51
Most pingeljünk a BIX.hu-ra, az csak nem minősül reklámnak :)
  • shabba
    #51
    Otthonról, Rubicom 3 Mbps-es net

    Statistics for www.bix.hu:
    Packets: sent=1000, rcvd=1000, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.993174 sec
    RTTs of replies in ms: min/avg/max: 2.293 / 3.171 / 5.709

    Kár hogy év eleje óta mástól veszi gerinckapcsolódást a szolgáltató, a új szolgáltató routolással és késleltetése meg rosszabb mint régi volt. A korábbi gerinccel fénykorában így teljesített:

    Statistics for www.bix.hu:
    Packets: sent=100, rcvd=100, error=0, lost=0 (0% loss) in 9.901270 sec
    RTTs of replies in ms: min/avg/max: 1.166 / 1.373 / 1.816
  • RoD
    #50
    Koliháló 34 MBit/s :D

    bix.hu [193.239.149.1] pingelése 32 bájt méretű adatokkal:

    Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=10 ms TTL=59
    Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=8 ms TTL=59
    Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=11 ms TTL=59
    Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=16 ms TTL=59

    193.239.149.1 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 4, fogadott = 4, elveszett = 0 (0% veszteség),
    Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 8ms, maximum = 16ms, átlag = 11ms
  • degenerator
    #49
    kábel 7ms
  • dieselG
    #48
    modemes fossal 155ms.
  • barret
    #47
    Kábelmodem átlag 7 ms.
  • [Jakuza]
    #46
    Ez aztan a topic. LOL
  • ÁjjLe BoBBi
    #45
    háááááá
  • degenerator
    #44
    hööööööö
  • Dikkma
    #43
    Modemmel: 90-95 ms.
  • Borg
    #42
    "Most komolyan nem tudok mit válaszolni a 38-as üzenetre. " Ezen miért is nem csodálkozok?

    "Te is látod, hogy nem értelmetlen a topik." És mi is az értelme?

    "Ha neked nem tetszik, bezárhatod, de látszik, hogy milyen moderátorok vannak az SG-n." Már megint megmondtad a semmit jól, csak akkor nem értem minek fárasztod magad ezzel. Semmi köze nincs a témának ehhez, csak már nem tudsz mit belemagyarázni.
  • Taranov
    #41
    ez magánügy.
    Most komolyan nem tudok mit válaszolni a 38-as üzenetre.
    Te is látod, hogy nem értelmetlen a topik.
    Azt egy szóval sem mondtam, hogy ez az eredmény hujj, de pontos lenne.
    Ha neked nem tetszik, bezárhatod, de látszik, hogy milyen moderátorok vannak az SG-n.
  • Borg
    #40
    Furcsán állsz hozzá a kérdéshez hallod...
  • Taranov
    #39
    Lol. Nevetséges vagy.
  • Borg
    #38
    Ne ezzel gyere folyton, hogy zárjam be a topikot, mert megteszem neked.

    Sokkal inkább vedd a fáradtságot, és olvasd el mit irtam. Aztán majd megérted, talán most már te is, hogy ebből igy nem lesz semmi.
  • Taranov
    #37
    Most, minden alkalmazást bezárva 16 ms-es átlagot kaptam a www.bix.hu-ra.
    Nem tehetek róla.
    Így volt.
    Ezt most mértem.
  • Xboxman
    #36
    Biztos én vagyok hülye ,de nem értem ezt az 5 12ms dolgot.Fejtsd ki egy kicsit jobban:)Egyébként meg olyan kicsi a saját szakasz Bix-ig ,hogy SZVSZ nem lehetséges az általad felvázolt különbség...
  • Taranov
    #35
    ÁÁÁÁÁ,
    kurva nagyot tévedsz.
    Nekem 12 ms volt az átlagom bix-re, axelero ADSL-lel meg 5.
    Azért ez nem mérési pontatlanság.
  • Xboxman
    #34
    Hát annak meg főleg semmi értelme.Bix-re hajszálra pontosan ugyanannyit tudnak 1-2ms eltéréssel(ami nyugodtan betudható mérési pontatlanságnak is).Az meg már rég rossz ha valaki ennyi különbségért választja eggyiket vagy másikat...
    A két szolgáltató közötti összehasonlításnak külföldre lenne értelme ,de olyan topic már van(ha nem is az Sg-n).
  • olinka
    #33
    Ha tényleg ilyen mérést akartok csinálni, akkor de domain nevekre mérjetek, hanem ip címekre.
    Valamint azt tudom még javasolni, hogy használjátok a trace funkciót a bix weboldalon:
    http://www.bix.hu/index.php3?lang=en&page=lg
    hogy megtudjátok, hogy "mi a szűk keresztmetszet"

