23
Vinyók
  • Borg
    #23
    Kár hogy a másik topicban már ki lett fejtve...
    De persze neked feltételen több helyre be kell irni ugyanazt.
  • Laslow
    #22
    Egyszerre sok fájl fel és letöltésekor jobb a nagyobb pufferméret vinyóknál.
    Azért van ez, mert van pl. 10 szálon vinyóművelet kb. egyszerre és folyamatosan (azaz pl. amikor egyszerre sokmindent töltesz le/fel), és ilyenkor 8 MB adatot tud a pufferbe rakni, és a fejet csak akkor kell ténylegesen az egymástól teljesen különböző helyeken levő lemezfeleületek felé vinni, mikor a pufferből már kifogyott az adat.
    Nemtok jól fogalmazni, de a lényeg az, hogy kevesebbet kell cikáznia a fejnek, ebből kifolyólag gyorsabb lesz, nem fog úgy melegedni, később lesz meghibásodás, és összességében ez nem csak a vinyónak tesz jót, hanem neked is, mert pl. nem fogod azt hallgatni töltögetés közben, hogy szegény vinyót de megterheli a sok különböző lemezművelet.
    Mindez: szerintem.
  • Laalee
    #17
    ez marhasag az ntfs is ugyanugy fragmentalodik mint a fat.
  • dikki*yysw
    #16
    Én is búcsúztam már el vinyótól így, aztán amikor később próbáltam ment tovább gyönyörűen, és azóta sincs semmi baja. Próbáld ki te is nem rackben, ki tudja.
  • B@dsector
    #14
    Nekem fentvan és szerintem ez a legjobb defrag
    progi ami jó NT/2000/XP OS-hez.
  • barret
    #12
    meg kell próbálni egy másik ugyanojan elektronikával.
  • dikki*yysw
    #11
    Én a Norton Utilitiest használom. 98 alatt kb. 5x gyorsabb mint a defrag, XP/2k alá meg nem kell mert ntfs.
  • dikki*yysw
    #9
    Még működik. Nem tudom, mi ég abban a gépben, de most is érzem, pedig nincs benn a vinyó.
    Na mindegy, előbb vagy utóbb majd csak kiderül.
  • dikki*yysw
    #8
    Hm nem tudtam az előbb mi ez az égett szag. Hát tőlem úgy 5 méterre ment a másik gépen.
    RIP vinyó.
  • dikki*yysw
    #7
    Win98 felett az operációs rendszer nem használja a biost a vinyó kezeléséhez (sem). Ergo akármekkora vinyót raksz bele, működni fog.
  • dikki*yysw
    #6
    Hát próbáld másik kábellel, esetleg másik gépben. Vagy ne a most működőt dugd be, hanem a hibásnak feltételezettet. Ha nem megy, akkor a vinyó a rossz ha megy akkor a kábel azon fele amin eddig volt.
    De egy egy éves vinyónál sajna igencsak elképzelhető, hogy bekrepál. :/
  • Ladisz
    #5
    A gépem 1 évig tökéletesen ment.
    Egyszercsak nem indult el. Csak addig megy el mikor ki kéne írnia hogy milyen meghajtók vannak csatlakoztatva, de azt már nem írja ki. Így a biosba sem tudok belépni mert a billentyű nem müxik. Két 60gigás vinyó van a gépben és lehuztam a kábelt az 1gyikről. Így tökéletesen megy megint a gép. Ha visszadugom ugyanaz.
    Mi lehet a baj? Dobhatom ki? 54 giga mp3 van ( volt? ) rajta.
    Kérlek segítsetek!
  • Cheky
    #4
    Köcc srácok!
  • nero
    #2
    Errol a helyrol toltsd le a legujabb biost:

    http://www.abit.com.tw/abitweb/webjsp/english/download_content.jsp?pTITLE=VH6-II&#Bios

    Rovid leiras:
    BIOS ID: 7F

    Fix ACPI error in system event viewer after resume from STR mode.

    Support up to 137GB HDD and above.
  • Cheky
    #1
    Hell mindenki!

    Nem találtam vinyókkal foglalkozó topicot, (részben) ezért nyitottam egyet ;-)
    Ja és ha mégis van, azért ne nyessetek ketté :))

    Nah, egy probléma:
    Abit VH6-II alaplapom van és nem tudom mekkora vincsit ismer fel max.
    A kézikönyvben sem találtam semmit erről.
    Biosfrissitéssel megoldható, hogy pl egy 80Gbos vinyót felismerjen?
    THX