92
miért szar a ping?
  • Long_Gun
    #1
    Hi all!
    Aki tud legyen szíves segitsen mert ez így nem fasza. Az emitel nemrég kezdte meg az adsl szolgáltatást itt is, de lényegesen roszabbak lettek az elérési idők mint isdn-el:
    Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

    C:\Documents and Settings\Administrator>tracert supergamez.hu

    Tracing route to supergamez.hu [195.184.181.193]
    over a maximum of 30 hops:

    1 58 ms 59 ms 58 ms 195.228.182.27
    2 64 ms 67 ms 63 ms 145.236.201.29
    3 65 ms 66 ms 71 ms ge1-1.pe1-ip1.matav.net [145.236.245.18]
    4 71 ms 72 ms 69 ms 193.188.137.85
    5 75 ms 70 ms 73 ms bpdcsw01.bpdc.broadband.hu [195.184.180.253]
    6 68 ms 72 ms 72 ms sg2beta.bpcl.broadband.hu [195.184.181.193]

    Trace complete

    Végig nyálaztam már mindenféle tweak-el de 4-5ms változást tudtam csak elérni, és sajnos a többi emiteles adsl-es kollégánál is ugyanez a helyzet, tehát valószinüleg a szolgáltatónál van a probléma. Felhívtam már 1 párszor őket, de nemigazán tudtak mit lépni a dologra. Havernál már 1x cseréltek modemet,(ericsson hm130d1) de semmi változás. Esetleg 1 más tipusu modem vagy másik jel leválasztó megoldhatná a dolgot? A nyomkövetésnél az első ip a modem ip-je vagy az isp 1lső szervere?

    Kössz a váalszokat előre is.
  • shabba
    #2
    Az ADSL-nél a technológiából adódóan van egy magasabb késleltetés az első hopra az interleaving miatt. Ennek beállítási mértéke a telkó kezében van mértékét befolyásolja az alkalmazott eszközök, technológiák a telefonközponttól való távolság, a vonal zajossága és az elérni kívánt sebesség. Az interleaving a packet losst csökkenti cserébe késleltetési időt áldoz fel, a telko beállításának egy optimális középútnál kellene lennie amikor még nem packet lossos a rendszer de lehetőleg alacsony a késleltetés.

    Németbe sokáig 70-80ms-es késleltetéssel mentek az ADSL-ek első hopra, aztán nemrég óta fast path álcába bújtatva némi felárért hajlandóak optimálisabban bekonfigurálni az eszközöket. Idehaza a fatáv nem játszott rá erre a dologra ott sokáig 30ms volt a késleltetés és pár hónapja amikor globálisan firmwaret frissítettek ez az érték is 20-30ms közé csökkent.

