92
a mai napon ellopták Nokia 8210-esem
  • Dave77
    #52
  • The Garrett
    #51
    6310 est bocsi csak a numlock ki vót kapcsolva 0.o
  • The Garrett
    #50
    Hehe 2 hete találtam a parkolóban 1 nokia 631 est. A 2 centis hóba volt süllyedve hátlapja kicsit megtörött, de hazavittem rendbeszedtem. :)
  • szurmakotium
    #47
    s tealed mobilez will BOOM
  • cSuwwi
    #46
    Az imei szám lesz fix. Elvileg nem lehet majd átírni. Ez független attól, hogy kártyafüggetlen-e a telefon. Minden új mobilban így lesz megoldva. Attól is független, hogy melyik szolgáltatót használod. Bár szerintem ennek is lesz valami ellenszere... :)
  • Cracker-kölyök
    #45
    "Vége a mobil lopásoknak"

    1.Most akkor ez a kártyafüggetlen telókra is vonatkozik?
    2.A Pannon is benne van?
  • Munch
    #44
    A múlt héten elloptak 7 telefont az öltözőnkből. Én szerencsére megúsztam. Bár odavághatták a telómat, mert alig működik a 0 gombom. De legalább megvan. Ma reggel találtam egy alkatel telefont a fűbe, nagynehezen megtaláltam hogy kié volt, aztán visszaadtam a gazdájának. Telefonkönyve tök röhej volt a srácnak :DDDDD
  • SoDI---
    #43
    Letilthatja a készüléket, valóban.
    A gond csak az, hogy ha megvan a kábel, akkor a 3 perc Google keresés után fellelhető programok bármelyikével ki lehet játszani ezt a letiltást.
  • polgárjenő
    #42
    Maxtor: ha feljelentést tettél a rendőrségen és bemondtad,hogy ellopták a telefonod akkor ezzel a papírral(a feljelentéssel) bemész a mobilszolgáltatóhoz, akkor letiltathatod a készüléket, nem a kártyát! két különböző dolog!A készülék letiltása abból áll,hogy egy nemzetközi fekete listára kerül a telefon imei száma,és ha ezt vki használja, vagyis telefonál vele,akkor a központba azonsítani tudják a sim kártyát ami benne van, és így a tulajdonost is. Ehhez igaz szerencse is kell,hogy így legyen.A SIM kártyát pedig sirathatod,az már tuti hogy nem kerül elő. Én is szivtam vele mer vót vagy 200 telefonszámom:(

    Frank: nem mondtál hülyeséget, ez igaz. Én is ettől féltem,de szerencsém volt mert az én telefonomat az aki ellopta továbbadta vki másnak.Szal nem üttette át a IMEI számot.

    Maxtor: Ép-en és egészben kaptam vissza, csak ki volt kódolva.Más SIM kártyát is tehetek bele.Hogyhogy nincs benne a jegyzőkönyvbe? Mégis akkor mit mondtál? mit loptak el?
  • maxtor
    #41
    rohadjon meg kicseréli az Imei számot és nem lesz meg soha!
    De szerintem ha nemtud mit kezdeni a letiltott telefonnal akkor meg nem lehet megtalálni bemérés útján
  • maxtor
    #40
    I have a 8210 which i found. It has been barred. i have taken it to a few shops all of which said the phone is useless. I would like to know what my options are?

    i have a friend in france and was thinking he might be able to swap it for one that is barred in france or even one that works. are there any downsides to using a phone that is barred in another country? would a shop be willing to swap one or could they even be able to tell that it has been barred in another country?

    Thanks
    Egy forumon talaltam
  • SoDI---
    #39
    Úgy, hogy pl. valami más miatt házkutatást tartanak nála, és a gépén mondjuk megtalálják a mobil régi beállításait a warez proggi log filejában.

