2520
Fenti ket lap a tema
  • Zsolt01
    #2520
    Sziasztok.

    Abit nf7-s2g
    Találtam egy írást a neten, hogy USB Boot lehetséges: ITT
    Megoldásként az szerepel, hogy:
    "A BIOS-ban átállítottam: hogy az USB-t a BIOS kezelje ne pedig az OS."

    Na ezt így Én nem találom Biosba!

    Legalábbis USB neveknél nem találtam ilyen beállítási lehetőséget!

    (Írtam itt privát aki írta ezt ott, de már több mint 1 éve nem lépett oda be, tehát nem valószínű, hogy megtudom tőle.)

    Hogy lenne ez a beállítás pontosan?

    Köszi előre is, ha valaki segíteni tudna, nagyon érdekelne ez!
  • Zsolt01
    #2519
    Ugyan olyan alaplapja van akihez vitted mint Neked és talán azért indult nála annó. De ez nagyon ritka dolog, hogy Te gépedbe telepített Xp másik gépbe is mennyen. Olyan esetről is hallottam, hogy két ugyan olyan gépbe az egyikbe telepített Xp nem ment már a másikba, pedig egyformák voltak.

    A régi gépeknél Kb.: Pentium (2) körülieknél volt olyan, hogy másik gépből HDD lévő Op. rendszer indult!
    Mostani gépeknél már nem nagyon.

    Ahogy előttem írta: Loál János | #2518
    Barátnőd gépébe be HDD és nála telepítés!

    Alap szabály: Mindig a saját gépbe telepíteni Op. rendszert (pl.: Xp)!
  • Loál János #2518
    Az nagyjából mák lehetett.
    Csináld meg nála a reinstallt, és jó lesz.
  • hunbasser
    #2517
    igen,úgy csináltam,de mondom,abból indultam ki,hogy egyszer átvittem az én vinyómat spanomhoz,és simán be tudtuk bootolni róla a windowst érted.
  • Zsolt01
    #2516
    Most, hogy olvasom írásod megint:

    "most telepítettem a vinyójára xpt az én otthoni gépemen,itthon flottul működött,nála meg bootolásnál újraindul mindig"

    Nekem ez úgy tűnik, hogy az Ö hdd-jét te gépedbe téve telepítetted Xp !?

    Így nem lehet a saját gépbe kell lennie a hdd és úgy xp telepítés !!!
  • Zsolt01
    #2515
    Szerintem nem HDD-vel van gond!

    Automatikus újra indúlást kapcsold ki.
    (Vezérlőpult/rendszer/speciális lapfül/indítás és helyreállítás mezőben katt a beállítások gombra/rendszerhiba mezőben szedd ki a pipát az automatikus újraindítás elől.)
    Vagy csak megszűnik simán az újraindulás.
    Vagy megkapod "kék halál képernyőt a hiba leírással".
    Kék halálnál hiba nevet, hiba kódot kapsz, erre keress rá Google

    Tippek:
    - Ram hiba is okozhatja, Nem raktál / cserélgettél RAM !?
    Pl.: Memteszt ellenőrzés ( Én a Memtest Boot cd-st ajánlom!)

    - Táp legyengült, teszt másikkal
    - Driver probléma lehet akár.
    - Xp telepítés gond, "eredeti" nem agyonpiszkált Xp telepítőt használtál véletlenül, gond lehet, ha igen! Ha így lenne, normális Xp telepítővel újra ... (módosított xp telepítő, lehet jó az egyik gépen, de a másikon gond)

    Na hirtelen ennyi.
  • hunbasser
    #2514
    sziasztok! remélem még valaki olvassa a topikot. barátnőmnek egy ilyen alaplapja van és most telepítettem a vinyójára xpt az én otthoni gépemen,itthon flottul működött,nála meg bootolásnál újraindul mindig. ez nem lehet azért,mert tudjátok,van a sima xp-nél ez a hülyeség,hogy bizonyos winchester kapacitás felettieket az xp nem támogatja is ki vagy be kell valami satás cuccot kapcsolni a boot setupban? valami ilyesmi rémlik,egyébként a vinyó patás,csak tudom,hogy nekem is volt valami hasonló gebasz,de nekem teljesen más gépem van és minden setupban máshogy vannak írva a dolgok. a vinyónak jónak kell lennie,ramok jók,proci jó,mindennek jónak kell lennie,egyedül a beállításokban lehet valami.
  • MiB
    #2513
    Engem is érdekelne hogy lehet sata2-es vinyóról bebootolni?
  • Zsolt01
    #2512
    És mi volt a probléma ?
  • sapi
    #2511
    kössz -a segitséget már megvan.
  • Zsolt01
    #2510
    Hogy értve, hogy nem tudod beállítani, hogy SATA HDD boot !