    Szóval sokat nem fogsz tudni tenni, ezt csak a telko módosíthatja a telefonközpontba telepített DSLAM ezközökben, az pedig hogy miként csinálja az saját döntése abba neked nem sok beleszólásod lesz. Az ISP-k szerződésében nincs vállalás a késleltetés mértékét illetően így erre reklamálni sem lehet, de ha lenne is ilyen kritérium az szintén olyan tág határok között értelmezett lenne ahogy a sebességeknél is megvan szóval sokat azzal sem érnél.
  • Long_Gun
    #3
    Thx a választ, megpróbálok hatni valami ottani ismerősre valami itókával :)
  • Gerry
    #5
    Optikai kábelen NEM megy, nekem is az volt a gond... Átköttettem a telefont réz drótra, és azóta van ADSL-em!
  • Gerry
    #7
    Megfelelő zsebbe a megfelelő összeg! (Nekem 10e HUF volt az, amit egy szerelő zsebébe kellet belecsúsztatni) Egyébként nem 100% a dolog, mivel, ha nincs a közelben olyan rész, ahol van rézkábel, akkor nem tudnak átkötni... Nálunk 1 utcányira volt a réz! Hol laksz? (Nem kell pontos cím, csak, úgy naggyából, mondjuk egy utcanév!)
  • Gerry
    #9
    Ott nem lehet alapból? (Szerintem ha ADSL nem is lehet, akkor lehet valami kábelnet) Nézz utána, nem lehet-e valami más kábeles internet is hasonló áron, és ha nem, akkor szólj, én meg megpróbálok beszélni valakivel, aki nekem is intéze a dolgot!
  • Gerry
    #10
    intéze=intézte
  • WOW
    #11
    Utána jártam a dolgoknak.ISDN vagy kábel TV Chello.Az ISDN lassú a Chellon meg 15 GB után korlátozás van.Régen volt Chellom de vissza montam mert nálunk esténként iszonyú lassú volt és nem is tudtak vele mit kezdeni.Ha tudnál beszélni a szerelő ismerösöddel nagyon hálás lennék.Elöre is köszünöm.
  • Gerry
    #12
    Sajna nem az én ismerősöm, de megérdeklődöm!
  • Gerry
    #13
    Most beszéltem MSN Messenger-en a haverral akivel intéztük a dolgot, azt mondta, talán megoldható, ha a szerelő benne van, és az átkötésre is van lehetőség, kb 15e Ft lenne.
  • shabba
    #14
    Nekem azt kérdezd meg tőle hogy állnak a III.kerületi micro/mini DSLAM dolgok. Lesznek-e és ha igen mikor?

    Konkrétan a Pók utcai ltp érdekel mint terület, de ott vegyesek az épületek, egyik Óbuda másik Békás központra van rákötve.
  • Gerry
    #15
    Ez nekem szólt? Ha igen, akkor sajna ebben nem segíthetek, én sem ismerhetek mindenhol embereket, ez van... Egyébként nem is igazán vágom, hogy konkrétan mi az a " III.kerületi micro/mini DSLAM", csak sejtem, de nem valószínű, hogy bármi említésre méltó dolgot tudnék róla mondani!
  • Protozerg
    #16
    Win98 alatt szeretném megosztani az internetet.
    Milyen megoldás van erre?
  • Gerry
    #17
    Win98SE alatt fel kell telepíteni az internetmegosztást a Win98 CD-ről, és a többi adja magát!
  • shabba
    #18
    Neked. Ha az emberke tényleg itt dolgozik a III.kerület valamelyik központjában aki átkötött akkor csak tud róla mi folyik náluk. A micro/mini DSLAM-okkal oldaná meg a fatáv az optikai terület egyes részein az ADSL mentességet. Az a kérdés hol megoldható? Mert a micro/mini DSLAM-ig az IP sávszélt könnyen el lehet vinni egy optikai szálon, de a kisközponttól a last mile ugyanúgy réznek kell legyen mint máshol, szóval lennie kell kábelnek amit átkötnek. Az meg szerintem nem minden területen fog teljesülni, ezért lenne jó olyan valaki ismerete aki itt dolgozik a központban, hisz nála jobban senki nem ismeri a valós helyzetet.
  • Gerry
    #19
    Na igen, jól sejtettem, hogy ilyesmiről van szó... Nos én erről annyit tudok, hogy idén nem lesz megoldható az ADSL optikai kábellel, csak tisztán rézzel. Állítólag jövőre (talán tavasszal) lesz valamiféle nagyobb beruházás, amikor a matáv beszerez az optikai kábelen történő internetszolgáltatáshoz szükséges konverereket, és egyéb kütyüket, amiről még csak azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák!
    "Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!"
  • WOW
    #20
    SzuperRészemről rendben!Mi a tenni valom?
  • WOW
    #21
    tenni valóm=tennivalóm
  • Gerry
    #22
    Kicsit várni, mert mostanában egyeztetünk a szerelővel, ha vállalja, akkor kéne egy telefonszám, amire az ADSL lenne kötve... De ezt majd akkor e-mail-ben lefixáljuk!
  • [Jakuza]
    #24
    Gerry nalad mennyivel megy az ADSL, ha ilyen benfektes vagy ? :)
  • Gerry
    #25
    Nem vagyok "benfektes", csak már 2 éve próbáltam elintézni, és most végre összejött. Egyébként olyan 506-540kbps között szokott jönni a cucc, az oldalaktól függően...
  • Gerry
    #27
    Küldd el a telefon számodat e-mailben (csak így megy sajna), és megnézi a szerelő, hogy lehetséges-e az átkötés O.K.?
  • CybearBoy
    #28
    Üdv!
    Lesz egy V-netes ADSL-ünk, és az érdekelne, ha ezt majd bekötik otthon a gépre, ami hálózatban van egy másik géppel, akkor a netet el lehet majd érni erről a másik gépről is?
    thx
  • Borg
    #29
    Teszel még egy hálókártyát a gépedbe, és arról megy a LAN. És akkor el lehet érni.
  • CybearBoy
    #30
    Köszi!
  • Xboxman
    #31
    Vegyél egy routert(tök olcsó)és akkor egymástól függetlenűl is működnek...
  • AirborneRanger
    #32
    Hi!
    Egy 384-es adsl-nek milyene az átlagos letoltési sebessége?
  • Borg
    #33
    50k max
  • Cheky
    #34
    Hello!

