21
Juszt László okos. Kiváncsi lennék néhány válaszára.
  • SoDI---
    #1
    A tévé ügyvédjében nagyon felháborító dolog hangzott el. Egy lányt korlátoztak alkotmányos jogaiban, ugyanis nem felvételizhet cukrásznak csak azért, mert diabéteszes.

    Valami magyarázza már el nekem, mert tényleg hülyén fogok meghalni.

    Hogy a francba tudna valaki úgy elkészíteni egy süteményt, hogy halvány fogalma sincs arról, hogy milyen lett a végeredmény (nem tudja megkósolni)?

    Ez legalább olyan nonszensz dolog, mint a vak festőművész.
  • SoDI---
    #2
    cukorbeteg cukrász

    ezt a baromságot :)

    most komolyan...
  • SoDI---
    #4
    Irónia.
    Nem tartom felháborítónak.
    Idézőjelben kellett volna írnom, úgy egyértelműbb lett volna, bocs...
  • shaba23 #5
    erre csak azt tudom mondani, hogy apám cukorbeteg, napi 3x inzulin, de anyám 2 tepsi krémest csinál, mert apám eszi meg az egyik tepsi sütit...
    Egyedül alkoholt nem iszik. Enni viszont bármit.
    Legfeljebb kicsit módosít az inzulin adagon :)
  • SoDI---
    #6
    Hmm, akkor nagyon rosszul tájékozott vagyok a témában. Bár mentségemre legyen mondva, ezek szerint a törvényalkotók is hasonló képpen.
  • schoma
    #8
    "Hogy a francba tudna valaki úgy elkészíteni egy süteményt, hogy halvány fogalma sincs arról, hogy milyen lett a végeredmény (nem tudja megkósolni)?"

    Ahhoz, hogy tudja milyen a végeredmény, nem kell megenni az egész süteményt. Attól meg, hogy megkostólja szvsz nem lesz semmi baja.
    Amúgy meg édesanyám cukrász - és tudom nehéz lesz elhinni - nem szokta megkóstolni a végeredményt.
  • Gery1980
    #9
    Te Sodi, egy csomó mindenkit megkímélnél azzal, ha visszahúzódnál a polfórumra, és ott is maradnál.
    Értsd már meg végre, hogy nincs humorod, és siralmasak a topicjaid.
    Feleslegesen járatod le magad nap mint nap.
  • Tikal #10
    Ezt eddig miért nem mondtad? Az egész banda megy hozzátok kajolni egy jo kis paintball/airsoft party után :)))))))

    Amugy tényleg ilyen szar hirek miatt felesleges topicot nyitni....
  • SoDI---
    #11
    Vannak diabetikus sütemények is, de nem hiszem, hogy a cukrászképzés nagy része ennek oktatásából állna.

    Ha a vendéglátóipari területen szakértőnek számító iskolák meghozták azt a szakmai döntést, hogy nem felvételizhet hozzájuk cukrász szakra diabéteszes, akkor felesleges vitatkozni velük, annyi szép szakma van, érthetetlen, miért akar az a lány pont cukrász lenni.

    Ez a lényeg szerintem.

    Röviden: "Minek kokacoskodik má' a Juszt?" :)
  • Tikal #12
    Na mond már ki a lényeget: rühelled Jusztot és kész, most ezé nyitottál egy topicot? Menj át a pol forumba!
  • SoDI---
    #13
    Nem elég utálni, meg is kell indokolni.
    A Topic egy indokra épül :)
  • schoma
    #14
    Talán azért, mert eddig nem kérdezted.
  • Ramza
    #15
    Már néhányszor kifejtetted, hogy mennyire szarsz az alkotmányos alapjogokra, senki nem kiváncsi itt az SG-n az uszító topikjaidra.

    Arról, hogy mennyire nonszensz dolog, amit említesz, néhány hasonlót had kínáljak fel:
    - dohányzó orvos
    - politikailag elfogult politológus
    - politikailag elfogult újságíró
    - antialkoholista bortermesztő
    - neonáci pap (ismerős?)

    Ezek egyike sem tiltott. Akkor milyen alapon lehet megtiltani a cukorbeteg cukrászt?
  • SoDI---
    #17
    Szóval megint arról van szó, hogy 1-2 mitugrász szava többet nyom a latba

    Igen, pontosan itt a lényeg!
    Mert az nem lehet alkotmányos alapjog, hogy valaki olyan szakmára jelentkezzen, amelynek elvégzéséhez nem rendelkezik megfelelő fizikai tulajdonságokkal.

    Ha pl. én nem jelentkezhetek katonai iskolába, mert a fizikumom nem megfelelő az ilyesmire; az nem az én alkotmányos jogaimnak sárba tiprása, nem az én diszkriminációm, hanem ésszerű rendelkezés.
  • SoDI---
    #18
    - dohányzó orvos

    Baromság, magánéletében miért nem dohányozhat?

    - politikailag elfogult politológus

    Bár ő nem politológus, de azért az Index-es Tóta W. Árpád-tól idézek. "Néha pedig mocskos Fidesz-es vagyok, a témától függ."

    - politikailag elfogult újságíró

    Vannak jobboldali, és baloldali újságok.

    - antialkoholista bortermesztő

    Miért kellene alkoholistának lennie? :-)))
    Hülye vagy?

    - neonáci pap (ismerős?)

    Nem ismerős.
    Hol hallottál te neonáci papról?
  • SoDI---
    #19
    De ne csinálunk politikát még a cukrászatból is :)
  • Madmaxx
    #21
    Sodi mi lenne ha a faszságaidat a Politika fórumban tejesztenéd és nem tekergőznél be az Általánosba!