39
  • CAD
    #39
    Ok akkor probalj mar meg gecko bongeszobe egy kepet a w3c css ajanalsa alapjan fix-e tenni... ha jol tudom background-attachment: fixed; es meg szamtalan ilyen kis finomsag rejtozik az elobbiekben.

    TH en pl dw-vel gyartom a html kod nagyreszet, ha az jo ott es ie-ben is, akkor elvileg ugyebar jonak kene lenni ns alatt (mert dw w3c szerinti kodot ir)... ha nem, hat ezer bocsanat, hasznalj ertelmes bongeszot.

    Geckonak "csak" excellent a tamogatasa, ie-nek css1-re "more than 99%". css2rol nem tudok hasonlo statisztikat.
  • galocza
    #33
    én csak 1xű felhasználó vagyok. amióta a moz multitabbed, ie+crazy browser csak azért van, hogy az ie-java inkompatibiltásból eredően mozzal meg nem jeleníthető oldalakat is megnézhessem (1ébként marha kevés van - és szvsz az az oldal fejlesztőinek bűne).
    megjegyzem, szerkesztői oldalról lehet hogy szimpatikusabb az ie, de az én (felhasználói) szemszögömből tuti nem...
  • CAD
    #32
    Jo :) - en asszem mindent elmondtam amit akartam.
  • CAD
    #30
    1.x ha igy jobban tetszik, csak hogy ne legyen mibe belekotnod.
  • CAD
    #28
    Az uj 1.0 mozilla valoban eleg jo mar, nem tagadtam soha, kb egy szinten lehet az 5.0 vagy 5.5 ie-vel.

    En elsosrban grafika, html-be "szetvagas" reszet keszitem, tehat nekem ott voltak gondok: pl egy hatalmas problema ami halalos tud lenni: mozilla es az ie-nel pl a kozepre helyezes mast jelent (pl 1 pixelel egyik arebb, van!)... vagy hogy ha van egy 500 pixel szeles tabla, es azt teljesen kitoltod kepekkel (szelessegbe), tovabba meg css-bol rahuzol egy 1 pixeles keretet mindket oldlara, akkor mozilla pl szetbassza, mert az 500 pixelen belul szeretne a keretet beletenni, es nem enged kompromisszumot... az ie meg pl ha latja, hogy tullog, akkor az 500 pixelen kivulre helyezi.

    Ezek odafigyelessel, bar a folso azzal se nagyon kivedheto, melyik a hibas nemtudni, melyik a jobb... hat ie, es lehet nem azert mert gyorsabb, mert konyebb mert akarmi, de mivel szinte mindenki ala fejleszt, optimalizal, innentol kezdve azzal biztosan rendben lesz minden, ettol meg nem kell azt hasznalni (csak) - csak senkinek nem kell hirdetni az iget etc.
  • CAD
    #24
    Igen kiprobaltam mar nehanyat, sajnos fejlesztettem is mar egy-ket ala...
  • galocza
    #23
    próbáltál már te mást? mert aki mást még nem látott, csak annak autó a kispolák...
  • CAD
    #22
    Ja rendben, akkor elnezest kerek, felreertettem.
  • CAD
    #21
    Mivel minden realitv, es ha az ie szerinted polszki, akkor viszont az a beszt, a tobbit autonak sem neveznenk, mert mondjuk nincs kereke, vagy ha van negyszogletu...
  • Cat #18
    tehát szerinted az aol továbbfejleszti a netscapet, és nem az explorert fogja használni?
  • galocza
    #16
    ha neked az ie a mercedes, gondolom kispolszkid van.
  • CAD
    #15
    TH ez a moszkvics mercedes dolog, gondolom mozilla, ie parhuzamban gondoltad... ha nem, akkor itt igen merdek tevedes van, fejlesztoi es felhasznaloi oldalrol is.
  • galocza
    #12
    én csak ránéztem pajtáskánál konquerorra. amit láttam, tetszett.
  • Palleon_munka
    #9
    Linux alatt Konquerort használom. Az Windows-os Operában már kijavították azt az óriási bugot, ami lefagyasztotta a gépeket?
  • SoDI---
    #7
    az IE képbe sem jöhet, amióta ennyi popup/popunder van.

    Van egy csomó plugin, amivel IE alatt is korlátozhatod a felbukkanó ablakokat.
  • galocza
    #4
    a netscape meg amúgyis túlhaladott volt. van aki a mozilla-alapú böngészők közül azt használja? szóval egy nagy név elsüllyedt, ennyi csupán. nagy változást nem hiszem, hogy jelent...
  • galocza
    #3
    én "windowsos" vagyok, mégis mozillát használok. a 2 nem zárja ki egymást 8). de megézegettem a k-meleont, most már egész használhatónak tűnik az is. mivel emilklienst nem használok, lehet, hogy áttérek... ie valóban ausgeschlossen.