171
nézd meg
  • ollie
    #122
    weboldal?
  • harczos
    #121
    na, most néztem, hogy van pesten ilyen bolt, hogy amp. itt láttam az árlistában spire falconrock 2-t bruttó 3000-ért :) és néhány cucc olcsóbb, de nem találtam mindent. 1 pill és összeszedem, ami ott van...
  • harczos
    #120
    ja, és ahogy tapasztalom, az árak épp hogy fölfelé mennek mostanában. méghogy minden olcsóbb lesz....
  • harczos
    #119
    ez majdnem ua. konfig mint az enyém. és ráadásul drágább. szal nem hinném hogy én lennék a béna. ha meg tudtok jóval(!) olcsóbbat, akkor mondjatok egy helyet, elmegyek érte (ha megéri, útiköltséggel). :DD
    a másik meg, hogy nf7-hez enermax... na, nekem annyi pénzem nincs, olcsóbb kategóriájút nem tudtok ajánlani?
  • ollie
    #118
    aha, Pöstön kapsz ócsóbban is
  • Borg
    #116
    Nekem 360W chieftec gyönyörűen viszi még tuninggal is.
    De úgy számoltam, hogy 3.3V+5V-on legalább 190-200W combined power kell neki.

    Nekem EPOX 8RDA+ nforce2 van, ezen 5Vról megy a proci.

    Ha NF7et veszel, azon szerintem van 12V csati, ahhoz 12Von erősebb táp kell tehát enermax. Az meg drágább...
  • ollie
    #115
    hol? mert ennél van olcsóbb is.
  • Borg
    #113
    Egy jó táppal nem lesz gond vele.
    Minimum enermax, vagy chieftec.
  • Borg
    #111
    Mondjuk az MSI helyett EPoX vagy ABITot vegyél szerintem.
  • Borg
    #110
    A 2 gép közül amit leirtál, az AMDs gyorsabb. És olcsóbb is jóval...
  • ollie
    #109
    Miért, ha P4-et veszel kötelező tuningolni? Az i865 és i875 közötti teljesítménykülönbség meg nem tuning miatt van, hanem az intel úgy tervezte az i875-ös chipsetet, hogy gyorsabb legyen. Ennyi.
  • ollie
    #107
    De az i865/875-ös lapokon mindenképpen van SATA csatoló.
  • ollie
    #106
    Elég SATA nélküli is, feltéve hogy nem SATA-s vinyót veszel.
  • ollie
    #105
    Videokártya Club3D ATI Radeon 9700 128MB 48.492 Ft 60.615 Ft
  • ollie
    #104
    Alaplap Abit IC7 /Socket478, Intel875P/ 25.292 Ft 31.615 Ft
    Alaplap MSI 865 P Neo /Socket478, Intel865PE/ 3 év garancia 24.092 Ft 30.115 Ft
    Processzor Intel Pentium P4 2,4 GHz Northwood /800MHz, 512K/ 36.992 Ft 46.240 Ft
    2x Memória DDR 256Mb PC3200 400MHz márkás 2x 9.492 Ft 2x 11.865 Ft
  • ollie
    #102
    Ha nem probléma neked a +30 rugó, akkor szvsz a P4-et válaszd, de mindkét konfig jó. Talán MSI helyett vehetnél ABIT-et, bármelyik konfigot is választod, és ha már P4, akkor inkább i875-öst, mert azzal többet tudsz kihozni a P4-ből.
  • Borg
    #100
    Várni évekig várhatsz, mert az árak mindig lefele fognak menni, ahogy avulnak el a cuccok:)
  • harczos
    #98
    nekem is sok, de ha ennyit írnak....
    vagy nekiállok alkudni
  • harczos
    #97
    az akkor még +5000=100k
    vagy akkor mondj egy helyet, ahol olcsóbb, és ingyen kiszállítják házhoz, szegedre
  • Borg
    #96
    A huntkey 400Wot felejtsd el.
    Ehhez a géphez rendes táp kell, legalább 360W chieftec.
    Bár az árak amiket irtál, még mindig nagyon soknak tűnnek nekem...
  • harczos
    #95
    ahhoz képest, hogy pár hete még 60ezerben gondolkodtam.........
    és talán ki is jött volna mindez belőle :/
  • harczos
    #94
    köszi. akkor kicsit átgondoltam a konfigot (mind mistralos ár, bruttóban, mivel hétvégén nem változtak az árak, majd azért megvárom a hét elejét):
    abit nf7 ~23000
    2*256ddr333 samsung ~25000
    xp 2600+ ~29000 (meggondoltam magam :) )
    spire falconrock II ~4000 (még mindig csak tipp...)
    feel iv ház huntkey 400w táppal ~14000
    össz ~ 95000 bruttó
  • Borg
    #93
    Az nforce2 előnyei dióhéjban a többihez képest:
    -Fix AGP frekvencia
    -Fix PCI frekvencia, tehát FSB emeléssel nem emelkednek ezek, proci tuninggal nem tudod kinyirni a winyódat pl. Ezt csak az nforce2 tudja.
    -Dual channel. 2+1 foglalat van a ramoknak, ha 2 az 1-es csatornán, 1 a 2es csatornán. Ha mind2 csatornára raksz egy ram modult, akkor dualban hajtja őket, 5-25% teljesitmény növekedés.
    -Általánosan a legjobb tuning megoldás AMDhez
    -még a legújabb KT600 chipsetnél is gyorsabb, dual-szinkronban

