1059
Terminator 3 a film
  • Alien!
    #1019
    ja...de ráadásul már az életkorok sem stimmelnek...esküszöm ez egy paródia..el sem akarom hinni,hogy ezt komolyan gondolták...
  • Csaba
    #1018
    Jé, már nem kell, megtaláltam ugyanott. Jó az az oldal...
  • Csaba
    #1017
    Elolvastam. Háát, tudtam, hogy sok baki van benne, de nem hittem, hogy rengeteg... Hát igen, Cameron kellett volna.
    Mondjuk szívesen olvasnék egy ilyen "bakileltárt" az első két részről is, csak kíváncsiságból. Nem tud valaki ilyen oldalról?
  • Alien!
    #1016
    egyébként ez a cikk elég tanulságos...érdemes végigolvasni...
  • Csaba
    #1015
    késihez=késeihez
  • Csaba
    #1014
    De a T-1000-est csakis a kohóban lehetett elpusztítani, pl. a lefagyasztást is túlélte, míg a Tx megsemmisült volna, ha lefagyasztva szétlövik. Az meg a T-1000-es hülyesége volt, hogy hagyta magát elpusztítani így. Jó, persze, happy enddel kellett lezárni a filmet, de ha csak 2 alapvető dolgot megcsinál, akkor ő győz: Mikor azt hitte, hogy megölte a Terminatort, kihúzza a vasrudat, és lesújt még párszor, tehát tényleg megöli.
    A 2. eset, hogy miért lőtt "vízipisztollyal" folyton rájuk? Rendőr álcájával gyerekjáték lett volna bemenni a rendőrörsre, és kivenni pár nehezebb fegyvert is, amivel lazán kilőhette volna Schwarzit is, de ő ragaszkodott ahhoz a hülye Berettájához meg a késihez...
  • Waterhorse
    #1013
    "és az, hogy fejlettebb, mint mondjuk a T1000-es, nem hinném. Sokkal gyengébb volt, hiszen pl. a T1000-es lazán kifolyt volna a helikopter roncsa alól a végén, és ment volna tovább sértetlenül, míg a Tx csak láb nélkül tudta ezt megvalósítani."

    Talán ez magyarázható azzal, hogy mivel a T1000-est elpusztította, egy sima 850-es, a Skynem úgy gondolta, ha ötvözi a folyákony fémet és a gép testet, mindenféle fegyverrel fölruházva, és ráadásul a gépek írányítása képességgel, az már fejlettebb változat lehet a T1000-esnél, és felveheti a versenyt a T850-essel is.
  • Alien!
    #1012
    naja..evvel én is egyetértek...a madár még csak véletlenül sem volt félelmetes,ráadásul mi a f*sznak kellett belerakni egy modell nőt,miért nem lehetett mondjuk vmi karakteres arcot találni...Connorban is az volt jó,hogy nem igazán bombanő..Egyáltalán miért nő????...Miért megint 2 terminátor,miért ugyanazok a poénok mint a kettőben??? Már nem köt le a sztori,függetlenül a CGI-től,nincs ami késztessen rá,hogy másodszorra az ember végigszenvedje...
  • Csaba
    #1011
    "Talán, mert nő volt?" Lehet, bár nem hiszem. Pl. én el tudtam róla hinni, hogy robot, de ez a fémváz+folyékony higany dolog nagyon nem jött be nekem, erőltetettnek éreztem, és az, hogy fejlettebb, mint mondjuk a T1000-es, nem hinném. Sokkal gyengébb volt, hiszen pl. a T1000-es lazán kifolyt volna a helikopter roncsa alól a végén, és ment volna tovább sértetlenül, míg a Tx csak láb nélkül tudta ezt megvalósítani. Szerintem ez csak arc kérdése, hogy félelmet keltsen. A Tx hiába nézett szigorúan, mégsem éreztem ugyanazt, mint amikor a T1000-es nézett "csúnyán" az emberre.
    Persze, hogy kell 4. rész, de ha ebből kihagyják azokat a jeleneteket, amikről az 1-2-ben végig mesél Reese meg Sarah, akkor nagyon morcos leszek.
    Egyébként az időparadoxon miatt van bajban a film, mert arra gondolt-e valaki, hogy: 97-ben kitör az Ítélet Napja, és 2029-ig tart, amikor visszaküldi Skynet a robotjait, de a 2. részben úgy néz ki, hogy lezárják a T1000-es halálával és a Cyberdine felrobbantásával az egészet. Ugye Reese az apja Connornak. Csakhogy a 3-ban azzal, hogy elódázták az Itélet Napját, nem 97-ben következik be, hanem majdnem 10 év múlva, ez milyen hatással van az egész háborúra? Pl. Reese megszületik-e egyáltalán? Mert lehet, hogy ha 97-ben tör ki a háború, akkor Reese apja és anyja ennek hatására kerül össze, de ha 10 év múlva tör ki a háború, akkor lehet, hogy meg sem ismerik egymást, vagy az mondjuk Reese apja meghal addig, és így nem is küldhetik vissza 84-be, hogy megvédje Saraht, nem? DE akkor nincs John Connor, és nincs ellenállás, és Skynet nem is küldi vissza a robotokat, mert győznek... És azt meg jól elódázták, hogy a 3-ban azért pár jövőbeli "szuperkatonát" kicsinál a Tx, ez milyen hatással van a háborúra? Stb...
    Ezekre nincs magyarázat, és az időutazás szerintem ezért is lesz örökre lehetetlen...
  • Waterhorse
    #1010
    1. részre sajnos már nem nagyon emléxem, de kiskoromból valóban félelmet idéző képek jönnek elő a Terminatort illetően. Robert Patric is félelmes volt. Talán a TX azért nem lett ilyen mert nő játszotta?:))

