91
Leendő DJ
  • Holy
    #33
    "leirjam, miert jobb a bakelit?"
    Ez a Te egyeni velemenyed... Valoszinuleg sok mas embernek is ez a velemenye, de attol meg nem "ugathatsz" le, mert en inkabb CD parti vagyok. A hangzasrol csupan annyit mondanek, amit mar elozo uzenetemben is leirtam. Annyival azomban kiegeszitenem, hogy ha tegyuk fel vagy egy diszkoban, ami nem egy Palace vagy Flort szintu hely, vagyis a cuccos (hangfalak, erosito) nem tul csucstechnika, akkor meg nem tudod allapitani, hogy most vajon cd-rol vagy bakelitrol megy a zene. Ezt hiaba is probalod megcafolni, ha regota "vagy a szakmaban" akkor Te is tudod jol, hogy ez igy van.
    Az, hogy most konnyebb a dj-nek, ez szinten nezopont kerdese. Mivel en inkabb cd-hez szoktam, igy egyertelmu hogy nekem cd-vel konnyebb, de ha Te pl bakelithez vagy szokva, neked azzal konnyebb... Azzal konnyebb, amihez hozza vagy szokva.

    girgey neked annyit uzennek, hogy itt reszemrol nem vitarol van szo, csupan nem szeretem ha 1-2 olyan ember "leugat" (pl Hype), akik meg mondhatni pelenkaba voltak amikor en mar diszkoban zeneltem sajat felszerelessel.

    Hype : erdekes dolgokat olvastam reszedrol. Mindenesetre a neved mar sugall valamit, hogy milyen stilus kedveloje lehetsz. Bakelitet mar valoszinuleg tobbet lattam mint Te, de itt most nem ez a fo szempont. Chris Liebing, akit Te felhoztal egy peldanak : altalanossagban beszeltem, nem pedig kifejezetten techno zenerol. Lehet hogy techno stilusban lehet ilyen bakeliteket kapni, nem tudom, de nem is erdekel. Mindenesetre azt tudom, hogy ahhoz, hogy egy estet egy diszkoban vegigzenelj, ahhoz 70 darab bakelit lemez siman szukseges.
    Nezd a CD-t. Folyamatosan fejlodik. A bakelitet nem fejlesztik (szerintem nem is lehet), de ez csak az en velemenyem. Nemreg adta ki a Pioneer a legujabb Dj lejatszojat, a DMP-555 -ot. Ime 1-2 aprosag mindazok kozul, amiket tud :
    - Audio CD lejátszás
    - MP3 CD lejátszás
    - CD text
    - Lejátszás SD kártyáról
    - CD és SD mix
    - Scratch funkció
    Amint lathatod, ide mar cd sem szukseges, nyomhatod memoriakartyarol is a zenet. Es hidd el, hogy tudok olyan zenet csinalni, aminek a minosege 100x jobb a bakelitnel.

    "Cd-t megveszel 5000-ert, es van rajta 20 szam (mind mas)." Ezzel csak az a gond hogy a bolti cdken(nagyrészükön) a számok már össze vannak mixelve tehát nem sokat érsz velük. "

    Erre annyit irnek, hogy ne mixcd-t vegyel ;)

    Es a vegere elmondanam ujra, hogy ez az en egyeni velemenyem, es en el tudom fogadni azt, ha masnak mas velemenye van errol.
  • Hype
    #30
    Komolyan kipróbáltad? Mondjál már róla valamit. A zenék mp3-ban vannak a laptopon? Meg hogy váltasz tracket, kikeresed a laptopon vagy hogy?
  • Hype
    #28
    Amiről te írsz az nem a Final Scratch ? Az is vmi hasonló: a zene a laptopról jön de a lemezjátszón lévő bakelittel irányítod. Ezt igazi űber dj-k is használják. Ennek a mestere egyértelműen Chris Liebing. Final Scratch + 3 lemezjátszó + keverőpult + effektgép, egy vizuális orgazmus a játéka. Ajánlom figyelmetekbe a 2003-as német mayday felvételet amit a viva adott le nemrég, na ott is Final Scratch-et használt!
  • Hype
    #25
    Látom te se sok bakelitet láttál még! Általában éppen hogy különböző trackek vannak az ep-ken (pl:Chris Liebing - Stigmata 10 EP, dupla bakelit 8 különböző trackkel)nem csak egy számnak a remixei. Persze kapsz ilyen lemezeket is de azoknak benne van címében hogy remixes.