    Tuti tök hülyét kérdezek, de hátha nem...

    Jövöhét szerdán jönnek beszerelni az adsl-t (axelero-matáv). Azt gondoltam, hogy ha a szerelökkel "megbeszélem" akkor betudják-e kötni az 512-est, 384es helyett.

    Bocs, ha vkit elképeszettem, de még sose volt adsl-em és nem értek hozzá. ;-)
    Köszi!
  • Cheky
    #35
    Up! :)
  • Borg
    #36
    Azt hogy ADSL 1 vagy 4, azt a matáv központban dugják be neked. Helyileg semmit nem teheta matávos.
    A matáv központban pedig az axelero megrendelése szerint dugják be.
  • Cheky
    #37
    értem, kösz.

    abból indultam ki, hogy kábeltévénél 3as van, kettest fizetem. goldoltam, hátha itt is müxik ;-)
  • Gerry
    #39
    Mert valószínűleg nem enternet előfizető vagy, és akkor vagy müxik vagy nem... Adok egy linket a GTS DataNet sebességmérőjéhez, ez asszem nekem eddig bármilyen szolgátatótól bejött:
    Datanet Sebességmérő
  • Gerry
    #41
    Érdekes... DU-Metert próbáltad már?
  • ReTeK
    #42
    axelero adsl help:
    ------------------
    rosszalkodik a DIALCOM (DC.1600 ADSL Bridge) modemem, 4-5 óránként újra kell indítanom mostanában meg egyre csak rövidül az intervallum (3-4 óra), csak nem túlmelexik ?

    Tapasztalt valaki hasonlót ?
  • Laalee
    #43
    ma szar a net :D

    1.35Mbit/s
  • ReTeK
    #44
    szal mindenkinek jó a dialcom-ja ?
  • Balli
    #45
    Apának Adsl előfizuja van a kicsiny cégénél. De csak az egyik gépen van bekötve, s szeretné ha a másik három gépen is futna a net. Ehhez ugye egy megosztó kell ha nem tévedek. A kérdésem az lenne, hogy megosztás esetén mind a 4 gépen lehetne egyidőben használni a netet, valamint nem lassítanák egymást? Ha mind a 4 gépen egyszerre töltenek le maradna a 45-50kb-os sebesség
  • ollie
    #46
    Hogy maradna már a sebesség? A sávszél ugyanaz marad, az megoszlik a 4 gép között. És persze csak akkor lehet megosztani, ha olyan szerződése van, hogy megengedett. Ez 384-esnél nem valószínű.
  • Balli
    #47
    A szerződés nem gond mivel még ugy lett bevezetve, hogy ez a lehetőség még fennálhasson a jövőben.
    Tehát a sebesség a negyedére csökken egyszeri használat esetén