  • Taranov
    #32
    Ez a topik azért használható lenne pl. a GTS és az Interware ADSL-jének összehasonlítására, mert ez örök kérdés. Interware vagy GTS?
  • Taranov
    #31
    Igen, azt oda "szoktuk" írni.
    Természetesen az ISP-t oda kell írni.
  • Taranov
    #30
    Akkor most idézek egy előző üzenetemből.

    "Így már józan paraszti ésszel kikövetkeztethető, hogy nem annyira értelmetlen a dolog."

    Borg: Egyszer mondom el, és utoljára, ha nem tetszik, zárd be ismét a topikot, és majd meg is köszönöm:

    Nem várunk "atombiztos" értékeket, de információszerzésre nagyon megfelelnek ezek az értékek.
  • olinka
    #29
    Hi!
    Bix.hu-t pingeltem és ez lett az eredmény:

    bix.hu [194.38.118.50] pingelése 32 bájt méretű adatokkal:

    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő=1 ms TTL=61
    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő<10 ezredmp. TTL=61
    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő=1 ms TTL=61
    Válasz 194.38.118.50: bájt=32 idő<10 ezredmp. TTL=61

    194.38.118.50 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 4, fogadott = 4, elveszett = 0 (0% veszteség),
    Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 0ms, maximum = 1ms, átlag = 0ms


    Lehet versenyezni. Mit mondanak ezek az adatok? Hát szart se, mert pl nekem szinte bármikor ilyen a pingem, mivel a hungarnet hálózatán csücsülök, és köztem meg a bix egyik szervere között csak 1 gép van.
    Akkor volna értelme, ha odaírnád, hogy melyik ISP-től és mikor készítetted a mérést, hogy esetleg tudni lehessen hogy ha mondjuk az X-nél fizetek elő, akkor kb (és ez itt kurvára kb) milyen gyors és lehet e onnan játszani.
  • Borg
    #28
    Pedig felettébb találó xboxman hasonlata, mert pontosan a hány kiló vagy, meg milyen állólámpád van, meg hasonló topicok közé tartozik.

    Összehasonlitható eredményei akkor lennének, ha mindenki ugyanonnan, ugyanakkor, ugyanolyan terhelés mellett ugyanazt a célállomást, ugyanolyan route-al pingelné.

    Ilyen meg nincsen, akármit is magyarázol bele.
  • Taranov
    #27
    Kicsit rossz a példa.
    Az internet nem ugyanaz, mint a valóság.
    Pl.: Ha a pingek című topik a "szar", akkor az nem ugyanaz, mint ha a környékeden a járdán van a szar.
    Ebbe a szarba nem muszáj belépned.
  • Taranov
    #26
    Igen, mikor mondták a másik topikban, hogy a bix.hu-ra legyen, akkor azt írtam be.
    Így már józan paraszti ésszel kikövetkeztethető, hogy nem annyira értelmetlen a dolog.
  • Xboxman
    #25
    durva példával élve nincs közöm addig amíg a kutáydat a kertedbe szaratod,de amint telefossa a járdát már ezért szolhatok nem?!
  • shabba
    #24
    A ping verseny tényleg marhaság mert úgyis annak a legkevesebb aki topológiailag a legközelebb van a célhoz. Ha pl. azt mondanám itt nálunk a ltp.-en lévő router legyen a cél akkor tuti én győznék, de nem is lenne értelme a tesztnek hisz ez a router max nekem fontos célállomás.

    A BIX szerintem már más tészta, hisz a magyar adatforgalom ide centralizálódik, épp ezért jó viszonyítási pont. A magyar tartalomszolgáltatók célszerverei BIX közelében találhatók, ha külföldi tartalom felé indul a netező, akkor is BIX felé tartanak először az adatok. Az hogy verseny még ide is érdektelen dolog, de a pingeljünk a bix.hu-ra mint az alcím is mutatja már szolgálhat gyakorlati információt. Igazán akkor informatív a dolog ha az indulási pontot is megadja aki pingel.