    "Cd-t megveszel 5000-ert, es van rajta 20 szam (mind mas)." Ezzel csak az a gond hogy a bolti cdken(nagyrészükön) a számok már össze vannak mixelve tehát nem sokat érsz velük. Meg ezt a 20 számot már eleve nem tudod mixelni egymással mert csak egy példányod van, ha meg átírod mégegyszer akkor minek megvenni?
    Egyszóval bakelit rulezzzz!!!

    Megoldás:Final Scratch ahhoz többé nem kell se cd-t se bakelitet venned!
  • VinylToy #23
    Nem értem miért kell a másikat fikázni, legyen az bármi, csak mert nekünk van valami elképzelésünk, aki nem engedheti meg magának hogy vegyen 100 ezrekért bármilyen cuccot, azt miért kell pancserozni mert otthon készítget mixeket számítógéppel, mivel imádja csinálni, és lehet hogy a programban is vannak olyan trükkök amik bakelittel vagy Cd-vel nem csinálható meg?!

    Tolerancia emberek! Come On! :)
  • cSuwwi
    #12
    Akkor úgy mondom, hogy a hangképe jobb. A bakelitről a mély és magas másképp jön le mint egy CD-ről. A bakelit javára.
  • ThePartyFace
    #11
    Birom az ilyen topicokat:)
    Mindenki leirja az innen-onnan hallott, olvasott okossagokat
  • GmorpH
    #10
    Azt, hogy tényleg szebben szólnak a zenék bakelit lemezekről, mint CD-ről azt nem vitatom, de ennek nem sok köze van a dinamikához. (LP: 50-90dB, CD: 96dB)
  • cSuwwi
    #9
    Ha nincs cuccod, akkor még nem vagy sehol. Ez egy elég költséges hobbi, mert be kellene szerezni 2 lemezjátszót meg egy keverőpultot, amit 100 alatt nemnagyon úszol meg. És még nem is beszéltem a bakelitekről...
    Bár CD-ről is lehet zenélni, de a bakelitre esküszik mindenki, és nem véletlenül. Sokkal jobb a dinamikája, mint a CD-nek. Egyszerűen jobbak a hangok :)
  • Hype
    #8
    Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás a titok nyitja. Persze csakis bakelittel.
    Arra hogy rezidens legyél egy clubban tényleg kicsi az esély.
    Potitív példa: Smith's a sárándi M47 rezidense.
    Már 18 éves kora óta a világ legjobb dj-ivel lép fel, s nem marad le tőlük semmiben! Én őt tartom a legjobb magyar dj-nek. És most még csak 20 éves!
    Persze próbáld meg hátha te leszel az a bizonyos a 100-ból! Hajrá!
  • Bandy20
    #7
    Hi!

    Megélni nem fogsz, ha nem teremtessz kapcsolatokat, vagy ha nincs egy kib....tt nagy szerencséd (pl: dj roni, háttérben tejel Náksi), de ez már lejárt!
    Ha tehetség vagy akkor is sokat kell nyalni mire eléred a célt!
    Már annyi srác csinálja mint állat!!!
    A stílus ritka kishazánkban lényeg hogy keverjük össze disszonancia nélkül oszt helló!!! Hát ez a gond!!!
    Nem akarlak lebeszélni róla, de ez a szakma már telített, vagyis 21.sz-i divat hogy minden srác dj akar lenni, régen meg költők, amikor nem volt semmi technika pl: Petőfi, Ady csakhogy a nagyok közül említsek párat:)))

    Én HOBBY SZINTEN kenem, mert szeretem, de itt meg is állok! Házibulik, egyetemi bulik, stb.

    Persze kezd csak el nyugodtan, de szerintem minden ilyen komoly próbálkozásból sikerül minden 100-ik, és nem biztos hogy te leszel az!

