36
vissza | FEJLŐDÉS | tovább
  • Lteebee
    #36
    Az értelmiségnek válsághelyzetben nincs hatalma.

    Ilyen esetekben így szólnak hozzájuk: mi az anyádat makogsz, azt akarod, hogy állbabasszalak?!
  • Astaroth
    #35
    Szerintem ha elfogy az olaj akkor olyan lesz mint a Majmok Bolygójában.Visszaesünk a középkorba!
  • GregSB
    #34
    Mire ráeszmélnek az "értelmiségek", hogy gond van addigra már rég késő lesz. (Már most is késő lenne.)
  • Factor_007
    #33
    nem a Terminatorra gondooltam de mindegy :-DD
    Csak egy megjegyzés volt :)
  • Tikal #32
    Nem lesz akkr már késő? Talán majd gyorsan visszaültetik a fákat? A természet más időszámitásal dolgozik, a benne létrehozott károkat nem lehet napok vagy évek alatt kijavitani. Már most tul késő van. És erről a legjobban a nagyhatalmak tehetnek, mert egyedül nekik lenne hozzá befolyásuk vagy hatalmuk hogy megállitsák a dolgokat... kyotoi egyezmény

    bálnavadászat, cápák irtása, esőerdők irtása, folyok szennyezése stb.....
    Az országoknak - köztük nekünk is - nagyobb birságokat kellene kiszabni a környezetszennyezőkre, mert ugy az általuk okozozz kár nem párszázezres vagy millios...

    Szoval szerintem kezd késő lenni bármihez is, mert lehet kitalálnak vmit, de nem szivesen látnám hogy a fiaim esetleg vmi üvegházban éljenek....
  • Yetike
    #31
    Hogy bunkó, az az ő baja, úgymondván magánügy. A megoldás erre az ha egyszerűen semmibe veszed, "lenézed", mert megváltoztatni úgysem tudod és valószínűleg nem is akarod.
  • Yetike
    #30
    Jó példa erre amerika.
  • see.aakogh
    #29
    Én abban bizok, hogy az ember nem fogja magát kipusztani mert túl okos ahhoz. Értelmiségiek márpedig mindíg lesznek (remélem ) és azok nem fogják hagyni hogy az ember kipusztitsa magát. Az ember túl okos ahhoz hogy teljes kárt okozzon magában. az más kérdés hogy jelen pillanatban mindent a pénz hajt, és le se szarják az őserdőket meg ilyeneket. De 50 év mulva, mikor nem lesz olaj meg ilyenek, észhez fognak térni az emberek, higgyétek el!
  • see.aakogh
    #28
    Mit érsz vele ha lenézed? Attól még bunkó paréj marad...
  • Carlos
    #27
    Én is várom a Terminátor-t ezerrel!
    Amúgy sajna igazad van!
    Plö: mi lenne, ha 1 hétig nem lenne áram???
    Kihalna a fél világ szerintem!
  • Carlos
    #26
    1etértek!
  • Factor_007
    #25
    itt szörnyülködtök ezeken, pedig ha fölébrednétek, rájönnétek, hogy a világ már több száz éve ilyen és gépek uralják az egész Földet..
  • Yetike
    #24
    Sajnos ez tényleg így van. (nem mondom melyik nyugati állam halad ezen pusztító folyamat élén és erölteti rá a többi országra)