    Ha új HDD akkor Win telepítő be cd/dvd meghajtóba és .....
    Vagy talán itt nem látja !
    Mert ha igen akkor driver-t kell beadni pl. xp telepítés közben. Erről többet nem tudok, hála még nem volt ilyen problémám.
    Vagy SATA driver integrálva XP telepítőbe, ilyen kéne.

    Gép indításánál F2 nyomva Bios-ba szerepel a SATA HDD !
    Bios-ba lehet valamit állítani, hogy ...
    Olyat hallottam, hogy valamelyik SATA HDD-n lehet valamit állítani ...
    Amúgy csak ez a SATA HDD van rákötve és úgy próbálod !

    Itt egy kis infó még: http://prohardver.hu/tema/gigabyte_ga-965p-ds3_ds4/hsz_1-1.html
  • sapi
    #2509
    Sziasztok - abit nf7-s alapom van és nem tudom sehogy beállítani hogy satás winyórol boot-oljon Bios frissítsek? vagy valaki tudja hogy kell beállitani?
  • sapi
    #2508
    köszi
  • Zsolt01
    #2507
    | #2503

    http://rapidshare.com/files/247347838/Abit_NF7_S2G_floppy.zip.html
  • sapi
    #2506
    Helló Valaki nem tudja felrakni valahova Abit nf7-s floppy tartalmát?
  • Zsolt01
    #2505
    Szívesen. Akkor ez így megfelel, mi !
  • alexander034
    #2504
    nagyon szépen köszönöm
  • Zsolt01
    #2503
    Abit NF7 S2G floppy

    Én az Abit NF7 S2G -hez kaptam, de csak annyi van ráírva, hogy Abit Driver Disc 1/1, Version 1.00
    Gondolom ez jó a "sima" Abit Nf7-s -hez is.

    http://rapidshare.com/files/215229592/Abit_NF7_S2G_floppy.zip.html
  • Zsolt01
    #2502
    Holnap délelött meglesz !
    Feltöltöm neked a tartalmát és itt megadom.
  • alexander034
    #2501
    Hello

    Valaki feldobhatná valahova az Abit Nf7-s hez adott floppy-t

    előre is köszönöm
  • duracellmumus
    #2500
    szóval semmi különbség....:) a vga-s csipszetteket mindig is utáltam...
  • Banyapapa
    #2499
    igen,az nem annyira tuningos alaplap,és ugy tudom más a hang nf7-s-ben sound storm vagy mi is van,mig aG-ben realtec.

    Meg nf7-ben asszem aktiv a hütése a lapnak,G-nek meg passziv kis borda,plussz G-hez nem jár már az a IDE-SATA átalakitó kis dobozka
  • Zsolt01
    #2498
    Nem NF7-S(G), hanem NF7-S2(G)-m van.

    Pontosan nem tudom.
    Mint ha olyasmit hallottam volna, hogy az NF7-S2(G)-t nem lehet annyira húzni !?
  • bakvarnyu
    #2497
    Mért nem veszel már inkább valami normális gépet.Nekem is ez van de már cserélném ezerrel.
  • SzitaAti
    #2496
    Hmmm... És mi a különbség az NF7-S és az NF7-S(G) között?
  • Zsolt01
    #2495
    Csak tippelek, mert nem írtad, csak látom ilyet keresel: NF7-S.

    Nálam a Abit NF7-S2(G)-nél 1000%, hogy az újabb -5 volt nélküli Tápokkal nem megy, tapasztalat !!!

    Neked a sima NF7-S nél akkor biztos nem kell (nem kellett) a -5 volt.
  • SzitaAti
    #2494
    Sziasztok!

