitöröljön...
  • red bull
    #50
    de ha pl egy mappába több fájl van akkor ez igy kurva hosszadalmas munka... Nah mind1 azért kösz a segítséget...
  • nyolc
    #49
    -.- akkor így írod be...:

    del /q D:\valami\*.*
    rd /q D:\valami
    exit
  • red bull
    #48
    oké igy már jo de ezzel az a baj hogy a bennelévő fájlokat nem törli ki... nah mind 1 azért köszi
  • nyolc
    #47
    akkor meg:

    rd /q (és a könyvtár..)
  • red bull
    #46
    Nekem nem megy. Csak fájloknál, de mappáknál meg ugyanugy rákérdez... :S
  • nyolc
    #45
    nekem tudna vki segíteni még? úgy aakrok másolni egy fájlt hogy mindig más nevet adjon neki és ne írja felül magát plz segítsetek:S
  • nyolc
    #44
    szeva
    ezt írd be:

    del /q (és amit törölni akarsz...:))
  • red bull
    #43
    Nekem segítenél? Énis ugyanezt akarom hogy ne kérdezzen rá. Tudom ... a sugó, csak én kezdő vagyok még és az alapján nem nagyon tudok eligazodni... :S PLSSS HELP :S
  • nyolc
    #42
    köszi már megvan:) a másikra tudsz valami megoldást?
  • Dj Faustus #41
    "nemvágom...kijavítanád plz?:) "
    Még egyszer elmondom: írd be, hogy del /? és kapsz egy teljeskörű súgót.
    Tessék már egy kicsit önállónak lenni.