    Amúgy pedig veled teljesen egyetértek, szerintem az eddigi dolgok nagyon jól sikerültek, és nagyon jó sztorik, de a fő irányvonal mellékágai. A háború mellőzése és befejezése nélkül olyan lenne mint a Matrix 2 folytatás nélkül. Kell egy 4. rész is a háború idejében, amivel lezárják a sztorit. A háború kirobbanásával azt a vonalat követték "amit a könyvekben kitaláltak a filmek elkészülte után".
  • Csaba
    #1009
    Igen, eredetileg a T2 úgy is indult volna, hogy 20 perc a háborúról szólt volna (mint ahogy a könyvben is volt), bemutatták volna, hogy ütnek rajta a Skyneten, hogy találják meg az időkimozdító szerkezetet, szóval a lényeget. De sajnos elvetették, és nem forgatták le. Kár érte, mert szerintem úgy lett volna igazán kerek a történet, és 170 perc egyáltalán nem lett volna sok.
    Az 1-2 nálam csillagos ötös (az 1 hangulatilag nagyon jól sikerült, sötét és komor, a zene is tökéletes, tényleg sikerült Cameronnak a világvége hangulatot érzékeltetnie, a 2. rész meg technikailag is meg tartalmilag is maga az etalon), a 3. rész pedig, mivel elfogult vagyok, egy gyenge 4 alát kaphat, mert: Kinyírták Sarah Connort, pár olyan adatot is beletettek, ami ellentmond az 1-2 résznek, rövid, és bár a vége igazán eltalált a kitörő háborúval, azzal a sok felesleges humorral eltolták a hangulatot, ezt néha már az előző részek kigúnyolásának éreztem. A Tx korántsem hozza azt a félelmet, mint elődje, Robert Patrick, vagy mint Schwarzi az 1-ben... Szóval, a 4-nek nagyon fel kell kötnie a gatyát, ha elkészül egyszer. Pl. az az alap, hogy Cameron írja és rendezze (elvégre ő találta ki az egész Terminator dolgot), különben hasonló lesz, mint a 3...
  • Waterhorse
    #1008
    Röviden: a sztori apalja akkor is a háború, és az emberek vs gépek. Én ezt veszem alapul amikor értékelem a Terminator filmeket.
  • Waterhorse
    #1007
    "Amúgy meg ha annyira zseni vagy terminátorügyileg, akkor tudnod kéne, hogy nem Swarzi játszotte el a T-1000-est."

    Ennek most megint semmi köze ahhoz amiről éppen beszélünk.
  • Hentes Bill #1006
    nem, nem ennyire telt, csak akkora baromságokat beszélsz, hogy hogy csak röhögni tudok ezen. na pá
  • Bandew
    #1005
    A könyvek csak a filmek után voltak, abból merítettek és a 3. rész igenis szar!
    Hisz épp ez volt a lényege, hogy megakadályozzák az atomháborút.
    Szvsz a könyvek már csak erőltetett pénkereseti lehetőségek voltak. Azért mert általában a könyv áll egy film felett, ez még nem mindig van így. Pl a Star Warsnal sem. Itt igenis a film az alapkoncepció és azt kell "hivatalosnak" venni nem a könyvet.

    Amúgy meg ha annyira zseni vagy terminátorügyileg, akkor tudnod kéne, hogy nem Swarzi játszotte el a T-1000-est.
  • Waterhorse
    #1004
    "hát ez lol, köszönjük szépen a hozzászólást :P"

    Ennyire telt???:():()

    Én érvekkel és tényekkel jövök, és nem akarom neked megmondani mit nézz, távol áll tőlem. Csak nem ismered a háttérsztoriját a Terminátornak és ez alapján minősíted. Holott én azért minősítem másképpen a 3. részt is, mert végre vett egy pozitív irányú kanyart a történet, aminek nagyon jót tenne egy folytatást, és szivesen látnék már egy olyan Terminator sztorit ami valóban az.
  • Hentes Bill #1003
    "Swarzinak Semmi köze a terminatorhoz, csak mert ö játszotta 3x a T1000-est"

