7
Nem akar törölni a WinXP+NTSF
  • Fecske
    #7
    hali

    WinXP Pro-m van és NTFS fájlrendszer a vinyómon (konvertáltam FAT32-ről).
    Le lehet valahogy ellenőrizni a winchester sectorait úgy, mint egykor a Win9x alatt
    a Norton Disk Doctor csinálta?
    Tehát egy olyan programra lenne szűkségem, ami végigmegy a vinyó sectorain, és megvizsgálja őket, ha pedig valamelyiket hibásnak találja, bejegyzi, hogy többet arra a sectorra ne írjon adatot a rendszer.
    Ezt régen a NDD nagyon szépen megcsinálta (akár Windows-ból is), NTFS-sel nem megy, és a Windows-os chkdsk szerintem nem képes ilyesmire (a help alapján: "Bad sectors reported by chkdsk were marked as bad when your disk was first prepared for operation." - de azt nem írják, hogy képes az "újonnan keletkezett" bad sector-ok detektálására!!...).
    Bár ezt lehet hogy fájlrendszeről függetlenül is el lehetne végezni valahogy, de akkor milyen programmal?

    kösz a helpet
  • Zozo76
    #6
    1.000.000 FT (adomentesen)?
  • zOraLL
    #4
    nekem is jelentekezik néha ez a probléma, de csak az NTFS particiomon.
    volt olyan h csak explorerböl nem tudtam kitörölni a filet, viszont wincommanderrel sikerült.
    volt olyan is h törölni nem tudtam, viszont átnevezni igen, és utána már a törlés is ment.
    sztem legjobb visszatérni fat32-re, partition magickal vissza lehet faszásan konvertálni.
  • TheZsenyka
    #3
    Van egy eshetőség: ha használsz virtual daemon-t és a munkakönyvtára pont a video-s könyvtáradra mutat (hiába nincs felmountolva semmilyen iso) akkor a fájlok nem törölhetőek. Esetleg más hasonló progg is foghatja.
  • Amero
    #2
    Bocs NTFS.
  • Amero
    #1
    Hi mindenkinek!!!

    Lenne egy gondom ami előtt abszolút tacstalanul állok: Egy pár hete, úgy döntöttem az összes vinyót át konvertálom NTFS-re, mivel ez a rendszer partíción nagyon jól működött. Azóta a nagyobb video és multimedia fájlok valamiért nem törölhetők le. Hiába írtom ki az összes lehetséges taszkot a memóriából mindig azt írja ki hogy az adott fájl használatba van ezért nem törölhető.
    Az oprendszer igaz egy kicsit régi, már rég volt formázva, de most erre nem igazán van időm.
    Másik érdekesség néha ha elcsípem a pillanatot bootolásnál akkor törölhető, vagy áthelyezhető az adott fájl. Az utóbbi néhány esetben már ez se sikerül, túl hamar foglalja le a fájlokat valami progi.
    Találkozott már valaki illyennel? Mi rá a megoldás? Újratelepítés nélkül is megoldható a probléma?

    A válaszokat előre is kösz mindenkinek.