    Vagy nem tom :)
  • Frank99
    #38
    akkó meg kishazánk bősz őrei hogy a búbánatos fenébe találnak meg egy átkódolt, más szolgáltatónál hsznált telcsit?
    mikor még egy biciklit -mit biciklit- gyilkosokat, autókat, semmit sem képesek elkapni?
    max a gyorshajtókat, de csak azokat, akik nem a környéken laknak :-)))
  • SoDI---
    #37
    Warez oldalak tele vannak ilyen progikkal minden mobiltípushoz. És még a kábel se feltétlenül jelent költséget, ugyanis kapcsolási rajz is elérhető elég könnyen ehhez.
  • Frank99
    #36
    hát nem tudom
    én meg azt hallottam, hogy még IMEI kódot is átlehet ütni, aztán sose találják meg.....
  • zaki
    #35
    nem akarlak elkeseríteni, de ne nagyon számíts arra, hogy előkerül...
  • maxtor
    #34
    polgárjenő de ha letiltattam akkor nem használja és bemérni sem tudják
  • KeKKSZike
    #33
    bocs, nem nagyon! :)
  • KeKKSZike
    #32
    bocs, nem nagyon! :)
  • maxtor
    #31
    ilyen történik
  • maxtor
    #30
    Szerintem amikor iyenkor mindenki utálja az orgazdákat
  • maxtor
    #29
    polgárjenő és hogy lett meg.Épen s egészben?
    Attól félek hogy nem csinálnak semmit mert a jegyzőkönyvre nincs rá írva hogy ellopták
  • maxtor
    #28
    sajnos nagy baj hogy nem tudom hogy tűnt el
    nem tesi óráról.Egyszer amikor kerestem a zsebemben nem volt meg.Próbáltam felhívni egy haveroméról de már ki volt kapcsolva.Egyszer az osztálytársaim szivattak meg ők lerakták egy
    párkányra kikapcsolva.Akik ezt csinálták
    szerintem nem közülök lopta el vki.
    Annyira szerettem azt a telefont.Minden
    ismerősöm telefonszáma benne volt de olyanoknak
    akiknek csak a telefonszámát tudtam
  • TheZsenyka
    #27
    MAXTOR!

    Legalább oszd meg velünk, hogyan történt.
  • zaki
    #26
    még jól is járt a haverod... milyen volt az a másik két mobil amit "szuvenírba" szerzett? legalább vmi jó?
  • Manta
    #25
    Alcímet nem szoktál olvasni?
  • polgárjenő
    #24
    Maxtor!
    Nekem is van egy hasonló történetem, tőlem is loptak el telefont pénztárcát, iratokat öltözőböl.És képzeled el, feljelentést tettem a rendőrségen,és 3 hónapra rá, kaptam egy telefonhívást,hogy megtalálták a telefonom!3310-es volt,de addigra már volt új tellám.De így is örültem neki,elkapták azt a srácot is aki ellopta,rendőrség vádat emelt ellene, de ö mindent tagadott, mivel nincs más bizonyíték,csak az én tanúvallomásom,így a csávót elengedték bünti nélkül.
    Ha feljelentést tettél és letiltottad a készüléket és magyarországon van a tella akkor 80% hogy megtalálják.(rendőr mondta) És ha magyarországon van,és használják akkor tuti megtalálják,reménykedhetsz benne!
    üdv
  • KeKKSZike
    #23
    milyet loptak el?
  • Sephi
    #22
    Hat az ugy ugy volt hogy mi elvoltunk mert kicsit itttunk es egy ovalis asztalnal ultunk pontosan negyen amikor bejott a kis csavo gyerek a teraszra (ahova mentunk este) es ment meg par asztalhoz elottunk de senki nem kivant lopottat. Amikor odajott elkezdte kirakni oket az asztalra es haver azert ismerte meg az ovet mert volt rajta egy Star Wars jel. De ugy kepzejetek el hogy mi ugy reagaltunk hogy majdnemelrohogtuk magunkat mire a haver szep szavakkal elihvta a kolkot hogy kell neki mobil de menyenek ki mert nem akarja hogy az emberek itt lassak hogy penzt ad neki. A kis csavo tok boldogan ki is ment vele. Kb 1 perc utan hallotunk egy jajveszekelest majd a haver ult visza az asztalhoz mar tomor mosojal a szajan es a telefonnal a kezeben. Hallotak alapjan a gyermek akkora pofont kapott hogy hirtelen aszt hitte a Debrecen_Budapest gyorsvonat utotte el.

