92
miért szar a ping?
  • ffxi
    #92
    Melyik alkatrész kell ADSL netezéshez ezek közül? És melyiket válasszam inkább? Köszi előre:)
    NE 2000 10/100
    Gigabit E-Tech GBPIO-8004
    10/100/1000 Mercury
    Switch 5 port Canyon CN-D05P
    Switch 5 port E-Tech SW0502-8113
    Switch 8 port E-Tech 781SH
    Switch 8 port Q-Tec
  • Gregorius
    #91
    Nem a távolság függ annyira mint inkább a kábelezés minősége. Ha a szűrőt jóval előbb helyezed el, akkor gondoskodj a jó kábelezésről utána! ;)
  • Laalee
    #90
    nem lehet lecseréltetni? asszem ezek a legelső siemens szarok voltak különrakva az uj modemek negyed akkorák és tartalmazza a splittert is.
  • Imremagdi
    #89
    igen arra gondolok, a prohardver forumba irtavki, hogy jobb ha minnél közelebb van a kettő egymáshoz !
  • [Jakuza]
    #88
    Szuro ?
    Az ADSL Splitter gondolsz ?
    Szerintem nem lenyeges a tavolsag, hiszen az mast nem csinal mint levalassza egymastol a telefonhivast, es az ADSL adatfolyamot.
  • Imremagdi
    #87
    a szűrő és az adsl modem milyen messze lehet egymástól? 15 méter az sok?
  • raziel.
    #86
    gondoltam:)
  • Laalee
    #85
    de veszel nagyobbat
  • raziel.
    #84
    512-es adsl csomagom van nem lehet valahogy tuningolni ?
  • Gregorius
    #83
    Tudja valaki hogy lehet Millennium alá beszerelni a szélessávot? Feltelepítettem a PPPOE és valami rasPPPOE meg winPPPOE protokollt is, (külön-külön is, és egyszerre is, minden lehetséges permutációban és kombinációban) és azt mondja, hogy indítsam újra a számítógépet, és mire újraindul, már le is szedte a protocoll-okat.
  • CoolStuff
    #82
    Az tuti!:D
    Na off vége, megyek mozizni!
    Csákó!
  • [Jakuza]
    #81
    Stand By off.
  • [Jakuza]
    #80
    Akkor menne nalad a herevere. :PPPPPp
  • CoolStuff
    #79
    Ha anyósomnak tőkéje lett volna, már nem lenne AMD.;PPPPPPPPPPP
  • [Jakuza]
    #78
    Ha a anyosodnak toke lett volna , most boldog ember lennel. ;PPPPPPPP
  • CoolStuff
    #77
    De, ha azonos szolgáltató lett volna, akkor rosszul gondoltad volna.
    Szal akkor nem nyertél volna te kis AMD fan.;P
  • [Jakuza]
    #76
    En meg a kerdes megvalaszolasara gondoltam.
    Szal en nyertem te kis Intel betyar. ;P
  • tudatlanka
    #75
    Na erre voltam kiváncsi
    akkor az ellenfélnél is van egy ilyen modem nem csak nálam..gáz.mégegyszer kösz
  • CoolStuff
    #74
    Jah, én azonos szolgáltatóra gondoltam!
    Értelemszerűen nem jó két különfajta!
  • [Jakuza]
    #73
    Szal ha neked kabel van felejtsd el Coolstuffnak nincs igaza.
  • [Jakuza]
    #72
    Csak akkor tudod ezt elerni, ha a te vonalad is ADSL halozathoz kapcsolodik.
    Kulonben nem.Sima vonalra ha nincs kapcsolatod hiaba kotod ra.
  • CoolStuff
    #71
    Akkor gázosabb... Tedd föl a te netedhez szükséges cuccokat, és csak akkor tudsz úgy netezni...
    Mi csak axelero, vagy enternettel próbáltuk!
  • tudatlanka
    #70
    azt tudom hogy matávosok vagyunk(telefon vonaliag)de nekem más jellegű a netem(kábel) és lényeges hogy kitudjam próbálni.
  • CoolStuff
    #69
    Tod hány haveromnak raktam már így rendbe gépét, hogy ithoni nettel frissítettem stb...
  • CoolStuff
    #68
    Hidd el, Enternetnél és axelerónál megy!
  • CoolStuff
    #67
    Müxik az rendesen...
  • tudatlanka
    #66
    na vazze kinek van most igaza?
  • CoolStuff
    #65
    Már én is próbáltam, és müxik frankón, ha egy azonos szolgáltatónál vagytok!
  • tudatlanka
    #64
    a fene.......és még sorolhatnám....semmi kedvem ott görcsölni.
    köszi.
  • CoolStuff
    #63
    Igen.
  • [Jakuza]
    #62
    Nem.
  • tudatlanka
    #61
    A következő kérdésre keresem a választ: adva van egy gép amit elhoznak hozzám teljes reinstallra.hoznák hozzá az adsl-s modemet is .a kérdés a következő ha mindent beállitok a gépen az ÉN telefonvolanom kitudom-e próbálni hogy az internete,outlukja stb stimmel-e?
  • Shep
    #60
    adsl kapcsolathoz jó az NF7 -esen található hálókártya, vagy érdemesebb venni egy pci-ost?
  • Gregorius
    #59
    Ezt nagyban meghatározza a driver, amit telepítettél. Elképzelhető, hogy az XP nem komálja a 98-hoz használt drivert, vagy nem tökéletes, amit alapból felrak. Mi van fönn? Szerintem ha rákeresel a kártya gyártójára és a driverére a neten, leszeded a legújabbatt, akkor megoldódik a probléma. Ha csak simán leszeded a régit, és újra felrakod, az is segíthet.
  • Kandurex
    #58
    HELP!!! Rendszert cseréltem win98se -ről Xp -re és azt tapasztalom, hogy az átlagos pingem 30-40% -al megnőtt :( miért?? Semmi tűzfal, semmi progi ami a netet használná, szűsz a lelkem még frissíben telpült, még magasabb! Hogy lehet ezen finomítani? Segítség :((
  • Gregorius
    #57
    Köszi, akkor az lesz!
  • ollie
    #56
    A Kábelnet a kábeltv kábelén jön. Ha a kábeltv jól működik, akkor a kábelnet is. De mivel teljesen különböző vezetéken megy mint az ADSL, ezért nem függ össze! Az ADSL a telefonkábelen megy.
  • Gregorius
    #55
    Hát akkor az utóbbi lesz az, köszi mindenkinek! Tényleg szarban vagyok, de akkor azt mondjátok, hogy ha a KábelTV megy, akkor lesz ADSL is, mert úgy tudom, hogy ugyanúgy, mint az ADSL sávszélességnél, itt is van különböző kategóriájú 1es, 2es, 3as, 4es erősségű vétel, nem tudom, hogy melyik milyenre jó, de akkor gondolom forduljak Matávoshoz ezzel a kérdéssel.
  • stone
    #54
    Vagy az a probléma hogy túl hosszú a vezetékszakasz a matáv szekrénytől a házatokig és emiatt nem lehet telepíteni, vagy ahogy ollie is írta, nem megfelelő a kábel árnyékolása. Elég szar ügy, nem tehetsz ellene semmit.
  • ollie
    #53
    Viszont ha a KábelTV megy, akkor KábelNet is fog, szóval azt javaslom.