49
Melexik a winyom
  • Tovi
    #49
    Az van visszavonva. Az utolsó hivatalos jelenleg a 2.03-as.
    Tömöritsd ki a driverpackot, ekkor ugye automatikusan elkezdené telepíteni, de nyomj cancelt az első alkalommal. Utána be eszközkezelőbe, és ai IDE/ATAPI vezérlők résznél a SCSI vezérlőn nyomj frissítést, majd keresd meg a kicsimagolt fájlban az ide résznél ( C:\nvidia\nforce\winxp\2.03.winxp\ ) jelöld ki a nvhdc.inf-et. Ez felrakja a jó IDE drivereket.
    Ja, és ez csak XP alatt megy, Win9x alatt a natív IDE vezérlők maradnak mindenképpen
  • chuck
    #48
    nForce_WinXP_2.41_international_WHQL.exe
    HWSW-n talaltam, gondolom errol van szo
  • chuck
    #47
    Az uj driverpack az, amit az nvidia vosszavont ? Hm, Eseteleg fel tudnad tolni valahova, vagy mailben is johet.
    Koszonom
  • Evil
    #46
    Szabványos 2csatornás vezérlőt frissíteni kell az új Drivrpack IDE driver MCP2 Ide controllerre. Ennyi. És hol todod megnézni, minden rendben van-e?:
    Start menü->Sajátgép->jobbklikk->Kezelés->Eseménynapló->Rendszer Ha itt nem találsz piros jeleket, akkor minden OK

  • chuck
    #45
    Pls valaki irja akkor meg, mi a megoldas.
    Koszi
  • Tovi
    #44
    Van persze, csak igen sokan nem ismerik.
  • Evil
    #43
    hat erre van megoldas.
  • Tovi
    #42
    Ha valakinek Nforce2-es chipsetje van, akkor az alaplapi chipsetdriver telepítése után tipikusan SCSI tipusunak látszik az eszközkezelőben, és sem hőmérséklet, sem smart információ nem olvasható ki. Sőt indulásnál is lessabb az XP betöltődése, mivel resetelni próbálja a SCSI eszközöket.
  • Chief
    #41
    Hát persze! A winyó még hidegebb mint a külső hőmérséklet!
  • zoli..
    #40
    Hát én is lemértem ezzel a programocskával:
    Maxtor 80gb 7200rpm: 27 C fok
  • Borg
    #38
    Akkor speedfan fel, ott válogathatsz.
  • [HUN]PAStheLoD
    #37
    nekem van 1 8o as maxtor 5400 es meg egy 10 es quantum lct 10 es :))
  • Laalee
    #36
    2 vinyo van bent azt irja hogy 1 darabot talalt aminek tudja a hofokat, szoval szerintem lekezelne tobbet is.
  • Borg
    #35
    Asszem ha egynél több hdd van akkor megkeveredik.
    Mondom, ez egyszerű mint a faék, de éppen ezért nagyon effektiv kis util:)
    Nekem csak egy 80as seagate van bent, annak rendesen kiirja a hőmérsékletét.
  • chuck
    #34
    Rendszerben erdekes modon scsi winyonak latja, lehet ezert nem mukodik ?
    Szerintem valami bios beallitas lesz a hiba okozoja .
  • Dodi
    #33
    Maxtor 40GB,7200,2MB: 44°C. szobahőm: 29°C.
  • [HUN]PAStheLoD
    #32
    aszondja nincs hárdwer ami nek a fokát megmondhassa :'(
  • B@dsector
    #31
    Nekem a 120GB Seagate B-V 8MB cache 7200RPM egy
    Enermax mobilrackben ami elégé lehüti 45C mért.
  • Munch
    #30
    Nekem se müxik... 20 gigás WD. Süt rendesen.. :D
  • CybearBoy
    #29
    Hm, nekem van egy vadi új 120 gigás WD, meg egy pá hónapos, 60-as Maxtor winyóm, de egyiket se látja... :(
  • Borg
    #28
    Ime:
    http://cwx.frontember.hu

    Itt megtalálod a checkhddtemp-et.
    50kb-os és hót egyszerű, rákattintasz, és kiirja hány fokos a winyó.
  • [HUN]PAStheLoD
    #27
    nekem is van egy kis bajom a melegedéssel de nem tudom hogy oldjam meg egyáltalán a monitoringot?
  • B@ldrick
    #26
    Az se rossz. Én meg kettő smart-os DiamondMax Plus 9 80GB 7200rpm 2Mb (6Y080L0) látok a speedfan-nal, holott csak egy ilyen típusú van Abit KR7A HighPoint Raid-en, és mindegyikre ugyanazokat a dolgokat írja.

