264
Mit, hogyan, mennyiért, hol?
  • Desiderata #264
    Olcsó laptopot hoz a Sulinet utódja
  • wildbiker
    #263
    Hogy-hogy visszadobhatják?
  • Punker
    #262
    simán visszadobhatják, bár nem valószínű
  • wildbiker
    #261
    Hali. Az lenne a kérdésem, hogy számít-e hogy windows van linux helyett a gépen ha kijönnek garis ügyben a cégtől. mert van egy kis gond a géppel és helyszíni garancia van rá, csak a linuxot lecseréltem windowsra.
  • M@TriX
    #260
    és ha mondjuk megsül a procid 2 év múlva 1 év gar volt, akkor még 1 évig meg kell őrizni? ;)
  • Butthead
    #259
    Szerinted bárki is ellenőrzi majd, hogy mit csináltál a sulinetes termékeddel mondjuk 2 héttel a vásárlás után? Vajon van-e az ilyen ellenőrzésekre kapacitás? Ki csinálná? A köztisztviselői kar csökkentése miatt leszűkült APEH-ellenőri gárda? Ugyanmár...
  • Akuma
    #258
    de ezt hülyeségnek tartanám, elvileg a sulinet adókedvezmény, az mint lehetőségnek kellene szerepelnie, nem pedig egy kötelező valaminek, neme?
  • M@TriX
    #257
    nekem 3 év rémlik, amúgy ha jól tudom úgy szól a fáma, hogy a Sulinet keretein belül vásárolt cuccokat nem lehet eladni 3 évig. visszaigénylés meg nem tétele szerintem nem kizáró tényező, de majd valaki szaki pontosabban válaszol.
  • Akuma
    #256
    kicsit előszedem a topicot, lenne egy kérdésem... :
    ha sulinetes alkatrészt vásároltam, és ha nem éltem az adókedvezménnyel (azaz nem igényeltem vissza belőle semmit), akkor eladhatom az alkatrészt? egy gyors biztos válasz jól jönne! köszi előre is!
    (ha jól rémlik, akkor ugyebár 5 évig megtartandó a sulinet keretein belül vásárolt eszköz)
  • M@TriX
    #255
    jah én is most hallottam NOV 7ig tart az alkesz sulinet ;)
  • ZsirosKenyer
    #254
    ahogy nézem nem minimálbéren vagyok, de kevés az SZJA-m, és sok az adókedvezményem. tehát kb 20-30 eFt-ot tudnék visszaigényelni, többet nem.

    azért kösz mindenkinek a helpet!
  • Punker
    #253
    valszeg minimálbéren vagy és így nem tudod igénybe venni a sulinetet mivel nincs befizetett SZJA-d
  • ZsirosKenyer
    #252
    honnan tudnám? A bejelentett munkahelyemre lényegében csak a TB-m meg a nyugdíjam miatt járok be, nem abból tartom fent magam hanem más munkákból. Ebből következik hogy szarok rá, és sosem ástam bele magamat mélyen az ilyen jellegű dolgokba.
  • Punker
    #251
    ember nem igaz hogy nem tudod mennyi a fizud, bruttó egy millió 300 ezer-ig SZJA mentes vagy (plusz/minusz 100 ezer, én is tévedhetek:)
  • ZsirosKenyer
    #250
    #248 , #247
    ezeket eddig is értettem, mindössze nem tudom megállapítani a rohadt fizu-papíromról hogy eddig mennyi SZJA-t fizettem be.

    Van ott egy ilyen hogy "Levonások". Ott van levonva a magánnyugdíj jár. stb., legalul pedig: "Jöv. adó előleg". Ez lehet az SZJA-m? ebben a hónapban csak 2342 Ft lett levonva, magyarul akárhogy számolom egy évre az nem több 30 ropinál, nekem viszont 50 kéne. Hol a francba lehet megnézni hogy eddig mennyit SZJA-t fizettem be? a fizu-papíron pl. hol? A rohadt sulinet info-vonalon mindig foglalt, azért vagyok kénytelen itt parázni.

    Amúgy jó hír hogy meghosszabbították Nov.7-ig a szigorítást, szal addig még lehet alkatrészeket is venni.
  • M@TriX
    #249
    pontosan, én is csak a nővéremét tudtam "kihasználni" ;)

    vettem egy Logitech X-230-at, bazz, 12 rugó azaz 6 da valami olyat szól, hogy beszarás ;)
    rádugtam kíváncsiságból a TVre de azóta sem tudtam elvinni onnan, rácuppant a család ;)
  • Punker
    #248
    ha minimálbéren vagy akkor nincs SZJA-d.....
  • Butthead
    #247
    Nem a termékek 50 %-a, hanem a termékek árának az 50 %-a igényelhető vissza. :) 60.000-et akkor tudsz visszaigényelni, ha 120.000-ért vásárolsz, és persze, ha volt is annyi adód, hogy van miből visszaigényelni. Nekem ilyen gondom nincs, havonta 67.000 szja-t vonnak tőlem...
    Ha 100.000-ért vásárolsz, akkor 50.000-et igényelhetsz vissza, ha 150.000-ért, akkor is max 60-at, ahogy írtad is.
  • lacibacsi
    #246
    A MINIMÁLBÉR GYAKORLATILAG ADÓMENTES!!!!!!!!
  • ZsirosKenyer
    #245
    hát pontosabban már holnap mindenképpen meg kéne rendelnem.