    A rammal kapcsolatban szerintem nem jó ötlet, ha később veszel hozzá még egyet, mert nem valószinű, hogy ugyanolyant tudsz venni majd. Márpedig dualban csak két egyforma rammal érdemes próbálkozni. Jobban jársz 2x256al most, aztán majd ha lesz pénzed, kicseréled 2x512re.

    Márka ügyben,
    Chaintec - ha van sok sok pénzed, és sok extra cuccot akarsz hozzá
    EPoX - ha tuningot akarsz ez a legjobb lap rá, viszonylag olcsón 8RDA+ soundstormmal, 8RDA3+ meg chaintechhel vetekedő supporttal, és SATAval
    ABIT - még olcsóbb, és kb hasonlóképp jó, mint az epox. Viszont picit több a panasz rá.
    MSI - rengeteg a panasz rá, főleg a sok gyári hibás darab miatt. De ha kifogsz egy jót, akkor jó választás lehet, mert olcsó ez is.
    ASUS - sajnos mára már szinte MSI kategória... a tömegtermelés miatt sokat veszitett a régi jó minőségéből...
  • harczos
    #92
    ja, azt meg honnan tudom, hogy dualos?
    meg én úgy venném a 512-t, hogy később lenne társa, kb. fél év múlva
    az abit meg csak egy választás volt a sok közül.
    nforce2 meg mér jó?
    nagyon nem vágom ezt a témát :)
  • harczos
    #91
    hát az egy hónapja volt...
    mondom, jórészt mistralt néztem, nézd meg magad az árakat. más boltok itt szegeden szinte csak drágábbak...
    a hűtő meg nem volt árlistában, de a többi alapján ennyire tippeltem, pl titan hűtő is kb. ennyi
  • Borg
    #90
    AMDhez mindenképp nforce2ben gondolkozz, KD7et felejtsd el. Akkor már NF7, ha abitot akarsz.