    Ördögi kör az egész...
  • Yetike
    #23
    Hol mondtam hogy ez a legszőrnyűbb gond?
  • The Garrett
    #22
    Pety féle random hozzászólásgenerátor? :D
  • Petyus_
    #21
    Ez igaz.. elhasználjuk a földgolyót mint egy darab budipapírt. :( Ahogy Szmisszügynök is megmondta. :)
  • Petyus_
    #20
    Ja lázadni király.. :) Megrendeli az arc a special bargain repcsijegyet az interneten, lebeszéli a haverokkal e-mailben a találkát, elutazik egy másik országba, ott iszogat egy jót, betol egy Big Macet a Mekiben, utána beveri kirakatüvegeket mert ő most a globalizáció ellen tüntet. :D
  • Petyus_
    #19
    Ha te ezen problémázol, hogy ez az "értékvesztés" akkor ugyanolyan ignoráns vagy mint az általad leírt erősen tipizált (van intelligens, normális zseléshajú kigyúrt csávó..) csoport tagjai.
  • Petyus_
    #18
    Lol bár ez lenne a legszörnyűbb dolog a "mai világban". :D
  • The Garrett
    #17
    ja ez sajna igaz de. De olyan szar belegondolni is. DE ugye a kardhal elsőnek, a remény-hal meg utoljára.
  • Galy
    #16
    Én megpróbálok úgy élni, hogy nekem jó legyen. Ez biza kicsit önző dolog - ez van.

    Amíg nincs kölköm, addig élvezem azn életet, és másnak is csak ezt tudom ajánlani....
  • Galy
    #15
    Ezzel is!
  • Galy
    #14
    Egyetértek!
  • Blasta
    #13
    Én már eltemettem ezt a világot.
    Csak reménykedni tudok, hogy pár leszármazottam még boldogságban nő fel ezen a földön, mert szerintem a teljes, globális pusztulás elkerülhetetlen előbb-utóbb!

    A pénz az oka sajnos mindennek, ezen már nem fogunk tudni változtatni.
    Egyre többen leszünk, egyre több környezetszennyező dolgot veszünk-adunk.
    Az emberiség szépen lassan felemészti önmagát és a világát. Ezen sajnos sem a Greenpeace, sem a Krisnások, sem semmi nem változtathat.

    Ha belegondolok, hogy mi lesz akkor ha elfogy az olaj, hogy tulajdonképpen országok épültek a fekete aranyra és vajon mi fog történni, ha elfogy. Egyszerüen nem lehet tudni.

    Sajnos a világ rohan a vesztébe és remélem, hogy nem élem meg.

    (sorry, de ez kikivánkozott. Látom nem ilyen magvas témákról beszélgettek)
  • The Garrett
    #12
    Ja és ez még ugy este jutott eszembe:
    A Mai világ olyan amilyennek te látod. Ha szerinted nem jó változtass, elsősorban MAGADON!
  • Lteebee
    #11
    A Garrett jól beszélt.

    Bulizz máshol, haverkodj másokkal, szard le őket.

    És ne akarj olyan nőt, akinek jó egy ilyen.
  • The Garrett
    #10
    kieg:

    Ha ezek a felsoroltak számodra nem értékek, akkor nem kell velük foglalkozni. Ilyen egyszerű a dolog.
  • The Garrett
    #9
    Szvsz az értékeket mindenki saját magának szabja meg. Ne a mások értékei: "zselézett haj + márkás cuccok + izmos bunkó jellem " szerint itélkezz, hanem legyen saját értékrended:)

    egyebet nemtudok elmondani kérem kapcsolja ki
  • Yetike
    #8
    Vagy lenézni.
  • ThePartyFace
    #7
    Ki ellen?
    A bunkokat max megverni tudod...
  • Tikal #6
    nekem ez nem érték:))
    lázadjunk!:)
  • Astaroth
    #5
    Mi ebbe a világba születtünk vagy elfogadjunk vagy LÁZADJUNK!!
  • Dynamic
    #4
    Ez már 5 éve is így volt.
  • Yetike
    #3
    Sajnálattal veszem tudomásul, hogy jelenleg már az értékek már nem értékek, mostmár az a zselézett haj + márkás cuccok + izmos bunkó jellem az "érték". Hogy is van ez?
  • Yetike
    #1
    Huj!

    A topicot azért nyitottam, hogy picit bővebben kifejtsük ezt a minket körülvevő "tökéletes világot".