    Haldoklik a Sulinet

    francba..csak most jutott eszembe hogy vegyek egy TFT monitort. Az AlbaComp-tól fogom majd megrendelni neten, úgy látom van még raktáron.

    Ha már itt tartunk, meg kellene majd néznem a fizupapíromat, mert parázok hogy én minimálbérre vagyok bejelentve :(

    Amúgy ugye a termékek 50%-a visszaigényelhető, de max 60 ropi. Én 100 ért szeretnék venni most egy monitort, amiből 50-et visszaigényelnék. Minden esetben jár a 60 ezer? Azt tudom hogy az SZJA-dtól is függ, de szerintem az mindenkinek megvan egy évben 60 nem?? sürgős lenne plz válaszoljatok
  • Butthead
    #244
    5 nap? Ha a szombatot is beleszámoljuk, akkor a maival együtt van 4 napod, hétfő ugyanis munkaszüneti nap. Időben kapcsolsz... Ilyenkor már kb. egyféle termékből választhatsz, a helyi teszkóban pl. 2 napja már csak egyféle LCD monitor volt. Vagy megveszed, vagy nem. Unokatesómék a Cora-ban vettek Xeroxot kb. 2 hete, de nem lehetett kipróbálni, ahogy az ósanban se. Zsákbamacskát pedig nem vennék. Mindegy, én a winyón kívül már videokártyát is beszereztem, mást meg mostanában nem akarok lecserélni.
  • Frank99
    #243
    sajnos egyre inkább fogy az alkatrész, a számtech-cégek nem mernek igazán bespájzolni, akinek én könyvelek, olyan sulinetes árukat vett, amit később is el tud adni...
  • Frank99
    #242
    az EVA kivált minden adót, a sulinet kedvezmény CSAK bérjellegű illetve azzal azonosan adózó jövedelmekkel igényelhető vissza.

    minimálbérrel pl. ne is próbáld, mert annak nincs adója....
  • ZsirosKenyer
    #241
    én LCD monitort akarok venni, nem tudtok jó (lehetőleg online) boltokat? én még kutakodok, de pl az ebolt.hu-n van pontosan 4 db alkatrész amit lehet venni sulinet akcióval. Tavaly mintha azért nagyobb lett volna a választék.. látszik hogy a végét járja már a program.
    na nembaj még van 5 napom hogy kihasználjam.
  • ZsirosKenyer
    #240
    "ennek a felét még az állam fizeti"

    pontosabban visszakapod, ami neked járna..
  • Butthead
    #239
    Tegnap hallottam, hogy novembertől már csak komplett konfigokat lehet venni sulinetre, szóval okt. végéig mindenki szerezze be a szükséges alkatrészeket. Én most vettem egy 320 gigás winyót, ennek a felét még az állam fizeti.
  • Punkerwork
    #238
    Sulinet Expressz: végállomás?
  • Punkerwork
    #237
    50% max 60 ezer, ha van annyi befizetett SZJA-d.
  • grebber
    #236
    Már semmi felhivtam őket minden suinetes termék esetén 50%-át fizetik ki 1 évben max 60 ezer lehet.

    Akkor fasza 36 ezerért van egy TFT-m :D
  • grebber
    #235
    Nézzétek el nekem nem akarok áttlvasni sok oldalt.
    Ha veszek valamit sulinettel mennyi lóvét kapok vissza??
  • DJviolin
    #234
    SEX-et mindenkinek! :-))
  • Kandurex
    #233
    THX!
  • Punker
    #232
    itt?
  • Kandurex
    #231
    Ez az oldala , ahol nulla információ található. Bravo.
  • Punker
    #230
    na ezt most passzolom, nézd meg sulinet oldalon, a lényeg hogy legyen annyi befizetett SZJA.
  • Kandurex
    #229
    EVA van, azzal műxik?
  • Punker
    #228
    szülők stb? valakinek csak van SZJA-ja akiben megbízol.
  • Kandurex
    #227
    faxa :/
  • Punker
    #226
    a befizetett adódból igényelheted vissza, tehát ha nincs befizetett adód akkor nem tudod kihasználni.
  • Kandurex
    #225
    Őőő, valami nem tiszta, tehát, ha tanuló vagyok az egyetemen, akkor visszaigényelhetek az év végén a termék 50% (max 60k) -t, de ha egyszer tanulok nappalin, hogy a rákba dolgozzak, hogy le tudjam írni? Vagy, hogy müködik? Help!?