19
Windows probléma
  • Borg
    #19
    A témát az oprencer fórum megfelelő topikjában folytassátok.
  • TommyC
    #18
    Szerinted lehet videokártyahiba is?
    Mert már két generáció gépet futtattam ezzel a kártyával és mindig kisértett ez a probléma.a régebbi generációba csak a wincsim és a video kártya volt benne...ehhez vettem 1 alaplapo+procit stb és aztén müködött egy ideig...de aztán bad sector-os lett a winyóm és elszállt(40gb).mármint badsectoros volt de kérdés hogy azért nem akart-e menni.Mert az xp-m nem indult, ujrarakni utana meg nem tuttam,mert a setup mind errorozott.Ez még a mostani gépemebe volt.Szal kivettem a vinyót s apámnak attam, de ő csk secondarynek használja smegy.érdekes h egyszeegyszer kimutatható volt a bad sector aztán meg nem...csináltam zerofill formatot is de azzaé sem ment...szal vettem egy újat,de megint xarozik...1 memoriam van... de nem toom hogy nem e a vidikártya a hibás...
    A régi vinnyom is akkor pörgette fel a disc-et amikor újraindult..lehet esetleg táp hiba is?vagy érintkező?próbáltam már más dugaszt...

    ...1ébként kösz h próbálsz segíteni...:)
  • PLackó
    #17
    2 év után nem hiszem, hogy fennálna neki még ez a probléma,vagy még benézne ide :)
  • SyneT
    #16
    Megpróbáltd már őjrarakni a win-t?
    És utánna ugyanezt csinájja?

    Általában akkor szokott kékhalál lenni ha mondjuk a memória írása helytelenül lett végrehajtva vagy a proci olyan utasításokat kapott amit nem tudodd végrehajtani. (ill nem kapta meg az elegndő infókat ahhoz hogy dolgozni tudjon így kritikus hiba lett) Próbáld meg hogy ha mondjuk dual ramod van akkor csak 1 rammal üzemeltetni vagy a ramnak az íráskésleltetését alapra visszaállítani vagy a procidat hogyha húzod akkor azt ragd vissza normálra.
    Ha ez sem megy akkor majd még gondolkodok.

  • SyneT
    #15
    Nekem a vinyóm ment tönkre és folyamatosan leállt és ujra indult a gép magától és ezért írta nekem is a ntldr hibát.

    A a BootRevord a vincsiben elszállt szerintem és ezt particio magiccel helyre lehet hozni deh az is lehet hogy az MBR (master boot record) szállt el ami viszont helyrehozhatatlan ezért megy a wined csak cd-vel.

    Szerintem :)
  • SyneT
    #14
    Hi!

    Próbáld meg hogy átviszed egyik ahverodhoz a vinyóidat és ott nála felraksz 1 win-t és ott is partívionálod nála!

    Utánna haz viszed és nem megy akkor a bioszban kell keresni a hibát!(biosz frissítés ajánlott)

    Szerintem!
  • TommyC
    #13
    Hol vannak ilyenkor az agyak????
  • TommyC
    #12
    Jah és amikor újraindul akkor a winyo furcsa hangokat hallat,minzah akkor indulna el...lehet hogy menetközbe csak úgy leállt a windows?vagy mégse???
    This suxxx!
  • TommyC
    #11
    Help pls...
  • TommyC
    #10
    Itt a manifest fájl is:
    Server=watson.microsoft.com
    UI LCID=1038
    Flags=57648
    Brand=WINDOWS
    TitleName=Microsoft Windows
    DigPidRegPath=HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId
    RegSubPath=Microsoft\PCHealth\ErrorReporting\DW
    ErrorText=A hiba bekerült a naplóba.
    HeaderText=A rendszer súlyos hiba után állt helyre.
    Stage2URL=/dw/bluetwo.asp?BCCode=1000008e&BCP1=C0000005&BCP2=80576AE4&BCP3=F82A38EC&BCP4=00000000&OSVer=5_1_2600&SP=0_0&Product=256_1
    DataFiles=C:\WINDOWS\Minidump\Mini041705-02.dmp|C:\DOCUME~1\TommyC\LOCALS~1\Temp\WER1.tmp.dir00\sysdata.xml
    ErrorSubPath=blue
  • TommyC
    #9
    Ezt írj miután elszállt kék halállal(ami 1 sec-ig lácik) és újra indult:

    BCCode : 1000008e BCP1 : C0000005 BCP2 : 80576AE4 BCP3 : F82A38EC
    BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 0_0 Product : 256_1

  • TommyC
    #8
    Ha valaki ért a kék halálok orvosolásához az most figyeljen, mert sürgösségi állapotot jelentek...:
  • barret
    #7
    Azt a FILÉT hiányolja a géped! Boot-hoz kell az XP-nek.
    Keress egyet neten,és rakd a helyére.
  • Danecay
    #6
    Hopsz, most vettem észre, hogy félreolvastam a topic címét, nem winchester probléma hanem windows probléma.
    Sorry!
  • Danecay
    #5
    Hi! nekem most az lenne a gondom, hogy a ,masodlagos IDE slave végére kötött vinyó, amennyiben elindítok valamilyen 3D-s alkalmazásst Játék, 3D Mark, elkezd leálni és elindulni, közben pedig kattogó hangot ad, ráadásul az alkalmazásokat nem is erről a vinyóról futtatom, és mégcsak nem is egy IDE kábelen van azzal a winyóval amiről az alkalmazást futtatom. Ha kilépek az alkalamzásból és elkezdek böngészni a szóbanforgó vinyón, lefegy a gép és jöhet a RESET. Egyébként működik normálisan. Tápkebelem nincs megtörve mert most cseréltem le.
  • ppeti66
    #4
    hali!
    lenne egy nagy problémám...
    az van hogyha el akarom indítani a gépet, azt írja ki hogy rakjak be disket, meg hogy hiányzó NTLDR... pedig fel van szépen rakva a WinXP, meg a BIOS-ban is beállítottam mindent.
    Elindulni elindul, de csak úgy hogy az egyik CD-ben benn van a WinXP telepítője, és meg kell várni a "CD-Rom-ról való indításhoz..."
    Tud valaki valamilyen megoldást a problémára???
    köszi!
  • burkusdió
    #3
    valaki gyorsan segítsen,mert kiakadok!!!!

    miért van az,hogy bekapcsolás után 10 percig swapel a windows (XP)???
    nem csinálok semmit, csak bekapcsolom, és várok és várok és várok, de még mindig kerreg a vinyó...
    mi ennek az oka, és hogyan lehet megszüntetni?
  • Gerry
    #2
    Milyen a tápegységed (?Watt/gyártó)? Milyen partícióid voltak a winyón? Fat32, NTFS, esetleg mindkettő vegyesen?

    Ja, és ha leírnád a teljes konfigot is azzal egyszerűbbé tennéd a dolgot!
  • Braveheart
    #1
    Hello mindneki! Az a gondom, hogy a windows xp home ed. op. rendszeres gépem (eredeti) véletlenszerű időközönként lefagy, ami nagyon idegesítő, mert eddig nem tudtam rájönni, mi a baj. Tegnap kezdődött az egész. Először simán kicseréltem a ramokat, újraraktam az összes drivert, directx-et, újraraktam a windowst, semmi... Na jön a meglepi: amikor beraktam a win 98 cd-met, hogy formatáljak, a C meghajtó helyett a D meghajtót formázta le! De miért?-
    nos 5 meghajtóm van:
    C (ezen van a windows)
    D
    E
    F (dwd rom)
    A (floppy)
    Nos megnéztem a dosban a dir parancs segítségével hogy mi található akkor c meghajtón, ha a D-t formázta le, és így néznek ki a dosban a meghajtók:
    A: ez az igazi C (!!!)
    B: semmi
    C: ez az előbb leformázott D meghajtó
    E: ez a dwd rom
    igen igen, a régi E meghajtó nincs sehol...
    A windows meg olyan hibaüzeneteket ír ki, amit idáig nem láttam... kékhalál meg ilyenek is vannak...
    Nos, ez miért van?