29
Celeron 600 milyen Slottal van szerelve?
  • Gerry
    #29
    Aha, sajna nekem sem...
  • Busman13
    #28
    Ja kösz,csak a deszkámba nem megy bele a tua.
  • Gerry
    #27
    50 fok fölé ne menjen, de ne számíts sokra, a Tualatin az igazi tuning proci, a sima FCPGA nem igazán húzható...
  • Busman13
    #26
    Szasztok.Szakértők segitsenek hogy meddig lehet huzni egy ezres (nem tua)cerkát és mennyi lehet a hőfoka max?
  • Gerry
    #25
    Mail ment!
  • ollie
    #23
    A helyzet az, hogy csak akkor érdeklene, ha biztosan működne az alaplappal amivel a témát indítottam. Egyébként nem akarok zsákbamacskát.
  • Gerry
    #22
    Okk! Ollie, akkor a többit email-ben, ha még egyáltalán érdekel a dolog!
  • Borg
    #21
    ...emailben ;)
  • Gerry
    #20
    Egyébként szerintem jobban jársz, ha megveszed a procit újonnan 1 év garival, de ha gondolod, és tudsz szerezni P III-at számomra is elfogadható áron (használtan is tökéletes), akkor beszélhetünk a dologról...
  • Gerry
    #19
    100MHz-s az FSB, az összes cerkán 800MHz-től...
    Egyébként nem eladó, maximum cserélhető, 1133-as P III-ra értékegyeztetéssel (magyarul ráfizetek), de nekem is kell, mert ezt a gépet használom serverként! Ja, és nekem is ez a max, ami ebbe az alaplapba (Abit VH6) belemegy Celeronból, P III-ból meg az 1133-as!
  • ollie
    #18
    Amúgy az a cerka eladó?
  • ollie
    #17
    66Mhz busszal?
  • Gerry
    #16
    O.K. Ennek az eltérésnek majd utánnanézek, ugyanis nekem van egy 1100-as cerkám, ami a sima FCPGA-s cerkák legutolsó példánya, a haveromnál meg egy 800-as üzemel a faterja gépében, az pedig az első 100MHz-s FSB-n dübörgő FCPGA-s celeron proci!
  • Borg
    #15
    Elképzelhető hogy megy benne, de gyakorlatilag azért nem irják rá, hogy támogatja, mert valszeg nem volna képes stabil feszültséget adni a procinak, olyan amit az adott Mhz-en kivánna.

    Amúgy a b0 meg a c0 stepping között volt feszültség eltérés is, de meg nem mondom már, hogy mennyi.
  • Gerry
    #14
    Tudtommal a 800/900/stb MHz-s "zöld" 100MHz FSB-s Celeronok ugyanakkora fesz-t kapnak mint az 1000/1100-as példányok, de szólj, ha rosszul tudom!

    (úgy értem, ha az alaplap képes a 11*-es szorzóra, vagyis a 733-as procit fogadja, és belemegy a 800-as cerka, ami 100MHz-s FSB-vel megy és ugyanakkora feszkót kap mint az 1100-as, akkor kutya kötelessége lekezelni az 1100-as celeront is, max nem azt írja rá ki, hogy Celeron 1100MHz, hanm azt, hogy Pentium III 1100MHz...)
  • Borg
    #13
    Nem biztos, mert attól is függ mennyi feszejt tud adni nekik...
  • Gerry
    #12
    Szerintem tud 1000-est, és 1100-ast is kezelni, csak a Tualatin magos 1000/1100/1200/1300/1400MHz-s procik nem mennek bele, de a sima szinte biztos hogy megy, hiszen, ha a 667-es és a 733-as celeron belemegy, akkor nelemegy az 1000-es és az 1100-as nem tua is...
  • ollie
    #11
    Most kaptam a visszajelzést a Jetway-től, hogy 1G és a feletti Celeron-t nem tud kezelni az alaplap :(
  • ollie
    #10
    Amúgy nagyon kis király ez az alaplap a C600-al.
    Egy Radeon 7000 64M PCI van benne és a GTA3 úgy fut rajta, hogy nem hinnétek el...
    Persze azért jobb lenne egy AGP-s kártyával.
  • Borg
    #9
    naja, slot + fcpga az már elképzelhető... én azt hittem 2 fcpga...
  • ollie
    #8
    Thank you for purchasing this multifunction motherboard. It is the most flexibility you can find in today’s computer market. The motherboard integrate both Intel Pentium®II/Pentium®III *& CeleronTM (Slot 1 & Socket 370) processor interface into a compact PC/AT compatible system along with PCI local bus and the most recent interface AMR (Audio/Modem/ Riser card). Moreover, this motherboard using newest DDM (Dynamic Display Memory) architecture to increase systems display performance and many other new feature that meets future specification.

    Ez a kézikönyvből van amit letölthetsz innen:
    http://www.jetway.com.tw/evisn/download/manual/911afr7a.zip
    Ha megnyitott találsz benne alaplap alaprajzot is, amin látod mindkét foglalatot.
  • ollie
    #7
    Köszi a segítséget.
    De egyébként van 2 CPU foglalatos alaplap ami nem Dual CPU-s. Megpróbálok keresni neked egy fényképet róla.
  • Laalee
    #6
    amugy i810 nek nincs is agp busz a. eleg felejtos egy lap
  • Laalee
    #5
    azthiszem regen volt 1-2 alaplap amin volt socket es slot is ez is ilyen lehet
  • Borg
    #4
    A tokozás FCPGA, tehát sima socket370.
    Ebbe csak copper celeron megy bele, de az elvileg 1100ig. Tualatinosok már nem.

    Másrészt 2 CPU csatlakozo csak akkor van alaplapon, ha dual procis az alaplap. Legalábbis olyan nincs, hogy egyikbe P3 másikba celeron menne, mert mind2nek ugyanaz a foglalata!
  • ollie
    #3
    I810-es chipset.
    Valami Jetway amit nem lehetett kapni Magyarországon (nem itt lett véve)
    Két CPU csatlakozó van, az egyikbe a Celeron II megy a másikba Pentium III.
    Most nem tudom megnézni a részleteket, de majd később megnézem.
  • Laalee
    #2
    milyen az alaplap :D ez adonto tipusa? ha slot os a tualatint felejtheted, csak socketes a jo
  • ollie
    #1
    Segítsetek légy szíves.
    Adott egy Celeron II 600Mhz egy alaplapon.
    Ennek milyen slotja van?
    Lehet e gyorsabb (Tualatin vagy más) Celeront valahogy beletenni az alaplapba? Van e átalakító?