48
Hogyan?
  • The Garrett
    #48
    Sandor batyank mindig lejön a Zojjektumbol es segit.
  • The Garrett
    #47
    pontosan.
  • Guest
    #46
    Azt nem kell vinni, majd a vízbül veszik ki, ott helyben! :D
  • Jano
    #45
    És a zokszigén?
  • The Garrett
    #44
    ne pfftopicolj már :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #43
    de tuti!
  • A nick nevem
    #40
    forraszanyAgot
  • A nick nevem
    #39
    És milyen forraszanyogot használtál?
  • Gery1980
    #38
    Igen, ezt kihagytam.
    Mi a problémát úgy oldottuk meg, hogy a pisztoly markolatának alsó részére egy széles sávban fényt szóró megemelt teljesítményű halogénreflektort szereltünk.
  • The Garrett
    #37
    Hmmmm nemrossz, de tapasztalataim szerint a grafitszálas műanyag ötvözet nem bírja jól a nyomást gyenge fényviszonyok mellett, ezért nemárt tiszalámpával fény alatt tartani.

  • Gery1980
    #36
    Szerintem a legfontosabb a palack falvastagsága, és a nyomáskiegyenlítő megbízhatósága.
    Mi nitrót használunk, az eddig mindíg bevált magas nyomás mellett is.
    A palackot titánium ötvözettel vonjuk be, és egy speciális, extrém körülményehez kialakított, nagy teherbírású japán gyártmányú nyomáskiegyenlítőt alkalmazunk.A hegesztőpisztoly egy spéci grafitszálas műanyag ötvözet, ami hőre keményedik.
    Véleményem szerint ez a legtutibb összeállítás:)
  • The Garrett
    #35
    ja meg nekünk 1200m en volt egy kis probléma a 2.5 ös elektródával, de utánna 1-2 liter
    rovarirtó megoldotta. (80% alk.powa)
    Ugyhogy aki uj a szakmában, annak javaslom, hogy vigyen inkább 3.0-sokat és azoknyugodtan mehetnek 90A en is!
  • Gery1980
    #34
    Mi is részegen hegesztettünk nagyon sokáig, úgy a buli.
    Legutóbb sikerült meglékelnünk egy olajvezetéket, tele voltak az újságok meg a híradók az esettel:)
    Persze mi tagadtunk mindent, így a végén megúsztuk a dolgot.
    Azóta kizárólag benarkózva hegesztünk, az úgy mégiscsak biztonságosabb, nagyobb az emeber itélőképessége:)
  • The Garrett
    #33
    Á köszönöm kolléga ur :)
    Visszatérve a témára, a minap voltam lenn a fekete tengeren, leugrottunk heggeszteni egyet. Kuravangy volt. Meg bebasztunk mint állat :)
  • Gery1980
    #32
    Garrett kolléga tiszteletére:D
  • Gery1980
    #31
    Hegesztgetünk he?:D
  • A nick nevem
    #30
    Nem, hanem az SG fórumhoz. Szerinted lehet nélküle tengerben mélyhegeszteni!? Ha nincs hurkatöltőd, szerintem ne is próbálkozz a tengeri-mélyhegesztésével, mert az veszélyes...
  • [HUN]PAStheLoD
    #29
    pfff... ez már tényleg a top!! qrvára semmi köze es a tengehez se a mélyhegesztéshez de az általánoshoz egyre közeledünk :)))
  • The Garrett
    #28
    az mihez kell? hogy megtudjam nézni a humoros és aranyos képeket?
  • Calver
    #27
    Eljött a húsvét és kiengedték az őrülteket?
  • ThePartyFace
    #26
    húúúúúúú,de beteg:DDDDD
  • A nick nevem
    #25
    Ok, de vigyed a hurkatöltőt! ;)
  • The Garrett
    #24
    ja de csak diszkóban miközben öngólt rógok!
  • A nick nevem
    #23
    Persze, hogyne lehetne! De csak akkor, ha a víz akkor éppen nem vezeti az áramot. Össze akarsz jönni a világ leghosszabb mondatával?
  • The Garrett
    #22
    90A ral is lehet 2.5 ös elektródával heggeszteni vízalatt? mert mindjárt indulok és gyorsan kéne a segítség, mert ha nem jövök össze vele most akkor valaki más fog és így nem ez lesz a világ leghosszabb mondata.
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    hát igen !! értelmes témák Ruulz !! :))
  • PResident Evil
    #20
    BBB
    Beszarok Behugyozok Belefekszek !!!
    ilyen problémákon vitatkonzi...
    még most is a hasamat fogom...
  • The Garrett
    #19
    NA bazz közösen csak összehozzuk. kitudja lehet hogy az SG ről fognak kikerülni m.o. legjobb Tengeri mélyhegesztői :)
  • Dikkma
    #18
    :DDDDDDD
    kiba nagy :DD

    lehet hegeszteni víz alatt is acetilénnel, mert a kiáramló gáz képes égni, hiszen kap oxigént a másik palackból, nem? :)
  • A nick nevem
    #17
    Fogsz egy cső kukoricát. Ez lesz a tengeri. Lemész a pincébe, viszed magaddal az ívhegesztő készüléket. Belenyomsz egy 2,5 mm átmérőjű rutilos elektródát, az áramerősséget 80A-ra teszed. Lehet hegeszteni...
  • The Garrett
    #16
    mer így sokkal jobb :)
  • Madmaxx
    #14
    szükséges=szükséged
  • Madmaxx
    #13
    Szerintem szükséges lesz egy Mélyhegesztőre! Nálam beszerezheted olcsón, csak 789990,- + áfa + postaköltség!
  • Eye-scream
    #12
    A tengeri mély az idegbetegfélék családjába tartozó apró állat ami elsősorban a Kaszpi tenger sekély vizeiben él. Az egyetlen állat amelynek csontjai acélból vannak így ha eltörik valamije meg kell hegeszteni. Ilyenkor megy el egy tengeri mélyhegesztőhöz. Remélem mostmár érthető...
  • asterx^^
    #11
    hát ezaz, én is ezt szeretném megtudni, de nincs itt egy szakember se ugylatszik :)
  • Jano
    #10
    Mélyhegesztés - magasforrasztás.
  • Jano
    #9
    De mi 'csa az a tengeri mélyhegesztés?! Mé nem mélytengeri hegesztés?
  • asterx^^
    #8
    egyébként sokan képzavarban vannak.. itt most nem mélytengeri hegesztésről van szó,hanem tengeri MÉLYhegesztésről
  • asterx^^
    #7
    Tudom de annyit rohogtem rajta hogy nem birtam kivarni:)
  • The Garrett
    #6
    Ezt a Topicot ÉN akartam nyitni!