25
és nem tudom hogy mit vegyek
  • NeoMaN
    #25
    ja, és tudtommal a sata vinyókra mondják, hogy 150-esek... sztem ez is csak vakítás.....
  • NeoMaN
    #24
    ATA 133 csak a maxtornál van tudtommal, de azok annyira hangosak, hogy az vicc. Recseg-ropog mindegyik. Én Seagate-tajánlok. Szvsz sebességbeli különbség nem van 100 és 133 között, ez ilyen marketingduma lehet csak....
  • burkusdió
    #23
    és a samsungól, meg a seagate-ről tudnátok valami véleményt mondani?
    mondjuk tegnap még olvasgattam a neten, és mindenféleképpen SATA-t akarok venni...
    én seagate barracudat néztem valamelyik honlapon, de meg nem mondanám már a pontos típusjelzést... :/
  • trabant
    #22
    Nem hiszem hogy elírás lenne, az intelnél csak ATA100 szabvány van, az ATA133 asszem a VIA-é, szal ha az intelhez igazodnak, ATA100 is elég nekik.
  • Inquisitor
    #21
    Akkor tuti elírás szerintem. Ja és ne akarj hétvégén (Vasárnap és Hétfőn legfőképpen) vásárólni, mert olyankor nem kapni semmit általában sehol ...
  • burkusdió
    #20
    van rá 3 év gari, bluefish oldalról néztem, nemtom elírás-e, vagy télleg 100-as csak...
  • Inquisitor
    #19
    Szerintem minden vinyó ATA133-as ma már, amx. elírták.
    De ha még se, akkor elmondom csak elvi különbség van, elvileg a 136GB-nál nagyobb vinyók miatt találta ki a Maxtor az ATA133-at, ami ugye 120Gb-nál pont nem játszik. Attól nem lesz gyorsabb, mert nagyobb szám van ráírva, még ha néhány tinédzser önkéntes informatikai "zseni" ezt terjeszti is.
    SATA-t akkor vegyél, ha van olyan az alaplapodon, és nem sokkal drágább. Gyorsabb az se lesz igazán ... de az a csatoló a jövő, és lesz hova dugni egy-két év múlva kijövő alaplapokon is.
    Amúgy Hitachi halk, nem nagyon melegszik, és sok jót hallani róla. Ha van rá 3év gari, akkor igazán jó vétel.
  • burkusdió
    #18
    Hitachi 120GB 8MB 7200rpm ATA100
    mi erről a véleményetek?

    milyent érdemes venni? ATA100 ATA133 ATA150 SATA???
  • Mike
    #17
    ez frisebb topig mint a másik

    kérdés:

    melyik a halkabb

    samsung vagy Toshiba

    (erre a kettőre láttam 3 év garit, 7200 rpm, 120-160 giga 8 mega)
  • [Jakuza]
    #16
    Bluefish

    HDD 80GB Maxtor /8MB,7200rpm,ATA133/ 20.892 Ft 26.115 Ft
    HDD 80GB WD /8MB,7200rpm, ATA100/ 22.192 Ft 27.740 Ft
    HDD120GB Maxtor /8MB,7200rpm,ATA133/ 27.992 Ft 34.990 Ft
  • oneal1
    #15
    250GB/7200-as Maxtor 75 ért valakinek??:)))
  • nero
    #14
    EXPERT Computer Kft-nel van ket fele verzio:
    Sajna nem olcso mulatsag. Az arak tajekoztato jeleguek.:
    80 GB 7200 8MB cache, (31000) netto
    160 GB 7200 8MB cache, (59000) netto
    PL.: FEFO Kft.-nel beszerezheto.
  • nero
    #10
    Szasztok. Segitseg kellene.
    Mai nap sikerult beszereznem 2db Seagate Barracuda V 80GB SATA-s vinyot. Az a gond hogy nem tudok hozza TAPcsatlakozot szerezni.
    Ramiris, Kellytech. Alphasonic, Expert. E boltokban a mai napon tuti hogy nem volt, es nem tudjak mikor lesz. Ha tudnatok segiteni megkoszonom. Nero
  • Taranov
    #9
    Hát szedd ki a floppymeghajtót :)
    Nekem sincsen, nem hiányzik az sehonnan
  • Taranov
    #8
    Ez nem kérdés. Elmész a boltba, és megveszed a legszimpatikusabbat ami 7200 Rpm, 80 giga, 8 mbyte cache és márkás :-)
  • Pheel
    #6
    És még egy ugyanolyan Maxtort. Minek ezen problémázni? Jó is, olcsó is, gyors is, megy is.
  • Pheel
    #5
    Valszeg vírus.
  • Crazyn
    #4
    miért seek-el kb negyedóránként a floppymeghajtóm?
  • DJ.
    #3
    És még?
  • DJ.
    #1
    Milyet vegyek követelmények: -80Gb
    -7200Rpm
    -8MB cache
    -márkás
    Még ma irjatok mert, holnapig lehet szólnom kösz,a segítséget