    Nálam ez a kiindulási pont Bp. III. Pók utca ltp.
  • Taranov
    #23
    Nincs közöd hozzá, hogy faszság-e.
    Nem muszáj ide írni.
  • Xboxman
    #22
    Csak azt ne mond ,hogy a pingvereseny nem volt oltári nagy faxság,mert az volt?!
    Szerintem lehetne nyitni ebben témába értelmes topicot is,rendes címmel/alcímmel(Taranov 3x-ra csak sikerűl:)
    Így ebben a formában inkább kéne az Általánosba mennie a "Ki hány kiló?" topic mellé.

  • Taranov
    #21
    Akkor olvasd el a #17-es üzenetet.
    Egyébként meg akkor bezárod a topikot?
  • Taranov
    #20
    Szerintem mindent jól mondott, de ha te magadnak akarod az utolsó szót, és meg akarod "nyerni" a vitát, akkor hajrá.
  • Borg
    #19
    Ha a pingek reprodukálható benchmark értékek lennének, akkor ezzel jellemeznék magukat az ISPk is.
    De nem azok.
    Mivel területtől, és a hálózat terheltségétől, meg sok egyéb dologtól is függ a PILLANATNYI ping, ezért SOSEM fogsz másokéval összehasonlitható értékeket kapni.

    Ezért értelmetlen EZ a topic, és az előző is, amiben nem mellesleg többen is elmondták már ugyanezt.
  • Borg
    #18
    Remélem legalább te érted amit mondtál, mert összefüggés nem sok van benne
  • shabba
    #17
    Szeretem amikor bizonygatod hogy te itt op vagy és bármit megtehetsz.

    Mondd meg nekem de őszintén hány topic van az SG-n ami arról szól kinek milyen a sebessége szélessávon ide meg oda? Érdekes azt a sok száz topicot miért nem zártad be azonnal arra hivatkozva hogy ez értelmetlen hisz nem mindegy hol él területileg az ügyfél, hol a célállomás, milyen a köztük lévő hálózat felépítése, terheltsége, időben mikor történt a teszt. Kösz szépen de ezt én is tudom hogy ezek a tényezők a késleltetésre is ugyanúgy jellemzők.

    Na most akkor ha ezt nem lehet a többit miért? Vagy csak Taranov személyével van bajod és tök mindegy van e rajta sapka vagy sem, de neked van igazad? Az a siralmas hogy SG-n nincs konrollja az Op-okra, mert ha lenne te már rég nem lennél az. Hiányzik belőled egy fontos tulajdonság ami ehhez szükséges ez pedig a pártatlanság.
  • Borg
    #16
    Még mindig nem érted úgy látom.
    Olvasd el mit irtak a másik topicban is már erről.
  • shabba
    #15
    Csináltam a hrping-gel 32byteos csomagmértettel is tesztet.

    Statistics for www.bix.hu:
    Packets: sent=1000, rcvd=999, error=0, lost=1 (0% loss) in 10.304625 sec
    RTTs of replies in ms: min/avg/max: 4.339 / 7.795 / 19.015

    Nem igazán játszok, ezért megkérdem átlag mekkora méretű csomagokat küldözgetnek a játékok és kb milyen küldési gyakoriság az átlagos. Én most úgy állítottam be hogy 10ms-enként küldjön el egy csomagot.
  • shabba
    #12
    Hogy legyen egy hagyományos ping is de itt csak 100-et volt kedvem kivárni:

    194.38.118.50 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 100, fogadott = 100, elveszett = 0 (0% veszteség),
    Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 4ms, maximum = 17ms, átlag = 7ms
  • shabba
    #11
    Statistics for www.bix.hu:
    Packets: sent=1000, rcvd=998, error=0, lost=2 (0% loss) in 10.301248 sec
    RTTs of replies in ms: min/avg/max: 4.344 / 8.922 / 26.267
  • Taranov
    #10
    Nem értelmetlen.
    És egyébként ugyanonnan nem lehet, mivel mindenki máshol lakik.
    Amúgy meg természetesnek vettem, hogy akkor pingel az ember, amikor nem terheli a kapcsolatot.

    És a másik: Zavar téged a topik???