    A spire falconrock II hogy a francba kerül annyiba? Szerintem max 2500 netto lehet.
    Továbbá én a 2500+t 19nettoért vettem 1 hónapja kb...
    A samsung is drága annyiért, nameg dual channeles alaplapba 2x256ot vegyél, ne 1x512-t.
    Elég drága helyet nézegethetsz te...
  • harczos
    #89
    köszi. megnézegettem ezeket álistában, némelyik kicsit több, mint amit írtál. a hűtőt nem találtam, de majd rákérdezek, ha megyek a boltba.
    meg közben én is nézelődtem, és a következő konfigot találtam ki (jórészt mistralos árak (bruttó)):
    abit kd7 19000
    512ddr333samsung 23800
    xp 2400+ 22500
    Spire Falconrock II 4700
    ház 4000
    CHIEFTEC HPC-360 13800
    ~88000 FT
    megpróbálok kipréselni magamból ennyit. vagy van, amiből engedni lehet?
  • Borg
    #88
    Ja, ház tökmind1, de a táp legalább Chieftec 360W legyen.
    Ennek az alaplapnak 5V kell a procihoz, igy azon kell erősnek lenni a tápnak.
  • Borg
    #87
    EPOX 8RDA+ (~22000)
    XP 2400+ (~18000)
    Spire Falconrock II (~2500)
    2x256DDR400 pl samsung (~19000)
    61500 netto..
  • harczos
    #86
    bővíteni szeretnék, úgy 70-80e-ből.
    ami kell (amd-s gép lesz): alaplap (ddr400, 8xagp), proci (xp2200+ v. 2400+)+hűtő, memó (512 ddr 400), ház (táppal, ami ezt bírja).
    a kérdés: miből milyet?
  • Borg
    #85
    Nem egészen, mert attól még SATA interfacet ÉS DRIVERT használ és ezzel egy plusz IRQt is!
    Hiába dugod átalakitóval, attól még a SATAt használja...
  • ollie
    #84
    Asust nézd meg et a weben, ne mindent más csináljon helyetted ;D
  • ollie
    #83
    Van a sata-s lapon is sima ata csatlakozó. A legrosszabb esetben csak egy ata vinyót tudsz rákötni, de az abithez (valszeg) kapsz átalakítót is!

    nézd meg itt:

    http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/pt_main_back.jsp?pPRODUCT_TYPE=MotherBoard&pMODEL_NAME=NF7-S
    http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/mb_spec.jsp?pPRODUCT_TYPE=MotherBoard&pMODEL_NAME=NF7-S
    (úgy néz ki, hogy kapsz hozzá serillel nevű átalakítót)
  • Laalee
    #81
    az átalakító egy külső hw eszköz, mért terhelné le a procit... a slotket se terhelte le sőt hibákat sem okozott.
  • Borg
    #80
    Tök felesleges SATA-sat venni.

    Az nforce2-n a SATA vezérlő is a PCI buszra csatlakozik, ez 33Mhz-en 32bittel 133MB/s, tehát pont annyi, mint a sima IDE vezérlőknek.

    Amig a SATAnak nincs dedikált csatornája a southbridge felé, addig semmivel sem lesz gyorsabb, mint egy IDE-s winyó.

    Ráadásul ha átalakitgatod, akkor jó kis proci terhelést is kapsz, ami nagy valószinűséggel lassabb rendszert, és hibákat fog csak eredményezni.
  • ollie
    #79
    az abitnál létezik sata átalakító és asszem serillel-nek híjják, talán még adnak is az alaplaphoz.

    az snd meg sound-ot jelent
  • Borg
    #76
    Ez már régen rossz, ha úgy vásárolsz, hogy "ami az árlistában van"...

    Akkor vargáné tápot veszel a gépedbe, meg geforceFXet?:)
  • Borg
    #74
    Miért pont MSI?:)
  • Borg
    #72
    Hááát ASUS régen jó volt, tényleg minőség meg minden, de amilyen tempóban mostanában fossák ki szinte az alaplapokat, sokan állitják, hogy minőségileg nem a legjobbak már...

    ABIT viszont sokat fejlődött, és jó minőséget gyárt. Csakúgy mint az EPoX, vagy ha drágán akarsz sok extrával, akkor Chaintech.

    Tápból, attól függ milyen alaplapot veszel. Ha 12V-csatis alaplapot veszel, ami arról eteti a procit, akkor jó az enermax, azok elég erősek 12V-on.
    Ha 5V a téma, tehát nincs extra 12V csati, akkor Chieftec, Thermaltake (belül=Chieftec), FSP, esetleg Antec, ha találsz itthon. Vagy Zalman, ha nyertél a lottón:) (bár utóbbi az enermaxhoz sem árt...)
  • ollie
    #71
    Én alaplapból ASUS-t vagy Abit-et vennék (talán inkább ASUS), tépból meg Enermaxot. De azért várd meg mások véleményét is.