92
miért szar a ping?
  • Gerry
    #7
    Megfelelő zsebbe a megfelelő összeg! (Nekem 10e HUF volt az, amit egy szerelő zsebébe kellet belecsúsztatni) Egyébként nem 100% a dolog, mivel, ha nincs a közelben olyan rész, ahol van rézkábel, akkor nem tudnak átkötni... Nálunk 1 utcányira volt a réz! Hol laksz? (Nem kell pontos cím, csak, úgy naggyából, mondjuk egy utcanév!)
  • Gerry
    #5
    Optikai kábelen NEM megy, nekem is az volt a gond... Átköttettem a telefont réz drótra, és azóta van ADSL-em!
  • Long_Gun
    #3
    Thx a választ, megpróbálok hatni valami ottani ismerősre valami itókával :)
  • shabba
    #2
    Az ADSL-nél a technológiából adódóan van egy magasabb késleltetés az első hopra az interleaving miatt. Ennek beállítási mértéke a telkó kezében van mértékét befolyásolja az alkalmazott eszközök, technológiák a telefonközponttól való távolság, a vonal zajossága és az elérni kívánt sebesség. Az interleaving a packet losst csökkenti cserébe késleltetési időt áldoz fel, a telko beállításának egy optimális középútnál kellene lennie amikor még nem packet lossos a rendszer de lehetőleg alacsony a késleltetés.

    Németbe sokáig 70-80ms-es késleltetéssel mentek az ADSL-ek első hopra, aztán nemrég óta fast path álcába bújtatva némi felárért hajlandóak optimálisabban bekonfigurálni az eszközöket. Idehaza a fatáv nem játszott rá erre a dologra ott sokáig 30ms volt a késleltetés és pár hónapja amikor globálisan firmwaret frissítettek ez az érték is 20-30ms közé csökkent.

    Szóval sokat nem fogsz tudni tenni, ezt csak a telko módosíthatja a telefonközpontba telepített DSLAM ezközökben, az pedig hogy miként csinálja az saját döntése abba neked nem sok beleszólásod lesz. Az ISP-k szerződésében nincs vállalás a késleltetés mértékét illetően így erre reklamálni sem lehet, de ha lenne is ilyen kritérium az szintén olyan tág határok között értelmezett lenne ahogy a sebességeknél is megvan szóval sokat azzal sem érnél.
  • Long_Gun
    #1
    Hi all!
    Aki tud legyen szíves segitsen mert ez így nem fasza. Az emitel nemrég kezdte meg az adsl szolgáltatást itt is, de lényegesen roszabbak lettek az elérési idők mint isdn-el:
    Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

    C:\Documents and Settings\Administrator>tracert supergamez.hu

    Tracing route to supergamez.hu [195.184.181.193]
    over a maximum of 30 hops:

    1 58 ms 59 ms 58 ms 195.228.182.27
    2 64 ms 67 ms 63 ms 145.236.201.29
    3 65 ms 66 ms 71 ms ge1-1.pe1-ip1.matav.net [145.236.245.18]
    4 71 ms 72 ms 69 ms 193.188.137.85
    5 75 ms 70 ms 73 ms bpdcsw01.bpdc.broadband.hu [195.184.180.253]
    6 68 ms 72 ms 72 ms sg2beta.bpcl.broadband.hu [195.184.181.193]

    Trace complete

    Végig nyálaztam már mindenféle tweak-el de 4-5ms változást tudtam csak elérni, és sajnos a többi emiteles adsl-es kollégánál is ugyanez a helyzet, tehát valószinüleg a szolgáltatónál van a probléma. Felhívtam már 1 párszor őket, de nemigazán tudtak mit lépni a dologra. Havernál már 1x cseréltek modemet,(ericsson hm130d1) de semmi változás. Esetleg 1 más tipusu modem vagy másik jel leválasztó megoldhatná a dolgot? A nyomkövetésnél az első ip a modem ip-je vagy az isp 1lső szervere?

    Kössz a váalszokat előre is.