    Kb ennyi volt :)

    Jah es a masik ket telcsit is elhozta a haver tole amit az egyiket egy haver maig hasznaja egeseggel :) Viszaadtuk volna a tulajnak de sajna nem volt mar benne kartya.
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    ennyire láccik az emberen ??
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    így reggelre jól esne egy kis cigányhistória :))
  • SoDI---
    #19
    ne akard ezt társadalmi normává tenni!

    Enyhíti a fájdalmat egy kicsit. Undorító tényleg, de enyhíti.

    Különben vannak olyan emberek, akik erősen a telefonlopásra specializálják magukat. Egy azóta herointúladagolásban meghalt ismerősömet tudom említeni.
    Leültünk meginni valamit egy helyen. Mondta, hogy elmegy elintézni valamit a közelben. 5-10 percig ültem egyedül, mire visszajött.
    - Állat, nem ismerlek. - jöttem ki.
    Gondolom érhető, miért :-))
  • Calver
    #18
    Ezen én is gondolkodtam de hiába élénk a képzeletem, az sem elég hozzá... Tehát Sephi?
  • zaki
    #17
    az én cuccaimat, meg mind az öltözőből nyúlták le...
  • zaki
    #16
    én biztos addig ütöttem volna a csávót, amíg mozog..
  • zaki
    #15
    most komolyan mit csinált a spanod a cigány csávesszel?
  • Calver
    #14
    Az utolsó mondatra: csak az ilyen elfajzott bunkók gondolkodnak így mint te, ne akard ezt társadalmi normává tenni!

    A témához hozzászólva: Bezzeg nekem még semmi telefonlenyúlás nem volt, sőt, 1 kezemen meg tudnám számolni, hányszor loptak meg életemben... Egyszerűen nagy általánosságban ha vmit tudom hogy le fogok tenni valahol mert nyomná a zsebem azt inkább otthonhagyom, illetve mázlim van, már volt hogy valakit öltözöben lopkodás közben kaptunk el haverral, miközben épp cuccainkat szedte volna el... Érdekes és csöppet fájdalmas következményei lettek.
  • Sephi
    #13
    Jah en mar megeltem olyat is hogy teraszon ultuk mire haver Nokia telefonja eltunt es este amikor mentunk mas helyre egy kis cigany csavo odajott hogy nem veszuk e lopott tepefont mire elokapot harom darabot kozte a haver Nikoaja is ott volt. Emlitesre se melto hogy a haver mit csinalt a cigany gyerekkel :)))))

    Mas meg tok poen hogy a kolesz elott ultunk paran mire odajott egy csavo hatizsakkal es vagy 30 lopott telefon volt benne :))
  • zaki
    #12
    ha ez megvigasztal, tőlem is nyúltak már le telefont (Sony J70), de volt olyan is amikor a pénztárcám nyúlták le az öltözőből, amibe benne volt az arany, kar és nyakláncom + több ezer forint
  • SoDI---
    #11
    Más meg felvesz négymilliós bankkölcsönt, amit hosszú évekig fog törleszteni, és akkor lopják el a kocsiját, amire töltötte. Kocsi sehol, de hosszú évekig fizetheti a részleteket.

    Sőt! Más meg spórol egy életen át, erre valaki besétál a bankba, felmutat hamis igazolványt, aláfirkant valamit hasonlóan, mint a számlatulaj, és eltűnik több tízmillió Ft-tal. A bank pedig mondja, hogy "bocs, a pénzednek annyi, de mi nem vagyunk hibásak, mert minden szabályszerűen történt, nem vagyunk kötelesek még ujjlenyomatot is lenni, érted".

    Szóval ilyenkor arra kell gondolni, hogy más meg sokkal jobban szív.