31
Segitség!
  • KisLogen
    #31
    Píísz All! Nem tudna vki segíteni? mert kéne nekem egy Athlon XP 2600+ -os proci ha vkinek van vagy vki tudna ilyet szerezni az légyszi szóljon! email: [email protected] thenksz ;)
  • grimm13
    #30
    Hello mindenki !!Szeretnék venni egy új procit de kéne egy kis help azzal kapcsolatba hogy mit kell figyelembe venni proci vásárlás előtt és ezeket honnan lehet megtudni?Előre is thx
  • kissadamvikt
    #29
    hali!

    az AMD Socket A és az AMD Socket 462 az ugyanaz?
  • tmisi
    #28
    Menjél is, sztem is ne húzd széjjel a cerkát, még 4ghz-esen is lenyomja a 3 gigás P4. Ráadásul utóbbi is jól húzható (jó hűtővel). Ha S478-as CPU-ra vadászol, akkor siess, mert én év elején vettem és már akkor is ritka volt. Lehet hogy rendeltetni kell a boltnak belőle, mint nekem.
  • Myrddraal
    #27
    Köszönöm a válaszokat! Akkor asszem megyek vásárolni majd
  • Hedgehunter #26
    Cerkat ne vegyel megint, plusz egy jo huto es huzhatod 3.6-3.8 ghzig....Akkor aztan sokkal gyorsabb lesz mint a 2.5 cerka...
  • rvn
    #25
    egy 2.5 ös cerkánál sokkal jobban
  • Myrddraal
    #24
    Hali!

    Van egy Intel Celeron 2,5-ös procim és tervezem, hogy veszek egy újat! Kinéztem egy Intel P4-es 3Ghz-es procit 17-ért, ami még jó az alaplapomba. Mennyivel fog jobban teljesíteni a gépem, pl BF2, DoD:S közben? Előre is köszi a választ!
  • zvaragabor
    #23
    Ahha. Ezt akartam tudni, köszi!
  • ZÓÓÓcsi
    #22
    Én azt mondom, hogy egy 2.0 Ghz-es P4-el talán felér!
  • zvaragabor
    #21
    Hali! Egy Intel Celeron 2,66 GHz hány gigaherces Intel Pentiumnak felel meg kb?
  • ZÓÓÓcsi
    #20
    Sziasztok!Lenne egy problémám a procimmal: valami túláram következtében a proci órajele 133-rol(ami at alapórajele) 100 Mhz-re esett vissza.Továbbá a Bios is már 100 Mhz-en ismeri fel defaulton.A poén az, hogy ha visszahúzom 133-ra akkor húzza az egész rendszert mert a memória és a via V-link maradt ugyanúgy.Valamit az alaplapon kéne átállítani mert a Biosban már nem tudok többet bűvészkedni?Ha valaki tudna segíteni kérem írjon!Procim: AMD Athlon XP 2200, alaplap: MSI KT400 Ultra.
  • pilsner
    #19

    asszem van egy kis problémám...
    hétvégén vetten egy új gépet AMD Sempron 64bites 2600+ os procival,és baszakszik.újraindul,minden egyes felfutáskor újra be kell állítani a felbontást meg a képernyőfrissítést,el akarja távolítani a vinyót....
    szóval helyett
    egy ismerősöm szerint winfos 64bites kéne alá,le is húztam,kiírtam imageból,de nem bootolható
    aki tud valamit erről helpplz!!!
    köszi!!!
  • biomage
    #18
    kössz a segitséget letesztelem a prime95tel
    üdv
  • Narancs
    #17
    ?
  • biomage
    #16
    a superpi számokat generál ki a prime stabilitás teszt gyorsabb nincs
  • Narancs
    #15
    SuperPI vagy Prime95
  • biomage
    #14
    én olyan tesztre értetem ami az egész proceszor tranzitorjait teszteli és (nem benchmart)olyan mint a mem86+ a ramokat
  • Narancs
    #13
    hmm? mit?
    A CPU tranyókból épül fel. Ha CPU -t teszteled, értelem szerűen a tranyókat is...
  • biomage
    #12
    hellósztok
    keresek egy processzor tranzisztor tesztelö progit
    egy ismerösöm mondta hogy van ilyen alkalmazás
    tudtok
    kösszi előre is
  • Gerry
    #11
    99%, hogy kuka... De azért próbáld ki egy másik FC-PGA-s alaplapban is!
  • M@TriX
    #10
    pár mp alatt is kikészülhet sajna az áram már csak ilyen. Hogy meghalt-e azt úgy tudod letisztázni ha beviszed egy szervízbe. hipp-hopp megmondják neked.
  • Stann
    #9
    Hopsz... Télleg PPGA-s átalakítót használtunk, mert pont beleillett! Szóval akkor mondhatni tuti meghalt a proci? Mert csak ugy pár mp-ig volt benne, és kép sem volt, ilyenkor nem veszi vissza magától a feszültséget?
  • Gerry
    #8
    Szerintem lehet azon a pici kis kapcsolókon is állítani, de általában az átalakítón is vannak jumperek a feszültség megadásához, amúgy biztosan jó átalakítót használtatok? FCPGA kell, de van olyan is ami csak PPGA procikhoz jó, ez általában megöli az FCPGA-s procikat, mert 1.5V helyett 2V-ot ad asszem, és az kicsit sok.
  • Stann
    #7
    Át kellett volna állítani az alaplapján vmit? Mert csak a Bioszban lehet, de az sem jött be!
  • Gerry
    #6
    Valószínűleg túlfeszt kapott a BH6-tól, és elégett a proci. Amúgy pasztából éppen csak annyi kell, hogy filmszerű réteg legyen a proci és a hűtő között, mert ekor a legjobb a hőátadás a két felület között. Ha túl sok a paszta az sem jó, ha túl kevés, vagyis nem fedi mindenhol a magot, az sem az igazi.
  • Stann
    #5
    Hali! Ma elvittem a procim egy másik alaplapba kipróbálni(1100cerka), ahol nem működött(egy abit BH6), most meg visszavittem haza, és egyszerűen a gép nem ismeri fel, el sem indul, semmi. Külsőleg semmi baja, nem esett le semmi, vigyáztam rá, de egyszerűen se kép, se hang, speaker sem csipog, de mintha a vinyo meg elindulna, tölt ezerrel. Monitor jó, és vga is a helyén van. Igaz kicsit erőltettük, amikor a hűtést akartuk levenni, de nem látszik karc sem.
    A szilikonpasztából mennyit kell rátenni, és hogyan? Amugy az nem lehet ugye baj, max. a hűtése lenne rossz, ha rosszul tenném fel.
    Ja, és bocs h. hosszú voltam!
  • Gerry
    #4
    Én is hasonlóan vélekedek! Zero_cool51: próbáld feltenni valami más pasztával, és ne tedd fel a házadnek az oldalát, ha így is felmegy 60 fok fölé, akkor van gond!
  • [Jakuza]
    #2
    Belemegy es eleg neki a Fridgerock 2.

    Amugy a legujabb BIOSbol neztem meg a gyarto oldalan.
    "CPU strings added for correct detection Athlon 2700+/2800+ (333 MHz. FSB CPU's)"
  • zero_cool51
    #1
    Az a Gondom lenne, hogy a procim (2100+ XP Palomino) nem birja a nyári meleget, FridgeRock II-vel is délben eléri a 70 fokot. Namármost le akarom cserélni újabbra, nem Palomino-sra. Csak belemegy vajon az alaplapomba? (Epox 8K3A+) És elég-e hozzá a FridgeRockII?