11
  • [NST]Cifu
    #11
    Akkor pardon, én voltam alultájékozott :)
  • [NST]Cifu
    #9
    Őőőőő... Bocsánat, de az a Tu-154 nem földgázüzemű volt? Azonkívűl ott csak a középső hajtómű volt gázüzemű, a két oldalsó kerozinüzemű volt a biztonsági tartalék. A tartály pedig csak a gép hátsó 1/5-ét foglalta el, ha jól emlékszem...
  • Bonewerkz
    #7
    eleg hideg van, de a feljuttatasa rizikos. itt eloszor azt kellene megoldani, hogy biztonsagosan eleg nagy energiat allitsunk elo az urbejuttatashoz, es ahhoz, hogy az alatt a fel ora alatt eleg teljesitmenyt hozzunk ki, nagy reaktor kene, vagy pedig hagyomanyos hordozoraketak, de akkor megint ugyanoda lyukadunk ki...
  • Poki
    #5
    A fúziós reaktor biztos király, csak az a probléma vele, hogy egyelőre nem tudják (utáljára ezt olvastam) megoldani hosszabb ideig mert mindent szétolvaszt.
    De sima atomreaktorral nem lehet megoldani az űrrepülőgépek hajtását? Az űrben elég hideg van ahhoz, hogy hűteni lehessen a reaktort.
  • GodBadka
    #4
    Ezzel csak az a baj szerintem, hogy a hidrogén előállításához is valószínűleg energia kell márpedig, azt az energiát is szedni kell valahonnan így mégsem csökken a környezetszennyezés, csak éppen más szennyezi:((
    Persze lehet, hogy van egy tök jó és okos módszer amivelkörnyezetkímélő módon lehet hidrogént előállítani, de mivel nem vagyok szakmabéli, nem tudok róla. Ha valaki igen , akkor írja már meg.
  • Bonewerkz
    #3
    fuzios reaktor rulez
  • Yetike
    #1
    Szép munka!