    hát ez lol, köszönjük szépen a hozzászólást :P

    nehogy már te magyarázd meg nekem, hogy mit nézzek, és mit ne :P
  • Waterhorse
    #1002
    Swarzinak Semmi köze a terminatorhoz, csak mert ö játszotta 3x a T1000-est. Arról én nem tehetek, hogy nem fogod föl a Terminator sztorit, csak próbáltalak rávezetni, hogy mélyebbre láss, annál, hogy egy csupaizóm robotember időutazósdit jáccik, és legyak mindenkit. Nem ez a lényeg benne, arra ott van a Robotzsaró, de ha puszta szórakozásra vágysz akkor ajánlom a Hullajó című nagysikerű, remekbeszabott alkotást, de semmiképpen nem a Terminatort.
  • Hentes Bill #1001
    ehh, te engem ne minősíts, én sem mondtam rá semmilyen jelzőt. Schwarzenegger nélkül meg nem terminator a terminator
  • Waterhorse
    #1000
    Én remélem, hogy lesz és jó sztorit kanyarítanak belőle, amiben végre megértitek ti balga halandók is a történet lényegét. És remélem nem fogják fikázni, csak mert eltér majd eddigi bevett szokásoktól (vagyis, h visszaküldenek egy terminatort a kiccsávó elpusztítására)

    1000-edik!!
  • Hentes Bill #999
    terminátor 4 svarci nélkül?

    olvastam én is cikkeket, hogy lehet hogy lesz, de én nem hiszek benne, és remélem is, hogy nem lesz.
  • Waterhorse
    #998
    Na azért nem kéne így leírni a 3-at. Ha tudnátok mi az eredeti terminator sztori lényege, nem így beszélnétek. A történet egy tökéletes nyitás volt, és a 4-ben már az eredeti eseményeket csodálhatjátok majd, remélem már a skynet elpusztitását fogják feldolgozni. A lényeg az a jövöben játszódik majd, a háború idején 2029-ben (a könyvek is erről szólnak), és még a swarzi gyerek sem nélkülözhetetlen szereplője, mert végülis nem őróla szól.

    Amúgy az 1 mai szemmel nézve már egy kicsit elavult, a 2 nagyon jó volt, bár nem volt sok értelme elkészíteni, a 3 szintén tetszett, és szükség volt már rá, nagyon jó átvezetés volt. (reméltem is, hogy a 3-ban már nem nyújtják tobán ezt a jelenben játszódó nemtudommit). Azt tanácsolom, mindenki ássa mélyebbre magát a terminátor világában és sztem rögtön más szemmel fogja nézni az összes részt, és megérti a lényegét.
  • Alien!
    #997
    naja...a mostani nagy fegyver,a CGI...Ezt mindenki nagy szeretettel alkalmazza,a sok sz*r filmben,de ettől a T3 még ugyanolyan szenny nálam,mint Lorenzo Lamas bármelyik filmje...Tele logikai hibákkal,béna színészekkel,nagyon rossz poénokkal...Sőt miután megnéztem a T2 Se kiadásán az extrákat,döbbentem rá,hogy mennyivel gyengébb mint a 10 évvel ezelőtt készült elődje...
  • Csaba
    #996
    Háát, azért annál jobb a film, meg a költségvetése sem piskóta, és bár az 1-2 jobb, azért ezt is megcsinálták egész pofásra. Az akciójelenetek meg elsőosztályúak itt is, mint a 2-ben. Valami tényleg hiányzott a filmből (talán Cameron?...), de azért ne értékeljük így le.
  • Hentes Bill #995
    jó, de akkor is
  • Waterhorse
    #994
    Mibe kerülhetett ez szegény Katicának:)
  • Loál János #993
    Andy Vajna bácsi hozzájárulásával, htx.
  • Hentes Bill #992
    ezért hihetetlen számomra, hogy egy ilyen filmet meg tudtak szerezni
  • Csaba
    #991
    Úgyis tele fogják tenni reklámmal, meg majd lehet vadászni, hogy melyik jelenetet vágják ki.
  • Hentes Bill #990
    ehh, hát nem igazán
  • Alien!
    #989
    biztos azért,mert az igénytelen n-kategóriás filmek olcsók...a t3 pedig nagyon az.
  • Hentes Bill #988
    én sem, csak most volt a retekklubbon a válogatott meccs, és véletlenül láttam egy ilyen klippben, hogy milyen filmeket játszik majd le az adó, és hatalmas meglepetésemre a terminátor 3 szerepelt a lista elején
  • guardian hero
    #987
    Néz még valaki tévében filmeket? Én biztos nem.
  • Hentes Bill #986
    lol, hát az nem lenne semmi... még csak tavaly nyáron volt a premierje HBO-n sem nyomnak ilyen gyorsan filmeket, csak 2 év múlva kb a mozis megjelenés után...
  • Seth
    #985
    Dehogynem....a Vajna keze van a dologban
  • Hentes Bill #984
    bazzeg, reklámozzák a rtl klubbon a terminátor 3-at is... csak nem fogják majd leadni?!
  • Kori
    #983
    AVI-ba kell nézni
  • Gandibá
    #982
    Ha jól tudom csak VCD-t játsza le a WMP, legalábbis nekem nem játszotta le az SVCD-t.
  • Bucser
    #981
    Vagy meg kell keresni az Mpeg kiterjesztésű fájlt és lejátszani WMP-ben.
  • Gandibá
    #980
    SVCD-hez a legjobb megoldás a PowerDVD vagy a WinDVD nevű fantasztikus program :P