    Tipp:

    Házigazdaságról meg ne is álmodj, ha el is kezded az egészet, csak néhány alkalommal hívnak meg vhova is! Hogy te legyél a gazda:) ahhoz menned kell és pofázni, pofázni, benyalni magad, hajtani mint állat és talán az ismerettséged + tehetséged elegendő lesz arra hogy állandó dj legyél egy clubban!!! De az esély nagyon nagyon kevés!!!

    Nem magamból indulok ki, de egy csomó hawerom próbálkozott, de hiába:(((((

    De ha igazán belevaló gyerek vagy, jó az empátiás készséged, beszélőkéd frankó és hamar tudsz spanoskodni, akkor hajrá, de még így is kevés!!!

    Itt megtalálsz mindent: http://www.kani.hu/bestofparty/oszk/oszk.htm

    + http://www.pegasusdjteam.hu/index.php?site=articles&part=2 (itt az egyik kedves dj leír pár plussz dolgot a vizsgáról, sőt a bizonyítványát is feltette)

    Kívánok neked sok szerencsét!!!

    üdv
    Bandy

  • MoSFeT
    #6
    HOPPÁ ez 2 szer ment
  • MoSFeT
    #5
    Otthon sajna a PC-n keverek a suliban meg egy studió keverőn egyenlőre sima CD lejátszókkal. Van otthon egy bakelit lejátszó de azt szerintem nem arra tervezték.
    Amúgy majd minél előbb szeretnék cuccost veni. Hol lehet ilyen vásárlás terén körülnézni a neten (magyarul persze)?

    Hol lehet ilyen vizsgát tenni?
  • MoSFeT
    #4
    Otthon sajna a PC-n keverek a suliban meg egy studió keverőn egyenlőre sima CD lejátszókkal. Van otthon egy bakelit lejátszó de azt szerintem nem arra tervezték.
    Amúgy majd minél előbb szeretnék cuccost veni. Hol lehet ilyen vásárlás terén körülnézni a neten (magyarul persze)?

    Hol lehet ilyen vizsgát tenni?
  • VinylToy #3
    Legfontosabb hogy legyen sok akaraterő, alázat, és szeretet az iránt amit szeretnél csinálni, ez erre a szakmára is vonatkozik!
  • cSuwwi
    #2
    Érdekes téma :)

    A DJ szakma asszem OKJ-s vizsgával tehető le, vagyis érettségi az alapfeltétele. Hogy van-e ilyen tanfolyam, azt nem tudom (kell egyáltalán?). Csak el kell menni vizsgázni, és fizetni, amiért jó esetben (ha nem vagy botfülű, és tudod a crossfader-t kezelni), akkor átmész és megkapod a dj papert :)

    Remélem, hogy az "itthon egyfojtában keverek-kavarok" nem a számítógépen történő mixelést jelenti, és értesz valamit a bakelites-lemezjátszós-keverőpultos keveréshez is.

    Megélni idővel -ha tényleg jó csinálod- meglehet, lásd a mai top dj.-et, vagy csak sima (még nem teljesen befutott) dj.-et. De addig (pár évig), inkább csak a pénzt zabálja, és nem nagyon fialja a forintokat. Persze, ha van valami ismerősöd valamelyik klubban, és éppen dj hiány van, akkor ... ;)
  • MoSFeT
    #1
    Hell!

    Nemtom amit most írok mennyire illik bele ebbe a topicba, de....

    A következőben kérném a sgítségteket. Jelenleg az a helyzet, hogy jövőre érettségizek és valami továbbtanulási irányt kéne választanom. Érdekel a számítástechnika és ez is érdekelt a legjobban addig, amíg magával nem ragadott a DISCO szelleme. Azóta itthon egyfojtában keverek-kavarok. Mindez annyira megtetszett, hogy leginkább ilyen téren szertnék továbbtanulni azaz DJ szeretnék lenni. Azért a világítás is érdekel (fénypult stb). És most kérném a segítségteket. Hogyan és hol lehet ezt a szakmát kitanulni? Hogyan lehet az ember DJ? Milyen területet kell tanulni? (???hangtechnikus???) Mennyire éri meg ezt a szakmát választani? Mennyire tud az ember ebből megélni?

    Törelmetlenül várom választokat

    Ha tudtok magyar linkeket ezzelkapcsolatban akkor ne kíméljetek!