    Az elmúlt 1 hónapot én is táp és memóriaparákkal töltöttem, szóval hátha érdekel valakit a tapasztalatom.
    Táp: nem kell parázni ezzel a -5V-al, nekem tökéletesen ment vele egy 9éves Acorp 230W-os táp is (kiegészítő 12V-os ág nélkül), ment vele egy 400W-os FSP Green Power(3éves) meg egy vadiúj Corsair VX-450 is. Szóval véleményem szerint bármilyen új táp jó mellé, persze érdemes legalább 350W-osat venni.
    Dual: 2 napot szenvedtem a következő felállással: 1 512-es 6éves Samsung, 1 512-es 2 éves Kingston, meg egy vadiúj 1Gb-os Elpida. Csak úgy hajlandóak elindulni, ha ddr266-ra vannak állítva (illetve procituning miatt ez már ddr290). Viszont ekkor leveheted az időzítéseket (nekem 2-2-2-4 ok) és így nem lesz lassabb, mintha ddr400 lenne, de szarabb időzítéssel. (kimértem Everesttel)
    Viszont úgy néz ki tegnap meghalt szegény alaplapom. :(
    (Ha valaki tud eladó _működő_ NF7-S alaplapot, szóljon (Bp., vagy Dújv.)
  • duracellmumus
    #2493
    A duálos történet nekem 382Mhz-s fsb-ig volt stabil fölötte kaki .. Aki 400-as fsb-t szeretne az felejtse el a duálos hajszát..
  • tomato2
    #2492
    Üdv.kaptam egy nf7-s2g lapot javitásra a sata1 és a bios-ic között van 1 hengeres kristály "Y 4"ami ebböl hiányzik vki megtudá írni a tipusát. elöre is köszönöm.
  • Zsolt01
    #2491
    drivers.hu

    Ez itt a legfelső az 1.5 verziójú BIOS frissítés a legújabb az ABIT NF7-S2G -hez ?

    Letörülöm indítom, bejön 1 kis ablak ami írja, hogy milyen most és milyen lesz, katt 1 gomb gyors megcsinálja és gép újra indítás ?
    DVD író Biost frissítettem múltkor, ez volt az elsőm. Így van az Alaplapnál is ?
  • alexander034
    #2490
    Dual hatását én se vettem észre de első indításnál nekem is vinnyogott vmit de a Bios frissítés megoldotta a problémát
  • Banyapapa
    #2489
    2 db 512 samsung van benne,dualba.
    400asok,de feleslegesen,mivel szinkronban mennek a 2400+al
    Enyimét egyböl frissiteni kellet,elsö xp indulás után,nem ismerte fel a CPU-t,valami szart gagyogott rá,igy origit nem ismerem annyira
    DUALnak énse vettem észre a hatását,szal "van-de-minek"
  • alexander034
    #2488
    Ja bocs elírtam nem 580w hanem 560w neve:LC6560T-TITAN
    És aképen ott van a -5volt
  • alexander034
    #2487
    Abit NF7-s 2.0
  • alexander034
    #2486
    2×1gb Kingmax 400Mhz
    előtte 2×256Mb Samsung 400Mhz
    És semmi gondom nem volt dual modban
    Am köszönöm a segítséget
  • Zsolt01
    #2485
    Szintén

    Te milyen memóriával használod ?

    Én próbáltam annó a Dual módba 2db. gyárilag párosított Kingston 512 (400) és nem volt stabíl !
    Most 2db. 1 gigás Kingmax (400), ezeket is próbáltam Dual, de ezekkel se volt stabil, indítási gondok, kék halálok.
    Lehet az a gond, hogy még eredeti a Bios az alaplapnak !
    Azt hallottam, hogy ennél az alaplapnál nincs sok értelme a Dual módnak.

    Neked van Dual tapasztalatod ?
  • Banyapapa
    #2484
    S2G
  • Zsolt01
    #2483
    Én használok 1 ilyen kütyüt, múltkor találtam Gépboltba.



    Tápok egy gyakori hibája a megszaladás. Ilyenkor a tápegység kontroll nélkül emeli a feszültségeit egészen addig amíg valamely gépben található más alkatrész zárlata le nem égeti. Általában mire ez megtörténik, szinte minden egység károsodik. Ilyenkor nem csak a gép javítása, de az adatmentés is jelentős költségeket okozhat. A fenti jelenségre nyújthat hathatós megoldást a MAXX Számítógépvédő áramkőr!
  • Zsolt01
    #2482
    Pontosan milyen alaplapod van ?
  • Zsolt01
    #2481
    Igen használom van 1 SATA Samsung 120 8m Rendszer HDD -nek.
    Rack -be néha megy még 1 ATA Samsung 80 8m, annó volt még 1 ATA Rack 40 -es HDD -vel.
    Volt, hogy 1 SATA és 3 ATA HDD volt egyszer.

    Van 1 SATA2 500 Gigás 16m Hitachi, ez is rajta volt gond nélkül addig míg felosztottam / formáztam és ment az USB -s külső Rack -be.