    Egyébként a hőfoka 46-50C semmi hűtés. Olyanokat produkál, hogy sokáig megy a gép majd újraindításkor nem tudok bootolni a másik 40GB-osról mert ezt Maxtor CALYPSO néven "ismeri" fel és nem Maxtor 6Y080LO-t ír. Ilyenkor várni kell gondolom míg kicsit hűl és utánna tudok bootolni. 6 hónapos kattog is bekapcskor, de ezen dolgait leszámítva még szuperál.
  • chuck
    #25
    Jo neked :))
    Nalam meg a winyot sem ismeri fel.
  • barret
    #24
    ez érdekes!abit nf-7 es alaplapom van,és 60 gb-os barracudám.tökéletesen méri a hőfokát!
  • Pheel
    #23
    Jaaaa! NForce2 meg SATA :) Na akkor nem kell csodálkozni :) Valószínűleg még túl újak az ilyen lapok és nincs támogatva rendesen.
  • chuck
    #22
    Aham. Szoval ezen a lapon mar a silicon image sata vezerloje van, de a winyo egy normal ata csatira van dugva. LEhet nforce 2 chipset kavar be. Lenyeg, hogy semmilyen smart progi nem latja a winyomat abbol a harombol, amivel eddig probaltam :)).
    1. Activesmart
    2. Speedfan
    3. Cpucool
  • Pheel
    #21
    Ha az alaplapod RAID-es, akkor mivel Abit-ról van szó, nagy az esélye, hogy egy HPT-3XX-es vezérlőchip végzi a két extra IDE csatorna kiszolgálását. A HPT chip-eket a HighPoint nevű cég gyártja, ahogy tudom. Na ha ezen van a vinyó, akkor nem működik a lekérdezés.
  • chuck
    #20
    Normal ata csatira van dugva, ugy gondolom, bar a Highpoint vezerlo pontos fogalmat sajnos nem ismerem.
    Lennel szives tajekoztatni ?
  • Pheel
    #19
    Csak úgy véletlenül nem egy HighPoint vezérlőre van dugva az a vinyó? :) Mert nálam pl ott van és nem is látszik.
  • chuck
    #18
    Letoltottem speedfant, de nem tud mit kezdeni a winyommal, nem latja. SG Barracuda 80-as, kt7 alaplapban latta a masik progi is, de abit nf7-s ben kurvara nem latja.
    Doksi szerint pedig supported
  • Laalee
    #17
    ha tul meleg a vinyo ugyis lekapcsol a vedo elektonika :D
  • barret
    #16
    én speedfant használom már régóta.
  • barret
    #15
    sg barracuda 60 gb 37 fokos.egy darab p2 processzor hűtő van alatta.persze nem a helyén van,hanem a gép alljában.vörösréz kengyelben,hűtőfelület gyanánt.nem melegszik...
  • chuck
    #14
    Monmdjatok jo smart progit, pls
    En activesmartot hasznalok, de sw,es nemsokara lejar. hosszabitasi lehetosegeket mar probaltam :).
    nalam 120-as maxtor 27 de tapveti fujja ra a levegot.
  • Borg
    #13
    Minden modern winyóban van hőmérő, amit bármilyen SMART progival leolvashatsz.
  • dikki*yysw
    #12




  • Pheel
    #11
    Nekem van egy Maxtor DiamondMax 120 GB 7200 RPM 2 MB. Alulról fújja egy kioperált tápventi. Azért az, mert kisebb a fordulatszáma és mégis sok levegőt szállít. A 40 GB 5400 RPM-es vinyóm melegebb, bár azon nincs is hűtés :)
  • Penya
    #10
    Mivel mered a homersekletet, Abba van beepitett homero?
  • Borg
    #9
    Nekem a B4 80gigásom 35 és 42 fok között megy.
    Csináltam rá most a nagy melegekhez egy kisérleti hűtőbordát, ezzel 37 a max...